О городском бюджете на 2021-2023 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 71/338-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5987
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года за № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 918 246 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 745 547 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 782 075 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 664 543 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 63 715 688 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 10 393 тысяч тенге;
2) затраты – 110 796 997 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -26 523 816 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 26 523 816 тысяч тенге:
поступление займов – 36 079 722 тысяч тенге;
погашение займов – 11 257 540 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 701 634 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 21.12.2021 № 14/69-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 74,4 процентов, в областной бюджет 25,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в городской бюджет – 100 процентов;

2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 71/338-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5987 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 90 918 246 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 745 547 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 782 075 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 664 543 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 63 715 688 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 10 393 мың теңге;
2) шығындар – 110 796 997 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -26 523 816 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 26 523 816 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 079 722 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 257 540 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 701 634 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 21.12.2021 № 14/69-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 74,4 пайыз, облыстық бюджетке 25,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке - 100 пайыз;

по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 47,6 процентов, в областной бюджет 52,4 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 91,0 процентов, в областной бюджет 9,0 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 17.11.2021 № 13/65-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть на 2021 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 21 220 504 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2021 год в сумме 104 000 тысяч тенге.

төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 47,6 пайыз, облыстық бюджетке 52,4 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 91,0 пайыз, облыстық бюджетке 9,0 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 17.11.2021 № 13/65-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 21 220 504 мың теңге көлемінде қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 104 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.

5. "Түркістан қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь маслихата А. Кенжалиев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 23 декабря 2020 года
№ 71/338-VI
Городской бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 21.12.2021 № 14/69-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы А. Кенжалиев
Түркістан қалалық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 71/338-VI шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 21.12.2021 № 14/69-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге

010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 876
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61 935
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
237
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
737 496
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
144 869
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
165 415
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 415
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 538
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
5 035
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
67 582
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
76 718 230
1
Жилищное хозяйство
51 288 187
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
868 321
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
868 321
467
Отдел строительства района (города областного значения)
44 651 164
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
40 577 633
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 073 531
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
5 720 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
416 590
003
Капитальные расходы государственного органа
285 390
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 301 707
007
Снос аварийного и ветхого жилья
494 817
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 060
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 220 038
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
1 360
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)

010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 876
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
61 935
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
237
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
737 496
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
144 869
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
165 415
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165 415
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 260
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 538
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
5 035
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
67 582
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
76 718 230
1
Тұрғын үй шаруашылығы
51 288 187
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
868 321
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
868 321
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
44 651 164
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
40 577 633
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 073 531
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
5 720 962
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
416 590
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
285 390
004
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
3 301 707
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
494 817
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 060
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 220 038
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
1 360
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі