Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Туркестанской области
Постановление акимата Туркестанской области от 9 апреля 2020 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 10 апреля 2020 года № 5558
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 94 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Туркестанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Айтмухаметова К.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области У. Шукеев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
департамента экологии
по Туркестанской области Комитета
экологического регулирования и контроля
министерства энергетики
Республики Казахстан
_____________________ И.Туймебаев
"_____" ______________2019 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Арало-Сырдарьинской бассейновой инспекции
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________________ А.Карлыханов
"_____" ______________2019 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
департамента контроля качества и безопасности
товаров и услуг Туркестанской области
Комитета контроля качества и безопасности
товаров и услуг
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
____________________ Н.Нышанов
"_____" ______________2019 год
Айтмухаметов К.К.
Мырзалиев М.И.
Тургумбеков А.Е.
Тажибаев У.К.
Аманбаев Ж.Е.
Абдуллаев А.А.
Калкаманов С.А.
Тасыбаев А. Б.
К постановлению акимата Туркестанской области от " " 2019 года № "____" "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Туркестанской области".
Приложение к постановлению
акимата Туркестанской

Түркістан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерін белгілеу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 89 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 10 сәуірде № 5558 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Занының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су Кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлері осы қаулыға қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Қ.Қ.Айтмұхаметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау
комитетінің Түркістан облысы бойынша
экология департаментінің басшысы
_____________________И.Түймебаев
2019 жылғы "_____" ______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитеті
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Арал-Сырдария
бассейндік инспекциясының басшысы
_____________________Ә.Қарлыханов
2019 жылғы "_____" ______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің
сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті
Түркістан облысының тауарлар мен
көрсетілетін қызметтердің сапасы мен
қауіпсіздігін бақылау департаментінің басшысы
_____________________Н.Нышанов
2019 жылғы "_____" ______________
Қ.Қ. Айтмұхаметов
М.И. Мырзалиев
Ә.Е. Тұрғымбеков
Ұ.Қ. Тәжібаев
Ж.Е. Аманбаев
А.А. Абдуллаев
С.А. Қалқаманов
А.Б. Тасыбаев
"Түркістан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерін белгілеу туралы" Түркістан облысы әкімдігінің 2019 жылғы " " № қаулысына
Түркістан облысы әкімдігінің

области от "9" апреля 2020
года № 89
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Туркестанской области
Сноска. Приложение с изменениями, внесенным постановлением акимата Туркестанской области от 08.07.2022 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование водного объекта
Места массового отдыха населения
Населенный пункт
1
Река Арысь
Берег реки
город Арысь, Отрарский район
2
санаторий Коксарай
Берег (пляж) и лечебное оздоровление
город Арысь, населенный пункт Шогирли
3
река Сырдарья
место Дикого купания
город Арысь, Келесский, Отырарский, Шардаринский районы
4
Шардаринское водохранилище
зона отдыха "Серебряный пляж"
побережье Шардаринского водохранилища
5
Шардаринское водохранилище
зона отдыха "Алтын жағажай"
побережье Шардаринского водохранилища
6
Шардаринское водохранилище
зона отдыха
побережье Шардаринского водохранилища
7
река Каскасу
место отдыха "Коктобе"
Толебийский район, населенный пункт Каскасу
8
Горная река Бургулюк
зона отдыха "Маяк"
Толебийский район, село Бургулюк
9
Горная река Бургулюк
зона отдыха "Нурлы Аймак"
Толебийский район, село Бургулюк
10
Горная река Бургулюк
зона отдыха "Бастау"
Толебийский район, село Бургулюк
11
Горная река Бургулюк
зона отдыха "Жақсы көрем"
Толебийский район, село Бургулюк
12
Горная река Акмешит
зона отдыха "Жеруйык"
Толебийский район, село Бургулюк
13
Горная река Акмешит
зона отдыха "Шипа Булак"
Толебийский район, село Бургулюк
14
река Сайрамсу
зона отдыха "EcoV и IIage" "Kaskasu"
Толебийский район, село Верхнее Каскасу
15
река Машат
место отдыха "ДиА"
Тюлькубасский район, ущелье Машат
16
река Машат
зона отдыха "Ак шатыр"
Тюлькубасский район, ущелье Машат
17
река Машат
место отдыха "Бес-Арысь"
Тюлькубасский район, ущелье Машат
18
река Машат
место отдыха "Машат"
Тюлькубасский район, ущелье Машат
19
река Боралдай
берег реки
район Байдибек
20
река Кошкар ата
берег реки
район Байдибек
21
Водохранилище Коскорган
Берег водохранилища
город Кентау, село Карнак, населенный пункт Кусшыата
22
Водохранилище Кенсай-Коскорган 2
Берег водохранилища
район Сауран, сельский округ Орангай, населенный пункт Коскорган
23
Искусственное озеро в туристско-рекреационном центре (Шаға)
Берег озера
район Сауран, сельский округ Шага, село Ынтымак
24
Гребной канал города Туркестан
Берег гребного канала
город Туркестан
25
Система озер "Жеті көл"
Берег озера
Отырарский район, сельский округ Каргалы, село Отырар
26
"Искусственное озеро" в городском парке админстративном деловом центре
Берег озера
город Туркестан
27
"Искусственный водоем" в парке первого Президента
Берег искусственного водоема
город Туркестан

2020 жылғы "9" сәуірдегі
қаулысына қосымша
Түркістан облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлері
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 08.07.2022 № 143 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с
Су нысанының атауы
Халықтың көпшілік демалатын орны
Елді-мекендер
1
Арыс өзені
Өзен жағасы
Арыс қаласы, Отырар ауданы
2
Көксарай шипажайы
Жаға-жай (пляж) және емдік сауықтыру
Арыс қаласы, Шөгірлі елді мекені
3
Сырдария өзені
Жабайы суға шомылу орны
Арыс қаласы, Шардара, Келес, Отырар аудандары
4
Шардара су қоймасы
"Күміс жағажайы" демалыс аймағы
Шардара су қоймасының жағалауы
5
Шардара су қоймасы
"Алтын жағажай" демалыс аймағы
Шардара су қоймасының жағалауы
6
Шардара су қоймасы
Демалыс аймағы
Шардара су қоймасының жағалауы
7
Қасқасу өзені
"Көктөбе" демалыс орны
Төлеби ауданы, Қасқасу елді мекені
8
Біркөлік тау өзені
"Маяк" демалыс орны
Төлеби ауданы, Біркөлік ауылы
9
Біркөлік тау өзені
"Нұрлы аймақ" демалыс орны
Төлеби ауданы, Біркөлік ауылы
10
Біркөлік тау өзені
"Бастау" демалыс орны
Төлеби ауданы, Біркөлік ауылы
11
Біркөлік тау өзені
"Жақсы көрем" демалыс орны
Төлеби ауданы, Біркөлік ауылы
12
Ақмешіт тау өзені
"Жерұйық" демалыс орны
Төлеби ауданы, Біркөлік ауылы
13
Ақмешіт тау өзені
"Шипа бұлақ" демалыс орны
Төлеби ауданы, Біркөлік ауылы
14
Сайрамсу өзені
"EcoV и IIage" "Kaskasu" демалыс орны
Төлеби ауданы, жоғарғы Қасқасу ауылы
15
Машат өзені
"ДиА" демалыс орны
Түлкібас ауданы, Машат шатқалы
16
Машат өзені
"Ақ шатыр" демалыс орны
Түлкібас ауданы, Машат шатқалы
17
Машат өзені
"Бес-Арыс" демалыс орны
Түлкібас ауданы, Машат шатқалы
18
Машат өзені
"Машат" демалыс орны
Түлкібас ауданы, Машат шатқалы
19
Боралдай өзені
Өзен жағасы
Бәйдібек ауданы
20
Қошқар ата өзені
Өзен жағасы
Бәйдібек ауданы
21
Қосқорған су қоймасы
Су қоймасының жағасы
Кентау қаласы, Қарнақ ауылы, Құсшыата елді мекені
22
Кеңсай-Қосқорған 2 су қоймасы
Су қоймасының жағасы
Сауран ауданы, Ораңғай ауылдық округі, Қосқорған елді мекені
23
Түркістан туристік-рекреациялық орталығындағы жасанды көл (Шаға)
Көл жағасы
Сауран ауданы, Шаға ауылдық округі, Ынтымақ ауылы
24
Түркістан қаласындағы ескек есу каналы
Ескек есу каналының жағасы
Түркістан қаласы
25
"Жетікөл" көлдер жүйесі
Көл жағасы
Отырар ауданы, Қарғалы ауылдық округі, Отырар ауылы
26
Әкімшілік іскерлік орталықтағы қалалық саябақтағы "жасанды көл"
Көл жағасы
Түркістан қаласы
27
Бірінші Президент саябағындағы "Жасанды су қоймасы"
Жасанды су қоймасының жағасы
Түркістан қаласы