Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 -2023 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 58/381. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 декабря 2021 года № 6885.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 19 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 153 009 тысяч тенге:
налоговые поступления – 522 241 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 254,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 344 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 591 169,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 254 060,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 076 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 89 487,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 39 411,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 151 127,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 151 127,7 тысяч тенге:
поступление займов – 89 487,1 тысяч тенге;
погашение займов - 39 411,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 101 051,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.05.2021 № 7/79 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.07.2021 № 9/87 (вводится в действие с 01.01.2021); 10.09.2021 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.11.2021 № 12/104 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.12.2021 № 13/127 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2021 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2020 финансовом году из республиканского бюджета и областного бюджета, согласно приложению 4.

2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/381 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 желтоқсанда № 6885 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 19-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабы 2-тармағына, 9-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 153 009 мың теңге:
салықтық түсімдер – 522 241 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 254,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 344 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 591 169,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 254 060,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 076 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 89 487,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 411,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 151 127,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 151 127,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 89 487,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 411,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 101 051,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2021 № 7/79 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2021 № 9/87 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 10.09.2021 № 10/94 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 05.11.2021 № 12/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2021 № 13/127 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2021 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен республикалық бюджеттен және облыстық бюджеттен 2020 қаржылық жылда бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару 4 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021).
1-2. Предусмотреть в бюджете района на 2021 год расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить на 2021 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
7. Предусмотреть на 2021 год объемы трансфертов (субвенции), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 3 616 588 тысяч тенге, на 2022 год – 3 650 246 тысяч тенге, на 2023 год – 3 670 349 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-2. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде шығындар қаржылық жылдың басына қалыптасқан қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 5 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа, мемлекеттік баж.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерінің 100 пайыз көлемінде аударылатындығы белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің кірістері келесі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
6. Аудандық бюджеттің кірістері жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттердің өтеуінен түскен түсімдерден құрылатыны белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2021 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемі – 3 616 588 мың теңге, 2022 жылға – 3 650 246 мың теңге, 2023 жылға – 3 670 349 мың теңге сомада қарастырылсын.

8. Предусмотреть на 2021 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 256 240 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 12 106 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 12 961 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 11 632 тысяч тенге;
Бескудукскому сельскому округу 15 073 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 13 748 тысяч тенге;
Заградовскому сельскому округу 18 889 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 23 803 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 13 324 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 13 396 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 14 788 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 16 761 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 12 203 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 13 116 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 14 152 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 16 195 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 34 093 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 2 983 678 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021); 10.09.2021 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Предусмотреть в бюджете района на 2021 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 272,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2021 № 12/104 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
на протезно-ортопедические средства;
на сурдотехнические средства;
на тифлотехнические средства;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
на санаторно-курортное лечение;
4) на развитие рынка труда, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежная практика;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;

8. 2021 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемі 256 240 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 12 106 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 12 961 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 11 632 мың теңге;
Бесқұдық ауылдық округіне 15 073 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 13 748 мың теңге;
Заградовка ауылдық округіне 18 889 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 23 803 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 13 324 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 13 396 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 14 788 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 16 761 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 12 203 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 13 116 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 14 152 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 16 195 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 34 093 мың теңге.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің залалын өтеуге арналған шығындар 2 983 678 мың теңге сомада қарастырылсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 10.09.2021 № 10/94 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің борыштары бойынша басқа да төлемдер мен жергілікті атқарушы органдардың қарыздарына қызмет көрсетуге арналған шығындар 272,4 мың теңге сомада қарастырылсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.11.2021 № 12/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) тұрғындарды әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын қызметкерлердің еңбекақы төлеміне үстемақы белгілеуге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
протездік-ортопедиялық құралдарына;
сурдо техникалық құралдарына;
тифло техникалық құралдарына;
арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
санаторлық-курорттық емдеулерге;

4) Исключено решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2021 № 9/87 (вводится в действие с 01.01.2021).
общественная работа;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей);
5) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
7) На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на капитальный ремонт здания Дома культуры с заменой оконных блоков и облицовкой фасада здания керамогранитом села Явленка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Амангельдинское;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Петровка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка;
на капитальный ремонт Корнеевского Дома Культуры Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Корнеевка Есильского района.
8) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
9) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Явленка, улица Коваленко, 27 А;
10) На реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-104 "Подъезд к селу Амангельдинское;
11) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-110 "Подъезд к селу Карагаш" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2021 № 9/87 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.12.2021 № 13/127 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Учесть в бюджете района на 2021 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:

4) Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.07.2021 № 9/87 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5) мәдениет және архивтік мекемелердің мемлекеттік ұйымдарының басқару және негізгі персоналына мәдениет және архивтік мекемелері ұйымдарында ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыларына үстемақы белгілеуге;
6) жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді сатып алуға;
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы трансферттері есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды жүзеге асыруға:
Явленка ауылында терезе блоктарын ауыстыру және ғимараттың қасбетін керамогранитпен жабумен Мәдениет үйі ғимаратының күрделі жөндеуіне;
Амангелді ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Петровка ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Явленка ауылындағы кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Есіл ауданының Корнеевка Мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне;
Есіл ауданының Корнеевка ауылында жарықтандыруы және тратуарларымен кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық типтегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйге қызмет көрсету, уақытша орналасу ұйымдары, жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің еңбекақы төлемдерін арттыруға;
9) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға:
Явленка ауылы, Коваленко көшесі, 27А мекенжайында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға;
10) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен көлік инфрақұрылымының басым жобаларын жүзеге асыруға:
аудандық маңыздағы "Амангелді ауылына кіреберіс" КТЕS-104 автомобиль жолының орташа жөндеуіне;
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен "Қарағаш ауылына кіреберіс" KTES-110 аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуіне.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.07.2021 № 9/87 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2021 № 13/127 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімі есепке алынсын, соның ішінде:

1) В рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов
на 2020-2025 годы" на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт Корнеевского Дома культуры Есильского района;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Корнеевка Есильского района;
на капитальный ремонт здания Дома культуры с заменой оконных блоков и облицовкой фасада здания керамогранитом в селе Явленка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Амангельдинское;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.
2) На подключение сельских библиотек к сети интернет, на телефонизацию;
3) На приобретение компьютеров для интернета для сельских библиотек.
4) на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением в селе Петровка;
5) на текущий ремонт системы водоснабжения в селе Ильинка;
6) на приобретение системы очистки воды с монтажом в селе Заградовка;
7) на установку беговой дорожки с резиновым покрытием в селе Петровка;
8) на выплату единовременной социальной помощи к праздничному дню "9 мая - День Победы.
9) на протезно-ортопедические средства;
10) на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов.
11) на организацию сохранения государственного жилищного фонда
12) на текущий ремонт уличного освещения в селе Амангельды Ильинского сельского округа;
13) на выплату выходного пособия в размере четырех среднемесячных заработных плат при сокращении штатной численности государственных органов.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.07.2021 № 9/87 (вводится в действие с 01.01.2021); 10.09.2021 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.11.2021 № 12/104 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.12.2021 № 13/127 (вводится в действие с 01.01.2021).
12-1. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета за счет субвенций из республиканского бюджета, в том числе:
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTES-110 "Подъезд к селу Карагаш
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы."

1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" № 990 қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Есіл ауданының Корнеевка Мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне;
Есіл ауданының Корнеевка ауылында жарықтандыруы және тратуарларымен кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Явленка ауылында терезе блоктарын ауыстыру және ғимараттың қасбетін керамогранитпен жабумен Мәдениет үйі ғимаратының күрделі жөндеуіне;
Амангелді ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
Явленка ауылындағы кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне.
2) Ауылдық кітапханаларды телефондандыруға, интернет желісіне қосуға;
3) Ауылдық кітапханаларға интернет үшін компьютерлер сатып алуға.
4) Петровка ауылында жарықтандырумен кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
5) Ильинка ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеуіне;
6) Заградовка ауылында орнатумен су тазарту жүйесін сатып алуға;
7) Петровка ауылында резенке жабынмен жүгіру жолағын орнатуға;
8) 9 мамыр-Жеңіс күні" күнін мерекелеуге біржолғы әлеуметтік көмек төлеміне.
9) протезді-ортопедиялық жабдықтарға;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің еңбекақы төлемін арттыруға.
11) мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
12) Ильинка ауылдық округінің Амангелді ауылында көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
13) мемлекеттік органдардың штат санын қысқарту барысында төрт орташа айлық еңбекақы төлемі көлемінде жұмыстан шығу жәрдемақысын төлеуге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2021 № 9/87 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 10.09.2021 № 10/94 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 05.11.2021 № 12/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2021 № 13/127 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12-1. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде республикалық бюджеттің субвенциясы есебінен облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
"Қарағаш ауылына кіреберіс" KTES-110 аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуіне.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2021 № 12/104 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Учесть в районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы".
14. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из республиканского бюджета, бюджету сельских округов на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы".
15. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, бюджету сельских округов, том числе:
1) на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка;
2) на текущий ремонт уличного освещения села Алабие;
3) на текущий ремонт уличного освещения села Черуновка;
4) на текущий ремонт уличного освещения села Волошинка;
5) на текущий ремонт уличного освещения села Ивано-Петровка;
6) на текущий ремонт уличного освещения села Заградовка;
7) на текущий ремонт уличного освещения села Ильинка;
8) на текущий ремонт уличного освещения села Чириковка;
9) на текущий ремонт уличного освещения села Караагаш;
10) на текущий ремонт уличного освещения между селом Чириковка и селом Луговое;
11) на текущий ремонт уличного освещения села Покровка;
12) исключен решением Кызылжарского районного маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021);
13) на текущий ремонт уличного освещения села Явленка.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы".

Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 05.11.2021 № 12/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік кредиттері есепке алынсын.
Республикалық бюджеттің аталған кредиттерін бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
14. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде мәдениет және архивтік мекемелердің мемлекеттік ұйымдарының басқару және негізгі персоналына мәдениет және архивтік мекемелері ұйымдарында ерекше еңбек жағдайларына лауазымдық жалақыларына үстемақы белгілеуге ауылдық округтер бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Республикалық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
15. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде ауылдық округтер бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
1) Явленка ауылындағы кентішілік жолдардың орташа жөндеуіне;
2) Алабие ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
3) Черуновка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
4) Волошинка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
5) Ивано-Петровка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
6) Заградовка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
7) Ильинка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
8) Чириковка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
9) Қараағаш ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
10) Чириковка ауылы мен Луговое ауылы арасындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
11) Покровка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне;
12) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
13) Явленка ауылындағы көше жарығының ағымдағы жөндеуіне.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджету сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы".
17.Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, предусмотреть (учесть) в 2021 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2021 № 9/87 (вводится в действие с 01.01.2021).
18. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2021 год в сумме 58 487,3 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.09.2021 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.11.2021 № 12/104 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.12.2021 № 13/127 (вводится в действие с 01.01.2021).
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
К. Абулгазин
Секретарь маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение 1 к решению
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области

Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Аудандық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
17. 2021 жылда ауылдық жерлерде азаматтық қызметкерлер болып табылатын және жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет облысының мамандарына қалалық жағдайларда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлері жиырма бес пайызға ұлғаюы қарастырылсын (ескерілсін).
Ескерту. 17- тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 29.07.2021 № 9/87 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2021 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 58 487,3 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 10.09.2021 № 10/94 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 05.11.2021 № 12/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2021 № 13/127 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының
мәслихаты сессиясының төрағасы
К. Абулгазин
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

от 25 декабря 2020 года
№ 58/381
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 4/25 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.05.2021 № 7/79 (вводится в действие с 01.01.2021); от 29.07.2021 № 9/87 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.09.2021 № 10/94 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.11.2021 № 12/104 (вводится в действие с 01.01.2021); от 10.12.2021 № 13/127 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)

2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 58/381 шешіміне
қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 31.03.2021 № 4/25 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2021 № 7/79 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) 29.07.2021 № 9/87 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдермен; 10.09.2021 № 10/94 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 05.11.2021 № 12/104 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2021 № 13/127 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2021 № 13/127 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)

2) Затраты
6 254 060,7
01
Государственные услуги общего характера
1 198 482,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
23 916
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 916
122
Аппарат акима района (города областного значения)
215 964
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
163 259
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
52 705
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53 007,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44 265
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 592
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
900,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
250
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
905 595,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 800
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
861 795,4
02
Оборона
13 644
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 644
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 975
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 909
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 760
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 688,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 688,9
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 688,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
585 346,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
540 053,7
002
Программа занятости
227 809
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

2) Шығындар
6 254 060,7
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
1 198 482,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
23 916
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 916
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
215 964
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
163 259
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
52 705
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53 007,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 265
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 592
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
900,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
250
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
905 595,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 800
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
861 795,4
02
Қорғаныс
13 644
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 644
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 975
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 909
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 760
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 688,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 688,9
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 688,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
585 346,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
540 053,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
227 809
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

8 057
005
Государственная адресная социальная помощь
43 154
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 496,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
145 700
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
29 917
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55 502
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
418
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 292,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 131,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 948
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 213
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
236 167,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
236 167,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 950
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
72 679,8
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
250,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
8 496
025
Освещение улиц в населенных пунктах
3 891,5
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
4 900
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
144 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
225 606
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
165 185
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 891
003
Поддержка культурно-досуговой работы
77 772
006
Функционирование районных (городских) библиотек
69 928
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

8 057
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43 154
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 496,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
145 700
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
29 917
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55 502
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
418
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 292,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 131,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 948
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 213
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
236 167,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
236 167,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 950
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
72 679,8
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
250,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
8 496
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 891,5
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
4 900
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
144 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
225 606
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
165 185
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 000
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 891
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
77 772
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
69 928
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

594
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 793
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 793
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 401
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 495
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 506
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23 227
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18 096
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 131
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
89 341,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 973,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 973,2
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
43 075,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
43 075,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 293
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18 293
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 400
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
1 400
12
Транспорт и коммуникации
271 747
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
271 747
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18 927
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
189 304
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
63 516
13
Прочие
381 040,3
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
15 351
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
15 351

594
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 793
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 793
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 401
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 495
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 506
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23 227
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 096
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 131
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
89 341,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 973,2
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 973,2
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
43 075,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 075,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 293
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 293
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 400
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 400
12
Көлік және коммуникация
271 747
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
271 747
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18 927
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
189 304
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
63 516
13
Басқалар
381 040,3
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
15 351
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 351