Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 337. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2021 года № 22941
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания.
2. Департаменту военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"__" __________ 2021 года
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 1 июня 2021 года № 337
Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания определяют порядок установления стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания.
2. Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания включают в себя процесс ценообразования стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания, предметом регулирования являются правоотношения, возникающие при оказании услуг (работ) на платной основе в сфере обороны и безопасности.
3. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) заказчик исследований, консалтинговых услуг и государственного задания – структурное подразделение Министерства обороны Республики Казахстан, Генерального штаба, главные управления и управления Вооруженных Сил Республики Казахстан, управления главнокомандующих видами Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – заказчик), подающее заявку на проведение исследования, консалтинговой услуги, государственного задания (далее – заявка);

Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 1 маусымдағы № 337 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 4 маусымда № 22941 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2021 жылғы "___"_______
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы 1 маусымдағы
№ 337 бұйрығымен бекітілген
Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын белгілеу тәртібін айқындайды.
2. Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау қағидалары зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнына баға белгілеу процесін қамтиды, реттеу мәні қорғаныс және қауіпсіздік саласында ақылы негіздегі қызметтерді көрсету (жұмыстар) кезінде туындайтын құқықтық қатынастар болып табылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың тапсырыс берушісі – зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы жүргізуге өтінім (бұдан әрі – өтінім) беретін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының құрылымдық бөлімшесі, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бас басқармалары мен басқармалары, әскер түрлері бас қолбасшыларының басқармалары (бұдан әрі – тапсырыс беруші);

2) потенциальный исполнитель исследований, консалтинговых услуг и государственного задания – юридическое и/или физическое лицо (далее – потенциальный исполнитель), подавшее проект на выполнение исследований, консалтинговых услуг и государственного задания (далее – проект).
Глава 2. Определение стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания
4. Для выполнения исследований, консалтинговых услуг и государственного задания заказчиком подается заявка на проведение исследований (консалтинговых услуг, государственного задания) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. При формировании стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания потенциальный исполнитель к расходам относит затраты на:
1) оплату труда;
2) служебные командировки;
3) прочие услуги и работы (услуги прочих организаций, субъектов предпринимательства, необходимые при выполнении исследований, консалтинговых услуг и государственного задания по проекту, выполнение работ (аутсорсинг), предоставляются с указанием исполнителей работ и расшифровкой по видам, объемам, ожидаемым результатам работ по реализации проекта;
4) приобретение материалов (расходных материалов);
5) научно-организационное сопровождение (расходы на публикации, патентование и приобретение аналитических материалов);
6) аренду помещений, оборудования и техники;
7) эксплуатационные расходы оборудования и техники (на коммунальные услуги, связанные с реализацией проекта, а также расходы на обслуживание помещений, оборудования и техники, непосредственно задействованных в выполнении исследований, консалтинговых услуг и государственного задания);
8) налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
6. Все расчеты при формировании стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственного задания потенциальный исполнитель заполняет и представляет заказчику согласно таблицам, указанных в приложении 2 настоящих Правил.
7. В случаях несоответствия средней цены с портала "Государственные закупки Республики Казахстан" по приобретаемым товарам, работам, услугам с расчетами в заявке, указанными в пункте 5 настоящих Правил, заказчик возвращает заявку потенциальному исполнителю для устранения замечаний. Доработанные расчеты потенциальный исполнитель направляет заказчику в течении 3 (трех) рабочих дней с момента получения возврата.
Приложение 1
к Правилам определения
стоимости исследований,
консалтинговых услуг,
государственного задания
Форма
Заявка на проведение исследований (консалтинговых услуг,
государственного задания)
Структурное подразделение: ________________________________________________
(наименование структурного подразделения Министерства обороны,
Генерального штаба, Вооруженных Сил Республики Казахстан
(далее – структурное подразделение МО, ГШ, ВС РК)
Тема: ___________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(полное наименование темы исследований (консалтинговых услуг, государственного
задания) без сокращений)
Обоснование актуальности:______________________________________________________
______________________________________________________________________________
(подробное описание необходимости проведения исследований (консалтинговых услуг,
государственного задания)
Ожидаемые результаты:

2) зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың әлеуетті орындаушысы – зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындауға жобаны (бұдан әрі – жоба) берген заңды және/немесе жеке тұлға (бұдан әрі – әлеуетті орындаушы).
2-тарау. Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын айқындау
4. Зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындау үшін тапсырыс беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зерттеулерді (консалтингтік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік тапсырманы) жүргізуге өтінім береді.
5. Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын қалыптастыру кезінде әлеуетті орындаушы мынадай шығынды шығысқа жатқызады:
1) еңбекке ақы төлеу;
2) қызметтік іссапарлар;
3) өзге де көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар (жоба бойынша зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындау кезінде өзге де ұйымдар, кәсіпкерлік субъектілері көрсететін қызметтер, жұмыстарды орындау (аутсорсинг) жұмыстарды орындаушыларды және жобаны іске асыру бойынша жұмыстар түрлерін, ауқымын, күтілетін нәтижелер бойынша ашып көрсетумен ұсынылады;
4) материалдарды (шығыс материалдарын) сатып алу;
5) ғылыми-ұйымдастыруды сүйемелдеу (жарияланымдарға, талдамалы материалдарды патенттеуге және сатып алуға шығыстар);
6) үй-жайларды, жабдық пен техниканы жалға алу;
7) жабдық пен техникаға пайдалану шығыстары (жобаны іске асыруға байланысты коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, сондай-ақ зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындауға тікелей тартылған үй-жайларға, жабдық пен техникаға қызмет көрсетуге шығыстар);
8) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер.
6. Әлеуетті орындаушы зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманың құнын қалыптастыру кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген кестелерге сәйкес барлық есептерді толтырады және тапсырыс берушіге ұсынады.
7. Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша "Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу" порталынан орташа баға осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген өтінімдегі есептермен сәйкес келмеген жағдайларда тапсырыс беруші ескертулерді жою үшін өтінімді әлеуетті орындаушыға қайтарады. Әлеуетті орындаушы толық пысықтаған есептерді қайтарылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге жолдайды.
Зерттеулердің, консалтингтік
көрсетілетін қызметтер мен
мемлекеттік тапсырманың
құнын айқындау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Зерттеулерді (консалтингтік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік тапсырманы) жүргізуге өтінім
Құрылымдық бөлімше: ______________________________________________________
(Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы, Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшесінің атауы (бұдан әрі – ҚР ҚМ, БШ, ҚК құрылымдық бөлімшесі)
Тақырыбы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қысқартусыз зерттеулер (консалтингтік көрсетілетін қызметтер, мемлекеттік тапсырма) тақырыбының толық атауы)
Өзектілігінің негіздемесі: ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(зерттеулерді (консалтингтік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік тапсырманы) жүргізу қажеттілігінің нақты сипаттамасы)
Күтілетін нәтижелер:

1. ____________________________________________
2. ____________________________________________
3. ____________________________________________
(краткое описание ожидаемых результатов исследований (консалтинговых услуг,
государственного задания)
Предполагаемый срок реализации: ______________________________________
(предполагаемый месяц и год завершения исследований (консалтинговых услуг,
государственного задания)
Предполагаемые целевые командировки:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
(указать место, куда необходимо выехать для более качественного выполнения
исследований (консалтинговых услуг, государственного задания)
Начальник структурного подразделения ________________________________
(наименование Заказчика)
Воинское звание ____________________________________________________
фамилия, инициалы (роспись начальника структурного подразделения МО, ГШ, ВС РК)
Дата
Место печати
Приложение 2
к Правилам определения
стоимости исследований,
консалтинговых услуг и
государственного задания
Форма
Таблица 1 – Сводный сметный расчет расходов по запрашиваемой сумме
№ п/п
Наименование статьи расходов
Объем финансирования, тысяч тенге
Всего
20___ год
(1-й год)
20___ год
(2-й год)
20___ год
(3-й год)
1.
Оплата труда
2.
Служебные командировки:
1)
в пределах Республики Казахстан
2)
за пределы Республики Казахстан
3.
Прочие услуги и работы
4.
Приобретение материалов
5.
Научно-организационное сопровождение
6.
Аренда помещений
7.
Аренда оборудования и техники
8.
Эксплуатационные расходы оборудования и техники, используемых для реализации исследований (консалтинговых услуг и государственного задания)
9.
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
Итого
Примечание:
Сводный расчет по проекту (бюджет) распределяется в соответствии с планом работ и направлен на статьи расходов, связанные с данным проектом.
Таблица 2 – Оплата труда
№ п/п
Позиция
Занятость (полная / не полная)
Оплата труда, тенге
Ставка, тенге в месяц
1-й год
2-й год
3-й год
Всего

