О внесении изменений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 октября 2020 года № 6393. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3-10
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2021 № 3-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 191 291 958 тысяч тенге:
налоговые поступления – 40 606 912 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 376 791 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 638 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 150 305 617 тысяч тенге;
2) затраты – 197 119 488 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 373 267 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 45 208 772 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 835 505 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 500 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 500 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -44 700 797 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 700 797 тысяч тенге:
поступление займов – 46 439 828 тысяч тенге;
погашение займов – 6 897 752 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 158 721 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 қазанда № 6393 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2021 № 3-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылы 13 желтоқсанда №32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген, 2019 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 191 291 958 мың теңге:
салықтық түсімдер – 40 606 912 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 376 791 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 638 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 150 305 617 мың теңге;
2) шығындар – 197 119 488 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 373 267 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 45 208 772 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 835 505 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 500 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 500 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -44 700 797 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 700 797 мың теңге:
қарыздар түсімі – 46 439 828 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 897 752 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 158 721 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

36 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
39 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 268 305
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 268 305
9
Прочие
2 159 657
253
Управление здравоохранения области
441 457
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
441 457
257
Управление финансов области
1 314 500
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 314 500
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
48 699
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
48 699
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
120 549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
120 549
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
234 452
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
234 452
14
Обслуживание долга
187 174
1
Обслуживание долга
187 174
257
Управление финансов области
187 174
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
183 851
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 323
15
Трансферты
56 203 560
1
Трансферты
56 203 560
257
Управление финансов области
56 203 560
007
Субвенции
47 914 192
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
78 751
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 673 749
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
3 187 615
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

36 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 268 305
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 268 305
9
Басқалар
2 159 657
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
441 457
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
441 457
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 314 500
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резерві
1 314 500
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
48 699
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
48 699
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
120 549
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 549
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
234 452
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
234 452
14
Борышқа қызмет көрсету
187 174
1
Борышқа қызмет көрсету
187 174
257
Облыстың қаржы басқармасы
187 174
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
183 851
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 323
15
Трансферттер
56 203 560
1
Трансферттер
56 203 560
257
Облыстың қаржы басқармасы
56 203 560
007
Субвенциялар
47 914 192
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
78 751
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 673 749
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 187 615
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

255 000
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
302 985
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
791 268
3) Чистое бюджетное кредитование
38 373 267
Бюджетные кредиты
45 208 772
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
17 607 502
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
17 607 502
262
Управление культуры области
452 417
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
452 417
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
8 350 714
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
8 350 714
271
Управление строительства области
6 018 671
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
6 018 671
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 668 833
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 668 833
285
Управление физической культуры и спорта области
116 867
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
116 867
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 974 557
1
Жилищное хозяйство
20 974 557
271
Управление строительства области
19 781 442
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
19 781 442
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 193 115
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
734 832
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
458 283
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 126 713
1
Сельское хозяйство
3 879 990
255
Управление сельского хозяйства области
3 879 990
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

255 000
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
302 985
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
791 268
3) Таза бюджеттік кредиттеу
38 373 267
Бюджеттік кредиттер
45 208 772
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
17 607 502
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
17 607 502
262
Облыстың мәдениет басқармасы
452 417
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
452 417
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
8 350 714
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
8 350 714
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 018 671
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
6 018 671
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 668 833
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 668 833
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
116 867
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
116 867
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20 974 557
1
Тұрғын үй шаруашылығы
20 974 557
271
Облыстың құрылыс басқармасы
19 781 442
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
19 781 442
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 193 115
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
734 832
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
458 283
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 126 713
1
Ауыл шаруашылығы
3 879 990
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 879 990
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру