О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 1 сентября 2020 года № 66/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 4 сентября 2020 года № 5777
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года № 51/531-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 54/1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5334, в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 5 января 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2020-2022 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1)доходы – 28 025 194 тысяч тенге;
налоговые поступления – 1 603 701 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 956 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 255 414 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 152 123 тысяч тенге;
2) затраты – 28 272 317 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 391 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 91 340 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -295 514 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 295 514 тысяч тенге:
поступление займов – 91 340 тысяч тенге;
погашение займов – 38 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 242 886 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложение 1 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Ордабасинского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Ордабасы ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы"
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 1 қыркүйектегі № 66/1 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 4 қыркүйекте № 5777 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 54/1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5334 тіркелген, 2020 жылы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 28 025 194 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 603 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 956 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 255 414 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 152 123 мың теңге;
2) шығындар – 28 272 317 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 391 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 91 340 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 949 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 295 514 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 295 514 мың теңге:
қарыздар түсімі – 91 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 712 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242 886 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ордабасы ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Ордабасинского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Қ. Досым
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 1 сентября
2020 года № 66/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 54/1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Ордабасы ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ. Досым
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Садвахасов
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
1 қыркүйектегі № 66/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
24 желтоқсандағы № 54/1
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

696 268
002
Программа занятости
321 833
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 848
006
Оказание жилищной помощи
1 790
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 984
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 233
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 425
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
7 028
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
92 083
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 044
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
60 199
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 393
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 806
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 701 098
1
Жилищное хозяйство
1 308 845
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
767 021
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
10 493
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 733
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
100 775
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
646 020
467
Отдел строительства района (города областного значения)
541 824
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
440 856
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
93 968
2
Коммунальное хозяйство

696 268
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
321 833
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 848
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 790
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 984
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 233
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 425
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
7 028
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
92 083
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 044
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
60 199
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 199
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 393
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 806
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 701 098
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 308 845
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
767 021
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
10 493
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9 733
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
100 775
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың өтемдерін төлеу
646 020
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
541 824
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
440 856
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
93 968
2
Коммуналдық шаруашылық