Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 4 августа 2020 года № 417. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 августа 2020 года № 9374. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Муканов
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Казиев
Утвержден
решением Карасуского
районного маслихата
от 4 августа 2020 года
№ 417
План по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Карасуского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы);

Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2020 жылғы 4 тамыздағы № 417 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 тамызда № 9374 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Муканов
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Казиев
Қарасу аудандық мәслихатының
020 жылғы 4 тамыздағы
№ 417 шешімімен
бекітілген
Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қарасу ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);

3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы);

3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);

5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы);
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карасускому району на 2020-2021 годы);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);
6) ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қарасу ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);

2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Карасускому
району на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Карасуском районе площадь сезонных пастбищ составляет 329649 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 203947 гектар, земли населенных пунктов 66616 гектар, земли запаса 57423 гектар, земли промышленности, транспорта, обороны и иного назначения 1663 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Карасускому
району на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Оросительных и обводнительных каналов не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Карасускому
району на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Карасускому
району на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Карасускому
району на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Айдарлинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
2
Жамбылский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
3
село Жалгыскан
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
4
Ильичевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
5
Карамырзинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
6
Карасуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
7
Койбагарский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
8
Люблинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
9
село Новопавловка
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
10
Октябрьский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
11
Ушаковский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
12
Челгашинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
13
Черняевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон

2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қарасу ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Қарасу ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 329 649 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер 203947 гектар, елді мекендер жері 66616 гектар, босалқы жер 57423 гектар, өнеркәсіп, көлік, қорғаныс және өзге де мақсаттағы жерлер 1663 гектар.
Қарасу ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) сәйкес анықталады.
Суару немесе суландыру каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
Қарасу ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қарасу ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қарасу ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2020 жылғы қашалар саны
2021 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Айдарлы ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
2
Жамбыл ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
3
Жалғызхан ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
4
Ильичев ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
5
Қарамырза ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Қарасу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
7
Койбағар ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
8
Люблин ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
9
Новопавловка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
10
Октябрь ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
11
Ушаков ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
12
Шалғышы ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Черняев ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша