О внесении изменений в решение Каракиянского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №37/383 "О районном бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 13 марта 2020 года № 38/395. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 марта 2020 года № 4155
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 28 февраля 2020 года №33/403 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года №32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4142), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 25 декабря 2019 года №37/383 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4097, опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания :
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 784 818,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 155 493,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 745,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 134 460,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 467 120,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 929 058,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 213 501,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 278 355,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 854,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -357 740,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 357 740,4 тысяч тенге;
поступление займов – 278 355,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 854,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 239,4 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 122 907,5 тысяч тенге, в том числе:

Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 37/383 "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 38/395 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 наурызда № 4155 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 ақпандағы №33/403 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы №32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4142 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылдың 25 желтоқсандағы № 37/383 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4097 болып тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 784 818,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 155 493,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27 745,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 134 460,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 467 120,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 929 058,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 213 501,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 278 355,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 854,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 357 740,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 357 740,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 278 355,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 854,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 239,4 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 122 907,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

сельскому округу Болашак – 69 709,0 тысяч тенге;
сельскому округу Бостан – 76 446,0 тысяч тенге;
села Жетыбай – 339 402,8 тысяч тенге;
сельскому округу Куланды – 84 693,0 тысяч тенге;
села Курык – 253 188,1 тысяч тенге;
села Мунайшы – 207 692,3 тысяч тенге;
села Сенек – 91 776,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).

Болашақ ауылдық округіне – 69 709,0 мың теңге;
Бостан ауылдық округіне – 76 446,0 мың теңге;
Жетібай ауылына – 339 402,8 мың теңге;
Құланды ауылық округіне – 84 693,0 мың теңге;
Құрық ауылына – 253 188,1 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 207 692,3 мың теңге;
Сенек ауылына – 91 776,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).

23 409,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
156 461,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
147 461,0
003
Капитальные расходы государственного органа
9 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 341,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
28 341,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75 562,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44 895,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 500,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2 103,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
25 064,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
27 028,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
26 528,0
003
Капитальные расходы государственного органа
500,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
33 272,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
33 272,0
02
Оборона
3 719,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 719,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 219,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 500,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500,0
04
Образование
5 359 894,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 927 862,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
41 185,0
003
Общеобразовательное обучение
4 532 524,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

23 409,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
156 461,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
147 461,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 341,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 341,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75 562,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 895,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 500,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 103,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25 064,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
27 028,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 528,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
33 272,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 272,0
02
Қорғаныс
3 719,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 719,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 219,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 500,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500,0
04
Білім беру
5 359 894,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 927 862,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 185,0
003
Жалпы білім беру
4 532 524,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

102 207,0
006
Дополнительное образование для детей
157 031,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 777,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
48 811,0
012
Капитальные расходы государственного органа
1 103,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 098,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
194,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
29 239,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 693,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
236 252,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
236 252,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
195 780,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
195 780,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
513 781,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 185,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 185,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
481 596,0
004
Программа занятости
95 977,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 780,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 181,0
010
Государственная адресная социальная помощь
108 235,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
179 937,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
26 213,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
612,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 544,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

102 207,0
006
Балаларға қосымша білім беру
157 031,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 777,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
48 811,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 103,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 098,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
194,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
29 239,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 693,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
236 252,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
236 252,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
195 780,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
195 780,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
513 781,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 185,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 185,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
481 596,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95 977,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 780,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 181,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
108 235,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
179 937,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманның қызметтерін ұсыну
26 213,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
612,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 544,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту