О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 9 декабря 2020 года № 479/62. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 декабря 2020 года № 7096
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6681, опубликовано 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 432 480 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 279 840 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62 925 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 238 786 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 850 929 тысяч тенге;
2) затраты – 42 252 625 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 182 830 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 330 226 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 147 396 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 450 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 56 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 059 425 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 059 425 тысяч тенге.";
2) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2020 год в сумме 95 798 тысяч тенге.";
3) приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 479/62 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 7096 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6681 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 432 480 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 20 279 840 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 925 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 238 786 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 850 929 мың теңге;
2) шығындар – 42 252 625 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 182 830 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 330 226 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 147 396 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 450 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 56 450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 059 425 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 059 425 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 95 798 мың теңге сомада бекітілсін.";
3) көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

496 801
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
190 428
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
27 295
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
511 987
развитие коммунального хозяйства
51 523
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
229 318
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
56 450
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
12 418 183
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 818 523
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
57 315
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
57 315
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:
311 303
- частичное субсидирование заработной платы
27 787
- на молодежную практику
44 760
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
22 612
- гранты на реализацию новых бизнес идей
93 474
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
43 615
- общественные работы
79 055
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
46 436
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
26 867
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 841
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
11 728
на выплату государственной адресной социальной помощи
382 751
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 238
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
20 785
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
315 469
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования, в том числе в организациях:
1 157 663
- образования
1 114 495
- спорта
43 168
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
579 343
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
306 137
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях
52 429
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

496 801
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
190 428
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
27 295
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
511 987
коммуналдық шаруашылықты дамыту
51 523
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
229 318
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
56 450
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
12 418 183
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 818 523
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстыорналастыруға, соның ішінде:
57 315
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
57 315
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017– 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
311 303
- жалақыны ішінара субсидиялауға
27 787
-жастар тәжірибесіне
44 760
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
22 612
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
93 474
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидиялар беру
43 615
- қоғамдық жұмыстар
79 055
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі, соның ішінде:
46 436
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
26 867
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 841
- қосалқы техникалық бұйымдар (компенсаторлық) тізілімін кеңейту
11 728
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
382 751
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2 238
тұрғындарды әлеуметтік қорғау мемлекеттік органдарында арнайы әлеуметтік қызметті ұсынатын қызметкерлердің еңбекақысына үстеме ақы белгілеу
20 785
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын ұлғайтуға
315 469
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын
1 157 663
1
2
3
ұлғайтуға, соның ішінде мекемелерде:
- білім беру
1 114 495
- спорт
43 168
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге
579 343
орта білім беру ұйымдарында жан басына қаржыландыруды байқаудан өткізу
306 137
мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге
52 429
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру

249 968
на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, в том числе:
917 368
ремонт объектов образования
97 455
ремонт объектов социального обеспечения
24 622
ремонт объектов спорта
9 021
ремонт объектов транспортной инфраструктуры
786 270
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами, в связи с чрезвычайным положением
240 383
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
178 935
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
5 767 104
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 262 871
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
577 715
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 343 465
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
618 070
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 964 983
3.
Трансферты на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса из республиканского бюджета:
1 832 556
на дополнительное образование для детей
317 408
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 515 148
Приложение 3
к решению Экибастузского
городского маслихата
от "9" декабря 2020 года
№ 479/62
Приложение 6
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 25 декабря 2019 года
№ 406/51
Бюджетные кредиты, выделенные из вышестоящих бюджетов на 2020 год
№ п/п
Наименование администраторов бюджетных программ/назначение бюджетных кредитов
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Всего:
330 226
1
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
39 650
для реализации мер социальной поддержки специалистов
39 650
2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
290 576
на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
290 576

249 968
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге, соның ішінде:
917 368
білім объектілерін жөндеу
97 455
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін жөндеу
24 622
спорт объектілерін жөндеу
9 021
көлік инфрақұрылымы объектілерін жөндеу
786 270
кепілді әлеуметтік пакетке, соның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
240 383
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
178 935
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
5 767 104
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 262 871
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыру
577 715
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
1 343 465
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
618 070
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 964 983
3.
Республикалық бюджеттен шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге арналған трансферттер:
1 832 556
балалар үшін қосымша білім беруге
317 408
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге
1 515 148
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2020 жылғы "9" желтоқсандағы
№ 479/62 шешіміне
3 – қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 406/51 шешіміне
6 – қосымша
2020 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден
бөлінген бюджеттік кредиттер
Сомасы (мың теңге)
Р/с №
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің атауы/ бюджеттік кредиттердің мақсаты
1
2
3
Барлығы:
330 226
1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
39 650
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
39 650
2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмі
290 576
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге
290 576