1. ____________________________________________
2. ____________________________________________
3. ____________________________________________
(зерттеулер (консалтингтік көрсетілетін қызметтер, мемлекеттік тапсырма) күтілетін нәтижелерінің қысқаша сипаттамасы)
Болжамды іске асыру мерзімі: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(зерттеулер (консалтингтік көрсетілетін қызметтер, мемлекеттік тапсырма) аяқталатын болжамды ай және жыл)
Болжамды мақсатты іссапарлар:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
(зерттеулерді (консалтингтік көрсетілетін қызметтерді, мемлекеттік тапсырманы) анағұрлым сапалы орындау үшін бару қажет орынды көрсету)
Құрылымдық бөлімшенің бастығы ________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы)
Әскери атағы ______________________________________ тегі, инициалдары
(ҚР ҚМ, БШ, ҚК құрылымдық бөлімшесі бастығының қолы)
Күні Мөр орны
Зерттеулердің, консалтингтік
көрсетілетін қызметтер мен
мемлекеттік тапсырманың
құнын айқындау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
1-кесте – Сұрау салынатын сома бойынша сметалық жиынтық шығыс есебі
Р/с
Шығыстар құжатының атауы
Қаржыландыру ауқымы, мың теңге
Барлығы
20___ жыл
(1-ші жыл)
20___ жыл
(2-ші жыл)
20___ жыл
(3-ші жыл)
1.
Еңбекке ақы төлеу
2.
Қызметтік іссапарлар:
1)
Қазақстан Республикасы шегінде
2)
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге
3.
Басқа да көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар
4.
Материалдарды сатып алу
5.
Ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу
6.
Үй-жайларды жалға алу
7.
Жабдық пен техниканы жалға алу
8.
Зерттеулерді (консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы) іске асыру үшін пайдаланылатын жабдық пен техниканы пайдалану шығысы
9.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
Жиыны
Ескертпе:
Жоба (бюджет) бойынша жиынтық есеп жұмыс жоспарына сәйкес бөлінеді және осы жобамен байланысты шығыстар құжатына жіберіледі.
2-кесте – Еңбекке ақы төлеу
Р/с №
Ұстаным
Жұмыспен қамтылуы (толық / толық емес)
Еңбекке ақы төлеу, теңге
Мөлшерлеме, айына,
теңге
1-ші жыл
2-ші жыл
3-ші жыл
Барлығы

(графа 6+ графа 8+ графа 10)
Кол-во месяцев работы
Сумма
(графа 3 × графа 4 × графа 5)
Кол-во месяцев работы
Сумма
(графа 3 × графа 4 × графа 7)
Кол-во месяцев работы
Сумма
(графа 3 × графа 4 × графа 9)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
х
х
х
Примечание:
Указываются расходы, подлежащие выплате в качестве вознаграждения за труд персоналу проекта, с учетом индивидуального подоходного налога и обязательного пенсионного взноса (прилагать проект штатного расписания). При этом, ежемесячное вознаграждение за труд не должно превышать среднестатистическую заработную плату в Республике Казахстан, размещенной на сайте Бюро национальной статистики Республики Казахстан на дату составления расчета. В расчете также учитывается выплата отпускных, кроме выплат компенсационного и стимулирующего характера.
Для персонала, данные, которых не известны на дату подготовки заявки и привлечение, которых планируется в случае выполнения исследований, консалтинговых услуг и государственного задания, в столбце "Ф.И.О (при его наличии), степень/ученая степень, ученое звание" указывается слово "Вакансия".
Для персонала, которые не определены на дату подготовки заявки, в столбце "Основное место работы, должность" указывается прочерк.
Таблица 3 – Служебные командировки в пределах Республики Казахстан
№ п/п
Пункт назначения (наименование населенного пункта, область)
Нормы возмещения расходов на 1 человек, тенге
Среднегодовое количество человеко-дней
Среднегодовое количество командируемых, человек
Средняя стоимость одного проезда в оба конца, тенге
Всего, тысяч тенге графа 7 × (графа 3 × графа 5+ графа 4 × графа 6)+ графа 7 × графа 8
суточные (2МРП)
наем жилого помещения
для суточных расходов
по найму жилого помещения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.

(6-баған+ 8-баған+ 10-баған)
Жұмыс айының саны
Сомасы
(3-баған x 4-баған х 5-баған)
Жұмыс айының саны
Сомасы
(3-баған x 4-баған × 7-баған)
Жұмыс айының саны
Сомасы
(3-баған x 4-баған х 9 баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
х
х
х
Ескертпе:
Жеке табыс салығын және міндетті зейнетақы жарнасын (штаттық кесте жобасын қоса беру) ескере отырып, жоба персоналының еңбегіне сыйақы ретінде төленуге тиіс шығыстар көрсетіледі. Бұл ретте еңбегі үшін ай сайынғы сыйақы Қазақстан Республикасы Ұлттық статистика бюросының сайтында есепті жасау күні орналастырылған Қазақстан Республикасындағы орташа жалақыдан аспауға тиіс. Есепте сонымен қатар өтемақы және ынталандыру сипатындағы төлемдерден басқа, демалыс ақысын төлеу ескеріледі.
Өтінімді дайындау күніне деректері белгісіз және зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындаған жағдайда оларды тарту жоспарланатын персонал үшін "Т.А.Ә. (бар болған кезде), дәрежесі/ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы" деген бағанда "Бос орын" деген сөз көрсетіледі.
Өтінімді дайындау күні айқындалмаған персонал үшін "Негізгі жұмыс орны, лауазымы" деген бағанда сызықшамен көрсетіледі.
3-кесте – Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлар
Р/с
Белгіленген пункт (елді мекеннің атауы, облыс)
1 адамға шығысты өтеу нормалары, теңге
Орташа жылдық сан адам/күн
Іссапарға жіберілетіндердің орташа жылдық сан, адам
Екі жаққа бір рет барып-қайту жолақысының орташа құны, теңге
Барлығы, мың теңге
7-баған × (3-баған х 5-баған+ 4-баған × 6-баған) + 7-баған × 8-баған
тәуліктік
(2 АЕК)
тұрғын үй-жайды жалдау
тәуліктік шығыс үшін
тұрғын үй-жайды жалдау бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.

20___год (1-й год)
х
1)
2)
2.
20___год (2-й год)
х
1)
2)
3.
20___год (3-й год)
х
1)
2)
Итого (графа 1 + графа 2 + графа 3)
Примечание:
Указываются все расходы, связанные с командировками в пределах и за пределы Республики Казахстан, напрямую связанные с проведением исследований, консалтинговых услуг и государственного задания, включая участие в конференциях, семинарах, симпозиумах, выезды для использования инфраструктуры (по билетам (авто, железнодорожные, авиабилеты) прилагать ценовые предложения с сайтов обслуживаемых компаний, проект плана командировок).

20___жыл (1-ші жыл)
х
1)
2)
2.
20___жыл (2-ші жыл)
х
1)
2)
3.
20___жыл (3-ші жыл)
х
1)
2)
Жиыны (1-баған + 2-баған + 3-баған)
Ескертпе:
Конференцияларға, семинарларға, симпозиумдарға қатысуды, инфрақұрылымды пайдалануға арналған сапарларды қоса алғанда, зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы жүргізумен тікелей байланысты Қазақстан Республикасының шегінде және одан тысқары жерлерге іссапарлармен байланысты барлық шығыстар көрсетіледі (билеттер бойынша (авто, теміржол, авиабилеттер) қызмет көрсетілетін компаниялардың сайттарынан баға ұсыныстарын, іссапарлар жоспарының жобасын қоса беру).

