Об утверждении Правил определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2021 года № 22632.
В соответствии с подпунктом 65-11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества.
2. Комитету по делам физической культуры и спорта Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 мая 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 27 апреля 2021 года № 112
Правила определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" (далее – Закон) и определяют порядок определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) государственный спортивный заказ – финансируемый государством объем услуг в области физической культуры и спорта для детей и юношества, определяемый согласно методике подушевого нормативного финансирования государственного спортивного заказа и размещаемый у поставщиков независимо от форм их собственности, ведомственной подчиненности, типов и видов (далее – государственный заказ);

Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 сәуірде № 22632 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.05.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
"Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 65-11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 27 сәуірдегі
№ 112 Бұйрығымен
бекітілген
Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 65-11) тармақшасына сәйкес әзірленді және балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік спорттық тапсырыс – мемлекеттік спорттық тапсырысты жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне сәйкес айқындалатын және өнім берушілерде олардың меншік нысандарына, ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан орналастырылатын, балалар мен жасөспірімдерге арналған дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекет қаржыландыратын көрсетілетін қызметтер көлемі (бұдан әрі-мемлекеттік тапсырыс);

2) оператор – местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, или его структурное подразделение, уполномоченное выполнять администрирование процедуры размещения государственного спортивного заказа в соответствии с настоящими Правилами;
3) поставщик – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель независимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, типов и видов, кроме организаций образования.
3. Рейтинг применяется к спортивным секциям для детей и юношества для определения качества и популярности оказываемых услуг поставщиками относительно друг друга.
Глава 2. Порядок определения рейтинга спортивных секций для детей и юношества
4. Формирование рейтинга спортивных секций для детей и юношества осуществляется путем выставления законным представителем ребенка, посещающего спортивную секцию в рамках государственного заказа, оценки в информационной системе уполномоченного органа в сфере цифровизации, предусмотренной Правилами размещения государственного спортивного заказа в спортивных секциях для детей и юношества и их функционирования, утверждаемыми уполномоченным органом в области физической культуры и спорта в соответствии с подпунктом 65-11) статьи 7 Закона.
5. Оценка спортивной секций для детей и юношества осуществляется по следующим критериям:
1) организация спортивного процесса, доступность объяснения задач ребенку;
2) материально-техническая оснащенность спортивной секций для детей и юношества.
6. Оценка выражается в баллах от 1 до 5, где 1 – самый низкий балл, 5 – самый высокий балл.
7. Рейтинг спортивной секций для детей и юношества рассчитывается следующим образом:
Р = Б/А, где:
Р – рейтинг спортивных секций;
Б – общая сумма баллов, выставленных законными представителями участвовавшими в оценке;
А – общее количество законных представителей выставивших оценку.

2) оператор – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру рәсімін әкімшілендіруді орындауға уәкілетті оның құрылымдық бөлімшесі;
3) өнім беруші – білім беру ұйымдарынан басқа, меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер.
3. Рейтинг өнім берушілер бір-біріне қатысты көрсететін қызметтердің сапасы мен танымалдылығын анықтау үшін балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларына қолданылады.
2-тарау. Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін айқындау тәртібі
4. Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингін қалыптастыру Заңның 7-бабының 65-11) тармақшасына сәйкес дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган бекітетін балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларында мемлекеттік спорттық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларында көзделген жағдайларда мемлекеттік тапсырыс шеңберінде спорт секциясына қатысатын баланың заңды өкілінің, цифрландыру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде баға қою жолымен жүзеге асырылады.
5. Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларын бағалау келесі критерийлер бойынша жүргізіледі:
1) спорттық процесті ұйымдастыру, балаға міндеттерді түсіндірудің қолжетімділігі;
2) балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секциясының материалдық-техникалық жарақтандырылуы.
6. Бағалау 1-ден 5-ке дейінгі баллмен көрсетіледі, мұнда 1 – ең төменгі балл, 5 – ең жоғарғы балл.
7. Балалар мен жасөспірімдерге арналған спорт секцияларының рейтингі осылайша есептеледі:
Р = Б/А, мұндағы:
Р – спорттық секциялардың рейтингі;
Б – бағалауға қатысқан заңды өкілдердің қойған баллдарының жалпы сомасы;
А – баға қойған заңды өкілдердің жалпы саны.