О Майском районном бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Майского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2020 года № 1/65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 декабря 2020 года № 7115.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Майский районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6023119 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 755602 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 11810 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7183 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5248524 тысячи тенге;
2) затраты – 6119252 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24147 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57469 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33322 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -120280 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2021 № 1/10 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 25.10.2021 № 1/9 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2774309 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 306110 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар – 17460 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 26407 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 28057 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 27120 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 27587 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 24407 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 46546 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 27160 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 29085 тысяч тенге;
село Майтубек – 25832 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 26449 тысяч тенге.

2021 - 2023 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/65 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7115 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6023119 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 755602 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11810 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 7183 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5248524 мың теңге;
2) шығындар – 6119252 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24147 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57469 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33322 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120280 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120280 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 1/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 25.10.2021 № 1/9 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 2774309 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 306110 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 17460 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 26407 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 28057 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 27120 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 27587 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 24407 мың теңге;
Көктөбе ауылдық округі – 46546 мың теңге;
Май ауылдық округі – 27160 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 29085 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 25832 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 26449 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 328410 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар – 18460 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 28407 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 30057 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 29120 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 30587 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 30707 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 48546 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 30160 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 30085 тысяч тенге;
село Майтубек – 24832 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 27449 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 334005 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар – 18709 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 28193 тысячи тенге;
Баскольский сельский округ – 31128 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 30340 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 31232 тысячи тенге;
Кентубекский сельский округ – 31605 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 49372 тысячи тенге;
Майский сельский округ – 31310 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 30796 тысяч тенге;
село Майтубек – 22616 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 28704 тысячи тенге.
7. Учесть что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек в сумме 255939 тысяч тенге на затраты текущего характера.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 07.12.2021 № 1/10 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек определяется на основании постановления акимата района.

5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 328410 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 18460 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 28407 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 30057 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 29120 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 30587 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 30707 мың теңге;
Көктөбе ауылдық округі – 48546 мың теңге;
Май ауылдық округі – 30160 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 30085 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 24832 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 27449 мың теңге.
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 334005 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 18709 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 28193 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 31128 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 30340 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 31232 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 31605 мың теңге;
Көктөбе ауылдық округі – 49372 мың теңге;
Май ауылдық округі – 31310 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 30796 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 22616 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 28704 мың теңге.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне ағымдағы сипаттағы шығыстарға нысаналы трансферттер 255939 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 1/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

9. Специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт, саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 08.06.2021 № 1/5 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджета.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Майского
районного маслихата Қ. Ботабай
Секретарь Майского районного маслихата Г. Арынов
Приложение 1
к решению Майского
районного маслихата

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 08.06.2021 № 1/5 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Май аудандық мәслихатының сессия төрағасы Қ. Ботабай
Май аудандық маслихатының хатшысы Г. Арынов
Май аудандық мәслихатының