О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2021 года № 289. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2021 года № 22453. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменение и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 001 "Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям" с бюджетной подпрограммой 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям" изложить в следующей редакции:
"001 Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета";
по администратору бюджетных программ 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по бюджетной программе 113 "Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетной подпрограммой 053 следующего содержания:
"053 За счет субвенций из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации";

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 сәуірдегі № 289 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 1 сәуірде № 22453 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
100 "Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын орындау мен бақылау және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл саласында уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 "Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Бюджеттік жоспарлауды, орындалуын және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100 Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын орындау мен бақылау саласында уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету";
458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
113 "Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"053 Республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар есебінен";

по администраторам бюджетных программ 492 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)" и 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 113 "Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетной подпрограммой 053 следующего содержания:
"053 За счет субвенций из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации";
дополнить администратором бюджетных программ 628 с бюджетной программой 001 и с бюджетными подпрограммами 100, 104, 105, 111 и 123 следующего содержания:
"628 Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
001 Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмывании) доходов и финансирования терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по обеспечению противодействия легализации (отмывании) доходов и финансирования терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
105 Услуги Кинологического центра
111 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
123 Текущие административные расходы";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 133, 139, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":

492 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" және 495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
113 "Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"053 Республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар есебінен";
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен және 100, 104, 105, 111 және 123 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 628 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"628 Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
001 Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100 Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 Кинология орталығының қызметтері
111 Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің күрделі шығыстары
123 Ағымдағы әкімшілік шығыстар";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, 133, 139, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 628 с бюджетными программами 002 и 003 следующего содержания:
"628 Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
002 Осуществление оперативно-розыскной деятельности
003 Досудебное расследование";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":
дополнить администратором бюджетных программ 628 с бюджетной программой 138 следующего содержания:
"628 Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 230 с бюджетной подпрограммой 100 следующего содержания:
"230 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
100 Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 008 и с бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 048 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
008 Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
дополнить бюджетной программой 025 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 048 следующего содержания:
"025 Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
дополнить бюджетной программой 026 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"026 Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 002 және 003 бюджеттік бағдарламалары бар 628 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"628 Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
002 Жедел - іздестіру қызметін жүзеге асыру
003 Сотқа дейінгі тексеру";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламасы бар 628 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"628 Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мындай мазмұндағы 100 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 230 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"230 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
100 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасымен және 011, 015, 032 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
008 Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
мындай мазмұндағы 005, 011, 015 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 025 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"025 Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
мындай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 026 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"026 Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетной программой 046 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"046 Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)":
по бюджетной программе 033 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)":
по бюджетным программам 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций" и 033 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
по бюджетной программе 114 "Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетной подпрограммой 050 следующего содержания:
"050 За счет субвенций из республиканского бюджета на топливно-энергетический комплекс и недропользование";
дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетными программами 001, 002 и 004 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и развития инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
004 Газификация населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мындай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 046 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"046 Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
033 "Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер" және 033 "Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
114 "Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 050 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"050 Республикалық бюджеттен отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалануға берілетін субвенциялар есебінен";
мынадай мазмұндағы 001, 002 және 004 бюджеттік бағдарламалармен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
001 Жергілікті деңгейде энергетика және инфрақұрылымды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
004 Елдi мекендердi газдандыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетными программами 032 и 067 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"032 Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
067 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)":

мындай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 032 және 067 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"032 Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
067 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

по бюджетным программам 018 "Развитие благоустройства городов и населенных пунктов", 027 "Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)", 028 "Развитие коммунального хозяйства" и 058 "Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)":
по бюджетным программам 018 "Развитие благоустройства городов и населенных пунктов", 028 "Развитие коммунального хозяйства" и 029 "Развитие системы водоснабжения и водоотведения":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетными программами 037 и 048 и с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 048 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
037 Освещение улиц населенных пунктов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство
048 Благоустройство и озеленение населенных пунктов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)":
по бюджетной программе 030 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
по администратору бюджетных программ 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)":
по бюджетным программам 030 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" и 035 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов":
дополнить бюджетной подпрограммой 048 следующего содержания:
"048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 049 следующего содержания:
"049 Обеспечение развития ономастической и геральдической деятельности";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":

018 "Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту", 027 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыру", 028 "Коммуналдық шаруашылықты дамыту" және 058 "Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
018 "Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту", 028 "Коммуналдық шаруашылықты дамыту" және 029 "Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 037 және 048 бюджеттік бағдарламалармен және 005, 011, 015 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
037 Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен
048 Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
030 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
030 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" және 035 "Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 048 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 049 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"049 Ономастикалық және геральдикалық қызметті дамытуды қамтамасыз ету";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 012 и с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 050 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
012 Развитие теплоэнергетической системы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
050 За счет субвенций из республиканского бюджета на топливно-энергетический комплекс и недропользование";
дополнить бюджетной программой 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"050 Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)":
по бюджетной программе 009 "Развитие теплоэнергетической системы":
дополнить бюджетной подпрограммой 050 следующего содержания:
"050 За счет субвенций из республиканского бюджета на топливно-энергетический комплекс и недропользование";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 009 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
009 Проведение ремонтно-восстановительных работ кабелей электроснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 029 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 050 следующего содержания:
"029 Развитие газотранспортной системы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
050 За счет субвенций из республиканского бюджета на топливно-энергетический комплекс и недропользование";
по администратору бюджетных программ 813 "Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)":
по бюджетной программе 038 "Развитие газотранспортной системы":
дополнить бюджетной подпрограммой 050 следующего содержания:
"050 За счет субвенций из республиканского бюджета на топливно-энергетический комплекс и недропользование";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":

мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасымен және 005, 011, 015, 032 және 050 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
012 Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
050 Республикалық бюджеттен отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалануға берілетін субвенциялар есебінен";
мындай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 050 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"050 Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Жылу-энергетикалық жүйені дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 050 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"050 Республикалық бюджеттен отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалануға берілетін субвенциялар есебінен";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
009 Электрмен жабдықтау кабелдерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мындай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 050 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 029 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"029 Газ тасымалдау жүйесін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
050 Республикалық бюджеттен отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалануға берілетін субвенциялар есебінен";
813 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
038 "Газ тасымалдау жүйесін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 050 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"050 Республикалық бюджеттен отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалануға берілетін субвенциялар есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 021 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
021 Поддержка использования возобновляемых источников энергии
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 2 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 468 "Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 016 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 028 следующего содержания:
"016 Изъятие земельных участков для государственных нужд
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
дополнить бюджетной программой 030 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"030 Организация межрайонных (междугородных внутриобластных) общественных пассажирских перевозок
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 485 "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 113 "Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетной подпрограммой 053 следующего содержания:
"053 За счет субвенций из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 040 и с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 048 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
040 Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
048 За счет субвенций из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство";
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":

мынадай мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
021 Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
2 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық кіші тобында:
468 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 028 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 016 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"016 Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 030 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"030 Ауданаралық (облысішілік қалааралық) қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
485 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
113 "Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік кіші бағдарламаласымен толықтырылсын:
"053 Республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 040 бюджеттік бағдарламасымен және 011, 015 және 048 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
040 Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар есебінен";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 020 и с бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 054 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
020 Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
054 За счет субвенций из республиканского бюджета на прочие расходы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 309 с бюджетной программой 018 и с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 054 следующего содержания:
"309 Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
018 Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
054 За счет субвенций из республиканского бюджета на прочие расходы";
дополнить бюджетной программой 022 с бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 054 следующего содержания:
"022 Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
054 За счет субвенций из республиканского бюджета на прочие расходы";
дополнить бюджетными программами 065 и 096 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 628 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"628 Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік бағдарламасымен және 011, 015, 032 және 054 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
020 "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар есебінен";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламасымен және 011, 015 және 054 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 309 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"309 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
018 "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар есебінен";
мындай мазмұндағы 011, 015, 032 және 054 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"022 Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар есебінен";
мындай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 065 және 096 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 628 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"628 Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев