Об утверждении бюджета Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 6 января 2020 года № 44/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2020 года № 5860.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 518 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 560 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 54 958 тысяч тенге;
2) затраты – 65 179,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 928,6 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 928,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 46 590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 590 тысяч тенге:
поступление займов – 44 928,6 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 661,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25.08.2020 № 53/6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 56/9 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящихся на территории сельского округа;
земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящихся на территории села;
налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагаемого на территории села;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территории сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения;
открытом пространстве за пределами помещений в селе.

2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 44/12 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 5860 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округінің бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 518 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 54 958 мың теңге;
2) шығындар – 65 179,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 928,6 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 928,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 590 мың теңге:
қарыздар түсімі – 44 928,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 661,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 25.08.2020 № 53/6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 22.12.2020 № 56/9 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
жеке кәсіпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығынан;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдық округтердің аумақтары арқылы өтетін республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдық округтердің аумақтары арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыдан.

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
штрафов, налагаемых акимом сельского округа за административные правонарушения;
добровольных сборов физических и юридических лиц;
доходов от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима сельского округа;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходов от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
других доходов от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
других неналоговых поступлений в бюджеты сельского округа.
4. Установить, что поступлениями в бюджет сельского округа от продаж основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа.
5. 5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета:
1) 1 672 тысяч тенге – на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25.08.2020 № 53/6 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-1. Исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 25.08.2020 № 53/6 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-2. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступления трансфертов из районного бюджета в сумме 22 319 тысяч тенге, в том числе:
1) на очистку внутрипоселковых дорог от снега в зимний период – 277 тысяч тенге;
2) на устройство уличного освещения – 1 895 тысяч тенге;
3) на текущий и средний ремонт внутрипоселовых дорог – 14 147 тысяч тенге;
4) на текущий ремонт здания – 6 000 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 11.05.2020 № 48/2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 56/9 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-3. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год за счет внутренних займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 44 928,6 тысяч тенге, в том числе:

3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ауылдық округінің әкімі әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдардан;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдарынан;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістерден:
ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістерден;
ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан ауылдық округ бюджеттеріне түсетін түсімдер болып табылады деп белгіленсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарына жол белгілерін сатып алуға және орнатуға – 1 672 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 25.08.2020 № 53/6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5.1. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 25.08.2020 № 53/6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен трансферттер түсімдері 22 319 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
1) қысқы кезеңде кентішілік жолдарды қардан тазалауға – 277 мың теңге;
2) көше жарықтарын орнатуға – 1 895 мың теңге;
3) кентішілік жолдарды ағымдағы және орташа жөндеуге – 14 147 мың теңге;
4) ғимаратты ағымдағы жөндеуге – 6 000 мың теңге;
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 11.05.2020 № 48/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 22.12.2020 № 56/9 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-3. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде қаржыландыру шаралары үшін ішкі қарыздар есебінен 44 928,6 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:

1) 36 000 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Благовещенка;
2) 8 928,6 тысяч тенге – на обустройство парка села Благовещенка.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 11.05.2020 № 48/2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 56/9 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-4. Предусмотреть расходы бюджета Благовещенского сельского округа за счет возврата недоиспользованных в 2019 году целевых трансфертов из республиканского бюджета в сумме 0,1 тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-4 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 11.05.2020 № 48/2 (вводится в действие с 01.01.2020).

1) Благовещенка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге – 36 000 мың теңге;
2) Благовещенка ауылының саябағын абаттандыруға – 8 928,6 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 11.05.2020 № 48/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 22.12.2020 № 56/9 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-4. Благовещенка ауылдық округінің бюджет шығыстары 0,1 теңге сомасында 2019 жылы пайдаланылмаған республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 5-4-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 11.05.2020 № 48/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5-5. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года согласно приложению 4 к настоящему решению.";
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-5 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25.08.2020 № 53/6 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2020 год в сумме 30 967 тысячи тенге.

5-5. Ауылдық округ бюджетінің шығыстары 2020 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 5-5-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 25.08.2020 № 53/6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округтің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін 30 967 мың теңге субвенция бюджетте ескерілсін.