О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 6-38-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 9 декабря 2020 года № 6-48-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 декабря 2020 года № 6791
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 6-38-1 (опубликовано 7 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5772) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 111 396,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 748 424,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 326,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34 120,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 320 525,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10 760 053,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 594 342,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 639 834,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 492,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 242 999,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 242 999,1 тысяч тенге:
поступление займов – 1 127 521,4 тысяч тенге;
погашение займов – 45 492,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 160 969,7 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2020 год в сумме 26 079,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.

Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-38-1 "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 6-48-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 6791 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-38-1 шешіміне (2020 жылғы 7 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5772 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 111 396,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 748 424,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 326,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34 120,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 320 525,3 мың теңге;
2) шығындар – 10 760 053,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 594 342,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 639 834,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 492,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 242 999,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 242 999,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 127 521,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 492,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160 969,7 мың теңге.";
13- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2020 жылға Айыртау аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 26 079,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 8- қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

458 445,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 008,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40 741,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 425,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
286,3
015
Капитальные расходы государственного органа
681,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 874,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
040
Развитие объектов государственных органов
0
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
19 384,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
19 166,0
003
Капитальные расходы государственного органа
218,8
02
Оборона
16 696,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 696,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 641,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 931,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 124,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 086,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 086,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 086,0
04
Образование
5 765 028,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 695 179,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 393,3
003
Общеобразовательное обучение
4 989 406,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
66 922,3
006
Дополнительное образование для детей
59 828,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
229 777,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей
14 664,2
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

458 445,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 008,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 741,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 425,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
286,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
681,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 874,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
0
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
19 384,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 166,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
218,8
02
Қорғаныс
16 696,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 696,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
11 641,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 931,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 124,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 086,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 086,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 086,0
04
Бiлiм беру
5 765 028,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 695 179,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 393,3
003
Жалпы білім беру
4 989 406,3
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
66 922,3
006
Балаларға қосымша білім беру
59 828,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
229 777,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) жәнеата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауғақамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14 664,2
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

416 867,1
028
Развитие коммунального хозяйства
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
701 156,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
377 668,0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
377 668,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
433 732,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
50 888,1
005
Развитие коммунального хозяйства
1 692,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
381 151,5
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
110 018,9
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
110 018,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
237 613,9
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 507,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 294,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
589,5
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 186,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 437,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
008
Развитие объектов спорта
0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
205 106,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
25 835,8
003
Капитальные расходы государственного органа
0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 216,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
60 861,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
219,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
95 195,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 780,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

416 867,1
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
701 156,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
377 668,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
377 668,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
433 732,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
50 888,1
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 692,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
381 151,5
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
110 018,9
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
110 018,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
237 613,9
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 507,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 294,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
589,5
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 186,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 437,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
008
Спорт объектілерін дамыту
0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
205 106,8
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 835,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 216,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
60 861,0
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту
219,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
95 195,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 780,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары