О внесении изменений в некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 11-1-4/112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2021 года № 22427
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра иностранных дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту человеческих ресурсов Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений о выполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Ш. Нурышев
Утвержден приказом
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года
№ 11-1-4/112
Перечень некоторых приказов Министра иностранных дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 11-1-2/53 "Об утверждении Правил включения в кадровый резерв Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13475, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 6 апреля 2016 года) внести следующее изменение:
в Правилах включения в кадровый резерв Министерства иностранных дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Комиссия создается на основе решения Министра, в ее состав включаются должностные лица структурных подразделений Министерства не ниже категории С-1.
Комиссия состоит из нечетного количества членов в составе не менее 5 человек. Председатель Комиссии определяется Министром из числа ее членов. В состав Комиссии входит секретарь из числа сотрудников Службы управления персоналом, который не является членом Комиссии.".

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 11-1-4/112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 наурызда № 22427 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Адам ресурстары департаменті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушы
Ш. Нурышев
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 11-1-4/112 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кадрлық резервіне қосу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 11-1-2/53 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13475 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің кадр резервіне қосу қағидаларында:
8-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комиссия Министрдің шешімі негізінде құрылады, оның құрамына Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің С-1 санатынан төмен емес лауазымдық тұлғалар кіргізіледі.
Комиссия құрамы 5 адамнан кем емес тақ санды мүшелерден тұрады. Министр Комиссия төрағасын оның мүшелері қатарынан анықтайды. Комиссия құрамына Персоналды басқару қызметі қызметкерлерінің құрамынан Комиссия мүшесі болып саналмайтын хатшы кіреді.".

2. В приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 11-1-4/227 "Об утверждении Правил ротации персонала дипломатической службы Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21109, опубликован 20 августа 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) внести следующие изменения:
в Правилах ротации персонала дипломатической службы Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. План внешней ротации ежегодно формируется и реализуется по следующему графику:
1) до 30 января – руководители структурных подразделений Министерства и загранучреждений формируют и направляют в кадровую службу Министерства (далее – кадровая служба) список персонала дипломатической службы, подлежащего/предлагаемого к ротации, с предложениями по сроку ротации исходя из языковых знаний, специфики страны и региона, предстоящих двусторонних и многосторонних мероприятий;
2) до конца февраля кадровая служба формирует проект Плана внешней ротации и направляет его на рассмотрение в структурные подразделения;
3) в течение 10 рабочих дней после получения проекта Плана внешней ротации – руководители структурных подразделений по согласованию с курирующими заместителями Министра иностранных дел Республики Казахстан или Руководителем аппарата Министерства (далее – руководство Министерства) вносят предложения по проекту Плана внешней ротации;
4) в течение 10 рабочих дней после получения предложений структурных подразделений к проекту Плана внешней ротации – кадровая служба дорабатывает проект Плана внешней ротации, согласовывает его с руководством Министерства и вносит на утверждение Министру;
5) в период с апреля по май – кандидаты, утвержденные на внешнюю ротацию в соответствии с Планом внешней ротации, проходят предвыездную подготовку в структурных подразделениях Министерства, курирующих деятельность, отнесенную к сфере работы персонала дипломатической службы после назначения в загранучреждение;
6) в июне по итогам прохождения предвыездной подготовки издаются приказы о назначении персонала дипломатической службы Министерства на освобождающиеся должности в загранучреждениях и персонала дипломатической службы загранучреждений на освобождающиеся должности в Министерстве;
7) в июне-августе – осуществляется выезд персонала дипломатической службы на работу в загранучреждения и возвращение в Министерство персонала дипломатической службы, завершившего работу в загранучреждениях.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

2. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын ротациялау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 11-1-4/227 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21109 болып тіркелген, 2020 жылғы 20 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын ротациялау қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сыртқы ротация Жоспары жыл сайын қалыптастырылады және мынадай графикте іске асырылады:
1) 30 қаңтарға дейін – Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және шет елдердегі мекемелерінің басшылары тіл біліктілігіне, екіжақты және көпжақты іс-шаралар жүргізілетін елдің және өңірдің ерекшелігіне қарай ротация мерзімінің ұсыныстарын ескере отырып, ротацияға жататын/ұсынылатын дипломатиялық қызмет персоналының тізімін дайындайды және кадр қызметіне жолдайды;
2) ақпанның соңына дейін кадр қызметі сыртқы ротация Жоспарының жобасын дайындайды және оны құрылымдық бөлімшелерге қарастыруға жолдайды;
3) сыртқы ротация Жоспарының жобасын алғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде – құрылымдық бөлімшелердің басшылары жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер Министрінің орынбасарларымен немесе Аппарат басшысымен (бұдан әрі – Министрліктің басшылығы) келісілген сыртқы ротация Жоспарының жобасына байланысты ұсыныстарын енгізеді;
4) сыртқы ротация Жоспарының жобасына байланысты құрылымдық бөлімшелердің ұсыныстарын алғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде – Персоналды басқару қызметі сыртқы ротация Жоспарының жобасын пысықтайды, оны Министрліктің басшылығымен келіседі және Министрдің бекітуіне ұсынады;
5) сәуір мен мамыр аралығында – сыртқы ротация Жоспарына сәйкес сыртқы ротацияға бекітілген кандидаттар шет елдегі мекемеге тағайындалғаннан кейінгі дипломатиялық қызмет персоналының жұмыс саласына жататын қызметке жетекшілік ететін Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде шығу алдындағы дайындықтан өтеді;
6) маусымда шығу алдындағы тәжірибенің қорытындылары бойынша Министрліктің дипломатиядық қызмет персоналын шет елдегі мекеменің босайтын лауазымына және шет елдегі мекеменің дипломатиялық қызмет персоналын Министрлікте босайтын лауазымға тағайындау жөніндегі бұйрық шығарылады;
7) маусым мен тамыз аралығында – дипломатиялық қызмет персоналын шет елдегі мекемеге жіберу және шет елдегі мекемеде жұмысын аяқтаған диплолматиялық қызмет персоналын Министрлікке қайтару жүзеге асырылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"25. Для включения супруга (супруги) в состав сопровождающих членов семьи персонала дипломатической службы, направляемого на работу в загранучреждение, необходимо представить в кадровую службу следующие документы:
1) копия свидетельства о регистрации брака;
2) документы, подтверждающие изменение фамилии (в случае изменения, если данное изменение не отражено в свидетельстве о регистрации брака);
3) лист учета кадров – 2 экземпляра;
4) фотография 3х4 сантиметра – 2 экземпляра;
5) медицинская справка для выезжающих за границу по форме 072/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) (далее – медицинская справка для выезжающих за границу).";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. В приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 мая 2018 года № 11-1-4/166 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства иностранных дел Республики Казахстан и Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" загранучреждений Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16945, опубликован 6 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) внести следующие изменения:
в Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" Министерства иностранных дел Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для проведения оценки Министром иностранных дел Республики Казахстан создается Комиссия по оценке (далее – Комиссия), рабочим органом которой является Служба управления персоналом (кадровая служба) Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее – кадровая служба).
Состав Комиссии определяется Министром иностранных дел Республики Казахстан. Количество членов Комиссии составляет не менее 5 человек.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Документы, связанные с оценкой, хранятся в кадровой службе в течение трех лет со дня завершения оценки.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Индивидуальный план работы хранится в кадровой службе.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"25. Шетелдік мекемеге жұмысқа жіберілетін дипломатиялық қызмет персоналының еріп жүретін отбасы мүшелерінің құрамына жұбайын (зайыбын) енгізу үшін кадр қызметіне мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) некені тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
2) тегін өзгертуді растайтын құжаттар (егер бұл өзгеріс некені тіркеу туралы куәлікте көрсетілмеген жағдайда);
3) кадрларды есепке алу парағы-2 дана;
4) 3х4 сантиметр фотосурет-2 дана;
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген шет елге шығушылар үшін 072/у нысанындағы медициналық анықтама (бұдан әрі - шет елге шығушылар үшін медициналық анықтама);
Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесін және Қазақстан Республикасы шет елдердегі мекемелері "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 3 мамырдағы № 11-1-4/166 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16945 болып тіркелген, 2018 жылғы 6 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жұмысын бағалау әдістемесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бағалауды өткізу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Бағалау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрады, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) (бұдан әрі – кадр қызметі) оның жұмыс органы болып табылады.
Комиссия құрамы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрімен анықталады, комиссия мүшелерінің саны 5 адамнан кем болмауы тиіс.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бағалауға байланысты құжаттар кадр қызметінде бағалау аяқталғаннан кейін үш жыл бойы сақталады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жеке жұмыс жоспары кадр қызметінде сақталады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"24. После подписания вышестоящим руководителем оценочного листа кадровая служба не позднее 2 рабочих дней выносит его на рассмотрение Комиссии.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. После подписания непосредственным руководителем оценочного листа кадровая служба не позднее 2 рабочих дней выносит его на рассмотрение Комиссии.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Кадровая служба формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии и обеспечивает уведомление лиц, осуществляющих оценку, о ее проведении за семь рабочих дней.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Замена отсутствующего члена или председателя Комиссии осуществляется по решению Министра иностранных дел Республики Казахстан путем внесения изменения в приказ о создании Комиссии.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Секретарем Комиссии является сотрудник кадровой службы. Секретарь Комиссии не принимает участие в голосовании.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Кадровая служба обеспечивает проведение заседания Комиссии в соответствии со сроками, согласованными с председателем Комиссии.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Кадровая служба предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) проект протокола заседания Комиссии по форме, согласно приложению 5 к настоящей Методике.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Результаты оценки утверждаются Министром иностранных дел Республики Казахстан и фиксируются в соответствующем протоколе по форме, согласно приложению 5 к настоящей Методике.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Кадровая служба ознакамливает служащего корпуса "Б" с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Ознакомление служащего корпуса "Б" с результатами оценки осуществляется в письменной форме. В случае отказа служащего от ознакомления, составляется акт в произвольной форме, который подписывается кадровой службой и двумя другими служащими Министерства.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Отказ служащего корпуса "Б" от ознакомления не является препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В данном случае кадровой службой результаты оценки служащему корпуса "Б" направляются посредством интранет-портала государственных органов.";
приложение 5 к указанной Методике изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
в Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" загранучреждений Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"24. Жоғары тұрған басшымен бағалау парағына қол қойылғаннан кейін кадр қызметі 2 жұмыс күнінен кешіктірмей оны Комиссияның қарауына ұсынады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Тікелей басшымен бағалау парағына қол қойылғаннан кейін кадр қызметі 2 жұмыс күнінен кешіктірмей оны Комиссияның қарауына ұсынады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Кадр қызметі Комиссия төрағасының келісімімен бағалауды өткізу кестесін қалыптастырады және бағалауды өткізуге дейін жеті жұмыс күні аралығында бағалауды жүргізетін тұлғаларды бағалау жүргізу туралы хабарлайды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Комиссияның төрағасын не мүшесін алмастыру комиссияны құру туралы бұйрыққа өзгертулер енгізу арқылы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің шешімі бойынша жүзеге асырылады.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Комиссияның хатшысы кадр қызметінің қызметшісі болып табылады. Комиссияның хатшысы дауыс беруге қатыспайды.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Кадр қызметі Комиссия төрағасымен келісілген мерзімдерге Комиссия отырысының өткізілуін қамтамасыз етеді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Кадр қызметі Комиссияның отырысына келесі құжаттарды ұсынады:
1) толтырылған бағалау парақтарын;
2) осы Әдістеменің 5-қосымшасына сәйкес Комиссия отырысының хаттамасының жобасын.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Бағалаудың нәтижелері Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрімен бекітіледі және осы Әдістеменің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті хаттамасында тіркеледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Кадр қызметі "Б" корпусының қызметшісін бағалау нәтижелерімен ол аяқталған соң екі жұмыс күні ішінде таныстырады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. "Б" корпусының қызметшісін бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша түрде жүргізіледі. Қызметші танысудан бас тартқан жағдайда, еркін түрде акт құрылып, кадр қызметі және Министрліктің басқа екі қызметшісімен қол қойылған акт толтырылады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. "Б" корпусы қызметшісінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге кедергі болмайды. Бұл жағдайда кадр қызметімен "Б" корпусы қызметшісінің бағалау нәтижесі мемлекеттік органдардың интранет-порталы арқылы жолданады.";
Қағидаларға 5-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы шет елдердегі мекемелері "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Для проведения оценки Министром иностранных дел Республики Казахстан создается Комиссия по оценке (далее – Комиссия), состоящая из представителей различных структурных подразделений Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерства), рабочим органом которой является Служба управления персоналом (кадровая служба) Министерства (далее – кадровая служба).
Состав Комиссии определяется Министром иностранных дел Республики Казахстан. Количество членов Комиссии составляет не менее 5 человек.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Документы, связанные с оценкой, хранятся в кадровой службе и загранучреждении в течение трех лет со дня завершения оценки.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Индивидуальный план работы хранится в кадровой службе и загранучреждении.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Оценочный лист направляется в кадровую службу в день подписания вышестоящим руководителем в загранучреждении, после чего кадровая служба не позднее 2 рабочих дней выносит на рассмотрение Комиссии.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. После подписания непосредственным руководителем в загранучреждении оценочного листа кадровая служба не позднее 2 рабочих дней выносит его на рассмотрение Комиссии.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Кадровая служба формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии и обеспечивает уведомление лиц, осуществляющих оценку, о ее проведении за семь рабочих дней.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Замена отсутствующего члена или председателя Комиссии осуществляется по решению Министра иностранных дел Республики Казахстан путем внесения изменения в приказ о создании Комиссии.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Секретарем Комиссии является сотрудник кадровой службы. Секретарь Комиссии не принимает участие в голосовании.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Кадровая служба обеспечивает проведение заседания Комиссии в соответствии со сроками, согласованными с председателем Комиссии.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Кадровая служба предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) проект протокола заседания Комиссии по форме, согласно приложению 5 к настоящей Методике.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Результаты оценки утверждаются Министром иностранных дел Республики Казахстан и фиксируются в соответствующем протоколе по форме, согласно приложению 5 к настоящей Методике.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:

"5. Бағалауды өткізу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) әр түрлі құрылымдық бөлімшелерінің өкілдерінен тұратын Бағалау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрады, Министрліктің Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) (бұдан әрі – кадр қызметі) оның жұмыс органы болып табылады.
Комиссия құрамы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрімен анықталады, комиссия мүшелерінің саны 5 адамнан кем болмауы тиіс.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бағалауға байланысты құжаттар кадр қызметінде және шетелдегі мекемеде бағалау аяқталғаннан кейін үш жыл бойы сақталады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жеке жұмыс жоспары кадр қызметінде сақталады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Шетелдегі мекемедегі жоғары тұрған басшымен бағалау парағына қол қойылғаннан кейін кадр қызметі 2 жұмыс күнінен кешіктірмей оны Комиссияның қарауына ұсынады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Шетелдегі мекемедегі тікелей басшымен бағалау парағына қол қойылғаннан кейін кадр қызметі 2 жұмыс күнінен кешіктірмей оны Комиссияның қарауына ұсынады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Кадр қызметі Комиссия төрағасының келісімімен бағалауды өткізу кестесін қалыптастырады және бағалауды өткізуге дейін жеті жұмыс күні аралығында бағалауды жүргізетін тұлғаларды бағалау жүргізу туралы хабарлайды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Комиссияның төрағасын не мүшесін алмастыру комиссияны құру туралы бұйрыққа өзгертулер енгізу арқылы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің шешімі бойынша жүзеге асырылады.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Комиссияның хатшысы кадр қызметінің қызметшісі болып табылады. Комиссияның хатшысы дауыс беруге қатыспайды.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Кадр қызметі Комиссия төрағасымен келісілген мерзімдерге Комиссия отырысының өткізілуін қамтамасыз етеді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Кадр қызметі Комиссияның отырысына келесі құжаттарды ұсынады:
1) толтырылған бағалау парақтарын;
2) осы Әдістеменің 5-қосымшасына сәйкес Комиссия отырысының хаттамасының жобасын.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Бағалаудың нәтижелері Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрімен бекітіледі және осы Әдістеменің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті хаттамасында тіркеледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"40. Кадровая служба направляет результаты оценки в загранучреждение в день ее завершения, после чего заведующий канцелярией или иное уполномоченное лицо загранучреждения ознакамливает служащего корпуса "Б" с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня получения.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Отказ служащего корпуса "Б" от ознакомления не является препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В данном случае заведующим канцелярией или иным уполномоченным лицом загранучреждения направляются результаты оценки служащему корпуса "Б" посредством ведомственного почтового ящика (mfa.kz), о котором уведомляется кадровая служба.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра иностранных дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам ротации персонала
дипломатической службы
Республики Казахстан
Министру иностранных дел
Республики Казахстан
______________________
(фамилия и инициалы)
от: ___________________
(фамилия, имя и отчество
(при наличии)
Уведомление о возвращении в Республику Казахстан
Настоящим уведомляю Вас о завершении срока непрерывной работы
в _____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование загранучреждения) в рамках внешней ротации и возвращении в Республику
Казахстан. Адрес, контактный телефон и электронный адрес:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Основание: освобождение от должности в органах дипломатической службы
Республики Казахстан в рамках внешней ротации (приказ Министра иностранных дел
Республики Казахстан от "___" __________ 20___года № _________).
"___" __________ 20___г. __________
Подпись
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра иностранных дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам ротации персонала
дипломатической службы
Республики Казахстан
План предвыездной подготовки персонала дипломатической службы,
направляемого на работу в загранучреждение Республики Казахстан
Фамилия, имя, отчество (при наличии): _______________________________________
Занимаемая должность в структурном подразделении Министерства иностранных дел
Республики Казахстан (далее – МИД):
________________________________________________
Дата начала предвыездной подготовки: "___" "_____________" 20__ года
Наименование мероприятия
Срок прохождения
Рекомендация, дата и подпись руководителя структурного подразделения, проводившего подготову

"40. Кадр қызметі бағалау нәтижелерін ол аяқталған күні шетелдегі мекемеге жолдайды, одан кейін шетелдегі мекеменің кеңсе меңгерушісі немесе өзге уәкілетті тұлғасы "Б" корпусының қызметшісін бағалау нәтижелерімен екі жұмыс күні ішінде таныстырады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. "Б" корпусы қызметшісінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге кедергі болмайды. Бұл жағдайда шетелдегі мекеменің кеңсе меңгерушісі немесе өзге уәкілетті тұлғасымен "Б" корпусы қызметшісіне бағалау нәтижесін ведомстволық пошта (mfa.kz) арқылы жолданады және кадр қызметіне хабарланады.".
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
дипломатиялық қызмет
персоналын ротациялау
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
______________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші
әріптері)
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасына оралғаны жөніндегі хабарлама
Осымен Сізге сыртқы ротация шеңберінде __________________________________
__________________________________________________________________________
(шетелдік мекеменің атауы)
үздіксіз жұмыс мерзімінің аяқталғаны және Қазақстан Республикасына оралғаным
жөнінде хабарлаймын.
Мекен-жайы, байланыс телефоны және электрондық мекенжайы: ________________
__________________________________________________________________________
Негіздеме: сыртқы ротация шеңберінде Қазақстан Республикасының дипломатиялық
қызмет органдарындағы лауазымынан босату (Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрінің 20__жылғы "___"_______№___ бұйрық).
"___"________20___ж._____ Қолы: ______
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
дипломатиялық қызмет
персоналын ротациялау
қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметі персоналының Қазақстан Республикасы шет елдердегі мекемелеріне жұмысқа жіберілу алдындағы даярлықтың жоспары
Аты-жөні және тегі (бар болған жағдайда) _____________________________________
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің (бұдын әрі - СІМ)
құрылымдық бөлімшеде атқаратын лауазым ___________________________________
Даярлықтың басталу күні: 20__ жылғы "___" _____________
Іс-шараның атауы
Өту мерзімі
Дайындықты жүргізген құрылымдық бөлімше басшысының ұсынысы, күні және қолы

1. Общая подготовка персонала дипломатической службы:
1.1.
Структурное подразделение МИД, курирующее страну/международную организацию, в которую направляется персонал дипломатической службы
1.2.
Комитет международной информации МИД
1.3.
Управление информационной безопасности МИД
1.4.
Прохождение специальных курсов по вопросам безопасности (должностное лицо для проведения подготовки определяется руководством МИД)
2. Подготовка сотрудников дипломатической службы, ответственных за торгово-экономические отношения:
2.1.
Структурное подразделение МИД, курирующее вопросы торгово-экономических отношений
2.2.
Министерство национальной экономики Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
2.3.
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
2.4.
Акционерное общество "Национальная компания "KazakhInvest" (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
2.5.
Акционерное общество "Национальная компания "KazakhExport" (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
3. Подготовка сотрудников дипломатической службы, осуществляющих консульские функции:
3.1.
Управление Департамента консульской службы МИД, курирующее страну, в которую направляется персонал дипломатической службы
3.2.
Управление консульско-правовых вопросов Департамента консульской службы МИД
3.3.
Паспортно-визовое управление Департамента консульской службы МИД
3.4.
Министерство юстиции Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
3.5.
Генеральная прокуратура Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
3.6.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
3.7.
Министерство образования и науки Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
4. Подготовка работников дипломатической службы:
4.1.
Заведующий канцелярией загранучреждения:
4.1.1.
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан (в случае предварительного согласования прохождения подготовки)
4.1.2.
Департамент обеспечения и документооборота МИД

1. Дипломатиялық қызмет персоналының жалпы дайындығы:
1.1.
Дипломатиялық қызмет персоналы жіберілетін елге/халықаралық ұйымға жетекшілік ететін СІМ құрылымдық бөлімшесі
1.2.
СІМ Халықаралық ақпарат комитеті
1.3.
СІМ Ақпараттық қауіпсіздік басқармасы
1.4.
Қауіпсіздік мәселелері бойынша арнайы курстардан өту (дайындықты өткізетін лауазымды тұлға СІМ басшылығымен анықталады)
2. Сауда-экономикалық қатынастарға жауапты дипломатиялық қызмет персоналын дайындау:
2.1.
Сауда-экономикалық қатынастарға жетекшілік ететін СІМ құрылымдық бөлімшесі
2.2.
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
2.3.
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграции министрлігі (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
2.4.
"KazakhІnvest" Ұлттық компаниясы" Акционерлік қоғамы (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
2.5.
"KazakhExport" Ұлттық компаниясы" Акционерлік қоғамы (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
3. Консулдық қызметтерді жүзеге асыратын дипломатиялық қызмет персоналдарын дайындау:
3.1.
Дипломатиялық қызмет персоналы жіберілетін елге жетекшілік ететін СІМ Консулдық қызмет департаментінің басқармасы
3.2.
СІМ Консулдық қызмет департаментінің консулдық-құқықтық басқармасы
3.3.
СІМ Консулдық қызмет департаментінің паспорттық-визалық басқармасы
3.4.
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
3.5.
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
3.6.
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
3.7.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
4. Дипломатиялқ қызмет қызметкерлерін дайындау:
4.1.
Шет елдегі мекеменің кеңсе меңгерушісі:
4.1.1.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі (дайындықты өткізу бойынша алдын-ала келісім болған жағдайда)
4.1.2.
СІМ Қамтамасыз ету және құжат айналымы департаменті

4.1.3.
Управление по защите государственных секретов МИД
4.2.
Бухгалтер загранучреждения:
4.2.1
Валютно-финансовый департамент МИД
4.3.
Референт по административно-хозяйственным вопросам:
4.3.1.
Департамент обеспечения и документооборота МИД
4.3.2.
Валютно-финансовый департамент МИД
4.4.
Дежурный комендант, водитель, механик:
4.4.1.
Прохождение специальных курсов по вопросам безопасности
Руководитель кадровой службы МИД ______________________________________
"Ознакомлен с должностными инструкциями" ______________________ (подпись)
"Ознакомление с памяткой выезжающего на работу в загранучреждение"
_____________ (подпись)
Дата окончания подготовки "____" "_____________" 20__ года
Рекомендация курирующего заместителя Министра иностранных дел
Республики Казахстан _______________________ / ____________ / ___________
(рекомендация) (подпись) (дата)
Рекомендация Руководителя аппарата МИД _______________________ /
___________ / ____________ (рекомендация) (подпись) (дата)
Примечание: персонал дипломатической службы должен выделять не менее половины
рабочего дня для прохождения предвыездной подготовки
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра иностранных дел
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Методике оценки
деятельности административных
государственных служащих
корпуса "Б"
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
"УТВЕРЖДАЮ"
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
____________________________
(фамилия, инициалы)
дата _______________________
подпись ____________________
Протокол заседания Комиссии по оценке ____________________________________
(наименование государственного органа) ____________________________________
(оцениваемый период год)
Результаты оценки
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка Комиссией результатов оценки (в случае наличия)
Рекомендации Комиссии
1.
2.
...
Заключение Комиссии: ____________________________________________________
Проверено: Секретарь Комиссии: _____________________________ Дата: _________
(фамилия, инициалы, подпись)
Председатель Комиссии: ______________ Дата: ______ (фамилия, инициалы, подпись)
Член Комиссии: ___________________ Дата: ________ (фамилия, инициалы, подпись)

4.1.3.
СІМ Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы
4.2.
Шет елдегі мекеменің бухгалтері:
4.2.1
СІМ Валюта-қаржы департаменті
4.3.
Әкімшілік-шаруашылық мәселелері жөніндегі референт:
4.3.1.
СІМ Қамтамасыз ету және құжат айналымы департаменті
4.3.2.
СІМ Валюта-қаржы департаменті
4.4.
Кезекші, жүргізуші, механик:
4.4.1.
Қауіпсіздік мәселелері бойынша арнайы курстардан өту
Министрліктің кадр қызметінің басшысы ___________________
"Лауазымдық нұсқаулықтармен таныстым" _______________________
(қолы)
"Шет мемлекеттердегі мекемелеріне қызметке жіберілетіндердің жадынамамен
таныстым" __________________________
(қолы)
Даярлықтың аяқталу күні
20__ жылғы "____" "_____________"
Жетекшелік ететін Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрінің орынбасарының ұсынысы
_______________________ / ___________ / _____________
(ұсыныс)                   (қолы)             (күні)
СІМ Аппарат басшысының ұсынысы
______________________ /____________ /_____________
(ұсыныс)             (қолы)             (күні)
Ескертпе: дипломатиялық қызмет персоналы жіберілу алдындағы даярлықты өтуге кем
дегенде бір жұмыс күнінің жартысын бөлуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"Б" корпусының мемлекеттік
әкімшілік қызметшілерінің
қызметін бағалау әдістемесіне
5-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
__________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші
әріптері)
күні _____________________
қолы_____________________
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы ______________________________________________ (мемлекеттік органның атауы) ______________________________________________ (бағалау мерзімі жыл) Бағалау нәтижелері
Қызметшілердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бағалау нәтижелері туралы мәлімет
Бағалау нәтижелері комиссиямен түзетілуі (бар болған жағдайда)
Комиссияның ұсыныстары
1.
2.
...
Комиссия қорытындысы:____________
Тексерілді:
Комиссияның хатшысы:________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Күні: ____________
Комиссияның төрағасы:________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Күні: ____________
Комиссияның мүшесі:________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Күні: ____________