О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 171. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2021 года № 22413
Настоящий приказ вводится в действие с 17 июля 2021 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224, опубликован 6 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия охранной деятельностью", утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, из устава юридического лица, о лицензии, о высшем юридическом образовании руководителя услугополучателя (при отсутствии возможности получения сведений из соответствующих информационных систем на Портале, у услугополучателя истребуется электронная копия документа (диплом), подтверждающего высшее юридическое образование), об отсутствии судимости, о не привлечении к уголовной и административной ответственности, подтверждающие трудовую деятельность руководителя услугополучателя (при отсутствии возможности получения сведений из соответствующих информационных систем на Портале, у услугополучателя истребуется электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность), из организаций, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья (медицинские справки), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства", об уплате лицензионного сбора в том числе за переоформление лицензии через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. После проведения соответствующей проверки и получения необходимых документов, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня в бумажном формате составляет рапорт (в произвольной форме) на имя своего руководителя с приложением документов на право выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии и формирует результат оказания государственной услуги в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД "Е-лицензирование"), который после подписания руководителем услугодателя направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 171 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 наурызда № 22413 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 17.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 6 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы, заңды тұлғаның жарғысынан, лицензия туралы, көрсетілетін қызметті алушы басшысының жоғарғы заңгерлік білімі туралы (Порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыдан жоғарғы заңгерлік білімді растайтын құжаттың (диплом) электрондық көшірмесі талап етіледі), соттылығының болмауы туралы, қылмыстық және әкімшілік жауапкершілікке тартылмағандығы туралы, көрсетілетін қызметті алушы басшысының еңбек қызметін растайтын (порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыдан еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі талап етіледі), психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдардан (медициналық анықтамалар) мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, лицензиялық алымның, оның ішінде лицензияны қайта ресімдегені үшін төленгені туралы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші тиісті тексеріс жүргізілгеннен және қажетті құжаттарды алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру құқығына құжаттарын қоса бере отырып, өзінің басшысының атына қағаз форматта баянат (еркін нысанда) жазады және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ" АЖ) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және ол көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. При подаче услугополучателем заявления на переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения рассматривает представленные документы, проверяет их полноту, изучает и проверяет услугополучателя на предмет соответствия квалификационным требованиям согласно Приказу № 959. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, либо по основаниям, предусмотренным в пункте 9 стандарта, услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
После проведения соответствующей проверки и получения необходимых документов, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня в бумажном формате составляет рапорт (в произвольной форме) на имя своего руководителя с приложением документов на право переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии и формирует результат оказания государственной услуги в ИС "ГБД "Е-лицензирование", который после подписания руководителем услугодателя направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При подаче услугополучателем заявления на выдачу дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения рассматривает представленные документы, проверяет их полноту, изучает и проверяет услугополучателя на предмет соответствия квалификационным требованиям согласно Приказу № 959. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, либо по основаниям, предусмотренным в пункте 9 стандарта, услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
После проведения соответствующей проверки и получения необходимых документов, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня в бумажном формате составляет рапорт (в произвольной форме) на имя своего руководителя с приложением документов на право выдачи дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии и формирует результат оказания государственной услуги в ИС "ГБД "Е-лицензирование", который после подписания руководителем услугодателя направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3
Срок оказания государственной услуги
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
При выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня.
";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
";
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Результат оказания государственной услуги

"10. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін өтінішті тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды, оларды толықтығына тексереді, зерделейді және көрсетілетін қызметті алушыны № 959 бұйрыққа сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігіне тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін тапсырмаған және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттарды тапсырған жағдайда немесе стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші тиісті тексеріс жүргізілгеннен және қажетті құжаттарды алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу құқығына құжаттарын қоса бере отырып, өзінің басшысының атына қағаз форматта баянат (еркін нысанда) жазады және "Е-лицензиялау" МДБ" АЖ-да мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және ол көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті алушы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру үшін өтінішті тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды, оларды толықтығына тексереді, зерделейді және көрсетілетін қызметті алушыны № 959 бұйрыққа сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігіне тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін тапсырмаған және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттарды тапсырған жағдайда немесе стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші тиісті тексеріс жүргізілгеннен және қажетті құжаттарды алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру құқығына құжаттарын қоса бере отырып, өзінің басшысының атына қағаз форматта баянат (еркін нысанда) жазады және "Е-лицензиялау" МДБ" АЖ-да мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және ол көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.";
көрсетілген қағидаларына 1-қосымшада:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезінде – 10 (он) жұмыс күні.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын берген кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

Лицензия и (или) приложения к лицензии, переоформление и (или) приложения к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на право занятия охранной деятельностью согласно приложениям 4 и 5 к Правилам, выданные услугополучателем, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На Портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя, с заполненной формой сведений;
2) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии в случае утери, порчи лицензии услугополучатель обращается к услугодателю лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на Портале с предоставлением следующих документов:
заявление в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
3) для подвида деятельности "Все виды охранных услуг, за исключением охраны объектов, уязвимых в террористическом отношении", прилагаются документы в соответствии с подпунктом 1);
4) для подвида деятельности "Все виды охранных услуг, в том числе охрана объектов, уязвимых в террористическом отношении", вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронные копии документов, подтверждающих наличие радиосвязи (радиочастот и оборудования) на праве собственности (инвентарные номера, накладные, фискальные чеки или другие документы) либо договор аренды;
электронные копии штатной расстановки и приказов о создании мобильных групп (групп оперативного реагирования) и назначении соответствующих работников на должность;
электронные копии документов, подтверждающих наличие транспортных средств на праве собственности, предназначенных для мобильных групп (групп оперативного реагирования).
";
приложения 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 4 и 5 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Определение уполномоченным органом специализированного учебного центра по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации", утвержденным указанным приказом:
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
";
в Правилах оказания государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией", утвержденным указанным приказом:
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
".

Көрсетілетін қызметті алушыларға Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес күзет қызметімен айналысу құқығына берілген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не лицензияны беруден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
мәліметтер нысанымен толтырылған көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті берушіге лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін жүгінеді және мынадай құжаттарды ұсынады:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
3) "Террористік тұрғыдан осал объектілерді күзетуді қоспағанда, күзет қызметтерінің барлық түрі" қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшаға сәйкес құжаттар қоса беріледі;
4) "Күзет қызметтерінің барлық түрі, оның ішнде террористік тұрғыдан осал объектілерді күзету" қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар:
меншік құқығында радиобайланыстың (радиожиіліктер мен жабдықтардың) болуын растайтын құжаттардың (түгендеу нөмірлері, жүкқұжаттар, фискалдық чектер немесе басқа құжаттар) не жалдау шартының электрондық көшірмелері;
штаттық орналастырудың және мобильді топтарды (жедел ден қою тобын) құру және тиісті қызметкерлерді лауазымға тағайындау туралы бұйрықтардың электрондық көшірмелері;
мобильді топтарға (жедел ден қою топтарына) арналған меншік құқығындағы көлік құралдарының болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері қоса беріледі.
";
2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 4 және 5-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Уәкілетті органның жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталығын айқындау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
көрсетілген қағидаларына 1-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруын уәкілетті органмен келісу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
көрсетілген қағидаларына 1-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
".

2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 17 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 марта 2021 года № 171
Утверждено
приложением 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
охранной деятельностью"
Заявление для получения/переоформления/получения дубликата лицензии и
(или) приложения к лицензии на право занятия охранной деятельностью
В ____________________________________________________________________
(полное наименование органа внутренних дел)
от _________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер)
Прошу выдать/переоформить/выдать дубликат лицензии и (или) приложение к
лицензии на право занятия охранной деятельностью _______________________________
_____________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный
_____________________________________________________________________________
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
_____________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
ЭЦП руководителя юридического лица ________________
Дата заполнения "___" __________ 20 ___ года
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 марта 2021 года № 171
Утверждено
приложением 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
охранной деятельностью"
Форма сведений по выдаче лицензии/переоформлению лицензии и (или)
приложения к лицензии на право занятия охранной деятельностью

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 17 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 171 бұйрығына
1-қосымша
"Күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымшамен
бекітілген
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия алуға/лицензияны қайта ресімдеуге/лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші
__________________________________________________________________________
(ішкі істер органдарының толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беруді/лицензияны қайта
ресімдеуді/лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді
сұраймын
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрі(лері)нің толық атауы көрсетілсін)
Заңды тұлғаның мекенжайы (лары) ______________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
__________________________________________________________________________
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондар _______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шот _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру объектісінің мекенжайы _______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы,
__________________________________________________________________________
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні расталады.
Заңды тұлға басшысының ЭЦҚ ________________
Толтыру күні 20 ___ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 171 бұйрығына
2-қосымша
"Күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 3-қосымшамен
бекітілген
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру/қайта рәсімдеу және (немесе) лицензияға қосымшаны беру бойынша мәліметтер нысаны

1. Общая информация
1) _________________________________________________________________________
(бизнес идентификационный номер)
2) _________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
2. Сведения о квалификационных требованиях к руководителю охранной организации, а
также к руководителям их филиалов и представительств
3) _________________________________________________________________________
(специальность и квалификация)
4) _________________________________________________________________________
(номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности)
5) _________________________________________________________________________
(наименование учебного заведения)
6) _________________________________________________________________________
(номер и дата приказа о принятии на работу/индивидуального трудового договора)
7) _________________________________________________________________________
(номер и дата выдачи свидетельства о прохождении курсов по специальной программе)
8) _________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес специализированного учебного центра по подготовке
и повышению квалификации)
9) _________________________________________________________________________
(сведения об увольнений по отрицательным мотивам)
10) ________________________________________________________________________
(сведения о расторжений трудового договора по подпунктам 9), 10), 11), 12), 15), 16) и 17)
пункта 1 статьи 52 Трудового кодекса Республики Казахстан)
3. Сведения о квалификационных требованиях к частной охранной организации, а также
ее филиалам и представительствам для охраны объектов, уязвимых в террористическом
отношении (заполняется при получении подвида деятельности "Все виды охранных услуг, в
том числе охрана объектов, уязвимых в террористическом отношении")
11) ________________________________________________________________________
(количество мобильных групп (групп оперативного реагирования))
12) ________________________________________________________________________
(номер и дата свидетельств о государственной регистрации транспортных средств,
предназначенных для мобильных групп (групп оперативного реагирования))
13) ________________________________________________________________________
(номер и дата разрешения на приобретение, ношение и хранение оружия)
4. Сведения о согласовании уполномоченного органа на учреждение охранной организации
национальной компанией

1. Жалпы ақпарат
1) ________________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
2) ________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2. Күзет ұйымы басшысының, сондай-ақ олардың филиалдары мен өкілдіктері
басшыларының біліктілік талаптары туралы мәліметтер
3) ________________________________________________________________________
(мамандығы және біліктілігі)
4) ________________________________________________________________________
(лицензияланатың қызмет түрінің бейіні бойынша жоғарғы білім туралы дипломның
нөмірі және берілген күні)
5) ________________________________________________________________________
(оқу орнының атауы)
6) ________________________________________________________________________
(жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек келісімшартының нөмірі
және күні)
7) ________________________________________________________________________
(арнайы бағдарлама бойынша өткен курсы туралы куәліктің нөмірі және берілген
күні)
8) ________________________________________________________________________
(даярлау және біліктілікті арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталығының
атауы және заңды мекенжайы)
9) ________________________________________________________________________
(теріс себептер бойынша босатылғаны туралы мәліметтер)
10) _______________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 52-бабы 1-тармағының 9), 10), 11), 12),
15), 16) және 17) тармақшалары бойынша еңбек шартын бұзу туралы мәліметтер)
3. Террористік тұрғыдан осал объектілерді күзету үшін жеке күзет ұйымына, сондай-ақ оның филиалдары мен өкілдіктеріне қойылатын біліктілік талаптары туралы мәліметтер ("Күзет қызметтерінің барлық түрі, оның ішнде террористік тұрғыдан осал объектілерді күзету" қызметтің кіші түрін алған кезде толтырылады)
11) _______________________________________________________________________
(мобильді топтардың (жедел ден қою топтарының) саны)
12) _______________________________________________________________________
(мобильді топтарға (жедел ден қою топтарына) арналған көлік құралдарын
мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің нөмірі мен күні)
13) _______________________________________________________________________
(қаруды сатып алуға, алып жүруге және сақтауға рұқсаттың нөмірі мен күні)
4. Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруын уәкілетті органмен келісу туралы
мәліметтер

14) ________________________________________________________________________
(номер и дата письма согласования Министерства внутренних дел Республики Казахстан)
5. Оплата лицензионного сбора
15) ________________________________________________________________________
(сумма, номер и дата квитанции об оплате)
6. Предупреждение об административной ответственности
16) ________________________________________________________________________
(за предоставление заведомо недостоверной (ложной) информации при получении лицензии
по части 2 статьи 464 Кодекса об административных правонарушениях)
Приложение 3 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 марта 2021 года № 171
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
охранной деятельностью"
Форма
Лицензия
"___" ____________ 20 ___ года                   № ___________________
Выдана _________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица)
на занятие _____________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия _______________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях")
Примечание: _____________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата первичной выдачи: "____" __________ ________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ________ г.
Место выдачи ___________________________________
Приложение 4 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 марта 2021 года № 171
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
охранной деятельностью"
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии ____________________
Дата выдачи лицензии "____" ___________ 20 ___ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности _______________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат ______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица)
Производственная база и/или объект ________________________________________________
(местонахождение)
Особые условия действия лицензии _________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар ______________________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Номер приложения _______________
Срок действия "____" __________ ________ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________

14) _______________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің келісу хатының нөмірі және күні)
5. Лицензиялық алымның төлеуі
15) _______________________________________________________________________
(сомасы және төлеу туралы түбіртектің нөмірі және күні)
6. Әкімшілік жауапкершілік туралы ескерту
16) _______________________________________________________________________
(Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі 464-бабының 2-бөлігі бойынша
лицензия алған кезде көрінеу анық емес (жалған) ақпарат беру үшін)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 171 бұйрығына
3-қосымша
"Күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________                               №_____________
___________________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның толық атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________ айналысуға
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
Ерекше шарттары __________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
36-бабына сәйкес)
Ескерту: __________________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкілетті адам) ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Алғашқы берілген күні: "____" ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу мерзімі: "____" ____________ _______ ж.
Берілген орны ____________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 171 бұйрығына
4-қосымша
"Күзет қызметімен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы _________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері) ________________________________
__________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат ________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Өндірістік база және/немесе объект ___________________________________________
(орналасқан жері)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары _______________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының
36-бабына сәйкес)
Лицензиар ________________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті адам) ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қосымшаның нөмірі _________________
Қолданылу мерзімі "____" _______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні _______________ 20 ____ ж.
Берілген орны _______________________