О Баянаульском районном бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2020 года № 368/65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 декабря 2020 года № 7114. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9247850,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1864706 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13853 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6497 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7362794,1 тысяч тенге;
2) затраты – 9981190,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 134510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196570 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62060 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -867850 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 867850 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 24.12.2021 № 77/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Объем субвенций, выделенных из областного бюджета на 2021 год учесть в объеме 4648403 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 23102 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 24.12.2021 № 77/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2021 год, в общей сумме 607006 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 111262 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 34837 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 35014 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 32069 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 30807 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 32838 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 31100 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 33610 тысяч тенге;
Кызылтауский сельский округ – 34199 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 35075 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 41042 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 35472 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 119681 тысяч тенге;

2021 - 2023 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 368/65 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 қазанда № 7114 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9247850,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1864706 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13853 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6497 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7362794,1 мың теңге;
2) шығындар – 9981190,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 134510 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196570 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62060 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -867850 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 867850 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 77/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 4648403 мың теңге көлемінде ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резервінің сомасы 23102 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 77/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 жылға арналған ауылдық округтері мен Майқайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 607006 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 111262 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 34837 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 35014 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 32069 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 30807 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 32838 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 31100 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 33610 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 34199 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 35075 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 41042 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 35472 мың теңге;
Майқайың кенті – 119681 мың теңге;

4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов и поселка Майкаин в следующих объемах:
8139 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
48384 тысяч тенге – на выплату бонусов административным государственным служащим, дополнительная потребность на заработную плату;
2570 тысяч тенге – ремонт автотранспорта акимов Аксанского и Куркелинского сельских округов, на разработку ПСД по капитальному ремонту 2-х этажного здания акимата Бирликского сельского округа;
229700 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
131357 тысяч тенге – на проведение мероприятий коммунального хозяйства и ремонта внутрипоселковых дорог;
165055 тысяч тенге - работы по благоустройству, освещению и санитарной очистке сельских населенных пунктов;
6000 тысяч тенге - на разработку стратегии развития программы предпринимательства в сельских населенных пунктах.
Сноска. Сноска. Пункт 4-1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 24.12.2021 № 77/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2022 год, в общей сумме 585867 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 101165 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 34704 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 34928 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 32264 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 30744 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 32158 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 31220 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 33595 тысяч тенге;
Кызылтауский сельский округ – 34790 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 35341 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 41227 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 35439 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 108292 тысяч тенге.
6. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселка Майкаин на 2023 год в общей сумме 597219 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 100304 тысяч тенге;
Аксанский сельский округ – 36223 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ – 35178 тысяч тенге;
Жанажольский сельский округ – 33652 тысяч тенге;
Жанатлекский сельский округ – 32034 тысяч тенге;
Каратомарский сельский округ – 33503 тысяч тенге;
Куркелинский сельский округ – 32120 тысяч тенге;
Кундыкольский сельский округ – 34756 тысяч тенге;
Кызылтауский сельский округ – 36238 тысяч тенге;
Сатпаевский сельский округ – 36832 тысяч тенге;
Торайгырский сельский округ – 42924 тысяч тенге;
Узынбулакский сельский округ – 36181 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 107274 тысяч тенге.

4-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері мен Майкайың кентінің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
8139 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлем белгілеуге;
48384 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге бонустар төлеуге;
2570 мың теңге – Ақсан және Күркелі ауылдық округтері әкімдерінің автокөліктерін жөндеу, Бірлік ауылдық округі әкімдігінің 2 қабатты ғимаратын күрделі жөндеу бойынша ЖСҚ әзірлеуге;
229700 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
131357 мың теңге – коммуналдық шаруашылық және кентішілік жолдарды жөндеу іс-шараларын жүргізуге;
165055 мың теңге - ауылдық елді мекендерді көркейту, жарықтандыру және санитарлық тазалау жұмыстарына;
6000 мың теңге - ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлік бағдарламасын дамыту стратегиясын әзірлеуге.
Ескерту. 4-1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 24.12.2021 № 77/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған ауылдық округтері мен Майқайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 585867 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 101165 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 34704 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 34928 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 32264 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 30744 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 32158 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 31220 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 33595 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 34790 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 35341 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 41227 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 35439 мың теңге;
Майқайың кенті – 108292 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған ауылдық округтері мен Майқайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың көлемі 597219 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Баянауыл ауылдық округі – 100304 мың теңге;
Ақсаң ауылдық округі – 36223 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 35178 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 33652 мың теңге;
Жаңатілек ауылдық округі – 32034 мың теңге;
Қаратомар ауылдық округі – 33503 мың теңге;
Күркелі ауылдық округі – 32120 мың теңге;
Құндыкөл ауылдық округі – 34756 мың теңге;
Қызылтау ауылдық округі – 36238 мың теңге;
Сәтбаев ауылдық округі – 36832 мың теңге;
Торайғыр ауылдық округі – 42924 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округі – 36181 мың теңге;
Майқайың кенті – 107274 мың теңге.

7. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах Баянаульского района, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Баянауыл ауданының азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 09.04.2021 № 11/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально– экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии, секретарь
Баянаульского районного маслихата Т. Қасен
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 09.04.2021 № 11/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық даму мәселелері, бюджетті жоспарлау және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Баянауыл аудандық мәслихатының хатшысы Т. Қасен
Баянауыл аудандық
мәслихатының