О городском бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 23 декабря 2020 года № 53/575. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 31 декабря 2020 года № 4408.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 653 990 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 345 410 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 156 340 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 306 975 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 845 265 тысяч тенге;
2) затраты – 13 968 138 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 329 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 181 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 182 477 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 182 477 тысяч тенге;
поступление займов – 1 087 510 тысяч тенге;
погашение займов – 19 181 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 114 148 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 10.12.2021 № 12/96 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет на 2021 год установлены в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 20 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 20 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 20 процентов.
3. Учесть, что из городского бюджета на 2021 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 463 106 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге – 161 880 тысяч тенге;
села Кызылсай – 152 309 тысяч тенге;

2021 - 2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 53/575 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 4408 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 653 990 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 345 410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 156 340 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 306 975 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 845 265 мың теңге;
2) шығындар – 13 968 138 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 329 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 181 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 182 477 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 182 477 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 1 087 510 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 181 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 114 148 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 10.12.2021 № 12/96 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 20 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 20 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 20 пайыз.
3. 2021 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 463 106 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 161 880 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 152 309 мың теңге;

села Рахат – 127 870 тысяч тенге;
села Кендерли – 21 047 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 10.12.2021 № 12/96 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты и кредиты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города Жанаозен:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
3) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
5) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
6) на частичное субсидирование заработной платы;
7) на молодежную практику;
8) на общественную работу;
9) на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города Жанаозен.
5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета за счет средств внутренних займов, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города Жанаозен.

Рахат ауылы – 127 870 мың теңге;
Кендірлі ауылы – 21 047 мың теңге.
Ескерту. 3- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 10.12.2021 № 12/96 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте қолдану тәртібі Жаңаөзен қаласы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттердің көзделгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
3) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
4) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6) еңбекақы төлемін ішінара субсидиялауға;
7) жастар практикасына;
8) қоғамдық жұмысқа;
9) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
11) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
5. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте қолдану тәртібі Жаңаөзен қаласы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
5-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте қолдану тәртібі Жаңаөзен қаласы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 29.06.2021 № 5/53 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жанаозенского городского маслихата по вопросам социально – экономического развития, бюджета, строительства, промышленности, жилищного и коммунального хозяйства, транспорта и предпринимательства (председатель комиссии Б. Нурбосинов).

Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 29.06.2021 № 5/53 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңаөзен қалалық мәслихатының әлеуметтік – экономикалық даму, бюджет, құрылыс, өнеркәсіп, тұрғын үй және коммуналдық шаруашылығы, көлік және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Б. Нурбосинов).

8. Государственному учреждению "Аппарат Жанаозенского городского маслихата" (руководитель аппарата А. Ермуханов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Т. Мусаев
Секретарь Жанаозенского городского маслихата С. Мыңбай
Приложение 1
к решению Жанаозенского городского
маслихата от 23 декабря 2020 года
№ 53/575
Городской бюджет на 2021 год

8. "Жаңаөзен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Ермуханов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Мусаев
Жаңаөзен қалалық мәслихатының хатшысы С. Мыңбай
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 53/575 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет