О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 34. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2021 года № 22461
В соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 6 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504, опубликовано 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями";
преамбулу и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 6 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями.";
Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями и организациями, осуществляющими микрофинансовую деятельность, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту бухгалтерского учета (Рахметова С.К.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Қаржы ұйымдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 34 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 1 сәуірде № 22461 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қаржы ұйымдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мен 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидалары бекітілсін";
Көрсетілген қаулымен бекітілген қаржы ұйымдарының және микроқаржы қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілікті ұсыну қағидалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Бухгалтерлік есеп департаменті (С.К. Рахметова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Қасенов А.С.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка (Адамбаева А.Р.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 34
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 41
Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления финансовой отчетности финансовыми организациями (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок представления финансовой отчетности финансовыми организациями (далее – организации), включая формы, перечень, периодичность и сроки ее представления.
2. Финансовая отчетность представляется в электронном формате.
3. Финансовая отчетность организаций (за исключением единого накопительного пенсионного фонда) на бумажном носителе подписывается первым руководителем или лицом, исполняющим его обязанности, главным бухгалтером, исполнителем и хранится у организации. По требованию Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) и (или) территориального филиала Национального Банка организация (за исключением единого накопительного пенсионного фонда) не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не содержит исправлений и подчисток.

2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Ақпарат және коммуникациялар департаменті - Ұлттық Банктің баспасөз қызметі (Адамбаева Ә.Р.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөніндегі агенттігінің
ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 34
Қаулыға қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 41 қаулысымен бекітілді
Қаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсынуы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржылық есептілік нысандарын, тiзбесiн, кезеңділігін және ұсыну мерзімін қоса алғанда, қаржы ұйымдарының (бұдан әрі – ұйымдар) қаржылық есептiлiктi ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Қаржылық есептілік электрондық форматта ұсынылады.
3. Ұйымдардың (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда) қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілігіне бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер, орындаушы қол қояды және ол ұйымда сақталады. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалының талап етуі бойынша ұйым (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда) сұратуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері және өшірілген жерлері болмауға тиіс қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікті ұсынады.

4. Финансовая отчетность организаций (за исключением единого накопительного пенсионного фонда), представленная в электронном формате, соответствует финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем организации или лицом, исполняющим его обязанности.
В годовой финансовой отчетности на бумажном носителе допускается наличие 2 (двух) или более сравнительных периодов.
5. Финансовая отчетность единого накопительного пенсионного фонда в электронном формате, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности, и главного бухгалтера, хранится в автоматизированной информационной системе единого накопительного пенсионного фонда. По требованию Национального Банка и (или) территориального филиала Национального Банка единый накопительный пенсионный фонд не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса представляет финансовую отчетность в электронном формате, выгруженную из автоматизированной информационной системы единого накопительного пенсионного фонда.
6. Полнота и достоверность данных финансовой отчетности, хранящейся в автоматизированной информационной системе единого накопительного пенсионного фонда, обеспечивается первым руководителем единого накопительного пенсионного фонда или лицом, исполняющим его обязанности.
7. В случае выявления ошибок в ранее представленной в Национальный Банк и (или) территориальный филиал Национального Банка финансовой отчетности организация обеспечивает исправление ошибок путем осуществления следующих мероприятий в указанной последовательности:
1) исправляет обнаруженную ошибку путем осуществления бухгалтерской записи и ретроспективной корректировки в финансовой отчетности того отчетного периода, в котором была осуществлена исправительная бухгалтерская запись;
2) направляет в Национальный Банк и (или) территориальный филиал Национального Банка письменное уведомление на бумажном носителе с указанием описания выявленной ошибки в ранее представленной финансовой отчетности.
8. Организации представляют в Национальный Банк, в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения совместно с ежемесячной, ежеквартальной и ежегодной финансовой отчетностью пояснительную записку в электронном формате, в которой осуществляют детализацию по статьям бухгалтерского баланса "прочие активы" и "прочие обязательства", а также по статьям отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе "прочие доходы" и "прочие расходы".
Банки второго уровня в пояснительной записке осуществляют дополнительно детализацию по статьям "процентные доходы" и "процентные расходы" отчета о прибылях и убытках/отчета о совокупном доходе и отчета о движении денежных средств.

4. Ұйымдардың (бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда) электрондық форматта ұсынылған қаржылық есептілігі қағаз тасымалдағыштағы қаржылық есептілікке сәйкес келеді. Электрондық форматта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін ұйымның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қамтамасыз етеді.
Қағаз тасымалдағыштағы жылдық қаржылық есептілікте 2 (екі) немесе одан көп салыстырмалы кезеңдердің болуына жол беріледі.
5. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның және бас бухгалтердің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған электрондық форматтағы қаржылық есептілігі бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде сақталады. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банктің және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалының талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған электрондық форматтағы қаржылық есептілікті ұсынады.
6. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде сақталатын қаржылық есептілік деректерінің толықтығы мен дәйектілігін бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қамтамасыз етеді.
7. Ұлттық Банкке және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалына бұрын ұсынылған қаржылық есептілікте қателер анықталған жағдайда, ұйым мынадай іс-шараларды көрсетілген ретпен жүзеге асыру арқылы қателердің түзетілуін қамтамасыз етеді:
1) анықталған қатені бухгалтерлік жазбаны жүзеге асыру және түзетуші бухгалтерлік жазба жүргізілген есепті кезеңнің қаржылық есептілігін ретроспективті түзету жолымен түзетеді;
2) бұрын ұсынылған қаржылық есептіліктен анықталған қатенің сипаттамасын көрсете отырып, Ұлттық Банкке және (немесе) Ұлттық Банктің аумақтық филиалына қағаз жеткізгіште жазбаша хабарлама жібереді.
8. Ұйымдар Ұлттық Банкке, өзінің орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы қаржылық есептілікпен бірге электрондық форматта түсіндірме жазбаны ұсынады, онда "басқа да активтер" және "басқа да міндеттемелер" баптары бойынша, сондай-ақ пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің "басқа да кірістер" және "басқа да шығыстар" баптары бойынша нақтылауды жүзеге асырады.
Екінші деңгейдегі банктер түсіндірме жазбада пайда мен зиян туралы есептің/жиынтық кіріс туралы есептің және ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есептің "пайыздық кірістер" және "пайыздық шығыстар" баптары бойынша қосымша нақтылауды жүзеге асырады.

Глава 2. Порядок представления годовой финансовой отчетности
9. В Национальный Банк ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, и в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, подтвержденные аудиторской организацией, которые включают бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам, отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам, отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам и отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам, следующие организации:
1) банки второго уровня;
2) страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры;
3) единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам;
4) добровольные накопительные пенсионные фонды по собственным активам;
5) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг;
6) управляющие инвестиционным портфелем;
7) организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг;
8) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей);
9) общества взаимного страхования.
10. Организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, представляют в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, которая включает бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам, отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам, отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам и отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам.

2-тарау. Жылдық қаржылық есептілікті ұсыну тәртібі
9. Ұлттық Банкке жылдық қаржылық есептілікті есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда – халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда аудиторлық ұйым растаған, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті, Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есепті және Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есепті қамтитын жекелеген және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті электрондық форматта мынадай ұйымдар:
1) екінші деңгейдегі банктер;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері;
3) меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры;
4) меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары;
5) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
6) инвестициялық портфельді басқарушылар;
7) бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
8) қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға;
9) өзара сақтандыру қоғамдары ұсынады.
10. Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде өзінің орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті, Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есепті және Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есепті қамтитын жылдық қаржылық есептілікті электрондық форматта ұсынады

11. Единый накопительный пенсионный фонд и добровольные накопительные пенсионные фонды представляют годовую финансовую отчетность по пенсионным активам в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом в электронном формате, подтвержденную аудиторской организацией в соответствии с пунктом 4 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 26 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", которая включает отчет о чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 5 к Правилам и отчет об изменениях в чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 6 к Правилам.
12. Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств, представляют в Национальный Банк годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовую финансовую отчетность в электронном формате, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и подтвержденные аудиторской организацией, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств, в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, которая включает бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам, отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам, отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам и отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам.
13. Отчеты о движении денег банков второго уровня составляются в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности по прямому методу.
Глава 3. Порядок представления ежеквартальной и ежемесячной финансовой отчетности
14. В Национальный Банк ежеквартальную финансовую отчетность:
1) банки второго уровня представляют не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 1 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе по форме согласно приложению 2 к Правилам;
отчет о движении денежных средств по форме согласно приложению 3 к Правилам;
отчет об изменениях в капитале по форме согласно приложению 4 к Правилам.
Банки второго уровня в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельную ежеквартальную финансовую отчетность и консолидированную ежеквартальную финансовую отчетность, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, заверенные аудиторской организацией (при наличии), в срок, установленный частью первой настоящего подпункта, и по формам, указанным в части первой настоящего подпункта;

11. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке есепті жылдан кейінгі жылғы 30 сәуірге (қоса алғанда) дейінгі мерзімде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 26 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 4-тармағына сәйкес аудиторлық ұйым растаған, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтері туралы есепті, Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті қамтитын зейнетақы активтері бойынша жылдық қаржылық есептілікті электрондық форматта ұсынады.
12. Активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар Ұлттық Банкке есепті жылғы 31 (отыз бірінші) мамырға (қоса алғанда) дейінгі мерзімде активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін жылдық қаржылық есептілікті ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда – халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және аудиторлық ұйым растаған, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті, Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есепті және Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есепті қамтитын жекелеген және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті электрондық форматта ұсынады.
13. Екінші деңгейдегі банктердің ақша қозғалысы туралы есептері халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес тікелей әдіс бойынша жасалады.
3-тарау. Тоқсан сайынғы және ай сайынғы қаржылық есептілікті ұсыну тәртібі
14. Ұлттық Банкке тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) екінші деңгейдегі банктер тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы есепті;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша капиталдағы өзгерістер туралы есепті ұсынады.
Екінші деңгейдегі банктер еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, осы тармақшаның бірінші бөлігінде белгіленген мерзімде және осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген нысандар бойынша халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және аудиторлық ұйым растаған (бар болса) жеке тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті және шоғырландырылған тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті ұсынады;

2) страховые брокеры представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 8 к Правилам;
3) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка на обменные операции с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган)), представляют не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 8 к Правилам.
15. В территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения представляют ежеквартальную финансовую отчетность микрофинансовые организации не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, кредитные товарищества и ломбарды не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 8 к Правилам.
16. В Национальный Банк ежемесячную финансовую отчетность:
1) страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 9 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 10 к Правилам;
2) единый накопительный пенсионный фонд представляет не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 11 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 12 к Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 13 к Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 14 к Правилам;

2) сақтандыру брокерлері есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша;
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
3) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады.
15. Микроқаржы ұйымдары өзінің орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалына тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, кредиттік серіктестіктер мен ломбардтар есепті тоқсанынан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады.
16. Ұлттық Банкке ай сайынғы қаржылық есептілікті:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
2) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтері туралы есепті;
Қағидаларға 14-қосымшааға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті ұсынады;

3) добровольные накопительные пенсионные фонды представляют не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 11 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 12 к Правилам;
отчет о чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 13 к Правилам;
отчет об изменениях в чистых пенсионных активах по форме согласно приложению 14 к Правилам;
4) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, представляют не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 16 к Правилам;
5) управляющие инвестиционным портфелем, представляют не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 15 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 16 к Правилам;
бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов) по форме согласно приложению 17 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов) по форме согласно приложению 18 к Правилам;
бухгалтерский баланс по пенсионным активам по форме согласно приложению 19 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам по форме согласно приложению 20 к Правилам;
6) страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика, представляют не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов) по форме согласно приложению 17 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов) по форме согласно приложению 18 к Правилам;
7) Национальный оператор почты представляет не позднее 25 (двадцать пятого числа) месяца, следующего за отчетным месяцем по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 21 к Правилам;
8) центральный депозитарий представляет не позднее 25 (двадцатого числа) месяца, следующего за отчетным месяцем по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 8 к Правилам;

3) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтері туралы есепті;
Қағидаларға 14-қосымшааға сәйкес нысан бойынша таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті ұсынады;
4) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
5) инвестициялық портфельді басқарушылар есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есепті;
Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтері бойынша пайда мен зияндар туралы есепті ұсынады;
6) "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
7) Ұлттық пошта операторы есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;
8) орталық депозитарий есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады;

9) организатор торгов представляет не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем, по следующим формам:
бухгалтерский баланс по форме согласно приложению 7 к Правилам;
отчет о прибылях и убытках по форме согласно приложению 8 к Правилам.
Приложение 1 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1.
Периодичность: ежегодная /ежеквартальная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования, организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств.
Срок представления:
1) банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования - ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом;

9) сауда-саттықты ұйымдастырушы есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, мынадай нысандар бойынша:
Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бухгалтерлік балансты;
Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайда мен зиян туралы есепті ұсынады.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н.
Кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары, активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар.
Ұсыну мерзімі:
1) екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде жыл сайын;

2) банки второго уровня - ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
3) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств - в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Итого активы
….
Итого обязательства
Итого капитал
Итого обязательства и капитал
Наименование ________________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_____________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _______________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
(индекс - Ф1, периодичность: ежегодная/ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежегодно и ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) - банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования представляют отдельный бухгалтерский баланс и консолидированный бухгалтерский баланс.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный бухгалтерский баланс и консолидированный бухгалтерский баланс, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.

2) екінші деңгейдегі банктер - есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
3) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар - активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылдың 31 (отыз бірінші) мамырына (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Активтер жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
Капитал жиынтығы
Міндеттемелер мен капитал жиынтығы
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Бухгалтерлік баланс" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 1Н, кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынылады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары жеке бухгалтерлік балансты және шоғырландырылған бухгалтерлік балансты ұсынады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін жеке бухгалтерлік балансты және шоғырландырылған бухгалтерлік балансты ұсынады.

2) банки второго уровня - ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
3) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств - в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
Чистая прибыль/чистый убыток до налогообложения
Расходы по подоходному налогу
Чистая прибыль/чистый убыток
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ______________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях
и убытках/отчет
о совокупном доходе"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе"
(индекс – Ф2, периодичность: ежегодная / ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежегодно и ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) - банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования представляют отдельный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе и консолидированный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе и консолидированный отчет о прибылях и убытках/отчет о совокупном доходе, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.

2) екінші деңгейдегі банктер - есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
3) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар - активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылдың 31 (отыз бірінші) мамырына (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
Ағымдағы жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
Салық салынғанға дейінгі таза пайда/таза шығын
Табыс салығы бойынша шығыстар
...
Таза пайда/таза шығын
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Пайда мен зиян туралы есеп/
жиынтық кіріс туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 2Н, кезеңділігі: жыл сайын / тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайда мен зиян туралы есеп/жиынтық кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынылады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары жеке пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті және шоғырландырылған пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті ұсынады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін жеке пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті және шоғырландырылған пайда мен зиян туралы есепті/жиынтық кіріс туралы есепті ұсынады.

2) банки второго уровня - ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
3) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств - в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
За отчетный период
За аналогичный период предыдущего года
1
2
3
Чистые потоки денежных средств от операционной деятельности до уплаты подоходного налога
Итого денежных средств от операционной деятельности
Чистые потоки денежных средств от инвестиционной деятельности
Потоки денежных средств от финансовой деятельности
Денежные средства и их эквиваленты по состоянию на конец года
Наименование _______________________________________________
Адрес _____________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о движении денежных средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении денежных средств"
(индекс – Ф3, периодичность: ежегодная /ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о движении денежных средств" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежегодно и ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия у дочерней (дочерних) организации (организаций) - банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования представляют отдельный отчет о движении денежных средств и консолидированный отчет о движении денежных средств.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный отчет о движении денежных средств и консолидированный отчет о движении денежных средств, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.

2) екінші деңгейдегі банктер - есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
3) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар - активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылдың 31 (отыз бірінші) мамырына (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Есепті кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
1
2
3
Табыс салығын төлегенге дейінгі операциялық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың таза ағыны
Операциялық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың жиынтығы
Инвестициялық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың таза ағыны
Қаржылық қызметтен түскен ақшалай қаражаттың ағыны
Жыл соңындағы жағдай бойынша ақшалай қаражат және олардың баламалары
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Ақшалай қаражаттың
қозғалысы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 3Н, кезеңділігі: жыл сайын/тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынылады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары жеке ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті және шоғырландырылған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті ұсынады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін жеке ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті және шоғырландырылған ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есепті ұсынады.

2) банки второго уровня - ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
3) организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств - в срок до 31 (тридцать первого) мая (включительно) года, следующего за отчетным годом, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Уставный капитал
Выкупленные акции
Дополнительный оплаченный капитал
Курсовая разница
Резервы (провизии) на общебанковские риски
Резервный капитал
Резервы переоценки основных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
На конец предыдущего отчетного года
Прочий совокупный доход
Общий совокупный доход/убыток за период
Остаток на отчетную дату
продолжение таблицы:
Резервы по финансовым активам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Нераспределенная прибыль
Итого капитал
Неконтролирующая доля участия
Итого капитал
9
10
11
12
13
Наименование ____________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер _____________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет об изменениях
в капитале"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об изменениях в капитале"
(индекс – Ф4, периодичность: ежегодная / ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об изменениях в капитале" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3.Форма представляется ежегодно и ежеквартально по состоянию на конец отчетного периода.
В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций), банки второго уровня, страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры, единый накопительный пенсионный фонд по собственным активам, добровольный накопительный пенсионный фонд по собственным активам, организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в том числе юридическое лицо, ранее являвшееся дочерним банком (за исключением юридических лиц, осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей), общества взаимного страхования отдельно представляют отдельный отчет об изменениях в капитале и консолидированный отчет об изменениях в капитале.
Организации, принявшие активы и обязательства в результате операции по одновременной передаче активов и обязательств в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляют отдельный отчет об изменениях в капитале и консолидированный отчет об изменениях в капитале, за отчетный год, в котором произошла операция по одновременной передаче активов и обязательств.

2) екінші деңгейдегі банктер - есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей тоқсан сайын;
3) активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция нәтижесінде активтер мен міндеттемелер қабылдаған ұйымдар - активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жылдан кейінгі жылдың 31 (отыз бірінші) мамырына (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Жарғылық капитал
Сатып алынған акциялар
Қосымша төленген капитал
Бағамдық айырмашылық
Жалпы банктік тәуекелдерге арналған резервтер (провизиялар)
Резервтік капитал
Негізгі құралдарды қайта бағалау резервтері
1
2
3
4
5
6
7
8
Өткен есепті жылдың соңында
Басқа да жиынтық кіріс
Кезең ішіндегі жалпы жиынтық кіріс/шығын
Есепті кезеңге қалдықтар
кестенің жалғасы:
Әділ құны бойынша басқа да жиынтық кіріс арқылы есепке алынатын қаржы активтері бойынша резервтер
Бөлінбеген пайда
Капитал жиынтығы
Бақыланбайтын қатысу үлесі
Капитал жиынтығы
9
10
11
12
13
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Капиталдағы өзгерістер туралы
есеп" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі –4Н, кезеңділігі: жыл сайын / тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Капиталдағы өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан жыл сайын және тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынылады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда, екінші деңгейдегі банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері, меншікті активтері бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, меншікті активтері бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, инвестициялық портфельді басқарушылар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, оның ішінде бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлға (қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясының негізінде айырбастау пунктері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда), өзара сақтандыру қоғамдары жеке капиталдағы өзгерістер туралы есепті және шоғырландырылған капиталдағы өзгерістер туралы есепті жеке ұсынады.
Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операцияның нәтижесінде активтер мен міндеттемелерді қабылдаған ұйымдар активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру жөніндегі операция болған есепті жыл үшін жеке капиталдағы өзгерістер туралы есепті және шоғырландырылған капиталдағы өзгерістер туралы есепті жеке ұсынады.

4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций организации.
7. Графы 12 и 13 заполняются при представлении консолидированной финансовой отчетности.
8. Вид финансовой отчетности: отдельная и консолидированная.
Приложение 5 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о чистых пенсионных активах
Индекс формы административных данных: Ф1ПА1-ЕиДНПФ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд, добровольный накопительный пенсионный фонд.
Срок представления: в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
На конец отчетного года
На конец предыдущего года
1
2
3
Итого активы
….
Итого обязательства
Чистые пенсионные активы
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о чистых пенсионных активах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о чистых пенсионных активах"
(индекс – Ф1ПА1-ЕиДНПФ, периодичность: ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "ПА1-ЕиДНПФ" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".

4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары ұйымның операцияларына сүйене отырып, еркін толтырылады.
7. 12 және 13-бағандар шоғырландырылған қаржылық есептілікті ұсыну кезінде толтырылады.
8. Қаржылық есептілік түрі: жеке және шоғырландырылған.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Таза зейнетақы активтері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1НЗА1-БжЕЖЗҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры.
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Алдыңғы жылдың соңында
1
2
3
Активтер жиынтығы
….
Міндеттемелер жиынтығы
Таза зейнетақы активтері
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Таза зейнетақы активтері
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 1НЗА1-БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "ЗА1-БжЕЖЗҚ" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.

3. Форма представляется ежегодно единым накопительным пенсионном фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами по состоянию на конец отчетного года.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций единого накопительного пенсионного фонда и добровольных накопительных пенсионных фондов.
7. В графе 2 указываются данные на конец отчетного года, включая последний день отчетного года.
8. В графе 3 указываются данные на конец предыдущего года.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 6 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.nationalbank.kz.
Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах
Индекс формы административных данных: Ф2ПА1-ЕиДНПФ.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды.
Срок представления: в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
Итого доходов
Итого расходов
Чистая прибыль за год
Изменения в чистых пенсионных активах
Чистые пенсионные активы на начало периода
Чистые активы на конец периода
Наименование _______________________________________________
Адрес _____________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет об изменениях в чистых
пенсионных активах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах"
(индекс – Ф2ПА1-ЕиДНПФ, периодичность: ежегодная)

3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жыл сайын есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының операциялары негізге алына отырып, еркін толтырылады.
7. 2-бағанда есепті жылдың соңғы күнін қоса алғанда, есепті жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 3-бағанда өткен жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2НЗА1-БжЕЖЗҚ.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары.
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) сәуіріне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың басынан бастап ұқсас кезең ішінде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
Кіріс жиынтығы
Шығыс жиынтығы
Жыл ішіндегі таза пайда
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер
Кезең басындағы таза зейнетақы активтері
Кезең соңындағы таза активтер
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Таза зейнетақы активтеріндегі
өзгерістер туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 2НЗА1-БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма представляется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 1 наименования статей заполняются произвольно, исходя из операций единого накопительного фонда и добровольных накопительных пенсионных фондов.
7. В графе 2 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 3 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 7 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1- МФОиСБ.
Периодичность: ежеквартальная/ ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: Национальный оператор почты, центральный депозитарий, организатор торгов, страховые брокеры, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность.
Сроки представления:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ұсынады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанды толтыру кезінде баптардың атаулары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының операциялары негізге алына отырып, еркін толтырылады.
7. 2-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өсу қорытындысымен) көрсетіледі.
8. 3-бағанда алдыңғы жылдың басынан бергі ұқсас кезеңдегі деректер (өсу қорытындысымен) көрсетіледі.
9. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н-МҚҰжСБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Ұлттық пошта операторы, орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы, сақтандыру брокерлері, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар.
Ұсыну мерзімі:

1) страховые брокеры – ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа) и микрофинансовые организации – ежеквартально, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;

1) сақтандыру брокерлері - есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей тоқсан сайын;
2) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) және микроқаржы ұйымдары - тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;

54.1
отчетного периода
54.2
Итого капитал
55
Итого капитал и обязательства
56
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ____________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ___________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
(индекс – Ф1-МФОиСБ, периодичность: ежеквартальная, ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), страховым брокером и организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность и ежемесячно Национальным оператором почты, центральным депозитарием, организатором торгов по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в 1000 (тысячах) тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.

54.1
есепті кезеңнің
54.2
Капитал жиынтығы
55
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
56
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі - 1Н-МҚҰжСБ, кезеңділігі: тоқсан сайын, ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды, айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), сақтандыру брокері және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым тоқсан сайын және Ұлттық пошта операторы, орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі 1000 (мың) теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 56 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. Строки 28, 35, 45.1 и 45.2 заполняются только акционерными обществами при осуществлении соответствующей деятельности.
10. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 8 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан, территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках
Индекс формы административных данных: Ф2-МФОиСБ.
Периодичность: ежеквартальная/ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: центральный депозитарий, организатор торгов, страховые брокеры, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность.
Сроки представления:

2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 56 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпараттың негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарын ескере отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.
9. 28, 35, 45.1 және 45.2-жолдарды тиісті қызметті жүзеге асыру кезінде акционерлік қоғамдар ғана толтырады.
10. Қаржылық есептіліктің түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына.
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пайда мен зиян туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2Н-МҚҰжСБ.
Кезеңділігі: тоқсан сайын/ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы, сақтандыру брокерлері, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар.
Ұсыну мерзімі:

1) страховые брокеры – ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа) и микрофинансовые организации – ежеквартально, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;

1) сақтандыру брокерлері – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде айырбастау пункттері арқылы ғана жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда) және микроқаржы ұйымдары – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;

14.1
расходы от осуществления клиринговых операций
14.2
расходы от осуществления кассовых операций
14.3
расходы от осуществления сейфовых операций
14.4
расходы от осуществления инкассации
14.5
Расходы по созданию резервов на возможные потери по финансовым активам
15
Операционные расходы
16
в том числе:
расходы на оплату труда и командировочные
16.1
амортизационные отчисления
16.2
расходы по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет, за исключением корпоративного подоходного налога
16.3
Расходы по операционной аренде
16.4
Расходы от реализации или безвозмездной передачи активов
17
Прочие расходы
18
Итого расходов
19
Чистая прибыль (убыток) до уплаты корпоративного подоходного налога
20
Корпоративный подоходный налог
21
Чистая прибыль (убыток) после уплаты корпоративного подоходного налога
22
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности
23
Итого чистая прибыль (убыток) за период
24
Наименование _______________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер
___________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности __________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
(индекс – Ф2-МФОиСБ, периодичность: ежемесячная/ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежеквартально организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций (за исключением Национального оператора почты, ипотечных организаций, юридических лиц осуществляющих деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и юридического лица, ранее являвшегося дочерним банком, центрального депозитария, организатора торгов, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа), страховым брокером и организацией, осуществляющей микрофинансовой деятельности и ежемесячно центральным депозитарием, организатором торгов по состоянию на конец отчетного периода.

14.1
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған шығыс
14.2
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған шығыс
14.3
сейфтік операцияларды жүзеге асырудан болған шығыс
14.4
инкассациялаудан болған шығыс
14.5
Қаржы активтері бойынша ықтимал залалдарға резервтер құру бойынша шығыс
15
Операциялық шығыс
16
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығысы
16.1
амортизациялық аударымдар
16.2
корпоративтік табыс салығын қоспағанда, салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыс
16.3
Операциялық жалдау бойынша шығыс
16.4
Активтерді сатудан немесе өтеусіз беруден болған шығыс
17
Басқа шығыс
18
Шығыс жиынтығы
19
Корпоративтік табыс салығын төлегенге дейінгі таза пайда (зиян)
20
Корпоративтік табыс салығы
21
Корпоративтік табыс салығын төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян)
22
Тоқтатылған қызметтен болған пайда (зиян)
23
Кезең ішіндегі таза пайда (зиян) жиынтығы
24
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Пайда мен зиян туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі –2Н-МҚҰжСБ, кезеңділігі: ай сайын/тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайда мен зиян" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым (Ұлттық пошта операторын, ипотекалық ұйымдарды, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына берген лицензиясы негізінде қызметін тек айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды, және бұдан бұрын еншілес банк болған заңды тұлғаны, орталық депозитарийді, сауда-саттықты ұйымдастырушыны, уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлерді және (немесе) дилерлерді қоспағанда), сақтандыру брокері және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйым тоқсан сайын және орталық депозитарий, сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады.

60.1
отчетного периода
60.2
Итого капитал
61
Итого капитал и обязательства
62
Наименование ____________________________________________
Адрес _____________________
Телефон __________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс"
(индекс - Ф1-СО, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 62 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 10 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках
Индекс формы административных данных: Ф2-СО.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: страховые (перестраховочные) организации, исламские страховые (перестраховочные) организации.
Срок представления: не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За отчетный период
За период с начала текущего года (с нарастающим итогом)
За аналогичный период предыдущего года
За аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой деятельности
Страховые премии, принятые по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Чистая сумма страховых премий
4
Изменение резерва незаработанной премии
5
Изменение активов перестрахования по незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности
8
Прочие доходы от страховой деятельности
9
Доходы от инвестиционной деятельности
Доходы, связанные с получением вознаграждения
10
в том числе:
доходы в виде вознаграждения по ценным бумагам

60.1
есепті кезеңнің
60.2
Капиталдың жиынтығы
61
Капиталдың және міндеттемелердің жиынтығы
62
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі - 1Н-СҰ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда алдыңғы жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 62 аралығындағы жолдарда бас кітаптан алынған немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Пайда мен зиян туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2Н -СҰ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары.
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Ағымдағы жылдың басынан бастап кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
Өткен жылдың ұқсас кезеңі үшін
Өткен жылдың басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Кіріс
Сақтандыру қызметінен кіріс
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кіріс
8
Сақтандыру қызметінен басқа кіріс
9
Инвестициялау қызметтен кіріс
Сыйақы алуға байланысты кіріс
10
оның ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы түріндегі кіріс

47.1
от иной деятельности
47.2
Итого чистая прибыль (убыток) после уплаты налогов
48
Наименование ____________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _______________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках"
(индекс - Ф2-СО, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 5 указываются данные за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 6 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
10. В строках с 1 по 48 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
11. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 11 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1-ЕиДНПФ.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: единый накопительный пенсионный фонд, добровольные накопительные пенсионные фонды.
Сроки представления:

47.1
өзге қызметтен
47.2
Салықтарды төлегеннен кейінгі таза пайда (зиян) жиынтығы
48
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Пайда мен зиян туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2Н-СҰ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы жылдың басынан бері кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 5-бағанда өткен жылдың ұқсас кезеңіндегі деректер көрсетіледі.
9. 6-бағанда өткен жылдың басынан бері ұқсас кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
10. 1 – 48 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
11. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н-БжЕЖЗҚ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары.
Ұсыну мерзімдері:

14.1
от инвестиционного дохода (убытка)
14.2
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
15
Производные финансовые инструменты
16
Прочие обязательства
17
Итого обязательства
18
Итого чистые активы
19
Наименование ____________________________________________
Адрес _____________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер
________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _______________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Отчет о чистых пенсионных активах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о чистых пенсионных активах"
(индекс - Ф1ПА-ЕиДНПФ, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о чистых пенсионных активах" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на конец предыдущего года.
8. В строках с 1 по 19 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).

14.1
инвестициялық кірістен (зияннан)
14.2
Зейнетақы төлемдерінен алынатын жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
15
Туынды қаржы құралдары
16
Басқа міндеттемелер
17
Міндеттемелер жиынтығы
18
Таза активтер жиынтығы
19
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Таза зейнетақы активтері
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 1Н ЗА -БжЕЖЗҚ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таза зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтері бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндеттерін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда өткен жылдың соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 19 аралығындағы жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об изменениях в чистых пенсионных активах" (далее - форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом, добровольными накопительными пенсионными фондами по пенсионным активам по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. При заполнении графы 3 указываются примечания.
7. В графе 3 указываются данные, за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
8. В графе 4 указываются данные за аналогичный период с начала предыдущего года (с нарастающим итогом).
9. В строках с 1 по 27 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных и сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
10. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 15 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс
Индекс формы административных данных: Ф1-БДиУИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем.
Срок представления: не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
в том числе:
наличные деньги в кассе
1.1
деньги на счетах в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1.2
эквиваленты денежных средств
1.3
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады размещенные
3
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
3.1
Операция "обратное REPO"
4
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
4.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка
5
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
5.1
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
6
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
6.1
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
7
в том числе:
начисленные, но не полученные доходы в виде вознаграждения
7.1
Инвестиционное имущество
8
Инвестиции в капитал других юридических лиц и субординированный долг
9
Запасы
10
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
11
Основные средства
12
Нематериальные активы
13
Активы в форме права пользования
14
Дебиторская задолженность
15
Начисленные комиссионные вознаграждения к получению
16
в том числе:
от консалтинговых услуг, в том числе:

1. Осы түсіндірме "Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтері бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндеттерін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанды толтыру кезінде ескертпелер көрсетіледі.
7. 3-бағанда ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
8. 4-бағанда өткен жылдың басынан бергі ұқсас кезеңдегі деректер (өспелі жиынтығымен) көрсетіледі.
9. 1 – 27 аралығындағы жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
10. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті ұсыну қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н-БДжИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын, инвестициялық портфельді басқаратын ұйымдар.
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңнің соңында
Есепті кезеңнің басында
1
2
3
4
Активтер
Ақша қаражаты және ақша қаражатының баламалары
1
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
1.1
Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1.2
ақша қаражатының баламалары
1.3
Аффинирленген бағалы металдар
2
Орналастырылған салымдар
3
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
3.1
"Кері REPO" операциясы
4
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
4.1
Өзгерістері пайда немесе зиян құрамында көрсетілетін, әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
5
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
5.1
Басқа да жиынтық кіріс арқылы бойынша әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
6
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
6.1
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
7
оның ішінде:
есептелген, бірақ сыйақы түрінде алынбаған кірістер
7.1
Инвестициялық мүлік
8
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар және реттелген борыш
9
Қорлар
10
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығатын топтар)
11
Негізгі құрал-жабдықтар
12
Материалдық емес активтер
13
Пайдалану құқығы нысанындағы активтер
14
Дебиторлық берешек
15
Алуға есептелген комиссиялық сыйақылар
16
оның ішінде:
консалтингтік қызметтерден, оның ішінде:

1.2.1
в том числе:
доходы в виде дивидендов по акциям, находящимся в портфеле ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1.​2.​1.​1
доходы, связанные с амортизацией дисконта по ценным бумагам, учитываемым по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
1.​2.​1.​2
по ценным бумагам, оцениваемым по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка

1.2.1
оның ішінде:
басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар порфеліндегі акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кірістер
1.​2.​1.​1
басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконт амортизациясына байланысты кірістер
1.​2.​1.​2
өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар бойынша

1.2.2
в том числе:
доходы в виде дивидендов по акциям, находящимся в портфеле ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости, изменения которых отражаются в составе прибыли или убытка
1.​2.​2.​1
доходы, связанные с амортизацией дисконта по ценным бумагам, оцениваемым по справедливой стоимости
1.​2.​2.​2
по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости
1.2.3
в том числе:
доходы, связанные с амортизацией дисконта по ценным бумагам, учитываемым по амортизированной стоимости

1.2.2
оның ішінде:
өзгерістері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
портфеліндегі акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кірістер
1.​2.​2.​1
әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар бойынша дисконт амортизациясына байланысты кірістер
1.​2.​2.​2
амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша
1.2.3
оның ішінде:
амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар бойынша дисконт амортизациясына байланысты кірістер

11. Строки 2.8 и 2.9 заполняются только управляющими инвестиционным портфелем.
12. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 17 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)
Индекс формы административных данных: Ф1-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем и страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика.
Сроки представления:

11. 2.8 және 2.9-жолдарды инвестициялық портфельді басқарушылар ғана толтырады.
12. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептілікті ұсыну қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1Н-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының сақтандырушы инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары.
Ұсыну мерзімі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и страховыми организациями, имеющими лицензию в отрасли "страхование жизни", и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика в разрезе каждого клиента по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на начало отчетного периода.
8. В строках с 1 по 23 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 18 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)
Индекс формы административных данных: Ф2-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем и страховые организации, имеющие лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика.
Сроки представления:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша әрбір клиент бойынша сақтанушының сақтандырушы инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндеттерін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңнің соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің басындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 23 аралығындағы жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары есепке алына отырып топтастырылған, бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны: www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық қордың (басқа да клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2Н-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары.
Ұсыну мерзімдері:

23.3
прочим лицам
23.4
Прочие расходы
24
Итого расходов
25
Невыясненные (ошибочно зачисленные) суммы
26
Возврат невыясненных (ошибочно) зачисленных сумм
27
Чистые активы на конец периода
28
Изменения в чистых активах
29
Наименование ____________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет о прибылях
и убытках по активам
инвестиционного фонда
(прочих клиентов)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)"
(индекс – Ф2-УИП, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о прибылях и убытках по активам инвестиционного фонда (прочих клиентов)" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и страховыми организациями, имеющими лицензию в отрасли "страхование жизни" и осуществляющие заключение договоров страхования, предусматривающих условия участия страхователя в инвестициях страховщика в разрезе каждого клиента, по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные за период с начала года по отчетную дату, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные за отчетный период, включая последний день отчетного периода.
8. В строках с 1 по 29 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований международных стандартов финансовой отчетности.

23.3
басқа да адамдарға
23.4
Басқа да шығыстар
24
Шығыстар жиынтығы
25
Анықталмаған (қате аударылған) сома
26
Анықталмаған (қате) аударылған соманы қайтару
27
Кезең соңындағы таза активтер
28
Таза активтердегі өзгерістер
29
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Инвестициялық қордың (басқа
клиенттердің) активтері
бойынша пайда мен зиян
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі - 2Н-ИПБ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Инвестициялық қордың (басқа клиенттердің) активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы және "өмірді сақтандыру" саласында лицензиясы бар және сақтанушының әрбір клиент бөлігінде сақтандырушының инвестицияларына қатысу талаптары көзделетін сақтандыру шарттарын жасауды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, жыл басынан бастап есепті күнге дейінгі кезең үшін деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезеңдегі деректер көрсетіледі.
8. 1 – 29 аралығындағы жолдарда бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптары ескеріле отырып топтастырылған деректер көрсетіледі.

9. По строке 1 в графе 3 указываются данные по состоянию на 1 января соответствующего года, в графе 4 указываются данные по состоянию на первое число каждого отчетного месяца.
10. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 19 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Бухгалтерский баланс по пенсионным активам
Индекс формы административных данных: Ф1ПА-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем, осуществляющие доверительное управление пенсионными активами.
Срок представления: не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного периода
На начало отчетного периода
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
Аффинированные драгоценные металлы
2
Вклады в банках
3
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4
Требования по операциям "обратное РЕПО"
8
Дебиторская задолженность
9
Производные финансовые инструменты
10
Требования по получению отрицательной разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности
11
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
12
Прочие активы
13
Итого активы
14
Обязательства
Производные финансовые инструменты
15
Кредиторская задолженность
16
Обязательства по операциям "РЕПО"
17
Прочие обязательства
18
Итого обязательства
19
Итого чистые активы
20
Наименование ____________________________________________
Адрес _____________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Главный бухгалтер ________________________________
__________
__________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
дата
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных
"Бухгалтерский баланс
по пенсионным активам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Бухгалтерский баланс по пенсионным активам"
(индекс – Ф1ПА-УИП, периодичность: ежемесячная)

9. 3-бағандағы 1-жолда тиісті жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша деректер көрсетіледі, 4-бағанда әрбір есепті айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша деректер көрсетіледі.
10. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны: www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1НЗА-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтерін сенімгерлік басқаруды жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқарушылар.
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең соңында
Есепті кезеңнің басында
1
2
3
4
Активтер
Ақшалай қаражат және ақша қаражатының баламалары
1
Аффинирленген бағалы металдар
2
Банктердегі салымдар
3
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
"кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
8
Дебиторлық берешек
9
Туынды қаржы құралдары
10
Номиналды табыстылық көрсеткіші мен табыстылықтың ең аз мәні арасындағы теріс айырманы алу жөніндегі талаптар
11
Амортизациялық құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
12
Басқа да активтер
13
Активтер жиынтығы
14
Міндеттемелер
Туынды қаржы құралдары
15
Кредиторлық берешек
16
"РЕПО" операциялары бойынша міндеттемелер
17
Басқа да міндеттемелер
18
Міндеттемелер жиынтығы
19
Таза активтер жиынтығы
20
Атауы
____________________________________________
Мекенжайы
_____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы, телефоны
Бас бухгалтер ________________________________
__________
__________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
күні
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ________________________________
____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
"Зейнетақы активтері бойынша
бухгалтерлік баланс"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі - 1НЗА-ИПБ, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Бухгалтерский баланс по пенсионным активам" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
3. Форма заполняется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, осуществляющим доверительное управление пенсионными активами по состоянию на конец отчетного периода.
4. Единица измерения, используемая при заполнении формы, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Заполненную форму подписывают руководитель или лицо, исполняющее его обязанности, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 3 указываются данные на конец отчетного периода, включая последний день отчетного периода.
7. В графе 4 указываются данные на начало отчетного периода.
8. В строках с 1 по 20 указываются данные на основании информации из главной книги или базы данных, сгруппированные с учетом требований постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 195 "Об утверждении Стандарта финансовой отчетности "Учет и раскрытие информации об операциях по пенсионным активам" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8765).
9. Вид финансовой отчетности: отдельная.
Приложение 20 к Правилам
представления финансовой
отчетности финансовыми
организациями
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz.
Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам
Индекс формы административных данных: Ф2ПА-УИП.
Периодичность: ежемесячная.
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20___года.
Круг лиц, представляющих информацию: управляющие инвестиционным портфелем, осуществляющие доверительное управление пенсионными активами.
Срок представления: не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
За период с начала года по отчетную дату
За отчетный период
1
2
3
4
Чистые пенсионные активы на начало периода
1
Пенсионные взносы
2
в том числе:
обязательные
2.1
обязательные профессиональные
2.2
добровольные
2.3
Доходы в виде вознаграждения по размещенным вкладам
3
Доходы в виде вознаграждения (купона и (или) дисконта) по пенсионным активам
4
Доходы по операциям "обратное РЕПО"
5
Доходы в виде дивидендов по акциям
6
Доход (расход) от купли-продажи ценных бумаг (нетто)
7
Доходы (расходы) от переоценки (нетто)
8
в том числе:
от изменения справедливой стоимости ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости
8.1
от переоценки иностранной валюты
8.2
прочие доходы от переоценки
8.3
Доходы в виде вознаграждения по прочим финансовым активам
9
Прочие доходы
10
Итого доходов
11
Расходы по выплаченным дивидендам пенсионным активам
12
Расходы от купли-продажи ценных бумаг
13
Расходы от переоценки
14
в том числе:
от изменения справедливой стоимости пенсионных активов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша зейнетақы активтерін сенімгерлік басқаруды жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейiн дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейiн дөңгелектенеді.
5. Толтырылған нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнін қоса алғанда, есепті кезең соңындағы деректер көрсетіледі.
7. 4-бағанда есепті кезең басындағы деректер көрсетіледі.
8. 1 – 20 аралығындағы жолдарда "Зейнетақы активтері бойынша операциялар туралы ақпаратты есепке алу және жария ету" қаржылық есептілік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 195 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8765 болып тіркелген) талаптары ескеріле отырып топтастырылған бас кітаптан немесе дерекқордан алынған ақпарат негізіндегі деректер көрсетіледі.
9. Қаржылық есептілік түрі: жеке.
Қаржы ұйымдарының қаржылық
есептiлiктi ұсыну қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне.
Әкімшілік деректер нысаны: www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Зейнетақы активтері бойынша пайда мен зиян туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2НЗА-ИПБ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Есепті кезең: 20___жылғы "___"____________ жағдай бойынша.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтерін сенімгерлік басқаруды жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқарушылар.
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Жыл басынан есепті күнге дейінгі кезең үшін
Есепті кезеңде
1
2
3
4
Кезең басындағы таза зейнетақы активтері
1
Зейнетақы жарналары
2
оның ішінде:
міндетті
2.1
міндетті кәсіби
2.2
ерікті
2.3
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
3
Зейнетақы активтері бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кірістер
4
"Кері РЕПО" операциялары бойынша кірістер
5
Акциялар бойынша дивиденд түріндегі кірістер
6
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан түсетін кіріс (шығыс) (нетто)
7
Қайта бағалаудан түсетін кірістер (шығыстар) (нетто)
8
оның ішінде:
әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың әділ құнындағы өзгерістерден
8.1
шетел валютасын қайта бағалаудан
8.2
қайта бағалаудан түсетін басқа да кірістер
8.3
Басқа қаржылық активтер бойынша сыйақы түріндегі кіріс
9
Басқа да кірістер
10
Кірістер жиынтығы
11
Төленген дивидендтер зейнетақы активтері бойынша шығыстар
12
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан болатын шығыстар
13
Қайта бағалаудан болатын шығыстар
14
оның ішінде:
зейнетақы активтерінің әділ құнының өзгеруінен