О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2020 года № 60/358. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 6000. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VІ "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Байдибек от 21 декабря 2020 года 60/358 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 667 612 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 261 343 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 614 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 350 989 тысяч тенге;
2) затраты – 14 699 701 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 331 409 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 397 146 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 737 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -363 498 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 363 498 тысяч тенге:
поступление займов – 397 146 тысяч тенге;
погашение займов – 65 737 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 089 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2021 № 11/66 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 70,2 процент, в бюджет района 29,8 процент;
установить по социальному налогу в бюджет района 88,6 процентов, в областной бюджет 11,4 процентов.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2021 № 11/66 (вводится в действие с 01.01.2021).

2021-2023 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 60/358 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6000 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 667 612 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 261 343 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6614 мың теңге;
трансферттер түсімі –13 350 989 мың теңге;
2) шығындар – 14 699 701 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 331 409 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 397 146 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 737 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -363 498 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 363 498 мың теңге:
қарыздар түсімі – 397 146 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 737 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 089 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 11/66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтерін белгілеу:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 70,2 пайыз, аудан бюджетіне 29,8 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне 88,6 пайыз, облыстық бюджетке 11,4 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 11/66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2021 год в сумме 10 419 723 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района в районном бюджете на 2021 год в размере 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 25.11.2021 № 11/66 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц согласно приложению 4.
6. Утвердить на 2021 год размеры распределение субвенций из районного бюджета бюджетам сельских округов согласно приложению 5, в общей сумме 224 313 тысяч тенге, в том числе:
Агыбетский сельский округ 22 010 тысяч тенге;
сельский округ Алгабас 19 472 тысяч тенге;
сельский округ Алмалы 22 925 тысяч тенге;
сельский округ Акбастау 23 140 тысяч тенге;
сельский округ Боралдай 14 290 тысяч тенге;
сельский округ Боген 19 835 тысяч тенге;
сельский округ Борлысай 23 553 тысяч тенге;
сельский округ Жамбыл 21 285 тысяч тенге;
сельский округ Коктерек 20 380 тысяч тенге;
сельский округ Мынбулак 21 989 тысяч тенге;

3. 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 10 419 723 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудандық бюджетте аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 400 мың теңге соммасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 25.11.2021 № 11/66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 224 313 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 22 010 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 19 472 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 22 925 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 23 140 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 14 290 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 19 835 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 23 553 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 21 285 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі 20 380 мың теңге;
Мыңбұлақ ауылдық округі 21 989 мың теңге;

сельский округ Шаян 15 434 тысяч тенге;
7. Утвердить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в районе социального обеспечения и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Шаян ауылдық округі 15 434 мың теңге.
7. 2021 жылы азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер бекітілсін.

8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата района Байдибек" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата района Байдибек после его официального опубликования.

8. "Бәйдібек ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Бәйдібек ауданының мәслихатының интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

938515
002
Программа занятости
399917
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20408
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88350
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2188
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
109530
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
239514
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
78608
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49661
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49661
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1167
021
Капитальные расходы государственного органа
3001
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1773216
1
Жилищное хозяйство
25404
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22184
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
22184
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3220
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3220
2
Коммунальное хозяйство
1079550
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1079550
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
363518
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
25543
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
690489
3
Благоустройство населенных пунктов
668262
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
668262
015
Освещение улиц в населенных пунктах
23161
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

938515
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
399917
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарынаотын сатыпалуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20408
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
88350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2188
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
109530
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
239514
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
78608
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49661
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49661
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1167
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3001
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1773216
1
Тұрғын үй шаруашылығы
25404
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22184
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
22184
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3220
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3220
2
Коммуналдық шаруашылық
1079550
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1079550
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
363518
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
25543
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
690489
3
Елді-мекендерді абаттандыру
668262
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
668262
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
23161
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету