Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Толебийскому району на 2020-2021 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 23 июня 2020 года № 53/299-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 7 сентября 2020 года № 5780. Утратило силу решением Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 3 ноября 2021 года № 11/63-VII
Сноска. Утратило силу решением Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 03.11.2021 № 11/63-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении" от 23 января 2001 года и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Толебийскому району на 2020-2021 годы.
2. Государственному учреждению "Аппарат Толебийского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Толебийского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата Н. Койбагаров
Утвержден решением
Толебийского районного маслихата
от 23 июня 2020 года
№ 53/299-VІ
План по управлению пастбищами и их использованию по Толебийскому району на 2020-2021 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Толебийскому району на 2020-2021 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Законом от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:

Төлеби ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 53/299-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 7 қыркүйекте № 5780 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2021 жылғы 3 қарашадағы № 11/63-VII шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 11/63-VII шешiмiмен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. "Төлеби аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Төлеби ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Койбагаров
Төлеби аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 маусымдағы № 53/299-VІ
шешімімен бекітілген
Төлеби ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспары
Осы Төлеби ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, к которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота, иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Общая площадь Толебийского района составляет 306 380 гектаров. Совокупность всех сельскохозяйственных угодий 158 982 гектар, в том числе пашни 63 335 гектар, в том числе 9 813 гектар орошаемой пашни, 2 460 гектар многолетних насаждений, 1 187 гектар сенокосных угодий, пастбищные 26 056 гектар.
По категории земли:
Земли используемые в сельскохозяйственных целях 93 312 гектар;
Земли населенных пунктов 61 531 гектар;
Земли не используемые в целях промышленности, транспорта, связи, обороны, сельского хозяйства 3 745 гектар;

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін, жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық мекемелер туралы деректер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Төлеби ауданының жалпы жер көлемі 306 380 гектарды құрайды. Барлық ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 158 982 гектар, оның ішінде егістік жерлер 63 335 гектар, оның ішінде суармалы егістік 9 813 гектар, көп жылдық екпе ағаштары 2 460 гектар, шабындық жерлер 1 187 гектар, жайылымдық 26 056 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылық мақсаттары бойынша пайдаланатын жерлері 93 312 гектар;
елді мекендердің жерлері 61 531 гектар;
өнеркәсіп, көлік байланыс, қорғаныс және ауыл шаруашылық емес басқа мақсаттарда пайдаланатын жерлер 3 745 гектар;

Земли особо охраняемых природных территорий 146 997 гектар;
Земли водного фонда 197 гектар;
4 982 гектаров земли Толебийского района в эксплуатации Казыгуртского района.
По административно-территориальному делению в Толебийском районе имеются 1 город, 12 сельских округов, 55 сельских населенных пунктов.
Содержание:
1. Природа
2. Климат
3. Гидрография
4. Сельское хозяйство
Природа:
Природный заповедник Аксу-Жабаглы расположен на северо-западных склонах Таласского Алатау и Угамских гор. Заповедник является особо охраняемой территорией. Его общая площадь составляет 146 997 гектар, граничащими с двумя государствами Кыргызстаном и Узбекистаном. Заповедник расположен в Толебийском, Тюлькубасском, Казыгуртском районах на юге Казахстана.
Климат:

ерекше қорғаудағы табиғи аумақтардың жерлері 146 997 гектар;
су қорының жерлері 197 гектар;
Төлеби ауданының 4 982 гектар жерін Қазығұрт ауданы пайдалануда.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Төлеби ауданында 1 қала, 12 ауылдық округтер, 55 ауылдық елді мекендер бар.
Мазмұны:
1. Табиғаты
2. Климаты
3. Гидрографиясы
4. Ауыл шаруашылығы
Табиғаты:
Ақсу-Жабағылы қорығы Талас Алатауы мен Өгем тауларының солтүстік-батыс сілемдерінде орналасқан. Қорық ерекше қорғалатын аймақ болып табылады. Оның жалпы көлемі 146 997 гектар, екі мемлекетпен Қырғызстан және Өзбекстанмен шектеседі. Қорықтың жері Қазақстанның оңтүстігінде Түлкібас, Төлеби, Қазығұрт аудандарында орналасқан.
Климаты:

Район расположен в предгорьях, 160-180 дней являются теплыми днями, годовая влажность воздуха составляет 330-390 миллиметр. В зимний период толщина снега достигает до 50-60 сантиметров. Продолжительность 120-126 дней. Земная кора влажная, светло-серые почвы. По середине района пересекает река Бадам, которая начинается с предгорья.
Гидрография:
В районе имеется 14 больших и малых рек. Реки начинаются с горных районов.

Аудан тау бөктерінде орналасқан, жылы күндер 160-180 күнді құрайды, жылдық ауаның ылғалдылығы 330-390 миллиметр. Қыста қардың қалындығы 50-60 сантиметрге жетеді. Ұзақтығы 120-126 күнге созылады. Жер қыртысы ылғалды ашық сұр топырақты болып келеді. Ауданның тура ортасынан тау етегінен бастау алатын Бадам өзені өтеді.
Гидрографиясы:
Аудан көлемінде үлкенді-кішілі 14 өзендер бар. Өзендер таулы аймақтардан бастау алады.

Реки: река Тогус – 28,1 километр, река Донгыстау – 20,1 километр, река Бургулюк – 4,2 километр, река Акмечеть – 11,9 километр, река Ленгер – 11,1 километр, река Бадам – 32,4 километр, река Текесу – 8,4 километр, река Силбили – 2,5 километр, река Каскасу – 6,4 километр, река Сайрам су – 26,6 километр, река Жайлаусай – 20,9 километр, река Балдыберек – 33,5 километр, река Аксу – 13,2 километр, река Науытсай – 5 километр. Общая протяженность составляет 224,3 километр.
Водоемы и котлованы:
"Ащы" водохранилище, вместимость 443 000 м³;
"Шилтер" водохранилище, вместимость 275 000 м³;
"Узынбулак" водохранилище, вместимость 1 600 000 м³.
Сельское хозяйство:

Өзендер: Тоғыс өзені ұзындығы - 28,1 километр, Даңыстау өзені - 20,1 километр, Біркөлік өзені - 4,2 километр, Ақмешіт өзені - 11,9 километр, Леңгер өзені - 11,1 километр, Бадам өзені - 32,4 километр, Текесу өзені - 8,4 километр, Сілбілі өзені - 2,5 километр, Қасқасу өзені - 6,4 километр, Сайрам-су өзені - 26,6 километр, Жайлаусай өзені - 20,9 километр, Балдыберек өзені - 33,5 километр, Ақсу өзені - 13,2 километр, Науытсай өзені - 5 километр. Жалпы ұзындығы - 224,3 шақырымды құрайды.
Бөгендер мен тоғандар:
"Ащы" су қоймасы, сиымдылығы 443 000 м3;
"Шілтер" су қоймасы, сиымдылығы 275 000 м3;
"Ұзынбұлақ" су қоймасы, сиымдылығы 1 600 000 м3.
Ауыл шаруашылығы:

Население – 27 760 человека.
Общая площадь города – 2 516 гектар.
В том числе: сельскохозяйственные земли – 1 555 гектар;
общая площадь пашни – 162 гектар;
орошаемые земли – 162 гектар;
многолетние насаждение – 173 гектар;
сенокосные земли – 42 гектар;
пастбищная земля – 1 136 гектар.
(общая пастбищная земля – 1 178 гектар)
Общая площадь города Ленгера составляет 2 516 гектаров. Из этих земельных участков 1 555 гектар для сельскохозяйственных целей в том числе 162 гектара пахотных земель, 162 гектар орошаемых пашни, 173 гектар многолетние насаждение, 1 136 гектар пастбищ, 42 гектар сенокос.

Халық саны – 27 760 адам.
Қаланың барлық жер көлемі – 2 516 гектар.
Оның ішінде: ауыл шаруашылық жерлер – 1 555 гектар;
жалпы егістік жерлер – 162 гектар;
суармалы жерлер – 162 гектар;
көп жылдық екпелер – 173 гектар;
шабындық жерлер – 42 гектар;
жайылымдық жер – 1 136 гектар.
(жалпы жайылымдық жер – 1 178 гектар)
Ленгір қаласының жалпы жер көлемі 2 516 гектарды құрайды. Осы жер учаскелерінің ішінде барлығы 1 555 гектар ауыл шаруашылығы мақсатына арналған, оның ішінде егістік 162 гектар, одан суармалы егістік 162 гектар, көп жылдық екпелер 173 гектар, жайылым 1 136 гектар, шабындық 42 гектар.

