Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 497-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 28 декабря 2020 года № 4838
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2021-2023 годы, Атырауский областной маслихат VІ созыва на XLIX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 466 491 701 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 130 180 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 034 611 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 347 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 322 243 613 тысяч тенге;
2) затраты – 471 504 933 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 930 301 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 921 803 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 991 502 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 339 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 661 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 952 872 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 952 872 тысяч тенге:
поступление займов – 5 591 278 тысяч тенге;
погашение займов – 10 209 018 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 570 612 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.12.2021 № 104-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по корпоративному подоходному налогу:
Индерскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау – 30%; Исатайскому району – 86%; Курмангазинскому району и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городу Атырау – 50%, Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
городу Атырау – 50%; Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, необлагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;
по социальному налогу:

2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 желтоқсанда № 4838 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігімен ұсынылған 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихаты XLIX сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 466 491 701 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 130 180 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 034 611 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 347 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 322 243 613 мың теңге;
2) шығындар – 471 504 933 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 1 930 301 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 12 921 803 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 991 502 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 339 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 661 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 952 872 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 952 872 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 591 278 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 209 018 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 570 612 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2021 № 104-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша:
Индер, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және Атырау қаласына – 30%; Исатай ауданына – 86%; Құрманғазы ауданы мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Атырау қаласына – 50%, Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы бойынша:
Атырау қаласына – 50%; Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандары мен меншікті облыстық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:

Макатскому району – 0%, Кзылкогинскому району – 60%, городу Атырау – 70%, Жылыойскому району – 72%, Индерскому району – 80%, Махамбетскому району – 95%, Курмангазинскому, Исатайскому районам – 100%;
собственно-областному бюджету – 100%;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100%.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 26.11.2021 № 86-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть на 2021 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 188 065 255 тысяч тенге, в том числе:
с Жылыойского района – 35 073 704 тысяч тенге;
с города Атырау – 152 991 551 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 21 220 452 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району – 6 162 763 тысяч тенге;
Индерскому району – 4 610 326 тысяч тенге;
Исатайскому району – 1 676 663 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району – 4 769 579 тысяч тенге;
Макатскому району – 2 195 211 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 1 805 910 тысяч тенге.
5. Учесть с 1 января 2021 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 1 057 063 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 26.11.2021 № 86-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Учесть в областном бюджете на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 279 792 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть в областном бюджете на 2021 год предусмотрены кредиты в сумме 366 112 тысяч тенге на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
9. Учесть в областном бюджете на 2021 год предусмотрены кредиты в сумме – 600 000 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год 11 842 356 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 26.11.2021 № 86-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

Мақат ауданына – 0%, Қызылқоға ауданына – 60%, Атырау қаласына – 70%, Жылыой ауданына – 72%, Индер ауданына – 80%, Махамбет ауданына – 95%, Құрманғазы, Исатай аудандарына – 100%;
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
меншікті облыстық бюджетке – 100%.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 26.11.2021 № 86-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. Аудандар мен қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2021 жылға арналған көлемдері 188 065 255 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 35 073 704 мың теңге;
Атырау қаласынан – 152 991 551 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2021 жылға 21 220 452 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына – 6 162 763 мың теңге;
Индер ауданына – 4 610 326 мың теңге;
Исатай ауданына – 1 676 663 мың теңге;
Қызылқоға ауданына – 4 769 579 мың теңге;
Мақат ауданына – 2 195 211 мың теңге;
Махамбет ауданына – 1 805 910 мың теңге көзделсiн.
5. 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында ескерілсін.
6. 2021 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 057 063 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облыстық мәслихатының 26.11.2021 № 86-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 279 792 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 366 112 мың теңге сомасында кредиттер көзделгенi ескерілсін.
9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуына – 600 000 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
10. Облыстық бюджетте 2021 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 11 842 356 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облыстық мәслихатының 26.11.2021 № 86-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

11. Учесть в областном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 42 166 103 тысяч тенге, в том числе:
349 585 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
3 967 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
194 531 тысяч тенге - на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции;
485 000 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
449 229 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
612 508 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
134 254 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
1 300 383 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
724 126 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
2 092 573 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
2 328 136 тысяч тенге - на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
58 710 тысяч тенге - на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
5 472 078 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
13 952 445 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
3 870 тысяч тенге - на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
221 387 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
421 219 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;

11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте 42 166 103 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 349 585 мың теңге;
ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға – 3 967 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге - 194 531 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге - 485 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 449 229 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 612 508 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 134 254 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 1 300 383 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге - 724 126 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 2 092 573 мың теңге;
орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға - 2 328 136 мың теңге;
көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға - 58 710 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 5 472 078 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 13 952 445 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге - 3 870 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 221 387 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 421 219 мың теңге;

1 429 931 тысяч тенге - на приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
839 573 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
143 486 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
7 396 тысяч тенге - на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
400 412 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
212 990 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
13 444 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
165 754 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
96 712 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
78 586 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения;
119 927 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом;
20 200 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
656 948 тысяч тенге - на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
1 214 329 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
546 934 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
723 256 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
972 000 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;

"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға - 1 429 931 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 839 573 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 143 486 мың теңге;
мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге - 7 396 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 400 412 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға - 212 990 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге - 13 444 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге - 165 754 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге - 96 712 мың теңге;
денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 78 586 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға - 119 927 мың теңге;
салауатты өмір салтын насихаттауға - 20 200 мың теңге;
қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге – 656 948 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 1 214 329 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 546 934 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 723 256 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 972 000 мың теңге;

5 239 265 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей, субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
282 888 тысяч тенге - на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет;
27 822 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
50 000 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
120 249 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 26.11.2021 № 86-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год согласно приложению 4.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
15. Учесть в областном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 33 177 181 тысяч тенге, в том числе:
4 517 608 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
1 321 460 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
3 174 344 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
4 741 033 тысяч тенге - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
9 777 282 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2 279 822 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
300 000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
1 391 460 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
3 239 721 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
Сноска. Решение дополнено пунктом 15 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге, кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге - 5 239 265 мың теңге;
үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге - 282 888 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 27 822 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге - 50 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге - 120 249 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 26.11.2021 № 86-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
12. 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
15. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 33 177 181 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 4 517 608 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 321 460 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге - 3 174 344 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға - 4 741 033 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 9 777 282 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 2 279 822 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 300 000 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 1 391 460 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 3 239 721 мың теңге.
Ескерту. Шешім 15-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

16. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление кредита в сумме – 1 000 000 тысяч тенге для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
17. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление кредита в сумме – 481 935 тысяч тенге на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
18. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 002 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания" в сумме 12 647 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
Сноска. Решение дополнено пунктом 18 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
19. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 013 "Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания" в сумме 45 405 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
20. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 014 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах" в сумме 12 399 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

16. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте 2020 – 2021 жылдарға арналған жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін – 1 000 000 мың теңге сомасында бюджеттiк кредит түсімі көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. Шешім 16-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
17. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге – 481 935 мың теңге сомасында бюджеттiк кредит түсімі көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. Шешім 17-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
18. 06 1 256 002 "Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 647 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 18-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
19. 06 1 256 013 "Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 45 405 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 19-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
20. 06 1 256 014 "Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 399 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 20 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
21. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 06 1 256 015 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания" в сумме 9 497 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

Ескерту. Шешім 20-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
21. 06 1 256 015 "Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 9 497 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 21 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
22. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет внутренних займов" программы 05 2 271 038 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения" в сумме 378 000 000 тенге перенести на подпрограмму 032 "За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

Ескерту. Шешім 21-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
22. 05 2 271 038 "Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасы 005 "Ішкі қарыздар есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 378 000 000 теңге кассалық шығындары 032 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 22 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
23. Произведенные кассовые расходы подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 07 1 271 011 "Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья" в сумме 3 564 750 000 тенге перенести на подпрограмму 005 "За счет внутренних займов".

Ескерту. Шешім 22-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
23. 07 1 271 011 "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй сатып алуға кредит беру" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасы бойынша жұмсалған 3 564 750 000 теңге кассалық шығындары 005 "Ішкі қарыздар есебінен" кіші бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 23 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 25.06.2021 № 50-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
24. Произведенные кассовые расходы программы 04 2 261 082 015 "Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования" в сумме 12 040 057 тысяч тенге перенести на программу 04 2 261 203 015 "Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования".

