О внесении изменений и дополнения в решение Шемонаихинского районного маслихата от 4 апреля 2019 года № 38/4–VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 апреля 2020 года № 50/14-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 апреля 2020 года № 6899. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 3 сентября 2020 года № 56/6-VI
Сноска. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 03.09.2020 № 56/6-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 4 апреля 2019 года № 38/4-VІ "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5839, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 17 апреля 2019 года) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 12 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ежемесячная социальная помощь без учета доходов оказывается гражданам, детям больным ВИЧ по спискам, утвержденным руководителем медицинского учреждения в размере двукратной величины прожиточного минимума по Республике Казахстан.";
в пункте 13:
первый абзац изложить в следующей редакции:
"13. Единовременная социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по одному из оснований следующим категориям граждан:";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 38/4-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 50/14-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 сәуірде № 6899 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 қыркүйектегі № 56/6-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 03.09.2020 № 56/6-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 38/4-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 5839 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
12-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ай сайынғы әлеуметтік көмек АИТВ-мен ауыратын азаматтарға, балаларға медициналық мекеме басшысы бекіткен тізімдер бойынша табыстарын есепке алмай Қазақстан Республикасы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінің екі еселік мөлшерінде көрсетіледі.";
13-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Біржолғы әлеуметтік көмек келесі санаттағы азаматтарға негіздердің біреуі бойынша атаулы күндер мен мереке күндеріне ұсынылады:";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"3) Международный день Памяти жертв радиационных аварий и катастроф – 26 апреля:
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях – 33,400 МРП (тридцать три целых четыреста тысячных месячных расчетных показателей);
участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах – 33,400 МРП (тридцать три целых четыреста тысячных месячных расчетных показателей);
семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 33,400 МРП (тридцать три целых четыреста тысячных месячных расчетных показателей);
лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей – 23,857 МРП (двадцать три целых восемьсот пятьдесят семь тысячных месячных расчетных показателей);";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) День Победы – 9 мая:
инвалидам и участникам Великой Отечественной войны – 215,983 МРП (двести пятнадцать целых девятьсот восемьдесят три тысячных месячных расчетных показателей);
лицам начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставшими инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей армии – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
лицам, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
лицам, принимавшим участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других анти - фашистских формирований – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
работникам спецформирований Народного комиссариата путей сообщения, Народного комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного комиссариата рыбной промышленности бывшего союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда" – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, которые не вступили в другой брак, женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в другой брак – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 35,998 МРП (тридцать пять целых девятьсот девяносто восемь тысячных месячных расчетных показателей);

"3) Халықаралық радиациялық апат құрбандарын еске алу күні – 26 сәуір:
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-тағы апат салдарын, азаматтық немесе әскери мақсаттағы басқа да радиациялық апаттарды жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқан адамдарға – 33,400 АЕК (отыз үш бүтін мыңнан төрт жүз айлық есептік көрсеткіш);
1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-тағы апат салдарын жоюға қатысқандарға – 33,400 АЕК (отыз үш бүтін мыңнан төрт жүз айлық есептік көрсеткіш);
Чернобыль АЭС-тағы апат салдарын, азаматтық немесе әскери мақсаттағы басқа да радиациялық апаттарды жою кезінде қаза тапқан адамдардың отбасыларына - 33,400 АЕК (отыз үш бүтін мыңнан төрт жүз айлық есептік көрсеткіш);
Чернобыль АЭС-тағы апат салдарынан, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар, ядролық қаруды сынау салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға және ата-анасының біреуі мүгедектігі радиациялық сәулеленумен генетикалық байланысты балаларға - 23,857 АЕК (жиырма үш бүтін мыңнан сегіз жүз елу жеті айлық есептік көрсеткіш);";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Жеңіс күні – 9 мамыр:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 215,983 АЕК (екі жүз он бес бүтін мыңнан тоғыз жүз сексен үш айлық есептік көрсеткіш);
әскери міндетін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағы мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына – 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдамалы құрамының, немесе сол кезеңдерде қалаларда болып, қорғанысына қатысқан, 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдары есепке алынып, армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындалған адамдарға - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және теңізші бала ретінде болған адамдарға – 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шетелдердің аумағында партизан отрядтары, астыртын топтар мен басқа да антифашистік құралымдар құрамында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына қатысқан адамдарға - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз жүз айлық есептік көрсеткіш);
бұрынғы КСР Одағы Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құралымдарының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, Балық өнеркәсібі халық комиссариатының, теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолдары бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезеңінде әскери қызметшілер жағдайына ауыстырылған және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың оперативтік аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлеріне, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезінде басқа мемлекеттердің порттарында еркінен айрылған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелеріне - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
Ленинград қаласын қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен, "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
Екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, гетто және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
Қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне), қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының және басқа себептердің (құқыққа қарсы әрекеттерді қоспағанда) нәтижесінде мүгедек деп танылған азаматтардың басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз айлық есептік көрсеткіш);
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға - 35,998 АЕК (отыз бес бүтін мыңнан тоғыз жүз тоқсан сегіз жүз айлық есептік көрсеткіш);

семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 4,294 МРП (четыре целых двести девяносто четыре тысячных месячных расчетных показателей);
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 15,299 МРП (пятнадцать целых двести девяносто девять тысячных месячных расчетных показателей);";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) День памяти жертв политических репрессий и голода – 31 мая:
лицам, пострадавшим от политических репрессий – 4,294 МРП (четыре целых двести девяносто четыре тысячных месячных расчетных показателей);";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа:
лицам, воспитывающим ребенка - инвалида в возрасте до 16 лет – 4,771 МРП (четыре целых семьсот семьдесят одна тысячных месячных расчетных показателей);";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа представляет заявление с приложением документов, согласно пункта 13 Типовых Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504.
Лицам (семьям), находящимся в трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия и пожара, заявление подается в течении трех месяцев со дня наступления события.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Андронова
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата А. Боровикова

бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына – 4,294 АЕК (төрт бүтін мыңнан екі жүз тоқсан төрт айлық есептік көрсеткіш);
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде алты ай еңбек еткен (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 15,299 АЕК (он бес бүтін мыңнан екі жүз тоқсан тоғыз айлық есептік көрсеткіш);
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Саяси қуғын – сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні – 31 мамыр:
саяси қуғын – сүргіннен зардап шеккен адамдарға – 4,294 АЕК (төрт бүтін мыңнан екі жүз тоқсан төрт айлық есептік көрсеткіш);";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасының Конституция күні - 30 тамыз:
16 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған адамдарға - 4,771 АЕК (төрт бүтін мыңнан жеті жүз жетпіс бір айлық есептік көрсеткіш);";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 13-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдайға түскен адамдар (отбасылар) өтінішті оқиға болған күннен бастап үш ай ішінде береді.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Андронова
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы А. Боровикова