О внесении изменения в решение Атырауского областного маслихата от 27 августа 2019 года № 352-VІ "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Атырауской области"
Решение Атырауского областного маслихата от 24 августа 2020 года № 467-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 сентября 2020 года № 4719
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883), Атырауский областной маслихат VI созыва на очередной XLVI сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 27 августа 2019 года № 352-VІ "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Атырауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4490, опубликовано 9 сентября 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Атырауской области изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Атырауского областного маслихата по вопросам соблюдения законности, депутатской этики и правовой защиты (Абдолов А.).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Габдуллин
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение к решению Атырауского областного маслихата от 24 августа 2020 года № 467-VI
Приложение к решению Атырауского областного маслихата от 27 августа 2019 года № 352-VI
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Атырауской области
1. Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Атырауской области разработаны согласно Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883).

Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 27 тамыздағы № 352-VІ "Атырау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 467-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 қыркүйекте № 4719 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 14-1 бабының 2-тармағына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес VI шақырылған Атырау облыстық мәслихаты кезекті XLVI сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 27 тамыздағы № 352-VІ "Атырау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4490 болып тіркелген, 2019 жылы 9 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
Атырау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Атырау облыстық мәслихатының заңдылықты сақтау, депутаттық этика және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Абдолов) жүктелсін.
3. Осы шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Габдуллин
Мәслихат хатшысы У. Зинуллин
Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 тамызы № 467-VI шешіміне қосымша
Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 27 тамыздағы № 352-VІ шешіміне қосымша
Атырау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Атырау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.

2. Размер жилищных сертификатов определяется:
Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан предоставляются жилищные сертификаты как социальная помощь (предоставляется на безвозмездной и безвозвратной основе) или социальная поддержка (предоставляется в виде бюджетного кредита на условиях платности, возвратности, срочности в соответствии с требованиями бюджетного законодательства) в размере 99% от суммы первоначального взноса.
Сумма жилищного сертификата не превышает 1 (одного) миллиона тенге для каждого получателя.
3. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
2) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
3) неполные семьи;
4) востребованные специалисты в области здравоохранения, образования, культуры, спорта и иных отраслей.

2. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін тұрғын үй сертификаттарын әлеуметтік көмек (қайтарымсыз және қайтарылмайтын негізде беріледі) немесе әлеуметтік қолдау (ақылылық, қайтарымдылық, мерзімділік шарттарымен бюджеттік заңнама талаптарына сәйкес бюджеттік кредит түрінде беріледі) ретінде бастапқы жарнаның сомасы 99% мөлшерінде ұсынады.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1 (бір) миллион теңгеден аспауы тиіс.
3. Тұрғын үй сертификаттарының алушылар санаттары:
1) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары;
2) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
3) толық емес отбасылар;
4) денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы және өзге де басым салалардағы қажетті мамандар.