О лишении статуса Памятника истории и культуры местного значения, исключении его из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Северо-Казахстанской области и внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2010 года № 358 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 8 января 2020 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2020 года № 5800. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12 мая 2020 года № 111
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12.05.2020 № 111 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 18) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", на основании заключения историко-культурной экспертизы на памятник истории и культуры местного значения – Театр областной драматический в городе Петропавловске от 1 ноября 2019 года акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Лишить Театр областной драматический, 1972 года постройки, расположенный по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 1, статуса памятника истории и культуры местного значения и исключить его из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Северо-Казахстанской области.
2. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Северо-Казахстанской области" от 20 декабря 2010 года № 358 (опубликовано 29 января 2011 года в газете "Солтүстік Қазақстан", 29 января 2011 года в газете "Северный Казахстан", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1766) следующее изменение:
строку 27 Государственного списка памятников истории и культуры местного значения, утвержденного указанным постановлением исключить.
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішін мәртебесінен айыру және оны Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тастау туралы және Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 358 "Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдени ескерткіштерінің Мемлекеттік тізімін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 1 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 5800 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 111 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 12.05.2020 № 111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңының 18-бабы 18) тармақшасына сәйкес, жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіші – Петропавл қаласындағы облыстық драма театрына жасалған 2019 жылғы 1 қарашадағы тарихи-мәдени сараптама қорытындысы негізінде Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 1 мекенжайында орналасқан 1972 жылы салынған Облыстық драма театры жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіші мәртебесінен айырылсын және Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тасталсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдени ескерткіштерінің Мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 358 қаулысына (2011 жылғы 29 қаңтар "Солтүстік Қазақстан" газетінде, 2011 жылғы 29 қаңтар "Северный Казахстан" газетінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1766 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жергілікті маңызы бар тарихи және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінің 27-жолы алып тасталсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
К.Аксакалов

2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналыстыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
К.Аксакалов