О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2020 года № 648 "Об утверждении Правил проведения пилотного проекта по горизонтальному мониторингу"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2021 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2021 года № 22252
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2020 года № 648 "Об утверждении Правил проведения пилотного проекта по горизонтальному мониторингу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20916, опубликован 3 июля 2020 года в Эталонном контрольном банке актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах проведения пилотного проекта по горизонтальному мониторингу, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Реализация Пилотного проекта осуществляется в два этапа:
1) предпроектная работа;
2) пилотное внедрение горизонтального мониторинга.
При предпроектной работе проводятся изучение и подготовительные работы системы внутреннего контроля и учетных информационных систем для вступления налогоплательщиков в горизонтальный мониторинг. Предпроектная работа регулируется в рамках Соглашения о взаимодействии (далее – Соглашение о взаимодействии) согласно приложению 1 к настоящим Правилам и положениями настоящих Правил, которое подписывается первым руководителем Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) либо лицом, его замещающим.
Пилотное внедрение горизонтального мониторинга регулируется в рамках Соглашения о пилотном проекте по горизонтальному мониторингу (далее – Соглашение о пилотном проекте) согласно приложению 2 к настоящим Правилам и положениями настоящих Правил.
Налогоплательщики становятся участниками Пилотного проекта (далее – участник Пилотного проекта) с даты подписания Соглашения о взаимодействии, если иное не установлено пунктом 8 настоящих Правил.
Налогоплательщики из перечня крупных налогоплательщиков с даты заключения Соглашения о пилотном проекте не подлежат мониторингу крупных налогоплательщиков.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Участниками Пилотного проекта являются:
1) налогоплательщики, являющиеся коммерческой организацией, за исключением государственных предприятий, одновременно соответствующих на дату подачи заявления о заключении Соглашения о взаимодействии следующим условиям:

"Деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жобаны жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 1 шілдедегі № 648 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 23 ақпандағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 ақпанда № 22252 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Деңгейлес мониторинг бойынша пилоттық жобаны жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 1 шілдедегі № 648 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20916 болып тіркелген, 2020 жылғы 3 шілдеде Қазақстан Республикасы актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Деңгейлес мониторинг бойынша пилоттық жобаны жүргізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Пилоттық жобаны іске асыру екі кезеңде жүзеге асырылады:
1) жоба алдындағы жұмыс;
2) деңгейлес мониторингті пилоттық енгізу.
Жоба алдындағы жұмыс кезінде салық төлеушілердің деңгейлес мониторингке кіруі үшін қажетті ішкі бақылау жүйесін және есепке алу ақпараттық жүйелерін зерделеу және дайындау жұмыстары жүргізіледі. Жоба алдындағы жұмыстар Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) бірінші басшысы не оны алмастыратын адам қол қоятын, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Өзара іс-қимыл туралы келісімнің (бұдан әрі – Өзара іс-қимыл туралы келісім) және осы Қағидалардың ережелері шеңберінде реттеледі.
Деңгейлес мониторингті пилоттық енгізу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жоба туралы келісім (бұдан әрі – Пилоттық жоба туралы келісім) және осы Қағидалардың ережелері шеңберінде реттеледі.
Егер осы Қағидалардың 8-тармағында өзгеше көзделмесе, салық төлеушілер Өзара іс-қимыл туралы келісімге қол қойылған күннен бастап Пилоттық жобаның қатысушысы (бұдан әрі – Пилоттық жобаның қатысушысы) болады.
Ірі салық төлеушілер тізбесіндегі салық төлеушілер Пилоттық жоба туралы келісім жасалған күннен бастап ірі салық төлеушілердің мониторингіне жатпайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мыналар:
1) мемлекеттік кәсіпорындарды қоспағанда, Өзара іс-қимыл туралы келісім жасау туралы өтініш берілген күнге бір мезгілде мынадай:

сумма стоимостных балансов фиксированных активов на конец налогового периода согласно декларации налогоплательщика по корпоративному подоходному налогу за год, предшествующий году, в котором подается заявление о заключении Соглашения о взаимодействии, составляет не менее 325 000-кратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на конец года, в котором подается заявление о заключении Соглашения о взаимодействии;
сумма уплаченных налогоплательщиком налогов, других обязательных платежей в бюджет и социальных платежей по его обязательствам без учета возврата налога на добавленную стоимость составляет не менее 1 (одного) миллиарда тенге за календарный год, предшествующий году, в котором подается заявление о заключении Соглашения о взаимодействии;
ведение налогоплательщиком бухгалтерского и налогового учетов с использованием программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и (или) налогового учетов;
наличие финансовой отчетности за финансовый год, предшествующий пери оду, в котором подается заявление о заключении Соглашения о взаимодействии, которая подтверждается аудиторским заключением крупной международной аудиторской организации, в случае его наличия;
наличие системы внутреннего контроля;
низкий или средний уровень риска налогоплательщика согласно оценке, применяемой в соответствии с главой 17 Налогового кодекса органами государственных доходов системы управления рисками, по состоянию на дату подачи заявления о заключении Соглашения о взаимодействии;
2) налогоплательщики, контрольный пакет акций которых принадлежит национальному управляющему холдингу, либо аффилированные с ними юридические лица, а также юридические лица, 50 процентов акций и более которых принадлежит указанным юридическим лицам.
При этом реализация пилотного проекта по горизонтальному мониторингу осуществляется в следующие сроки:
по налогоплательщикам в сфере телекоммуникаций – с 1 августа 2020 года по 31 декабря 2023 года;
по налогоплательщикам в сфере транспортировки газа – с 1 июля 2021 года по 31 декабря 2023 года;
по налогоплательщикам в сфере электроэнергетики, в том числе по управляющим (головным) компаниям – с 1 апреля 2021 года по 31 декабря 2023 года;
по налогоплательщикам горнорудной отрасли – с 1 апреля 2021 года по 31 декабря 2023 года;
по налогоплательщикам в сфере грузовых перевозок, авиации и транспортировки нефти, нефтедобывающей и нефтеперерабатывающей отраслей - с 1 января 2022 года по 31 декабря 2023 года;

Өзара іс-қимыл туралы келісім жасасу туралы өтініш берілген жылдың алдындағы жыл үшін корпоративтік табыс салығы туралы декларация бойынша салық төлеушінің декларациясына сәйкес салық кезеңінің соңында тіркелген активтердің құндық теңгерімдерінің сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және Өзара іс-қимыл туралы келісім жасасу туралы өтініш берілетін жылдың соңында қолданыстағы кемінде 325 000 еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайтын;
қосылған құн салығын қайтаруды есепке алмағанда, салық төлеуші төлеген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және оның міндеттемелері бойынша әлеуметтік төлемдердің сомасы Өзара іс-қимыл туралы келісімді жасау туралы өтініш берілетін жылдың алдындағы күнтізбелік жыл үшін кемінде 1 (бір) миллиард теңгені құрайтын;
салық төлеушінің бухгалтерлік және (немесе) салықтық есепті автоматтандыру үшін көзделген бағдарламалық қамтамасыз етуді қолдана отырып, бухгалтерлік және салық есебін жүргізуі;
егер бар болса ірі халықаралық аудиторлық ұйымның аудиторлық қорытындысымен расталған Өзара іс-қимыл туралы келісім жасасу туралы өтініш берілетін кезеңнің алдындағы қаржы жылы үшін қаржылық есептілігінің болуы;
ішкі бақылау жүйесінің болуы;
Өзара іс-қимыл туралы келісімді жасау туралы өтініш берілген күнгі жағдай бойынша, Салық кодексінің 17-тарауына сәйкес қолданылатын, мемлекеттік кірістер органдарының тәуекелдерді басқару жүйесінің бағалауына сәйкес салық төлеушініңтәуекел деңгейі төмен немесе орташа болуы шарттарына сәйкес келетін коммерциялық ұйым болып табылатын салық төлеушілер;
2) акцияларының бақылау пакеті ұлттық басқарушы холдингке тиесілі салық төлеушілер не олармен үлестес заңды тұлғалар, немесе олармен аффилиирленген заңды тұлғалар, сондай-ақ акцияларының 50 және одан көп пайызы аталған заңды тұлғаларға тиесілі заңды тұлғалар.
Бұл ретте деңгейлес мониторинг бойынша пилоттық жобаны іске асыру мынадай мерзімдерде жүзеге асырылады:
телекоммуникация саласындағы салық төлеушілер бойынша – 2020 жылғы 1 тамыздан 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін;
газ тасымалдау саласындағы салық төлеушілер бойынша – 2021 жылғы 1 шілдеден бастап 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін;
электр энергетикасы саласындағы салық төлеушілер, оның ішінде басқарушы (бас) компаниялар бойынша – 2021 жылғы 1 сәуірден бастап 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін;
тау-кен саласының салық төлеушілері бойынша – 2021 жылғы 1 сәуірден бастап 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін;
жүк тасымалы, авиация және мұнай тасымалдау саласындағы, мұнай өндіру және мұнай өңдеу саласындағы салық төлеушілер бойынша – 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін;

3) поверенные лица (оператор) и (или) недропользователь (недропользователи), указанные в соглашении (контракте) о разделе продукции, заключенном между Правительством Республики Казахстан или компетентным органом и недропользователем, осуществляющие деятельность на нефтегазоконденсатном или морском месторождении в соответствии с указанными соглашениями (контрактами), а также их дочерние или связанные компании;
4) налогоплательщики, включенные в реестр уполномоченных экономических операторов в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" от 26 декабря 2017 года, реализация пилотного проекта по которым осуществляется с 1 января 2021 года по 31 декабря 2023 года.
При этом указанные в настоящем подпункте налогоплательщики в срок до 1 января 2021 года обеспечивают:
ведение бухгалтерского и налогового учетов с использованием программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и (или) налогового учетов;
представление финансовой отчетности за финансовый год, предшествующий периоду вступления в Пилотный проект, которая подтверждается аудиторским заключением аудиторской организации, в случае его наличия;
предоставление отчета о диагностике информационных систем, подготовленного компанией в сфере информационных технологий или аудиторской (или консалтинговой) компанией, имеющей необходимый опыт по предоставлению данных услуг, за период, предшествующий периоду вступления в Пилотный проект, в случае его наличия;
5) организации, реализующие инвестиционные приоритетные проекты.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Заявление для участия в предпроектной работе налогоплательщиками, указанными в подпунктах 1), 3) и 5) пункта 7 настоящих Правил, направляется в Комитет на добровольной основе и в произвольной форме.
Заявление подается в явочном порядке или направляется по почте заказным письмом с уведомлением. Датой поступления Заявления является дата его приема Комитетом.
Рассмотрение Заявления осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента поступления.
Комитет по итогам рассмотрения Заявления:
1) письменно сообщает налогоплательщику о согласии заключить с налогоплательщиком Соглашение о взаимодействии с приложением 2 (двух) экземпляров, подписанных первым руководителем Комитета либо лицом, его замещающим;
2) при несоответствии налогоплательщика условиям, установленным подпунктом 1), 3) и 5) пункта 7 настоящих Правил, направляет письменный отказ в подписании Соглашения о взаимодействии с указанием обоснованных причин.

3) Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе құзыретті органдар мен көрсетілген келісімдерге (келісімшарттарға) сәйкес мұнайгазконденсаты немесе теңіз кен орны, сондай-ақ олардың еншілес немесе байланысты компаниясы қызметін жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар арасында жасалған өнімдерді бөлу туралы келісімдерде (келісімшарттарда) көрсетілген сенімді тұлғалар (оператор) және (немесе) жер қойнауын пайдаланушы (жер қойнауын пайдаланушылар);
4) деңгейлес мониторингті пилоттық жобаны іске асыру 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап 2023 жылғы 31 желтоқсан аралығында жүзеге асырылатын "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізілген салық төлеушілер.
Бұл ретте осы тармақшада көрсетілген салық төлеушілер 2021 жылғы 1 қаңтарға дейінгі мерзімде:
бухгалтерлік және (немесе) салық есептерін автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалана отырып, бухгалтерлік және салықтық есептерін жүргізуді;
егер бар болса, аудиторлық ұйымның аудиторлық қорытындысымен расталған Пилоттық жобаға кіру кезеңінің алдындағы қаржы жылы үшін қаржылық есептілікті ұсынуды;
егер бар болса, Пилоттық жобаға кіру кезеңінің алдындағы кезең үшін ақпараттық технологиялар саласындағы компания немесе осы қызметтерді көрсету бойынша қажетті тәжірибесі бар аудиторлық (немесе консалтингтік) компания дайындаған ақпараттық жүйелердің диагностикасы туралы есепті ұсынуды қамтамасыз етеді;
5) инвестициялық басым жобаларды іске асыратын ұйымдар Пилоттық жобаға қатысушылар болып табылады.";
10 және 11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы Қағидалардың 7-тармағы 1), 3) және 5) тармақшаларында көрсетілген салық төлеушілердің жоба алдындағы жұмысқа қатысуға өтініші Комитетке ерікті негізде және еркін нысанда жіберіледі.
Өтініш келу тәртібінде беріледі немесе хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы жіберіледі. Комитет Өтінішті қабылдаған күн оның келіп түскен күні болып табылады.
Өтінішті қарау келіп түскен сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Комитет Өтінішті қарау нәтижелері бойынша:
1) салық төлеушіге Комитеттің бірінші басшысы не оны алмастыратын адам қол қойған 2 (екі) данасымен қоса бере отырып, салық төлеушімен Өзара іс-қимыл туралы келісім жасасуға келісетіні туралы жазбаша түрде хабарлайды;
2) осы Қағидалардың 7-тармағы 3) және 5) тармақшаларында көрсетілген салық төлеушілерді қоспағанда, салық төлеуші осы Қағидалардың 7-тармағы 1) тармақшасында белгіленген шарттарға сәйкес келмеген кезде негізделген себептерді көрсете отырып, өзара іс-қимыл туралы келісімге қол қоюдан жазбаша бас тартуды жібереді.";

11. Предпроектная работа по изучению и подготовке системы внутреннего контроля и учетных информационных систем, необходимых для вступления налогоплательщиков в горизонтальный мониторинг, регулируется в рамках Соглашения о взаимодействии.
При этом срок реализации предпроектной работы составляет не более 12 (двенадцати) месяцев с даты заключения Соглашения о взаимодействии. Срок реализации предпроектной работы продлевается по согласованию сторон, но не более чем на 6 (шесть) месяцев.
Права и обязанности налогоплательщиков, органов государственных доходов, условия соблюдения налоговой тайны и сохранения режима конфиденциальности в отношении получаемой информации в рамках предпроектной работы регулируются также Соглашением о взаимодействии.
В рамках Соглашения о взаимодействии для изучения и диагностики системы внутреннего контроля, изучения и диагностики информационных систем, дальнейшего обмена информацией между налогоплательщиком и Комитетом утверждается дорожная карта с указанием мероприятий, сроков реализации и ответственных лиц.
Предпроектная работа проводится дистанционно как (в том числе посредством предоставления налогоплательщиком удаленного доступа к учетным данным и системе внутреннего контроля), так с выездом по месту нахождения участника Пилотного проекта и (или) нахождению его основных активов (при необходимости физической проверки системы внутреннего контроля налогоплательщика и его информационных систем).
По итогам предпроектной работы и выработки требований по вопросам достоверности и полноты к системе внутреннего контроля, учетным информационным системам и к системе информационного обмена данными Комитет направляет участнику Пилотного проекта в произвольной форме рекомендации по приведению в соответствие системы внутреннего контроля, информационных систем и системы информационного обмена данными.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Заявление о заключении Соглашения о пилотном проекте по горизонтальному мониторингу (далее - Заявление) подается налогоплательщиком в Комитет в течение 1 (одного) месяца до завершения предпроектной работы по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Заявление подается в явочном порядке или направляется по почте заказным письмом с уведомлением.
К Заявлению прилагаются 2 (два) экземпляра Соглашения о пилотном проекте, подписанные налогоплательщиком (руководителем юридического лица).
Датой поступления Заявления является дата его приема Комитетом.
Рассмотрение Заявления осуществляется в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента поступления.
Комитет по итогам рассмотрения Заявления, а также по результатам предпроектной работы:

11. Салық төлеушілердің деңгейлес мониторингке кіруі үшін қажетті ішкі бақылау жүйесін және есептік ақпараттық жүйелерді зерттеу және дайындау бойынша жоба алдындағы жұмыстар Өзара іс-қимыл туралы келісім шеңберінде реттеледі.
Бұл ретте жоба алдындағы жұмыстарды іске асыру Өзара іс-қимыл туралы келісім жасалған күннен бастап 12 (он екі) айдан аспайтын мерзімді құрайды. Жоба алдындағы жұмысты іске асыру тараптардың келісімі бойынша, бірақ 6 (алты) айдан аспайтын мерзімге ұзартылады.
Салық төлеушілердің, мемлекеттік кірістер органдарының құқықтары мен міндеттері, жоба алдындағы жұмыстардың шеңберінде алынған ақпаратқа қатысты салық құпиясын сақтау және құпиялылық режимін сақтау шарттары да Өзара іс-қимыл туралы келісімде реттеледі.
Өзара іс-қимыл туралы келісім шеңберінде ішкі бақылау жүйелерін зерделеу және диагностика жасау, ақпараттық жүйелерді зерделеу және диагностика жасау, одан әрі салық төлеуші мен Комитет арасында ақпарат алмасу үшін іс-шараларды, іске асыру мерзімдерін және жауапты тұлғаларды көрсете отырып жол картасы бекітіледі.
Жоба алдындағы жұмыс қашықтықтан да (оның ішінде салық төлеушінің есептік деректер мен ішкі бақылау жүйесіне қашықтан қол жеткізуді ұсынуы арқылы), сол сияқты Пилоттық жоба қатысушысының орналасқан жеріне және (немесе) оның негізгі активтері орналасқан жерге барып та (қажет болған жағдайда салық төлеушінің ішкі бақылау жүйесін және оның ақпараттық жүйелерін физикалық тексеру) жүргізіледі.
Жоба алдындағы жұмыс қорытындылары және ішкі бақылау жүйесіне, есептік ақпараттық жүйелерге және деректермен ақпараттық алмасу жүйесіне дұрыстығы және толықтығы мәселелері жөнінде талаптарды әзірлеу бойынша Комитет Пилоттық жобаға қатысушыға ішкі бақылау жүйесін, ақпараттық жүйелерді және деректермен ақпараттық алмасу жүйесіне сәйкес келтіру бойынша еркін нысанда ұсыным ретінде жібере алады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Салық төлеуші Деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жоба туралы келісім жасасу туралы өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоба алдындағы жұмыс аяқталғанға дейін 1 (бір) ай ішінде Комитетке береді.
Өтініш келу тәртібімен ұсынылады немесе хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы жіберіледі.
Өтінішке салық төлеуші (заңды тұлғаның басшысы) қол қойған Пилоттық жоба туралы келісімнің 2 (екі) данасы қоса беріледі.
Комитет Өтінішті қабылдаған күн оның келіп түскен күні оны болып табылады.
Өтінішті қарау келіп түскен сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Комитет Өтінішті қарау нәтижелері бойынша, сондай-ақ жоба алдындағы жұмыстардың нәтижелері бойынша:

1) письменно сообщает налогоплательщику о согласии заключить с налогоплательщиком Соглашение о пилотном проекте с приложением второго экземпляра Соглашения о пилотном проекте, подписанного первым руководителем Комитета либо лицом, его замещающим;
2) направляет письменный отказ в подписании Соглашения о пилотном проекте с указанием причин отказа.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Документы, предусмотренные Соглашением о пилотном проекте и настоящими Правилами, в том числе запросы, письма и рекомендации подписываются руководителем Комитета или лицом его замещающим, либо уполномоченным им лицом, и вручаются участнику Пилотного проекта посредством электронной почты, нарочно, по почте заказным письмом с уведомлением по адресам, указанным в Соглашении о пилотном проекте, либо через кабинет налогоплательщика.
При этом срок для предоставления информации участником Пилотного проекта не может быть менее 5 (пяти) рабочих дней и более 20 (двадцати) рабочих дней.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. В случае выявления нарушений органами государственных доходов у участника Пилотного проекта налогового законодательства Республики Казахстан по результатам камерального контроля, сведения о таких нарушениях направляются в профильное управление Комитета без направления уведомления или извещения.
Результаты камерального контроля поступают в профильное управление от структурного подразделения Комитета, осуществляющего автоматизированный камеральный контроль, и от его территориальных органов, осуществляющих ручной камеральный контроль.
Положения настоящего пункта не распространяются на выявленные нарушения в период внедрения Пилотного проекта по результатам камерального контроля по платежам в бюджет, установленным подпунктом 2) пункта 1 статьи 189 Налогового кодекса, по возврату налога на добавленную стоимость и подоходного налога из бюджета на основании международного договора, по которым меры налогового контроля осуществляются в порядке, установленном налоговым законодательством.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. За налоговые периоды, в которых налогоплательщик находился в Пилотном проекте, налоговые проверки проводятся в случаях, установленных пунктом 6 статьи 145 Налогового кодекса, а также при установлении финансово-хозяйственных операций, имеющих признаки фиктивности, подлог документов и (или) искажение данных в бухгалтерских и налоговых информационных системах, используемых для горизонтального мониторинга.
При этом налоговые проверки проводятся не чаще 1 (одного) раза в год за исключением случаев, установленных пунктом 6 статьи 145 Налогового кодекса.
Меры налогового контроля до даты заключения Соглашения о пилотном проекте осуществляются в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан.
Меры налогового контроля с даты заключения Соглашения о пилотном проекте осуществляются в порядке, установленном настоящими Правилами.
Меры налогового контроля, проводимые в период внедрения Пилотного проекта по инициативе уполномоченных государственных органов, правоохранительных и специальных государственных органов (запросы, требования, сведения), осуществляются в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан.";

1) салық төлеушіге Комитеттің бірінші басшысы не оны алмастыратын адам қол қойған Пилоттық жоба туралы келісімнің екі данасын қоса бере отырып, салық төлеушімен Пилоттық жоба туралы келісім жасасуға келісетіні туралы жазбаша хабарлайды;
2) бас тарту себептерін көрсете отырып, Пилоттық жоба туралы келісімге қол қоюдан жазбаша бас тартуды жібереді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Пилоттық жоба туралы келісімде және осы Қағидаларда көзделген құжаттарға, оның ішінде сұрау салуларға, хаттар мен ұсынымдарға Комитет басшысы немесе оны алмастыратын адам не ол уәкілеттік берген адам қол қояды және Пилоттық жоба туралы келісімде көрсетілген мекенжайлар бойынша хабарламасы бар тапсырыс хатпен электрондық пошта арқылы, қолма-қол, пошта арқылы не салық төлеушінің кабинеті арқылы тапсырылады.
Бұл ретте Пилоттық жоба қатысушысының ақпараттарды ұсынуы үшін мерзім 5 (бес) жұмыс күнінен кем болмауы және 20 (жиырма) жұмыс күнінен аспауы керек.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Мемлекеттік кірістер органдары камералдық бақылау нәтижелері бойынша Пилоттық жоба қатысушысында Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды анықтаған жағдайда, мұндай бұзушылықтар туралы мәліметтер Комитеттің бейінді басқармасына хабарлама немесе хабарландыру жібермей жолданады.
Камералдық бақылау нәтижелері бейінді басқармаға Комитеттің автоматтандырылған камералдық бақылауды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесінен және қолмен камералдық бақылауды жүзеге асыратын оның аумақтық органдарынан келіп түседі.
Осы тармақтың ережелері олар бойынша салықтық бақылау шаралары салық заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылатын халықаралық шарт негізінде қосылған құн салығын және бюджеттен табыс салығын қайтару бойынша Салық кодексінің 189-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген бюджетке төлемдер бойынша камералдық бақылау нәтижелері бойынша Пилоттық жобаны енгізу кезеңінде анықталған бұзушылықтарға қолданылмайды.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Салық төлеуші Пилоттық жобада болған салық кезеңдері үшін салықтық тексерулер Салық кодексінің 145-бабының 6-тармағында белгіленген жағдайларда, сондай-ақ фиктивтілік белгілері, жалған құжаттар жасау және (немесе) деңгейлес мониторинг үшін пайдаланылатын бухгалтерлік және салықтық ақпараттық жүйелердегі деректерді бұрмалау белгілері болған қаржы-шаруашылық операцияларын белгілеу кезінде жүргізіледі.
Бұл ретте Салық кодексінің 145-бабы 6-тармағында белгіленген жағдайларды қоспағанда, салықтық тексерулер жылына 1 (бір) реттен артық жүргізілмейді.
Салықтық бақылау шаралары Пилоттық жоба туралы келісім жасалған күнге дейін Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Пилотық жоба туралы келісім жасалған күннен бастап салықтық бақылау шаралары осы Қағдаларда белгілінген тәртіппен жүзеге асырылады.
Уәкілетті мемлекеттік органдардың, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың бастамасы бойынша Пилоттық жобаны енгізу кезеңінде жүргізілетін салықтық бақылау шаралары (сұрау салулар, талаптар, мәліметтер) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 февраля 2021 года № 138
Приложение 2 к Правилам
проведения пилотного проекта
по горизонтальному мониторингу
форма
Соглашение о пилотном проекте по горизонтальному мониторингу
город Нур-Султан "____"________ 20__ года
___________________________________________________________________________,
(наименование)
именуемое в дальнейшем "Участник пилотного проекта", в лице __________________
__________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (ей) на основании ______________________________________________,
(наименование документа)
с одной стороны, и Республиканское государственное учреждение "Комитет
государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан", именуемый в
дальнейшем "Комитет", в лице
___________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании_____________________, с другой стороны, далее
(наименование документа)
совместно именуемые "Стороны", принимая во внимание положения статьи 68 Кодекса
Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в
бюджет" (Налоговый кодекс), заключили настоящее Соглашение о пилотном проекте по
горизонтальному мониторингу (далее – Соглашение).
Глава 1. Предмет Соглашения
1. Стороны договариваются о проведении Комитетом пилотного проекта по горизонтальному мониторингу в отношении Участника пилотного проекта горизонтального мониторинга.
Глава 2. Права и обязанности Сторон

2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 23 ақпандағы
№ 138 бұйрығына
1 қосымша
Деңгейлес мониторинг
жөніндегі пилоттық жобаны
жүргізудің қағидаларына
2-қосымша
нысан
Деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жоба туралы келісім
Нұр-Сұлтан қаласы                                           20__ жылғы "____"
______________________________________________________, бір тараптан,
(атауы)
бұдан әрі "Пилоттық жобаның қатысушысы" деп аталатын, ________
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
тұлғасында, ______________________________ негізінде әрекет ететін,
(құжаттың атауы)
және екінші тараптан, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті" Республикалық мемлекеттік мекемесі,
бұдан әрі "Комитет" деп аталатын, ______________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
тұлғасында, _________________ негізінде әрекет ететін,
(құжаттың атауы)
бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 68-бабының ережелерін назарға ала отырып, осы Деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жоба туралы келісімді (бұдан әрі – Келісім) жасасты.
1-тарау. Келісімнің мәні
1. Тараптар Комитеттің деңгейлес мониторинг пилоттық жобасының қатысушысына қатысты деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жобаны жүргізу туралы уағдаласады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері

2. Комитет вправе:
1) запрашивать и получать учетную документацию на бумажных и электронных носителях, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) по вопросам, относящимся к предмету горизонтального мониторинга в рамках пилотного проекта;
2) получать доступ к просмотру данных программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и (или) налогового учетов и (или) информационной системы, содержащих данные первичных учетных документов, регистров бухгалтерского учета, информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, в том числе исторические данные;
3) получать сведения из информационной системы программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и (или) налогового учетов, и (или) информационной системы, содержащих данные первичных учетных документов, регистров бухгалтерского учета, информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, в том числе исторические данные;
4) обследовать имущество, являющееся объектом налогообложения и (или) объектом, связанным с налогообложением, независимо от его места нахождения, проводить инвентаризацию имущества Участника пилотного проекта, в том числе на соответствие сведениям, указанным в документах;
5) привлекать специалиста, обладающего специальными знаниями и навыками, в том числе работников других государственных органов Республики Казахстан для исследования вопросов, требующих специальных знаний и навыков, и получения консультаций в рамках пилотного проекта;
6) пользоваться иными правами, предусмотренными Налоговым кодексом.
3. Комитет обязан:
1) соблюдать режим работы Участника пилотного проекта в период проведения пилотного проекта по месту его нахождения;
2) предоставлять разъяснения и рекомендации по вопросам исполнения налогового обязательства;
3) обеспечивать сохранность документов, полученных и составленных при проведении пилотного проекта, не разглашать их содержание, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан;
4) информировать о правах и обязанностях органов государственных доходов;
5) исполнять иные обязанности, предусмотренные Налоговым кодексом.
4. Налогоплательщик вправе:
1) получать разъяснения и рекомендации по вопросам исполнения налоговых обязательств в ходе проведения пилотного проекта;
2) требовать от работников профильного управления Комитета, проводящих Пилотный проект, предъявления служебных удостоверений;
3) требовать у работников профильного управления Комитета, проводящих пилотный проект, информацию о правах и обязанностях участника пилотного проекта;

2. Комитет:
1) қағаз және электрондық тасымалдағыштағы есепке алу құжаттамасын сұратуға және алуға, сондай-ақ пилоттық жоба шеңберінде деңгейлес мониторинг мәніне жататын мәселелер бойынша автоматтандырылған деректер базасына (ақпараттық жүйелерге) кіруге;
2) бухгалтерлік және (немесе) салықтық есепке алуды автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз ету деректерін және (немесе) бастапқы есепке алу құжаттарының, бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің деректерін, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы ақпаратты, оның ішінде тарихи деректерді қамтитын ақпараттық жүйені қарауға рұқсат алуға;
3) бухгалтерлік және (немесе) салықтық есепке алуды автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесінен және (немесе) бастапқы есепке алу құжаттарының, бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің деректерін, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы ақпаратты, оның ішінде тарихи деректерді қамтитын ақпараттық жүйеден мәліметтер алуға;
4) салық салу объектісі және (немесе) салық салуға байланысты объект болып табылатын мүлікті оның орналасқан жеріне қарамастан тексеруге, Пилоттық жоба қатысушысының мүлкіне, оның ішінде құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкестігіне түгендеу жүргізуге;
5) арнайы білім мен дағдыларды талап ететін мәселелерді зерттеу және пилоттық жоба шеңберінде консультациялар алу үшін арнайы білімі мен дағдысы бар маманды, оның ішінде Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының қызметкерлерін тартуға;
6) Салық кодексінде көзделген өзге де құқықтарды пайдалануға құқығы бар.
3. Комитет:
1) Пилоттық жоба қатысушысының орналасқан жері бойынша пилоттық жобаны өткізу кезеңінде жұмыс режимін сақтауға;
2) салық міндеттемелерін орындау мәселелері бойынша түсіндірмелер мен ұсынымдар беруге;
3) пилоттық жобаны жүргізу кезінде алынған және жасалған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуге, Қазақстан Республикасының заңдарында қарастырылған жағдайларды қоспағанда, олардың мазмұнын жария етпеуге;
4) мемлекеттік кірістер органдарының құқықтары мен міндеттері туралы ақпараттандыруға;
5) Салық кодексінде көзделген өзге де міндеттерді орындауға міндетті.
4. Салық төлеуші:
1) пилоттық жобаны жүргізу барысында салық міндеттемелерін орындау мәселелері бойынша түсініктемелер мен ұсынымдар алуға;
2) Пилоттық жобаны жүргізетін Комитеттің профильді басқармасының қызметкерлерінен қызметтік куәліктер көрсетуді талап етуге;
3) Пилоттық жобаны жүргізетін Комитеттің профильді басқармасының қызметкерлерінен пилоттық жоба қатысушысының құқықтары мен міндеттері туралы ақпаратты талап етуге;

4) присутствовать при проведении пилотного проекта и давать пояснения по вопросам, относящимся к предмету пилотного проекта;
5) пользоваться иными правами, предусмотренными Налоговым кодексом.
5. Налогоплательщик обязан:
1) давать пояснения по вопросам, относящимся к предмету пилотного проекта;
2) обеспечить доступ работникам профильного управления Комитета, проводящим пилотный проект, и привлекаемым для участия в проведении такого пилотного проекта, на территорию и (или) в помещение Участника пилотного проекта и предоставляет им рабочее место;
3) представлять работникам профильного управления Комитета, проводящего пилотный проект, договор на проведение аудита и аудиторского заключения аудита;
4) предоставлять доступ к просмотру данных программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и (или) налогового учетов и (или) информационной системы, содержащих данные первичных учетных документов, регистров бухгалтерского учета, информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, в том числе исторические данные;
5) предоставлять сведения из информационной системы программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и (или) налогового учетов, и (или) информационной системы, содержащих данные первичных учетных документов, регистров бухгалтерского учета, информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, в том числе исторические данные;
6) извещать о внесении изменений и дополнений в учетную документацию по бухгалтерскому и налоговому учету в период нахождения в пилотном проекте, в том числе за период исковой давности, в случае если такие изменения и дополнения влияют на налоговые обязательства, в течение15 (пятнадцати) рабочих дней с момента внесения таких изменений и дополнений;
7) исполнять иные обязанности, предусмотренные Налоговым кодексом.
6. Стороны имеют право по обоюдному согласию вносить изменения и дополнения в настоящее Соглашение.
Глава 3. Ответственность Сторон
7. Любые споры или разногласия, возникающие из настоящего Соглашения, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Конфиденциальность
8. Стороны обязуются не разглашать любую информацию, полученную в рамках настоящего Соглашения без предварительного письменного согласия другой стороны, за исключением случаев, когда иное предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан.
9. Неумышленное распространение полученных сведений вследствие противоправных действий со стороны третьих лиц, выразившихся в виде кражи, грабежа, разбоя, хищения, кибер-атаки информационных баз данных, подтвержденное соответствующими органами, не является нарушением требования о конфиденциальности.

4) пилоттық жобаны жүргізу кезінде қатысуға және пилоттық жобаның мәніне қатысты мәселелер бойынша түсіндірмелер беруге;
5) Салық кодексінде көзделген өзге де құқықтарды пайдалануға құқылы.
5. Салық төлеуші:
1) пилоттық жобаның мәніне қатысты мәселелер бойынша түсіндірмелер беруге;
2) пилоттық жобаны жүргізетін және осындай пилоттық жобаны жүргізуге қатысу үшін тартылатын Комитеттің профильді басқармасы қызметкерлерінің Пилоттық жоба қатысушысының аумағына және (немесе) үй-жайына кіруін қамтамасыз етуге және оларға жұмыс орнын ұсынуға;
3) пилоттық жобаны жүргізетін Комитеттің профильді басқармасы қызметкерлеріне аудит жүргізуге арналған шартты және аудиттің аудиторлық қорытындысын ұсынуға;
4) бастапқы есепке алу құжаттарының, бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің деректерін, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы ақпаратты қамтитын бухгалтерлік және (немесе) салықтық есепке алуды және (немесе) тарихи деректерді қосқанда, ақпараттық жүйені автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз ету деректерін қарауға рұқсат беруге;
5) бухгалтерлік және (немесе) салықтық есепке алуды автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесінен және (немесе) бастапқы есепке алу құжаттарының, бухгалтерлік есеп тіркелімдерінің деректерін, салық салу объектілері және (немесе) тарихи деректерді қосқанда салық салуға байланысты объектілер туралы ақпаратты қамтитын ақпараттық жүйеден мәліметтер ұсынуға;
6) егер мұндай өзгерістер мен толықтырулар салық міндеттемелеріне әсер еткен жағдайда, пилоттық жобада болған кезеңде, оның ішінде мерзімі өткен талап қою кезеңі үшін бухгалтерлік және салық есебі бойынша есепке алу құжаттамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізілгені туралы осындай өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде хабарлауға;
7) Салық кодексінде көзделген өзге де міндеттерді орындауға міндетті.
6. Тараптар өзара келісім бойынша осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
3-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
7. Осы Келісімнен туындайтын кез келген даулар немесе келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі.
4-тарау. Құпиялылық
8. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде өзгеше көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Келісім шеңберінде алынған кез келген ақпаратты екінші тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз жария етпеуге міндеттенеді.
9. Тиісті органдар растаған ұрлық, тонау, қарақшылық, ұрлау, ақпараттық дерекқорлардың кибер-шабуылдары түрінде көрінген үшінші тұлғалар тарапынан құқыққа қарсы әрекеттер салдарынан алынған мәліметтерді абайсыздан тарату құпиялылық туралы талаптарды бұзу болып табылмайды.

Глава 5. Срок действия Соглашения
10. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания.
Настоящее Соглашение действует до окончания пилотного проекта по горизонтальному мониторингу и расторгается в случаях проведения в отношении Участника пилотного проекта процедуры реабилитации или банкротства, ликвидации, реорганизации путем слияния, присоединения, разделения и выделения, а также досрочно по соглашению Сторон.
При этом Соглашение считается расторгнутым с даты получения Участником пилотного проекта письма о расторжении Соглашения.
Глава 6. Заключительные положения
11. Изменения и дополнения к настоящему Соглашению оформляются в письменной форме за подписью уполномоченных лиц Сторон и являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
12. Реорганизация Комитета путем преобразования не прекращает действия настоящего Соглашения, и все права и обязанности переходят к правопреемникам.
13. Обмен информацией, представляемой в рамках пилотного проекта по горизонтальному мониторингу, направление документов, в том числе извещений, запросов, рекомендаций и писем, осуществляется с использованием следующих адресов электронной почты:
со стороны Комитета ____________________________________________;
со стороны Участника пилотного проекта___________________________.
14. Настоящее Соглашение подписано в 4 (четырех) оригинальных экземплярах на государственном и русском языках, по 2 (два) экземпляра для каждой из Сторон и имеющих равную юридическую силу.
Глава 7. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Комитет государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан:
__________________________________
(должность)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество,
(при его наличии))
_________________________________
(подпись)
Участник:
__________________________________
(должность)
_________________________________
(фамилия, имя, отчество,
(при его наличии))
_________________________________
(подпись)

5-тарау. Келісімнің қолданылу мерзімі
10. Осы Келісім оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді.
Осы Келісім деңгейлес мониторинг бойынша пилоттық жоба аяқталғанға дейін қолданылады және Пилоттық жоба қатысушысына қатысты оңалту немесе банкроттық, бірігу, қосылу, бөліну және бөлініп шығу жолымен тарату, қайта ұйымдастыру рәсімдері жүргізілген жағдайларда, сондай-ақ тараптардың келісімі бойынша мерзімінен бұрын бұзылады.
6-тарау. Қорытынды ережелер
11. Осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қойған жазбаша нысанда ресімделеді және осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
12. Комитетті қайта құру жолымен қайта ұйымдастыру осы Келісімнің қолданылуын тоқтатпайды және барлық құқықтар мен міндеттер құқықтық мирасқорларға ауысады.
13. Деңгейлес мониторинг жөніндегі пилоттық жоба шеңберінде ұсынылатын ақпарат алмасу, құжаттарды, оның ішінде хабарламаларды, сұрау салуларды, ұсынымдар мен хаттарды жолдау мынадай электрондық пошта мекенжайларын пайдалана отырып жүзеге асырылады:
Комитет тарапынан ___________________________________________;
Пилоттық жоба қатысушысы тарапынан __________________________.
14. Осы Келісімге 4 (төрт) түпнұсқалық данада мемлекеттік және орыс тілдерінде, тең заңды күші бар әрбір Тарап үшін 2 (екі) данадан қол қойылды.
7-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті:
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
___________________________
(қолы)
Қатысушы:
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
____________________________
(қолы)