Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Костанайской области на 2020 год
Решение маслихата Костанайской области от 27 мая 2020 года № 496. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 июня 2020 года № 9251. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, статьей 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Костанайской области на 2020 год:
1) за заготовку древесных соков, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) за побочные лесные пользования, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) за заготовку второстепенных древесных ресурсов, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата Е. Әбіл
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 мая 2020 года
№ 496
Ставки платы за заготовку древесных соков
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Заготовка древесных соков (березового сока)
гектар
2479
Приложение 2
к решению маслихата
от 27 мая 2020 года
№ 496
Ставки платы за побочные лесные пользования
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Сенокошение, в том числе по группам качественного состояния сенокосных угодий:
хорошее
гектар

Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін 2020 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2020 жылғы 27 мамырдағы № 496 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 маусымда № 9251 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексіне, 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін 2020 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелері бекітілсін:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жанама орман пайдалану үшін;
3) осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес қосалқы сүрек ресурстарын дайындау үшін;
4) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін.
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай облыстық мәслихаты сессиясының төрағасы Е. Әбіл
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов
Мәслихаттың
2020 жылғы 27 мамырдағы
№ 496 шешіміне
1 қосымша
Ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
Ағаш шырындарын дайындау (қайың шырыны)
гектар
2479
Мәслихаттың
2020 жылғы 27 мамырдағы
№ 496 шешіміне
2 қосымша
Жанама орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге)
Шөп шабу, оның ішінде шабындық жерлердің сапалы жай-күйінің топтары бойынша:
жақсы
гектар

от 27 мая 2020 года
№ 496
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Костанайской области для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (тенге, месячный расчетный показатель)
Долгосрочное лесопользование
Для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
гектар
0 тенге
Для нужд охотничьего хозяйства
гектар
2255,7 тенге
Для научно-исследовательских, оздоровительных целей
гектар
1127,8 тенге
Для рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
гектар
4413 тенге
Краткосрочное лесопользование
Для научно-исследовательских, оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя
Для рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1 месячного расчетного показателя

2020 жылғы 27 мамырдағы
№ 496 шешіміне
4 қосымша
Қостанай облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (теңге, айлық есептік көрсеткіш)
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
Ағаш және бұта тұқымдыларының отырғызу материалдары мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін
гектар
0 теңге
Аңшылық шаруашылығының мұқтажы үшін
гектар
2255,7 теңге
Ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттары үшін
гектар
1127,8 теңге
Рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін
гектар
4413 теңге
Қысқа мерзімді орман пайдалану
Ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттары үшін
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіш
Рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін
адамнан әрбір болған күн үшін
0,1 айлық есептік көрсеткіш