О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 43/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11 сентября 2020 года № 52/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 сентября 2020 года № 6534
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 43/1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5761) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 327 845,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 343 282,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 619 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 974 443,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 462 735,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 812 886,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 816 950,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 064 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 947 776,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 947 776,5 тысяч тенге:
поступление займов – 806 244,2 тысяч тенге;
погашение займов – 4 064 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 145 596,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области А.Жолдыбаев
Секретарь
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области О.Амрин
Приложение
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 43/1 "2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 52/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 қыркүйекте № 6534 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 43/1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5761 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 327 845,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 343 282,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 619 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 974 443,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 462 735,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 812 886,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 816 950,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 064 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 947 776,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 947 776,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 806 244,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 064 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 145 596,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы А.Жолдыбаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы мәслихатының
хатшысы О.Амрин
Солтүстік Қазақстан облысы

145 688,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
23 396
003
Капитальные расходы государственного органа
266
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
122 026,5
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
30 151
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
30 151
02
Оборона
11 818
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 818
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 001
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 623
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 194
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 864
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 864
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 864
04
Образование
3 299 443,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
41 385
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
41 385
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 215 894,7
003
Общеобразовательное обучение
2 646 039
006
Дополнительное образование для детей
134 234
023
Методическая работа
14 746
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
293 754
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 834
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 391
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
8 454
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 224
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21 413
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

145 688,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 396
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
266
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
122 026,5
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
30 151
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 151
02
Қорғаныс
11 818
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 818
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 001
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 623
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 194
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 864
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 864
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 864
04
Білім беру
3 299 443,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
41 385
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
41 385
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 215 894,7
003
Жалпы білім беру
2 646 039
006
Балаларға қосымша білім беру
134 234
023
Әдістемелік жұмыс
14 746
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
293 754
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 834
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 391
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
8 454
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 224
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21 413
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

5 252
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
67 751
007
Функционирование районных (городских) библиотек
66 729
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 022
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
5 700
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 700
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
23 675
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
17 664
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 011
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 515
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 815
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 700
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства,пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500
021
Развитие объектов спорта
1 500
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
118 934
009
Поддержка культурно-досуговой работы
118 934
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
28 999,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 526
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 526
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
13 244,7
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
13 244,7
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 229
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 229
12
Транспорт и коммуникации
183 899,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
183 899,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
46 405
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
135 549,3
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

5 252
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
67 751
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
66 729
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 022
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5 700
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 700
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
23 675
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 664
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 011
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 515
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 815
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500
021
Cпорт объектілерін дамыту
1 500
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
118 934
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
118 934
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
28 999,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 526
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 526
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
13 244,7
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
13 244,7
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 229
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 229
12
Көлік және коммуникация
183 899,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
183 899,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
46 405
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
135 549,3
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

1 945
13
Прочие
33 337
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 068
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12 068
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 269
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 269
14
Обслуживание долга
11,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
11,9
15
Трансферты
259 440,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
259 440,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
142,5
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
19 597
038
Субвенции
239 701
3) Чистое бюджетное кредитование
812 886,2
Бюджетные кредиты
816 950,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
64 966
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 966
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
64 966
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
252 713,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
233 785
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
233 785
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
18 928,3
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
18 928,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
492 174,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
492 174,9
021
Развитие объектов спорта
492 174,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

1 945
13
Басқалар
33 337
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 068
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12 068
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 269
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
21 269
14
Борышқа қызмет көрсету
11,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
11,9
15
Трансферттер
259 440,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
259 440,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
142,5
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
19 597
038
Субвенциялар
239 701
3) Таза бюджеттік кредиттеу
812 886,2
Бюджеттік кредиттер
816 950,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
64 966
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 966
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
64 966
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
252 713,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
233 785
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
233 785
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18 928,3
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
18 928,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
492 174,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
492 174,9
021
Cпорт объектілерін дамыту
492 174,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары