Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2020 года № 334. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2020 года № 5957.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 227308 тысяч тенге:
налоговые поступления - 51463 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов -175845 тысяч тенге;
2) затраты – 401909,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -174601,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 174601,5 тысяч тенге:
поступление займов -165275,9 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 9325,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 355 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 401 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета города Тайынша формируются за счет налоговых и неналоговых поступлений в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете города Тайынша на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в сумме 60 000 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть расходы бюджета города Тайынша на 2020 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года и возврат неиспользованный (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 334 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 5957 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2020 – 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 227308 мың теңге:
салықтық түсімдер - 51463 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 175845 мың теңге;
2) шығындар - 401909,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -174601,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 174601,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 165275,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9325,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 355 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 09.12.2020 № 401 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тайынша қаласының кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес салықтық және салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен 2020 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 60 000 мың теңге сомасында ескерілсін.
3-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2019 жылы республикалық бюджеттен пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2020 жылға арналған Тайынша қаласы бюджетінің шығыстары көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 355 (вводится в действие с 01.01.2020).
3-2. Учесть в бюджете города Тайынша на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из бюджета Тайыншинского района на:
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 13534 тысяч тенге;
благоустройство и озеленение города Тайынша в сумме 3500 тысяч тенге;
освещение улиц в населенных пунктах в сумме 3607 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 355 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 401 (вводится в действие с 01.01.2020).
3-3. Учесть в бюджете города Тайынша на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на средний ремонт дорог в городе Тайынша в сумме 30000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 401 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет города Тайынша на 2020 год в сумме 155204 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете города Тайынша на 2020 год поступления займов на:
обустройство мини футбольных полей в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 26 000 тысяч тенге;
уличное освещение по улице Пролетарская в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 13867,9 тысяч тенге;
обустройство спортивной площадки в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 18000 тысяч тенге;
текущий ремонт дорог в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 31988,2 тысяч тенге;
средний ремонт дорог в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 94152,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 355 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М. Ақтаева
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Қ. Шәріпов

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 355 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-2. 2020 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде Тайынша ауданының бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін:
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 13534 мың теңге сомасында;
Тайынша қаласын абаттандыруға және көгалдандыруға 3500 мың теңге сомасында;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға 3607 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 355 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 09.12.2020 № 401 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-3. 2020 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен Тайынша қаласында жолдарды орташа жөндеуге 30000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансфеттер түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 09.12.2020 № 401 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Аудандық бюджеттен 2020 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 155204 мың теңге сомасында белгіленсін.
4-1. 2020 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде:
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласында шағын футбол алаңдарын жайластыруға 26 000 мың теңге сомасында;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласында Пролетар көшесі бойынша көше жарықтандыруына 13867,9 мың теңге сомасында;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласында спорт алаңын жайластыруға 18000 мың теңге сомасында;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласында жолдарды ағымдағы жөндеуге 31988,2 мың теңге сомасында;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласында жолдарды орташа жөндеуге 94152,1 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 355 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрайымы
М. Ақтаева
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов

Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 08 января 2020 года № 334
Бюджет города ТайыншаТайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2020 № 355 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 401 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 08 қаңтардағы № 334 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 16.04.2020 № 355 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 09.12.2020 № 401 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы