О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" и в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2021 года № 22767. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 448.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 02.11.2021 № 448 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12565, опубликован 19 января 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменение:
в Перечне продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утвержденным указанным приказом:
строку, порядковый номер 4.1. изложить в следующей редакции:
"
4.1.
2710 19 820 0
моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло, за исключением моторных масел для двухтактных двигателей
";
2) в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12753, опубликован 19 января 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Методике расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов, утвержденной указанным приказом:

"Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына және "Қалдықтары жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 мамырда № 22767 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 2 қарашадағы № 448 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 02.02.2021 № 448 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12565 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 19 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы бұйрықта бекітілген Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесінде:
реттік нөмірі 4.1. жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.1.
2710 19 820 0
қос тактілі қозғалтқыштарға арналған мотор майларын қоспағанда, моторлық майлар, компрессорлық жағармай, турбиналық майлау майы
";
2) "Қалдықтары жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12753 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 19 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін ақы төлеуді есептеу әдістемесінде:

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В соответствии с Правилами реализации расширенных обязательств производителей (импортеров) производители и импортеры продукции (товаров) в упаковке для исчисления суммы платы вправе использовать информацию из справочника усредненных показателей массы единиц упаковки продукции и (или) продукции, предусмотренных в перечне продукции, на которую распространяются расширенные обязательств производителей (импортеров) (далее – справочник) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Информация о применении справочника оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Плата в отношении автотранспортных средств уплачивается Оператору по базовым ставкам и коэффициентам согласно приложению 4 к настоящей Методике, однократно за каждое автотранспортное средство.";
пункт 8-1 изложить в следующей редакции:
"8-1. Базовые ставки утилизационного сбора и коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного сбора в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, представляются уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности.";
дополнить приложениями 2 и 3 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанной Методике изложить согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 мая 2021 года № 136
Приложение 2 к Методике
расчета платы за организацию
сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Справочник усредненных показателей массы единиц упаковки продукции и (или) продукции, предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
1
2
3
4
5
6
Вид продукции (товара) либо ее (его) упаковки
Характеристика продукции (товара)
Дополнительная характеристика
Усредненный показатель массы продукции (товара)
код ТН ВЭД продукции (товара) из Перечня*

мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерін іске асыру қағидаларына сәйкес орамдағы өнімді (тауарларды) өндірушілер мен импорттаушылар төлемақы сомасын есептеу үшін осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім тізбесінде көзделген өніморамыныңжәне (немесе) өнімнің бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығынан (бұдан әрі – анықтамалық) алынған ақпаратты пайдалануға құқылы.
Анықтаманы қолдану туралы ақпарат осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Автокөлік құралдарына қатысты төлемақы Операторға осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес базалық мөлшерлемелер мен коэффициенттер бойынша әрбір автокөлік құралы үшін бір рет төленеді.";
"8-1. Автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату алымының базалық ставкасына қолданылатын кәдеге жарату алымының базалық ставкалары мен коэффициенттерін индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ұсынады.";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Әдістемеге 2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 13 мамырдағы
№ 136 Бұйрығына
1-қосымша
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін ақы
төлеуді есептеу әдістемесінде
2-қосымша
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесінде көзделген өнім орамының және (немесе) өнімнің бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
6
Өнімнің (тауардың) не оның орамасының түрі
Өнімнің (тауардың) сипаттамасы
Қосымша сипаттама
Өнім (тауар) массасының орташаланған көрсеткіші
Тізбеден өнімнің (тауардың) СЭҚ ТН коды *

Раздел 1. Металлическая упаковка
1.1.
Банки, бутылки металлические
Вместимость, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0402, 0403, 0404, 0409 00 000 0, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 907, 0908, 0909, 0910, 1501, 1502, 1504, 1506 00 000 0, 1509, 1510 00, 1512, 1516, 1517, 1602, 1603 00, 1604, 1605, 1805 00 000 0, 1806, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 00, 2007, 2008, 2009, 2101, 2101, 2103, 2203 00, 3205 00 000 0, 3207, 3208, 3209, 3210 00, 3212, 3213, 3214, 3215, 3303 00, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402

1-бөлім. Металл орама
1.1.
Металл банкалар, бөтелкелер
Сыйымдылығы, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0402, 0403, 0404, 0409 00 000 0, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 907, 0908, 0909, 0910, 1501, 1502, 1504, 1506 00 000 0, 1509, 1510 00, 1512, 1516, 1517, 1602, 1603 00, 1604, 1605, 1805 00 000 0, 1806, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 00, 2007, 2008, 2009, 2101, 2101, 2103, 2203 00, 3205 00 000 0, 3207, 3208, 3209, 3210 00, 3212, 3213, 3214, 3215, 3303 00, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402

2.4.1.
0,001-0,276
1-275
2,5
2.4.2.
0,276-0,325
276-325
3,7
2.4.3.
0,326-0,369
326-369
4,2
2.4.4.
0,370-0,521
370-521
5,1
2.4.5.
0,522-0,971
522-971
6
2.4.6.
0,972-1,854
972-1854
6,3
2.4.7.
1,855-2,275
1855-2275
8,7
2.4.8.
2,276-2,3722
2276-2372
13,1
2.4.9.
2,373-2,951
2373-2951
13,2
2.4.10.
2,952-3,515
2952-3915
21,6
2.4.11.
более 3,515
Более 3915
32,5
2.5.
Мешок из полимерных материалов
Объем, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1517, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1902, 1901, 1904, 1905, 2102, 2101, 2103, 2105 00, 2501 00, 2523 30 000 0, 2523 90 000 0, 3501, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603
2.5.1.
до 10
до 10000
24
2.5.2.
10,001-20
10001-20000
26,3
2.5.3.
20,001-30
20001-30000
40,7
2.5.4.
30,001-40
30001-40000
42,5
2.5.5.
40,001-50
40001-50000
85,4
2.5.6.
50,001-60
50001-60000
114,4
2.5.7.
более 60
более 60000
151
2.6.
Пленка полимерная
Толщина, мм
-
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0405, 0406, 0407, 0408, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 1501, 1502, 1504, 1506 00 000 0, 1510 00, 1512, 1516, 1517, 1601 00, 1806, 1905, 2104, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323, 7324, 7325, 7415, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

2.4.1.
0,001-0,276
1-275
2,5
2.4.2.
0,276-0,325
276-325
3,7
2.4.3.
0,326-0,369
326-369
4,2
2.4.4.
0,370-0,521
370-521
5,1
2.4.5.
0,522-0,971
522-971
6
2.4.6.
0,972-1,854
972-1854
6,3
2.4.7.
1,855-2,275
1855-2275
8,7
2.4.8.
2,276-2,3722
2276-2372
13,1
2.4.9.
2,373-2,951
2373-2951
13,2
2.4.10.
2,952-3,515
2952-3915
21,6
2.4.11.
3,515 аса
3915 аса
32,5
2.5.
Полимер материалдардан жасалған қап
Көлемі, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1517, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1902, 1901, 1904, 1905, 2102, 2101, 2103, 2105 00, 2501 00, 2523 30 000 0, 2523 90 000 0, 3501, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603
2.5.1.
10 дейін
10000 дейін
24
2.5.2.
10,001-20
10001-20000
26,3
2.5.3.
20,001-30
20001-30000
40,7
2.5.4.
30,001-40
30001-40000
42,5
2.5.5.
40,001-50
40001-50000
85,4
2.5.6.
50,001-60
50001-60000
114,4
2.5.7.
60 аса
60000 аса
151
2.6.
Полимер қабыршақ
Қалыңдығы, мм
-
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0405, 0406, 0407, 0408, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 1501, 1502, 1504, 1506 00 000 0, 1510 00, 1512, 1516, 1517, 1601 00, 1806, 1905, 2104, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323, 7324, 7325, 7415, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

3.5.1.
до 0,100
до 100
96,9
3.5.2.
0,101-0,5
101-500
210,4
3.5.3
0,501-1
501-1000
398,9
3.5.4.
1,001-5
1001-5000
1073,7
3.5.6.
5,001-10
5001-10000
1693
3.5.7.
более 10
более 10000
3045
Раздел 4. Бумажная и картонная упаковка
4.1.
Пакеты из бумаги
Вместимость, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0801, 0802, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 3505, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3707, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013
4.1.1.
0,001-0,254
1-254
19,1
4.1.2.
0,255-0,275
255-275
22,5
4.1.3.
0,276-0,325
276-325
24,2
4.1.4.
0,326-0,369
326-369
24,3
4.1.5.
0,370-0,521
370-521
25,4
4.1.6
0,522-0,971
522-971
33,6
4.1.7.
0,972-1,854
972-1854
39,6
4.1.8.
1,855-2,275
1855-2275
40,1
4.1.9.
2,276-2,3722
2276-2372
43,1
4.1.10.
2,373-2,951
2373-2951
53,8
4.1.11.
2,952-3,515
2952-3515
56,2
4.1.12.
более 3,515
более 3515
65,5
4.2.
Ящики и коробки из бумаги/картона.
Вместимость, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1905, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3502, 3503 00, 3505, 3506, 3506, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323,7324, 7325, 7415, 7418, 7419, 7615, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

3.5.1.
0,100 дейін
100 дейін
96,9
3.5.2.
0,101-0,5
101-500
210,4
3.5.3
0,501-1
501-1000
398,9
3.5.4.
1,001-5
1001-5000
1073,7
3.5.6.
5,001-10
5001-10000
1693
3.5.7.
10 аса
10000 аса
3045
4-бөлім. Қағаз және картон орама
4.1.
Қағаздан жасалған пакеттер
Сыйымдылығы, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0801, 0802, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 3505, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3707, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013
4.1.1.
0,001-0,254
1-254
19,1
4.1.2.
0,255-0,275
255-275
22,5
4.1.3.
0,276-0,325
276-325
24,2
4.1.4.
0,326-0,369
326-369
24,3
4.1.5.
0,370-0,521
370-521
25,4
4.1.6
0,522-0,971
522-971
33,6
4.1.7.
0,972-1,854
972-1854
39,6
4.1.8.
1,855-2,275
1855-2275
40,1
4.1.9.
2,276-2,3722
2276-2372
43,1
4.1.10.
2,373-2,951
2373-2951
53,8
4.1.11.
2,952-3,515
2952-3515
56,2
4.1.12.
3,515 аса
3515 аса
65,5
4.2.
Қағаздан/картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар.
Сыйымдылығы, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1905, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3502, 3503 00, 3505, 3506, 3506, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323,7324, 7325, 7415, 7418, 7419, 7615, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

10.1.3.
DOT 5,1
1,07
1,07
10.1.4.
Средневзвешенное
1,07
1,07
*Примечание: Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утверждаемый в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан.
**Примечание: в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ 8273-75 "Бумага оберточная.
Технические условия".
Приложение 2 к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 мая 2021 года № 136
Приложение 3 к Методике
расчета платы за организацию
сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Форма
Информация о применении Справочника усредненных показателей массы единиц упаковки продукции и (или) продукции, предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
__________________________________________________________________
Наименование юридического лица / индивидуального предпринимателя
__________________________________________________________________
БИН/ИИН
_________________________________________________________________
Дата ввоза
Сведения об импортированных товарах в упаковке:
Код ТНВЭД импортируемого товара в упаковке
Наименование товара
Вид упаковки импортируемого товара
Количество единиц упаковки
Вместимость единицы упаковки
Усредненный показатель массы единицы упаковки
Суммарная масса упаковки
____________________________________________ ______________________
(ФИО руководителя)                         (подпись)
___________________________________________________________________
(ФИО лица, ответственного за составление информации)
Дата составления "__" _________ 20__ год
Приложение 3 к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 мая 2021 года № 136
Приложение 4 к Методике
расчета платы за организацию
сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Базовая ставка и коэффициенты платы за утилизацию в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Виды и категории транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Базовая ставка утилизационного сбора
Коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного сбора в отношении транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
1. Транспортные средства категории М1, в том числе повышенной проходимости категории G: легковые автомобили, а также прочие средства передвижения, включенные в группу кодов ТН ВЭД 8703
С электродвигателями, за исключением транспортных средств с гибридной силовой установкой
50 МРП
0
С рабочим объемом двигателя:

10.1.3.
DOT 5,1
1,07
1,07
10.1.4.
Орташа өлшенген
1,07
1,07
*Ескертпе: Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес бекітілетін Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесі.
** Ескертпе: МЕМСТ 8273-75 "Орауыш қағаз. Техникалық шарттар" халықаралық стандартына сәйкес.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 13 мамырдағы
№ 136 Бұйрығына
2-қосымша
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін ақы
төлеуді есептеу әдістемесінде
3-қосымша
Нысан
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесінде көзделген өнім орамының және (немесе) өнімнің бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығын қолдану туралы ақпарат
__________________________________________________________________
Заңды тұлғаның / дара кәсіпкердің атауы
__________________________________________________________________
БСН/ЖСН
_________________________________________________________________
Әкелу күні
Импортталған орамадағы тауарлар туралы мәліметтер:
Импортталатын орамадағы тауардың СЭҚТН коды
Тауардың атауы
Импортталатын тауар орамасының түрі
Орама бірліктерінің саны
Орама бірлігінің сыйымдылығы
Орама бірлігі массасының орташаланған көрсеткіші
Ораманың жиынтық массасы
____________________________________________ ______________________
(Басшының ТАӘ) (қолы, мөрі)
_________________________________________________
(Ақпаратты жасау үшін жауапты адамның ТАӘ)
Жасау күні 20__ жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 13 мамырдағы
№ 136 Бұйрығына
3-қосымша
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін ақы
төлеуді есептеу әдістемесінде
4-қосымша
Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемақысының негізгі мөлшерлемесі және коэффициенттері
Көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері және санаттары
Кәдеге жаратудың негізгі мөлшерлемесі
Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауылшаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жаратудың негізгі мөлшерлемесіне қолданылатын коэффициенттері
1. М1 санатының көлік құралдары, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары: жеңіл автомобильдер, сондай-ақ 8703 СЭҚ ТН кодтарыныңтобына енгізілген басқа да қозғалыс құралдары
Гибридті күш қондырғысы бар көлік құралдарын қоспағанда, электрқозғалтқышы бар
50 АЕК
0
Қозғалтқыштыңжұмыскөлемі: