Об утверждении перечня национальных видов спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2021 года № 22265
В соответствии с подпунктом 49-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных видов спорта.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;

Ұлттық спорт түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 52 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 ақпанда № 22265 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 49-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық спорт түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

3) в течение десяти рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Утвержден приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 26 февраля 2021 года № 52
Перечень национальных видов спорта
№ п/п
Наименование национального вида спорта
1
Аударыспак
2
Асык ату
3
Байге
4
Жамбы ату
5
Единоборство
6
Кокпар
7
Казахша курес
8
Охота с ловчими птицами
9
Тогызкумалак

3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 26 ақпаны
№ 52 бұйрығымен
бекітілген
Ұлттық спорт түрлерінің тізбесі
№ р/с
Ұлттық спорт түрінің атауы
1
Аударыспақ
2
Асық ату
3
Бәйге
4
Жамбы ату
5
Жекпе-жек
6
Көкпар
7
Қазақ күресі
8
Құсбегілік
9
Тоғызқұмалақ