Ескерту. Шешім 23-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 25.06.2021 № 50-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
24. 04 2 261 082 015 "Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында жалпы білім беру" бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 040 057 мың теңге кассалық шығындары 04 2 261 203 015 "Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру" бағдарламасына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 24 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 29.09.2021 № 73-VII (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Атырауского областного маслихата от 26.11.2021 № 86-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Председатель сессии А. Абдолов
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение 1 к решению Атырауского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 497-VI
Областной бюджет на 2021 год

Ескерту. Шешім 24-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихатының 29.09.2021 № 73-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен; жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 26.11.2021 № 86-VII (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Сессия төрағасы А. Абдолов
Мәслихат хатшысы У. Зинуллин
Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы№ 497-VI шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджет

906915
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
613000
271
Управление строительства области
827929
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
827929
3
Специализированная медицинская помощь
1387148
253
Управление здравоохранения области
1387148
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1387148
4
Поликлиники
16887
253
Управление здравоохранения области
16887
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
16887
5
Другие виды медицинской помощи
49874
253
Управление здравоохранения области
49874
029
Областные базы спецмедснабжения
49874
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2861250
253
Управление здравоохранения области
2861250
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
162077
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
119927
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
135161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32539
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
43000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2368546
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5163385
1
Социальное обеспечение
1541469
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1246716
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
208790
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
550507
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
169451
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

906915
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
613000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
827929
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
827929
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1387148
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1387148
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1387148
4
Емханалар
16887
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16887
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
16887
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
49874
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
49874
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
49874
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2861250
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2861250
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162077
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
119927
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
135161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
32539
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
43000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2368546
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5163385
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1541469
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1246716
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
208790
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
550507
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
169451
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
22534
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
47736
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
53049
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
275000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1444176
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
419209
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2663
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
753326
719
Управление ветеринарии области
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
0
003
Капитальные расходы государственного органа
0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
0
3
Лесное хозяйство
278956
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
278956
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
271827
006
Охрана животного мира
7129
4
Рыбное хозяйство
64134
742
Управление рыбного хозяйства области
64134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства

036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
22534
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
47736
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
53049
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
275000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1444176
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
419209
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
2663
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
0
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
753326
719
Облыстың ветеринария басқармасы
0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
0
3
Орман шаруашылығы
278956
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
278956
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
271827
006
Жануарлар дүниесін қорғау
7129
4
Балық шаруашылығы
64134
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
64134
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10927879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
152715
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
300417
011
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3780461
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
6693786
13
Прочие
16929533
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6568848
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
6568848
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
93000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4912265
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1486583
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
77000
9
Прочие
10360685
253
Управление здравоохранения области
1050619
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1050619
257
Управление финансов области
1057063
012
Резерв местного исполнительного органа области
1057063
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
97257
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
97257
008
Расходы на новые инициативы
0
261
Управление образования области
2309346
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
203122
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2106224
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
207930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности

10927879
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152715
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеуқаржыландыру
300417
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3780461
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
6693786
13
Басқалар
16929533
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6568848
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
6568848
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
93000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4912265
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1486583
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
77000
9
Басқалар
10360685
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1050619
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1050619
257
Облыстың қаржы басқармасы
1057063
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
1057063
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
97257
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
97257
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
0
261
Облыстың білім басқармасы
2309346
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
203122
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2106224
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
207930
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

32539
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1884453
За счет средств местного бюджета
1884453
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5721481
1
Социальное обеспечение
1338293
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1111038
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
173684
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
469663
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
140370
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
312321
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
15000
261
Управление образования области
227255
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
148528
037
Социальная реабилитация
65675
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13052
2
Социальная помощь
916656
256
Управление координации занятости и социальных программ области
916656
003
Социальная поддержка инвалидов
916656
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3466532
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3292022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
215102
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10400
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
20020
За счет трансфертов из республиканского бюджета
20020
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3046500
263
Управление внутренней политики области
53579
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
53579
298
Управление государственной инспекции труда области
120931
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
120931
За счет средств местного бюджета
120931
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1491921
2
Коммунальное хозяйство
1491921

32539
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1884453
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5721481
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1338293
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1111038
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
173684
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
469663
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
140370
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
312321
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
15000
261
Облыстың білім басқармасы
227255
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
148528
037
Әлеуметтік сауықтандыру
65675
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13052
2
Әлеуметтiк көмек
916656
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
916656
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
916656
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3466532
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3292022
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
215102
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10400
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
20020
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3046500
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
53579
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
53579
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
120931
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
120931
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1491921
2
Коммуналдық шаруашылық
1491921

Приложение 4 к решению Атырауского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 497-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VI шешіміне 4-қосымша
2021 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру