О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/266-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 4 марта 2020 года № 50/273-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 6 марта 2020 года № 5469
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 февраля 2020 года № 46/490-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5443 Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/266-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5361, опубликовано 18 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 133 295 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 1 526 689 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28 828 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 38 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21 539 278 тысяч тенге;
2) затраты – 23 354 378 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 953:
бюджетные кредиты – 7 953;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 229 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 229 036 тысяч тенге:
поступление займов – 7 953;
погашение займов – 3 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 858 тысяч тенге.".
Приложения 1, 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 67 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

Төлеби аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/266-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 наурыздағы № 50/273-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 6 наурызда № 5469 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 ақпандағы № 46/490-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5443 тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 48/266-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5361 санымен тіркелген, 2020 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Төлеби ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 23 133 295 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 526 689 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 828 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 500 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 21 539 278 мың теңге;
2) шығындар – 23 354 378 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 953:
бюджеттік кредиттер – 7 953;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 229 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 229 036 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 953;
қарыздарды өтеу – 3 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 858 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. 2020 жылы төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 67 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

3. Государственному учреждению "Аппарат Толебийского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Толебийского районного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата Ж. Нышанов
Секретарь маслихата Н. Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 4 марта
2020 года № 50/273-VI
Приложение 6 к решению
Толебийского районного
маслихата от 20 декабря
2018 года № 34/189-VI
Районный бюджет на 2020 год
Сумма в тысяч тенге
Категория
Наименование
Класс
Подкласс

3. "Төлеби аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Төлеби аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат сессиясының төрағасы Ж. Нышанов
Мәслихат хатшысы Н. Койбагаров
Төлеби аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
4 наурыздағы № 50/273-VI
шешіміне 1-қосымша
Төлеби ауданыдық
маслихатының 2019 жылғы
26 желтоқсандағы № 48/266-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

2587934
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12294
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
203567
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
731
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21815
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
407941
113
Целевые текущие трансферты из местного бюджета
1941586
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1504877
1
Социальное обеспечение
861716
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
850868
005
Государственная адресная социальная помощь
850383
084
Проведение мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
485
464
Отдел образования района (города областного значения)
10848
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10848
2
Социальная помощь
569688
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
569688
002
Программа занятости
218325
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6749
006
Жилищная помощь
1275
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
79974
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57271
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
27543
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
124146
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54405
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73473
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49290
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

2587934
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12294
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
203567
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
731
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
21815
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
407941
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1941586
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1504877
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
861716
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
850868
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
850383
084
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
485
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10848
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10848
2
Әлеуметтiк көмек
569688
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
569688
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
218325
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6749
006
Тұрғын үй көмегі
1275
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
79974
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
57271
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
27543
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
124146
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54405
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73473
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49290
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу