О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2020 года № 64-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 декабря 2020 года № 6595.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 848 168 тысяч тенге:
налоговые поступления – 421 367 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 620 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 286 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 400 895 тысяч тенге;
2) затраты – 5 044 542 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 241 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 92 225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49 984 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -238 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 238 615 тысяч тенге:
поступление займов – 174 617 тысяч тенге;
погашение займов – 43 677 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 107 675 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Поступления в районный бюджет на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 9, 11, 13, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 345 512 тысяч тенге:
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческого и основного персонала государственных организаций культуры – 39 693 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 3 066 тысяч тенге;
на молодежную практику – 30 628 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 5 688 тысяч тенге;

2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 64-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 желтоқсанда № 6595 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 848 168 мың теңге:
салықтық түсімдер – 421 367 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 620 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 286 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 400 895 мың теңге;
2) шығындар – 5 044 542 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 241 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 92 225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49 984 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -238 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 238 615 мың теңге:
қарыздар түсімі – 174 617 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 677 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 107 675 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 12-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 9, 11, 13, 14 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 345 512 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 39 693 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 3 066 мың теңге;
жастар практикасына – 30 628 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 5 688 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи – 11 257 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 339 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 35 004 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 602 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 1 620 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов с нарушением слуха – 454 тысячи тенге;
на общественные работы – 45 863 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 10 215 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 840 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 1 178 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 116 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги села Ащысай Чингирлауского района – 62 724 тысячи тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 92 225 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 507 664 тысяч тенге:
на строительство 3-х этажного многоквартирного жилого дома в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 322 182 тысяч тенге;
на строительство электроснабжения нового микрорайона "Атамекен", согласно плана детальной планировки центральной части села Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство газоснабжения нового микрорайона "Атамекен" согласно плана детальной планировки центральной части села Шынrырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство водоснабжения нового микрорайона "Атамекен" согласно плана детальной планировки центральной части села Шынгырлау Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района – 185 482 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.07.2021 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 91 184 тысяч тенге:
на повышение заработной платы работникам государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типа, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 17 800 тысяч тенге;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 11 257 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуіне – 1 339 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасы мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 35 004 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 3 602 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 620 мың теңге;
есту қабілетібұзылған мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 454 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 45 863 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 10 215 мың теңге;
санаторийлы-курорттық емдеуге – 840 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 178 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 116 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылына кіреберіс жолды күрделі жөндеуге – 62 724 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 92 225 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 12-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған нысаналы даму трансферттерінің жалпы сомасы 507 664 мың теңге ескерілсін:
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 3 қабатты көппәтерлі тұрғын үйдің құрылысына – 322 182 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын электрмен жабдықтау құрылысына – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын газбен жабдықтау құрылысына – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының орталық бөлігінің егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарына сәйкес жаңа "Атамекен" шағын ауданын сумен жабдықтау құрылысына – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 185 482 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 26.07.2021 № 8-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 91 184 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 17 680 мың теңге;

на капитальный ремонт улицы Т.Райымкулова в селе Ащысай Чингирлауского района – 73 504 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.07.2021 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 294 803 тысячи тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 025 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей – 12 835 тысяч тенге;
на проект "Контракт поколении" – 175 тысяч тенге;
на текущий ремонт автодороги районного значения "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" – 16 243 тысячи тенге;
на средний ремонт дороги районного значения село Ардак - село Актау Чингирлауского района – 32 230 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 1 500 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 659 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 234 тысячи тенге;
на сурдотехнические средства – 116 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 934 тысячи тенге;
на обучение основам АВА-терапии для детей больных аутизмом – 58 тысяч тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале на 2021 год – 102 744 тысячи тенге;
на установку модуля комплексного блока для подачи воды в село Кызылкуль Чингирлауского района – 0 тенге;
на строительство водопровода в селе Шоктыбай Чингирлауского района ЗКО – 41 658 тысяч тенге;
на строительство сельского дома культуры в селе Тасмола Чингирлауского района – 40 000 тысяч тенге;
на строительство топочной для Ащысайской средней общеобразовательной школы-сад села Ащысай Чингирлауского района – 42 392 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Установить на 2021 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
8. Установить на 2021 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 3 336 349 тысяч тенге.
9. Установить на 2021 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 209 245 тысяч тенге:

Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылы Т.Райымқұлов көшесін күрделі жөндеуге – 73 504 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 26.07.2021 № 8-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 294 803 мың теңге ескерілсін:
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 025 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 12 835 мың теңге;
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасына – 175 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге – 16 243 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ардақ ауылы - Ақтау ауылы аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 32 230 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 1 500 мың теңге;
санаторийлы-курорттық емдеуге – 659 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарға (кресло-арбалар) – 234 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 116 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 934 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға арналған АВА-терапиясының негіздеріне оқытуға– 58 мың теңге;
2021 жылға арналған факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға – 102 744 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қызылкөл ауылына су беру үшін кешенді блок модулін орнатуға – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданының Шоктыбай ауылында су құбырының құрылысына – 41 658 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Тасмола ауылында ауылдық мәдениет үйінің құрылысы – 40 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылы Ащысай орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасына қазандық құрылысына – 42 392 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 12-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2021 жылдың кірістер бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
8. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 3 336 349 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауылдық бюджеттерге 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 209 245 мың теңге көлемінде белгіленсін:

Акбулакский сельский округ – 26 035 тысяч тенге;
Актауский сельский округ – 21 467 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 28 362 тысячи тенге;
Алмазненский сельский округ – 19 852 тысячи тенге;
Ардакский сельский округ – 25 314 тысяч тенге;
Ашысайский сельский округ – 25 805 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 24 671 тысяча тенге;
Чингирлауский сельский округ – 37 739 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере 8 600 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 2 000 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 6 600 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2021 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 540 664 тысячи тенге.
12. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.

Ақбұлақ ауылдық округі – 26 035 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 21 467 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 28 362 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 19 852 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 25 314 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 25 805 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 24 671 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 37 739 мың теңге.
10. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 8 600 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 2 000 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 6 600 мың теңге.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2020 жылдың 31 желтоқсанына 540 664 мың теңгені құрайды.
12. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру қарастырылсын.

13. Руководителю аппарата районного маслихата (С.Шагиров) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Г. Бисенгалиева
Секретарь Чингирлауского районного маслихата Г. Волкогон
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от23 декабря 2020 года № 64-1
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.11.2021 № 12-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

13. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шагиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г. Бисенгалиева
Шыңғырлау аудандық мәслихат хатшысы Г. Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 желтоқсандағы № 64-1
шешіміне 1- қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 03.11.2021 № 12-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

4 882
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 265
3
Информационное пространство
136 037
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18 214
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
18 214
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
117 823
006
Функционирование районных (городских) библиотек
116 717
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 106
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
51 313
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
32 378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
19 614
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 764
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
18 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
18 935
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 071
6
Земельные отношения
20 278
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20 278
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
20 278
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
31 793
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 793
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
31 793
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 748
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 748
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 748
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
22 748
12
Транспорт и коммуникации
107 897
1
Автомобильный транспорт
107 897
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

4 882
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 265
3
Ақпараттық кеңiстiк
136 037
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18 214
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18 214
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
117 823
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
116 717
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 106
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
51 313
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
32 378
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 614
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12 764
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
18 935
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 935
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 071
6
Жер қатынастары
20 278
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
20 278
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 278
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
31 793
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 793
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
31 793
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 748
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 748
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 748
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 748
12
Көлік және коммуникация
107 897
1
Автомобиль көлігі
107 897
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі