О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года № 35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 29 сентября 2020 года № 41/447. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 2 октября 2020 года № 4301
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 28 августа 2020 года № 37/443 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4283), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года № 35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4102, опубликовано 16 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 157 081,5 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 291 325,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 291,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 36 807,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 809 658,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 230 978,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 272 464,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 334 808,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62 344,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 346 361,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 346 361,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 1 364 570,0 тысяч тенге;
погашение займов – 62 344,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44 135,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 35/391 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 41/447 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қазанда № 4301 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/443 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4283 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 35/391 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4102 болып тіркелген, 2020 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 157 081,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 291 325,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 19 291,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 36 807,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4 809 658,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 230 978,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 272 464,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 334 808,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62 344,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 346 361,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 346 361,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 364 570,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62 344,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 135,9 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 183 144,7 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 437 324,9 тысячи тенге;
села Жынгылды – 99 638,2 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 83 582,3 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 65 287,3 тысяч тенге;
села Кызан – 62 520,1 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 71 295,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 73 697,9 тысяч тенге;
села Жармыш – 78 370,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 52 432,2 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 75 767,2 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 52 046,9 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 31 182,4 тысячи тенге.";
в пункте 4:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;";
подпункт 4) изложить в новой редакции:
"4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;";
в пункте 5:
абзац первый изложить в новой редакции:
"229 560,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"183 360,0 тысяч тенге – на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.";
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
"99 065,0 тысяч тенге – на содержание дорог;";
абзац второй изложить в новой редакции:
"102 613,0 тысяч тенге – на приобретение учебников;
абзац четвертый изложить в новой редакции:
164 988,0 тысяч тенге – на капитальные затраты в сфере образования;";
в пункте 8:
абзац третий изложить в новой редакции:
"358 268,0 тысяч тенге – на развитие системы инженерной-коммуникации;";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:
299 024,0 тысячи тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.";
пункт 9-1 изложить в новой редакции:
"9-1. Учесть, что из областного бюджета за счет средств внутренних займов выделено 1 065 546,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в сумме 59 695,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.

"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 183 144,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 437 324,9 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 99 638,2 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 83 582,3 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 65 287,3 мың теңге;
Қызан ауылы – 62 520,1 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 71 295,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 73 697,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 78 370,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 52 432,2 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 75 767,2 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 52 046,9 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 31 182,4 мың теңге.";
4 тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;";
4) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;";
5 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"229 560,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;";
келесідей мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"183 360,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.";
6 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"99 065,0 мың теңге – жолдарды күтіп ұстауға;";
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"102 613,0 мың теңге – оқулықтар сатып алуға;
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
164 988,0 мың теңге – білім беру саласындағы күрделі шығындарға;";
8 тармақта:
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"358 268,0 мың теңге – инженерлік-коммуникация жүйелерін дамытуға;";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
299 024,0 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.";
9-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9-1. Ішкі қарыздардың қаражаты есебінен облыстық бюджеттен 1 065 546,0 мың теңге бөлінгені ескерілсін.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2020 жылға аудан әкімдігінің резерві 59 695,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

35 587,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
102 613,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 000,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
129 127,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
129 127,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16 992,0
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
16 992,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
734 196,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 630,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 630,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 663,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 663,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
727 903,0
010
Государственная адресная социальная помощь
229 564,0
004
Программа занятости
132 817,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 988,0
007
Оказание жилищной помощи
460,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 840,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
240 786,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 218,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20 623,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 348,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 411,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

35 587,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
102 613,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
4 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 000,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
129 127,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
129 127,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16 992,0
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
16 992,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
734 196,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 630,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 630,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 663,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 663,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
727 903,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
229 564,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
132 817,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 988,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
460,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 840,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
240 786,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15 218,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
20 623,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 348,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 411,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту