О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27 июня 2016 года № 5/7 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Мамлютского района"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10 июня 2020 года № 72/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 июня 2020 года № 6355. Утратило силу решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2023 года № 14/4
Утратило силу решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2023 года № 14/4.
В соответствии пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Мамлютского района" от 27 июня 2016 года № 5/7 (опубликовано 3 августа 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3844) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Мамлютского района, утвержденных указанным решением (далее - Правила):
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Лицам, указанным в статье 17 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.";
пункт 11 и 12 изложить в новой редакции:
"11. Социальная помощь по основаниям, указанным в подпунктах 1) – 12) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется с учетом среднедушевого дохода, не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей, один раз в год, единовременно. Детям с ВИЧ инфекцией в размере 2 (двух) кратного прожиточного минимума, без учета доходов, ежемесячно.

Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 5/7 "Мамлют ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 72/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 маусымда № 6355 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 14/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 11.12.2023 № 14/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "Мамлют ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 27 маусымдағы № 5/7 шешіміне (2016 жылғы 3 тамызда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3844 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімімен бекітілген Мамлют ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
4-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"4. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 17-бабында және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
11 және 12-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"11. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға 1)-12) тармақшаларда белгіленген негіздер бойынша әлеуметтік көмек азаматтарға адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы бір ең төмен күнкөріс денгейінің мөлшері минимумының шегінен аспайтының ескере отырып, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет, біржолғы көрсетіледі. АҚТҚ-жұқпасы бар балаларға ең төмен күнкөріс денгейінің 2 (екі) есе мөлшерде табысты ескерусіз ай сайын көрсетіледі.

12. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 14) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется гражданам (семье), без учета среднедушевого дохода в предельном размере 100 (сто) месячных расчетных показателей.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 16) приложения 3 к настоящим Правилам, предоставляется без учета доходов, в размере 6 (шесть) месячных расчетных показателей, ежемесячно.";
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 20) приложения 3 к настоящим Правилам, врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений, прибывшие на постоянную работу в Северо-Казахстанскую область- без учета доходов, в размере 200 (двести) месячных расчетных показателей.".
Приложение 2, 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
М.Линник
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р.Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 10 июня 2020 года № 72/3
Приложение 2
к правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Мамлютского района
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
№ п/п
Перечень категорий получателей
Предельный размер социальной помощи
Срок обращения за социальной помощью
1
2
3
4
Гражданин (семья) либо его имущество вследствие стихийного бедствия или пожара
в пределах 100 (сто) месячных расчетных показателей, единовременно
в течение 6 месяцев, со дня наступления трудной жизненной ситуации
Приложение 2
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 10 июня 2020 года № 72/3
Приложение 3
к правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
Мамлютского района
Перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи)
1) сиротство;
2) отсутствие родительского попечения;
3) безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение;
4) нахождение несовершеннолетних в организациях образования с особым режимом содержания;

12. Осы Қағидаларға 3-қосымшасының 14) тармақшасында негіз бойынша азаматтарға (отбасына) 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жан басына шаққандағы орташа табысты ескерусіз, әлеуметтік көмек негіз бойынша көрсетіледі.";
14-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға 16) тармақшада белгіленген негіздер бойынша 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кірістерді есептеусіз ай сайын көрсетіледі.";
келесі мазмұндағы 18-1-тармағымен толықтырылсын:
"18-1. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға 20) тармақшада белгіленген негіздер бойынша Солтүстік Қазақстан облысына тұрақты жұмысқа келген дәрігерлер мен жоғары медициналық оқу орындарының түлектеріне-табыстарын есепке алмай 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.".
Қағидаларының 2, 3-қосымшасы осы шешімнің 1, 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
М.Линник
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р.Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2020 жылғы 10 маусымы
№ 72/3 шешіміне 1-қосымша
Мамлют ауданында әлеуметтік
көмек көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің және
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларына
2-қосымша
Алушылар санаттарының тізбесін, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
р/с №
Алушылар санаттарының тізбесі
Әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
Әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
1
2
3
4
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азамат (отбасы) не оның мүлкі
100 (жүз) айлық есептік көрсеткіштен артық емес, бір жолғы
Өмірлік қиын жағдай туындаған күннен бастап 6 айдан кешіктірмей
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2020 жылғы 10 маусымдағы
№ 72/3 шешіміне 2-қосымша
Мамлют ауданында әлеуметтік
көмек көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің және
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларына
3-қосымша
Азаматтарды санатына жататын тұлғаның (отбасының) материалдық – тұрмыстық жағдайының тексерісін жүргізу негіздерінің тізімі
1) жетімдік;
2) ата-ананың қамқорлығынсыз қалу;
3) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз қалуы, оның ішінде девианттық мінез-құлық;
4) кәмелетке толмағандардың ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы;

5) ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
6) стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
7) ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих; детям с ВИЧ инфекцией;
8) неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
9) жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
10) бездомность (лица без определенного места жительства);
11) освобождение из мест лишения свободы;
12) нахождение на учете службы пробации;
13) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога в однократном отношении к прожиточному минимуму по Северо-Казахстанской области;
14) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
15) нуждаемость лиц, больных активной формой туберкулеза на амбулаторном этапе лечения;
16) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в оплате расходов на коммунальные услуги и приобретении топлива;
17) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении;
18) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании (кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрилла);
19) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лиц, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, инвалидов 1, 2, 3 групп, детей инвалидов, а также граждан сопровождающих детей инвалидов и инвалидов 1, 2 групп в проезде железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан;
20) нуждаемость врачей и выпускников медицинских высших учебных заведений, прибывшие на постоянную работу в Северо-Казахстанскую область.

5) үш жасқа дейінгі балалардың туғаннан бастапқы психофизикалық дамуы мүмкіндіктерінің шектелуі;
6) дене және (немесе) ақыл-ой мүмкіндіктеріне байланысты организм функцияларының тұрақты бұзылуы;
7) әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі, АҚТҚ-жұқпасы бар балаларға
8) жасының егде тартуына байланысты, ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі күтім жасай алмауы;
9) әлеуметтік бейімсіздікке және әлеуметтік депривацияға әкеп соқтырған қатыгездік;
10) баспанасыздық (белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар);
11) бас бостандығынан айыру орындарынан босау;
12) пробация қызметінің есебінде болу;
13) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ең төмен күнкөріс деңгейіне шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы;
14) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматқа (отбасына) зиян келтіру;
15) амбулаторлық емдеу кезендегі туберкулездің белсенді түрімен ауыратын мұқтаж тұлғаларға;
16) Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектеріне, және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерге теңестірілген коммуналдық қызметтерді төлеу және отын алу үшін;
17) Ұлы Отан соғысының қатысушылар және мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерге теңестірілген тұлғаларға санаторлық–курорттық емделуде мұқтаж;
18) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерге және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерге теңестірілген тұлғаларға тіс протездеу үшін (бағалы металлдардан және металлокерамика, металлоакриллден протезден басқа);
19) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектердің және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге теңестірілгендердің, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардан зардап шеккендердің, 1, 2, 3-ші топтағы мүгедектердің, мүгедек балалардың, сондай-ақ мүгедек балалар мен 1, 2-ші топтағы мүгедектерге еріп жүруші азаматтардың Қазақстан Республикасының аумағында жөнелту станциясынан ауруханаға жеткізилетін жерге дейін және кері қарай теміржол (плацкарт вагон), автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруге мұқтаждығы;
20) Солтүстік Қазақстан облысына тұрақты жұмысқа келген дәрігерлер мен жоғары медициналық оқу орындарының түлектеріне мұқтаждығы.