О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 43/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 мая 2020 года № 48/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 мая 2020 года № 6317
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 43/1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5761) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 641 318,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 343 282,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 619 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 287 916,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 786 914,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 878 286,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 882 350,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 064 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 023 882,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 023 882,6 тысяч тенге:
поступление займов – 882 350,3 тысяч тенге;
погашение займов – 4 064 тысяч тенге;

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 43/1 "2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 мамырдағы № 48/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 мамырда № 6317 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 43/1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5761 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 641 318,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 343 282,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 619 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 287 916,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 786 914,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 878 286,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 882 350,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 064 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 023 882,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 023 882,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 882 350,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 064 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 145 596,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Ы.Махметова
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О.Амрин
Приложение к решению маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 мая 2020 года № 48/4

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 145 596,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Ы. Махметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
О. Амрин
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты 2020 жылғы 25 мамыры № 48/4 шешіміне қосымша

20061
003
Капитальные расходы государственного органа
6710
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
325311,5
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
40669
02
Оборона
11630
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11630
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7891
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1623
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2116
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11400
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11400
04
Образование
3304245
464
Отдел образования района (города областного значения)
41385
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
41385
464
Отдел образования района (города областного значения)
3219892
003
Общеобразовательное обучение
2640685
006
Дополнительное образование для детей
133677
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
199
023
Методическая работа
14746
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
293754
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17834
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6819
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
13455
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16774
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21413
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

20061
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6710
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
325311,5
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40669
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40669
02
Қорғаныс
11630
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11630
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7891
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1623
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2116
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11400
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11400
04
Білім беру
3304245
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
41385
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
41385
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3219892
003
Жалпы білім беру
2640685
006
Балаларға қосымша білім беру
133677
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
199
023
Әдістемелік жұмыс
14746
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
293754
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17834
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6819
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
13455
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16774
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21413
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

31670
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
46405
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
151929
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1945
13
Прочие
33337
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12068
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12068
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21269
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21269
14
Обслуживание долга
11,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
11,9
15
Трансферты
259440,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
259440,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
142,5
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
19597
038
Субвенции
239701
3) Чистое бюджетное кредитование
878286,3
Бюджетные кредиты
882350,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30000
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
30000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
258823
464
Отдел образования района (города областного значения)
258823
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
258823
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
19752,3
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
19752,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
534010
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31670
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
46405
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
151929
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1945
13
Басқалар
33337
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12068
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12068
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21269
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
21269
14
Борышқа қызмет көрсету
11,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
11,9
15
Трансферттер
259440,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
259440,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
142,5
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
19597
038
Субвенциялар
239701
3)Таза бюджеттік кредиттеу
878286,3
Бюджеттік кредиттер
882350,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30000
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
30000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
258823
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
258823
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
258823
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19752,3
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
19752,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
534010
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі