О районном бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 28 декабря 2020 года № 46/467. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 января 2021 года № 4416.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4399), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 263 444,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 492 754,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 188 426,9 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 154 138,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 428 126,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 511 473,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 878,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 174 115,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 84 237,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -337 906,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 337 906,1 тысяч тенге;
поступление займов – 173 289,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 248 028,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/104 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2021 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 342 575,8 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Болашак – 33 841,4 тысяч тенге;
сельскому округу Бостан – 38 080,3 тысяч тенге;
села Жетыбай – 56 058,0 тысячи тенге;
сельскому округу Куланды – 45 424,6 тысячи тенге;
села Курык – 72 342,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 50 686,5 тысяч тенге;
села Сенек – 46 143,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/104 (вводится в действие с 01.01.2021).

2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 46/467 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 4416 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021 – 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4399 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 263 444,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 492 754,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 188 426,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 154 138,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 428 126,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 511 473,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 89 878,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 174 115,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 84 237,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -337 906,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 337 906,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 173 289,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 248 028,1 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 342 575,8 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округіне – 33 841,4 мың теңге;
Бостан ауылдық округіне – 38 080,3 мың теңге;
Жетібай ауылына – 56 058,0 мың теңге;
Құланды ауылдық округіне – 45 424,6 мың теңге;
Құрық ауылына – 72 342,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 50 686,5 мың теңге;
Сенек ауылына – 46 143,0 мың теңге.
Ескерту. 2- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты и кредиты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата Каракиянского района:
251 362,0 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
13 041,0 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
6 064,0 тысячи тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
25 700,0 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
173 289,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
62 346,0 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
315 504 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 4 275 603,0 тысячи тенге.

3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте пайдалану тәртібі Қарақия ауданы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттердің көзделгені ескерілсін:
251 362,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
13 041,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6 064,0 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
25 700,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
173 289,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
62 346,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
315 504,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 4 275 603,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.

5. Утвердить резерв акимата района в сумме 36 377,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/104 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
7. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.

5. Аудан әкімдігінің резерві 36 377,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
7. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

53 629,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
33 095,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
49 360,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
49 360,0
02
Оборона
1 344,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 344,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 344,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 150,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 150,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 150,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
399 288,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
399 288,0
004
Программа занятости
89 120,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 300,0
007
Оказание жилищной помощи
53,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 778,0
010
Государственная адресная социальная помощь
14 883,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 355,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
32 853,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
315,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 631,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 013 569,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
136 500,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
136 500,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
877 069,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

53 629,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33 095,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 095,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
49 360,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 360,0
02
Қорғаныс
1 344,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 344,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 344,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 150,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 150,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 150,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
399 288,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
399 288,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
89 120,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 300,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
53,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 778,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 883,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 355,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманның қызметтерін ұсыну
32 853,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
315,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 631,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 013 569,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
136 500,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
136 500,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
877 069,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру