О бюджетах сельских округов Таскалинского района на 2020-2022 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 января 2020 года № 43-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 января 2020 года № 6001. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 января 2021 года № 57-5
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.01.2021 № 57-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актауского сельского округа Таскалинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 010 тысяч тенге:
налоговые поступления – 429 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 581 тысяча тенге;
2) затраты – 36 010 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2020 № 46-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа Таскалинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 172 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 248 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 21 924 тысячи тенге;
2) затраты – 23 172 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданы ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 43-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6001 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 57-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.01.2021 № 57-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданының Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 010 мың теңге:
салықтық түсімдер – 429 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 35 581 мың теңге;
2) шығындар – 36 010 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.04.2020 № 46-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді).
2. 2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданының Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 172 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 248 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 21 924 мың теңге;
2) шығындар – 23 172 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

1) доходы – 22 511 тысяч тенге:
налоговые поступления – 216 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 97 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 22 198 тысяч тенге;
2) затраты – 22 511 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2020 № 46-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.10.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить бюджет Мерейского сельского округа Таскалинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 041 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 281 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 34 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 24 726 тысяч тенге;
2) затраты – 26 041 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2020 № 46-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.10.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить бюджет Мерекенского сельского округа Таскалинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 346 тысяч тенге:
налоговые поступления – 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 118 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 20 648 тысяч тенге;
2) затраты – 21 346 тысяч тенге;

1) кірістер – 22 511 мың теңге:
салықтық түсімдер – 216 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 97 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 22 198 мың теңге;
2) шығындар – 22 511 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.04.2020 № 46-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді); 08.10.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді) шешімдерімен.
6. 2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданының Мерей ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 041 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 281 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 24 726 мың теңге;
2) шығындар – 26 041 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.04.2020 № 46-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді); 08.10.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді) шешімдерімен.
7. 2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданының Мереке ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 346 мың теңге:
салықтық түсімдер – 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 20 648 мың теңге;
2) шығындар – 21 346 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
8. Утвердить бюджет Таскалинского сельского округа Таскалинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 278 066 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 584 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 187 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 264 295 тысяч тенге;
2) затраты – 280 628 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 562 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 562 тысячи тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 562 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2020 № 46-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.07.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 08.10.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Утвердить бюджет Чижинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 215 тысяч тенге:
налоговые поступления – 826 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 228 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 31 161 тысяча тенге;
2) затраты – 32 215 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
8. 2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданының Тасқала ауылдық округінің тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 278 066 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 584 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 187 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 264 295 тысяч тенге;
2) шығындар – 280 628 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 562 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 562 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 562 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.04.2020 № 46-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді); 16.07.2020 № 50-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді); 08.10.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді) шешімдерімен.
9. 2020-2022 жылдарға арналған Тасқала ауданының Шежін ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 215 мың теңге:
салықтық түсімдер – 826 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 228 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 31 161 мың теңге;
2) шығындар – 32 215 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.10.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Поступления в бюджеты сельских округов на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Таскалинского районного маслихата №42-2 от 31 декабря 2019 года "О бюджете района на 2020–2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5928).
11. Учесть в бюджетах сельских округов на 2020 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в общей сумме 432 093 тысячи тенге:
Актауский сельский округ – 24 619 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 21 924 тысячи тенге;
Достыкский сельский округ – 22 886 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ – 21 363 тысячи тенге;
Кощинский сельский округ – 25 322 тысячи тенге;
Мерейский сельский округ – 24 318 тысяч тенге;
Мерекенский сельский округ – 20 648 тысяч тенге;
Таскалинский сельский округ – 240 352 тысячи тенге;
Чижинский сельский округ – 30 661 тысяча тенге.
12. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов Таскалинского района, выделяемые за счет средств республиканского бюджета в общей сумме 15 575 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.10.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
12-1. Установить размеры целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов Таскалинского района в сумме 19 199 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктот 12-1 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.07.2020 № 50-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.10.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 08.10.2020 № 52-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді).
10. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №42-2 "2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5928 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
11. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімдері жалпы сомасы 432 093 мың теңге ескерілсін:
Ақтау ауылдық округі – 24 619 мың теңге;
Амангелді ауылдық округі – 21 924 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 22 886 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі – 21 363 мың теңге;
Қосшы ауылдық округі – 25 322 мың теңге;
Мерей ауылдық округі – 24 318 мың теңге.
Мереке ауылдық округі – 20 648 мың теңге;
Тасқала ауылдық округі – 240 352 мың теңге;
Шежін ауылдық округі – 30 661 мың теңге.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне республиқалық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 15 575 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 08.10.2020 № 52-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді).
12-1. Аудандық бюджеттен Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы транфеттердің көлемі жалпы сомасы 19 199 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 16.07.2020 № 50-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді); жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 08.10.2020 № 52-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізілді).

13. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органом, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
14. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.

13. Жергілікті атқарушы органға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде анықталған тәртіппен пайдаланылады.
14. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын, республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес процент жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.