О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2021-2023 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 21 декабря 2020 года № 55-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 декабря 2020 года № 4851
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2021-2023 годы, Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 454 580 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –336 611тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120тысяч тенге;
поступления трансфертов – 117 849 тысяч тенге;
2) затраты – 495 447тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40 867 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 867 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40 867 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 10.12.2021 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 128 830 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 162тысяч тенге;
поступления трансфертов – 109 668тысяч тенге;
2) затраты – 131 485тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 55-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 4851 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2021-2023 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 454 580 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 336 611мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 117 849 мың теңге;
2) шығындар –495 447 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 40 867 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 867 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 40 867 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 13-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. 2021-2023 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128 830 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 162мың теңге;
трансферттер түсімдері – 109 668 мың теңге;
2) шығындар – 131 485 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 655тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 655тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 655 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 10.12.2021 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет Жемского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 062тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 813 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 196тысяч тенге;
2) затраты – 55 267тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 205тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 205тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –1 205 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 10.12.2021 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить бюджет Косчагильского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 292тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –8 425тысяч тенге;
неналоговые поступления –189тысяч тенге;
поступления трансфертов – 77 678тысяч тенге;
2) затраты – 88 463тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 171тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 171тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –2 171 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 10.12.2021 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2021).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 655 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 655 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 655 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 13-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. 2021-2023 жылдарға арналған Жем ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 062 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –6 813мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 47 196 мың теңге;
2) шығындар – 55 267 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 205 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 205 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 205 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 13-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
4. 2021-2023 жылдарға арналған Қосшағыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 425мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 189 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 77 678 мың теңге;
2) шығындар – 88 463 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 171 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 171 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 171 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 13-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

2) затраты – 41 687тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -512тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 512тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –512 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 10.12.2021 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передоваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 481 040 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 233 589 тысяч тенге;
поселку Жана – Каратон – 75 292 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 30 013 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 54 752 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 30 223 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 30 647 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 26 524 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передоваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 281 568 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 52 102 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 64 854 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 29 230 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 54 637 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 30 154 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 24 558 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 26 033 тысяч тенге.
10. Предусмотреть на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передоваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 281 568 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 52 102 тысяч тенге;
поселку Жана –Каратон – 64 854 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 29 230 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 54 637 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 30 154 тысяч тенге;

2) шығындар – 41 687 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -512 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 512 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 512 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда- Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 13-1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2021 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 481 040 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 233 589 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 75 292 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 30 013 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 54 752 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 30 223 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 30 647 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 26 524 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2022 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 281 568 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 52 102 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 64 854 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 29 230 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 54 637 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 30 154 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 24 558 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 26 033 мың теңге.
10. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 281 568 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 52 102 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 64 854 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 29 230 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 54 637 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 30 154 мың теңге.

Майкумгенскому сельскому округу – 24 558 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 26 033 тысяч тенге.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития предпринимательства (У. Жакашев).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии С. Балжигитов
Временно исполняющая обязанности
секретаря маслихата
С. Жумагалиева

Майкөмген ауылдық округіне – 24 558 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 26 033 мың теңге.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ү. Жақашев) жүктелсін.
12. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы С. Балжигитов
Мәслихат хатшысының уақытша
міндетін атқарушы
С. Жумагалиева