общая площадь города: 2 516 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 1 555 гектар
орошаемые земли: 162 гектар
многолетние насаждение: 173 гектар
сенокосные земли: 42 гектар.
пастбищная земля: 1 136 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по городу Ленгера, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по городу Ленгера, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по городу Ленгера, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по городу Ленгера, Толебийского района
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

қаланың барлық жер көлемі: 2 516 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 1 555 гектар
суармалы жерлер: 162 гектар
көп жылдық екпелер: 173 гектар
шабындық жерлер: 42 гектар
жайылымдық жер: 1 136 гектар
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 2 қосымша

26160
11550
2,5
28875
73017
-71088
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Аккумскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 5 825 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 2 620 гектар
общие пахотные земли: 2 620 гектар
орошаемые земли: 182 гектар
многолетние насаждения: 44 гектар
сенокосные земли: 0

26160
11550
2,5
28875
73017
-71088
Төлеби ауданы, Аққұм ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 5 825 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 2 620 гектар
жалпы егістік жерлер: 2 620 гектар
суармалы жерлер: 182 гектар
көпжылдық екпелер: 44 гектар
шабындық жерлер: 0

пастбищная земля: 1 104 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Аккумскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Аккумскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Аккумскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Аккумскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

жайылымдық жер: 1 104 гектар
Төлеби ауданы, Аққұм ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Аққұм ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Аққұм ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Аққұм ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 3 қосымша

3. Алатауский сельский округ
Центр – село Алатау.
Населенные пункты – Алатау, Шубарагаш, Бургулюк, Шатыртобе, Екпинди, Корган, Кайнар, Нысанбек, Жанатурмыс, Косагаш.
Население – 9 139 человек.
Общая площадь всего округа – 14 143 гектар.
В том числе: пастбища населенного пункта – 3 488 гектар;
сельскохозяйственные земли – 10 791 гектар;
общие пахотные земли – 5 048 гектар;
орошаемые земли – 898 гектар;
многолетние насаждения – 456 гектар;

3. Алатау ауылдық округі
Орталығы – Алатау ауылы.
Елді мекендері – Алатау, Шұбарағаш, Біркөлік, Шатыртөбе, Екпінді, Қорған, Қайнар, Нысанбек, Жаңатұрмыс, Қосағаш.
Халық саны – 9 139 адам.
Округтің барлық жер көлемі – 14 143 гектар.
Оның ішінде: елді мекен жайылымы – 3 488 гектар;
ауыл шаруашылық жерлер – 10 791 гектар;
жалпы егістік жерлер – 5 048 гектар;
суармалы жерлер – 898 гектар;
көп жылдық екпелер – 456 гектар;

33312
9307
2,5
23271
82936
-77649
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Алатаускому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 14 143 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 10 791 гектар
общие пахотные земли: 5 048 гектар
орошаемые земли: 898 гектар
многолетние насаждения: 456 гектар
сенокосные земли: 25 гектар

33312
9307
2,5
23271
82936
-77649
Төлеби ауданы, Алатау ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 14 143 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 10 791 гектар
жалпы егістік жерлер: 5 048 гектар
суармалы жерлер: 898 гектар
көпжылдық екпелер: 456 гектар
шабындық жерлер: 25 гектар

пастбищная земля: 5 262 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Алатаускому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Алатаускому сельскому округу, Толебийского района
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Алатаускому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Алатаускому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

жайылымдық жер: 5 262 гектар
Төлеби ауданы, Алатау ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Алатау ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Алатау ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Алатау ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 4 қосымша

4. Первомаевский сельский округ
Центр – село Биринши Мамыр.
Населенные пункты – Биринши Мамыр, Бейнеткеш, Ынтымак, Жанажол, Алгабас, Тагайна, Загамбар.
Население – 20 195 человек.
Общая площадь всего округа – 22 054 гектар.
В том числе: пастбища населенного пункта – 6 519 гектар;
сельскохозяйственные земли – 11 670 гектар;
общие пахотные земли – 7 795 гектар;
орошаемые земли – 2 498 гектар;
многолетние насаждения – 378 гектар;

4. Бірінші Мамыр ауылдық округі
Орталығы – Бірінші Мамыр ауылы.
Елді мекендері – Бірінші Мамыр, Бейнеткеш, Ынтымақ, Жаңажол, Алғабас, Тағайна, Зағамбар.
Халық саны – 20 195 адам.
Округтің барлық жер көлемі – 22 054 гектар.
Оның ішінде: елді мекен жайылымы – 6 519 гектар;
ауыл шаруашылық жерлер – 11 670 гектар;
жалпы егістік жерлер – 7 795 гектар;
суармалы жерлер – 2 498 гектар;
көп жылдық екпелер – 378 гектар;

83728
22281
-
55702,5
180128,5
-170395,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Первомаевскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 22 054 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 11 670 гектар
общие пахотные земли: 7 795 гектар

83728
22281
-
55702,5
180128,5
-170395,5
Төлеби ауданы, Бірінші Мамыр ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 22 054 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 11 670 гектар
жалпы егістік жерлер: 7 795 гектар

орошаемые земли: 2 498 гектар
многолетние насаждения: 378 гектар
сенокосные земли: 53 гектар
пастбищная земля: 3 444 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Первомаевскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Первомаевскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Первомаевскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Первомаевскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

суармалы жерлер: 2 498 гектар
көпжылдық екпелер: 378 гектар
шабындық жерлер: 53 гектар
жайылымдық жер: 3 444 гектар
Төлеби ауданы, Бірінші Мамыр ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Бірінші Мамыр ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Бірінші Мамыр ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Бірінші Мамыр ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 5 қосымша

17112
6192
2,5
15480
38315,5
-37184,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Верхне Аксускому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 666 309 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 5 358 гектар
общие пахотные земли: 4 334 гектар

17112
6192
2,5
15480
38315,5
-37184,5
Төлеби ауданы, Жоғарғы Ақсу ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 666 309 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 5 358 гектар
жалпы егістік жерлер: 4 334 гектар

орошаемые земли: 48 689 гектар
многолетние насаждения: 291 гектар
сенокосные земли: 58 гектар
пастбищная земля: 1 073 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Верхне Аксускому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Верхне Аксускому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Верхне Аксускому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Верхне Аксускому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

суармалы жерлер: 48 689 гектар
көпжылдық екпелер: 291 гектар
шабындық жерлер: 58 гектар
жайылымдық жер: 1 073 гектар
Төлеби ауданы, Жоғарғы Ақсу ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Жоғарғы Ақсу ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Жоғарғы Ақсу ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Жоғарғы Ақсу ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 6 қосымша

41912
13086
2,5
32715
100493
-91919
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Каратюбинскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 17 503 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 10 179 гектар
общие пахотные земли: 5 639 гектар
орошаемые земли: 586 гектар
многолетние насаждения: 189 гектар
сенокосные земли: 15 гектар

41912
13086
2,5
32715
100493
-91919
Төлеби ауданы, Қаратөбе ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 17 503 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 10 179 гектар
жалпы егістік жерлер: 5 639 гектар
суармалы жерлер: 586 гектар
көпжылдық екпелер: 189 гектар
шабындық жерлер: 15 гектар

пастбищная земля: 4 336 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Каратюбинскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Каратюбинскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Каратюбинскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Каратюбинскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

жайылымдық жер: 4 336 гектар
Төлеби ауданы, Қаратөбе ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі
күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Қаратөбе ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Қаратөбе ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Қаратөбе ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 7 қосымша

7. Каскасуский сельский округ
Центр – село Каскасу.
Населенные пункты – Каскасу, Кенесарык, Верхний Каскасу, Керегетас.
Население – 5 245 человек.
Общая площадь всего округа – 10 147 гектар.
В том числе: пастбища населенного пункта – 2 562 гектар;
сельскохозяйственные земли – 5 352 гектар;
общие пахотные земли – 3 669 гектар;
орошаемые земли – 761 гектар;
многолетние насаждения – 119 гектар;
пастбищная земля – 1 463 гектар;
сенокосные земли – 101 гектар.

7. Қасқасу ауылдық округі
Орталығы – Қасқасу ауылы.
Елді мекендері – Қасқасу, Кеңесарық, Жоғарғы Қасқасу, Керегетас.
Халық саны – 5 245 адам.
Округтің барлық жер көлемі – 10 147 гектар.
Оның ішінде: елді мекен жайылымы – 2 562 гектар;
ауыл шаруашылық жерлер – 5 352 гектар;
жалпы егістік жерлер – 3 669 гектар;
суармалы жерлер – 761 гектар;
көп жылдық екпелер – 119 гектар;
жайылымдық жер – 1 463 гектар;
шабындық жерлер – 101 гектар.

22048
6250
2,5
15625
49044,64
-45020
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Каскасускому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 10 147 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 5 352 гектар
общие пахотные земли: 3 669 гектар
орошаемые земли: 761 гектар
многолетние насаждения: 119 гектар
сенокосные земли: 101 гектар

22048
6250
2,5
15625
49044,64
-45020
Төлеби ауданы, Қасқасу ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 10 147 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 5 352 гектар
жалпы егістік жерлер: 3 669 гектар
суармалы жерлер: 761 гектар
көпжылдық екпелер: 119 гектар
шабындық жерлер: 101 гектар

пастбищная земля: 1 463 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Каскасускому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Каскасускому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Каскасускому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Каскасускому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

жайылымдық жер: 1 463 гектар
Төлеби ауданы, Қасқасу ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Қасқасу ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Қасқасу ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Қасқасу ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 8 қосымша

8. Кемекалганский сельский округ
Центр – село Абай.
Населенные пункты – Абай, Ангарата, Уйымшыл, Акбастау, Каракия, Каратобе.
Население – 5 870 человек.
Общая площадь всего округа – 13 993 гектар.
В том числе: пастбища населенного пункта – 2 202 гектар;
сельскохозяйственные земли – 11 847 гектар;
общие пахотные земли – 5 740 гектар;
орошаемые земли – 228 гектар;
многолетние насаждения – 164 гектар;
пастбищная земля – 4 473 гектар;

8. Кемеқалған ауылдық округі
Орталығы – Абай ауылы.
Елді мекендері – Абай, Ангарата, Ұйымшыл, Ақбастау, Қарақия, Қаратөбе.
Халық саны – 5 870 адам.
Округтің барлық жер көлемі – 13 993 гектар.
Оның ішінде: елді мекен жайылымы – 2 202 гектар;
ауыл шаруашылық жерлер – 11 847 гектар;
жалпы егістік жерлер – 5 740 гектар;
суармалы жерлер – 228 гектар;
көп жылдық екпелер – 164 гектар;
жайылымдық жер – 4 473 гектар;

31000
15753
2,5
39382,5
92689,5
-86480,2
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Кемекалганскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 13 993 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 11 847 гектар
общие пахотные земли: 5 740 гектар
орошаемые земли: 228 гектар
многолетние насаждения: 164 гектар

31000
15753
2,5
39382,5
92689,5
-86480,2
Төлеби ауданы, Кемеқалған ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 13 993 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 11 847 гектар
жалпы егістік жерлер: 5 740 гектар
суармалы жерлер: 228 гектар
көпжылдық екпелер: 164 гектар

сенокосные земли: 1 736 гектар
пастбищная земля: 4 473 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Кемекалганскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Кемекалганскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Кемекалганскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Кемекалганскому сельскому округу, Толебийского район
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

шабындық жерлер: 1 736 гектар
жайылымдық жер: 4 473 гектар
Төлеби ауданы, Кемеқалған ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Кемеқалған ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Кемеқалған ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Кемеқалған ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 9 қосымша

16848
11001
2,5
27502,5
68214,5
-64508,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Когалинскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 7 239 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 3 353 гектар
общие пахотные земли: 3 215 гектар
орошаемые земли: 391 гектар
многолетние насаждения: 138 гектар
сенокосные земли: 80 гектар

16848
11001
2,5
27502,5
68214,5
-64508,5
Төлеби ауданы, Қоғалы ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 7 239 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 3 353 гектар
жалпы егістік жерлер: 3 215 гектар
суармалы жерлер: 391 гектар
көпжылдық екпелер: 138 гектар
шабындық жерлер: 80 гектар

пастбищная земля: 3 706 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Когалинскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Когалинскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Когалинскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Когалинскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

жайылымдық жер: 3 706 гектар
Төлеби ауданы, Қоғалы ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Қоғалы ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Қоғалы ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Қоғалы ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 10 қосымша

10. Коксаекский сельский округ
Центр – село Коксаек.
Населенные пункты – Коксаек, Казахстан, Алтынбастау, Жинишке.
Население – 13 308 человек.
Общая площадь всего округа – 21 403 гектар.
В том числе: пастбища населенного пункта – 235 гектар;
сельскохозяйственные земли – 15 580 гектар;
общие пахотные земли – 9 305 гектар;
орошаемые земли – 1 206 гектар;
многолетние насаждения – 250 гектар;
пастбищная земля – 5 749 гектар;
сенокосные земли – 276 гектар.

10. Көксәйек ауылдық округі
Орталығы – Көксәйек ауылы.
Елді мекендері – Көксәйек, Казақстан, Алтынбастау, Жіңішке.
Халық саны – 13 308 адам.
Округтің барлық жер көлемі – 21 403 гектар.
Оның ішінде: елді мекен жайылымы – 235 гектар;
ауыл шаруашылық жерлер – 15 580 гектар;
жалпы егістік жерлер – 9 305 гектар;
суармалы жерлер – 1 206 гектар;
көп жылдық екпелер – 250 гектар;
жайылымдық жер – 5 749 гектар;
шабындық жерлер – 276 гектар.

80496
21447
2,5
53167,5
168313,5
-162321,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Коксаекскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 21 403 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 15 580 гектар
общие пахотные земли: 9 305 гектар

80496
21447
2,5
53167,5
168313,5
-162321,5
Төлеби ауданы, Көксәйек ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 21 403 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 15 580 гектар
жалпы егістік жерлер: 9 305 гектар

орошаемые земли: 1 206 гектар
многолетние насаждения: 250 гектар
сенокосные земли: 276 гектар
пастбищная земля: 5 749 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Коксаекскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Коксаекскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Коксаекскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Коксаекскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

суармалы жерлер: 1 206 гектар
көпжылдық екпелер: 250 гектар
шабындық жерлер: 276 гектар
жайылымдық жер: 5 749 гектар
Төлеби ауданы, Көксәйек ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Көксәйек ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Көксәйек ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Көксәйек ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 11 қосымша

33152
16506
2,5
41255
86090
-82465
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Тасарыкскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 10 610 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 4 127 гектар
общие пахотные земли: 5 580 гектар

33152
16506
2,5
41255
86090
-82465
Төлеби ауданы, Тасарық ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 10 610 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 4 127 гектар
жалпы егістік жерлер: 5 580 гектар

орошаемые земли: 1 329 гектар
многолетние насаждения: 120 гектар
сенокосные земли: 517 гектар
пастбищная земля: 3 625 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Тасарыкскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Тасарыкскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Тасарыкскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Тасарыкскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

суармалы жерлер: 1 329 гектар
көпжылдық екпелер: 120 гектар
шабындық жерлер: 517 гектар
жайылымдық жер: 3 625 гектар
Төлеби ауданы, Тасарық ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Тасарық ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Тасарық ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Тасарық ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 12 қосымша

23472
9115
2,5
22784,5
54269,5
-51825,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Зертасскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 8 961 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 5 806 гектар
общие пахотные земли: 4 461 гектар

23472
9115
2,5
22784,5
54269,5
-51825,5
Төлеби ауданы, Зертас ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 8 961 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 5 806 гектар
жалпы егістік жерлер: 4 461 гектар

орошаемые земли: 1 041 гектар
многолетние насаждения: 165 гектар
сенокосные земли: 102 гектар
пастбищная земля: 1 078 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Зертасскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Зертасскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Зертасскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Зертасскому сельскому округу, Толебийского района
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Толебийскому району на
2020-2021 годы

суармалы жерлер: 1 041 гектар
көпжылдық екпелер: 165 гектар
шабындық жерлер: 102 гектар
жайылымдық жер: 1 078 гектар
Төлеби ауданы, Зертас ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Зертас ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Зертас ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Зертас ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы
Төлеби ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
2020-2021 жылдарға арналған
жоспарға 13 қосымша

7721
2,5
19302,5
63828,5
-59483,5
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Киелитасскому сельскому округу, Толебийского района
Категории земель:
общая площадь всего округа: 15 038 гектар
в том числе сельскохозяйственные земли: 10 768 гектар
общие пахотные земли: 7 547 гектар
орошаемые земли: 857 гектар
многолетние насаждения: 107 гектар
сенокосные земли: 19 гектар

7721
2,5
19302,5
63828,5
-59483,5
Төлеби ауданы, Киелітас ауылдық округі бойынша жайылым құқықтық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің барлық жер көлемі: 15 038 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 10 768 гектар
жалпы егістік жерлер: 7 547 гектар
суармалы жерлер: 857 гектар
көпжылдық екпелер: 107 гектар
шабындық жерлер: 19 гектар

пастбищная земля: 3 095 гектар
Календарный график по использования пастбищ, устанавливающих сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по Киелитасскому сельскому округу, Толебийского района
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам, составления согласно норме потребления воды по Киелитасскому сельскому округу, Толебийского района
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карт с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по Киелитасскому сельскому округу, Толебийского района
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствует пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами по Киелитасскому сельскому округу, Толебийского района

жайылымдық жер: 3 095 гектар
Төлеби ауданы Киелітас ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Төлеби ауданы, Киелітас ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне қол жеткізу схемасы
Төлеби ауданы, Киелітас ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдарының сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Төлеби ауданы, Киелітас ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін ауыл маңындағы және шалғайдағы жайылымдарға ауыстыру схемасы