О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 4 сентября 2020 года № 30-211-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 15 сентября 2020 года № 5800
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года № 51/531-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757 Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5329, опубликованного 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 953 392 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 702 007 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 614 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 232 771 тысяч тенге;
2) затраты – 33 103 635 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 432 448 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 475 038 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 590 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -582 691 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 582 691 тысяч тенге:
поступления займов – 475 038 тысяч тенге;
погашение займов – 42 590 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 150 243 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 30-211-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қыркүйекте № 5800 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5329 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Келес ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32 953 392 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 702 007 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 614 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 232 771 мың теңге;
2) шығындар – 33 103 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 432 448 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 475 038 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 590 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -582 691 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 582 691 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 475 038 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 42 590 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 150 243 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Н. Давлетяров
Секретарь районного маслихата А. Тотиков
Приложение к решению
Келесского районного
маслихата от 4 сентября
2020 года № 30-211-VI
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 18 декабря
2019 года № 20-140-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессия төрағасы Н. Давлетяров
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
4 қыркүйектегі № 30-211-VI
шешіміне қосымша
Келес аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
18 желтоқсандағы № 20-140-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

244 941
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
244 941
9
Прочие услуги в области образования
2 642 258
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 642 258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21 756
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
218 194
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
26 266
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 931
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457 493
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 916 618
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 988 350
1
Социальное обеспечение
4 256 859
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 253 159
005
Государственная адресная социальная помощь
4 253 159
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 700
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 700
2
Социальная помощь
1 654 358
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 654 358
002
Программа занятости
1 125 434
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 917
006
Оказание жилищной помощи
5 350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 198
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 837
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 604
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
181 896
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
90 122
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
77 133
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

244 941
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
244 941
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 642 258
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 642 258
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 756
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
218 194
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
26 266
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 931
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
457 493
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 916 618
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 988 350
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 256 859
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 253 159
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 253 159
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 700
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 700
2
Әлеуметтiк көмек
1 654 358
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 654 358
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 125 434
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 917
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 350
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
134 198
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 837
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 604
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
181 896
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
90 122
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
77 133
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі