Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 28 августа 2020 года № 355. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 сентября 2020 года № 9427. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Калкаев
Секретарь Сарыкольского районного маслихата К. Базарбаева
Утвержден
решением Сарыкольского
районного маслихата
от 28 августа 2020 года
№ 355
План по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Сарыкольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы);

Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 355 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 қыркүйекте № 9427 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Калкаев
Сарыкөл аудандық мәслихатының хатшысы К. Базарбаева
Сарыкөл
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 355 шешімімен
бекітілген
Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Сарыкөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);

5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы);
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Сарыкольскому району на 2020-2021 годы);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);
6) кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Сарыкөл ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);

143
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЕЛСАН-АГРО"
144
Товарищество с ограниченной ответственностью "Интеграция -МТС"
145
Товарищество с ограниченной ответственностью "Куат-Т1"
146
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нур-Айгер-СК"
147
Товарищество с ограниченной ответственностью "SARYKOL AGRO"
148
Товарищество с ограниченной ответственностью "Уйкескен"
149
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ырыс-Агро"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Сарыкольскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Сарыкольскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Сарыкольскому району составляют 169 937 гектар. В том числе, на землях сельскохозяйственного назначения 108 290 гектар, на землях населенных пунктов 44 682 гектар, на землях лесного фонда 4 234 гектар, на землях запаса 12 731 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Сарыкольскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды.
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Копаней, оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев на территории района не имеется.
Приложение 5 к
Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Сарыкольскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Сарыкольскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Сарыкольскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
№ п/п
Наименование сел, поселка, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Барвиновка
весенне- летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
отдыха- ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
2
Веселоподольский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха- ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
3
село Златоуст
весенне-летний сезон
отдыха- ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
4
Комсомольский сельский округ
отдыха- ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
5
село Большие Дубравы
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
6
село Маяк
отдыха-ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
7
Севастопольский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
8
Сорочинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха- ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
9
Тагильский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
10
село Тимирязевка
отдыха-ющий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
11
село Урожайное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыха-ющий загон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон
12
поселок Сарыколь
весенне-летний сезон
отдыха-ющий загон
летний сезон
летне-осен-ний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыха-ющий загон

143
"ЕЛСАН-АГРО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
144
"Интеграция -МТС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
145
"Куат-Т1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
146
"Нур-Айгер-СК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
147
"SARYKOL AGRO" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
148
"Уйкескен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
149
"Ырыс-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Сарыкөл
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаларды пайдалану кезегі.
Сарыкөл
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Сарыкөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 169 937 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 108 290 гектар, елді мекендердің жерлерінде 44 682 гектар, орман қоры жерлерінде 4 234 гектар, босалқы жерлерде 12 731 гектар.
Сарыкөл
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) сәйкес анықталады.
Аудан аумағында апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Сарыкөл
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Сарыкөл
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Сарыкөл
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
№ п/б
Ауылдардың, кенттің, ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Барвиновка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демала-тын қаша
демала-тын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Веселоподол ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Златоуст ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Комсомол ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Большие Дубравы ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғымезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
6
Маяк ауылы
демалатынқаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
7
Севастополь ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демала-тын қаша
8
Сорочин ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демала-тын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
9
Тағыл ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
10
Тимирязевка ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демала-тын қаша
11
Урожайное ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демала-тын қаша
12
Сарыкөл кенті
көктемгі-жазғы мезгіл
демала-тын қаша
жазғымезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демала-тын қаша