При суммы возмещения расходов командированному работнику осуществляется согласно Правилам о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428 и Правилами возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2008 года № 256.
Таблица 4 – Служебные командировки за пределы Республики Казахстан
№ п/п
Пункт назначения (страна, город)
Наименование статьи расходов
Стоимость, тенге
Среднегодовое количество человеко-дней
Среднегодовое количество командируемых, человек
Всего,

Іссапарға жіберілген қызметкерге шығыстарды өтеу сомасы кезінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі № 1428 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережеге және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысымен бекітілген Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
4-кесте – Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге қызметтік іссапарлар
Р/с №
Іссапарға баратын жер (ел, қала)
Шығыстар құжатының атауы
Құны, теңге
Адамның орташа жылдық саны /күндер
Іссапарға жіберілетін адамдардың орташа жылдық саны
Барлығы,

тыс. тенге (графа 4 × графа 5 × графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
1.
20___ год (1-й год) всего
х
х
Проезд в оба конца, тенге
Проживание, тенге в сутки
Суточные, тенге в сутки
Визовые расходы, тенге
Медицинская страховка, тенге
Всего
2.
20___ год (2-й год) всего
х
х
Проезд в оба конца, тенге
Проживание, тенге в сутки
Суточные, тенге в сутки
Визовые расходы, тенге
Медицинская страховка, тенге
Всего
3.
20___год (3-й год) всего
х
х
Проезд в оба конца, тенге
Проживание, тенге в сутки
Суточные, тенге в сутки
Визовые расходы, тенге
Медицинская страховка, тенге
Всего
Итого (графа 1 + графа 2 + графа 3)
х
х
Примечание:
Заполняется на каждую командировку за пределы Республики Казахстан в соответствующий год реализации проекта.

мың теңге (4-баған х 5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
1.
20___ жыл (1 жыл), барлығы
х
х
Екі жаққа барып-қайтуға жол жүру ақысы, теңге
Тұру ақысы, тәулігіне теңгемен
Тәулікақы, тәулігіне теңгемен
Визалық шығыстар, теңге
Медициналық сақтандыру, теңге
Барлығы
2.
20___ жыл (2-ші жыл), барлығы
х
х
Екі жаққа барып-қайтуға жол жүру ақысы, теңге
Тұру ақысы, тәулігіне теңгемен
Тәулікақы, тәулігіне теңгемен
Визалық шығыстар, теңге
Медициналық сақтандыру, теңге
Барлығы
3.
20___жыл (3-ші жыл), барлығы
х
х
Екі жаққа барып-қайтуға жол жүру ақысы, теңге
Тұру ақысы, тәулігіне теңгемен
Тәулікақы, тәулігіне теңгемен
Визалық шығыстар, теңге
Медициналық сақтандыру, теңге
Барлығы
Барлығы (1-баған + 2-баған + 3-баған)
х
х
Ескертпе:
Жобаны іске асырудың тиісті жылында Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әрбір іссапарға толтырылады.

Нормы возмещения суточных расходов и предельные нормы возмещения расходов по найму гостиничных номеров работникам рассчитываются в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2008 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства".
При выезде за границу транспортные расходы в иностранной валюте возмещаются в размере стоимости авиабилета по классу "Экономический".
Таблица 5 – Прочие услуги и работы
№ п/п
Наименование и краткая характеристика услуги
Исполнитель
Результат услуги
Единица измерения
Количество, единиц
Всего, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1.
20__ год (1-й год)
х
х
х
х

Қызметкерлерге тәуліктік шығыстарды өтеу нормалары және қонақүй нөмірлерін жалдау жөніндегі шығыстарды өтеудің шекті нормалары "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысына сәйкес есептеледі.
Шетелге шыққан кезде "Экономикалық" сыныбы бойынша авиабилет құны мөлшерінде шетел валютасындағы көлік шығыстары өтеледі.
5-кесте – Басқа да көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар
Р/с №
Көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша сипаттамасы
Орындаушы
Көрсетілетін қызмет нәтижесі
Өлшем бірлігі
Бірлік саны
Барлығы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1.
20__ _ жыл (1 жыл)
х
х
х
х

1)
2)
Всего
2.
20__ год (2-й год)
х
х
х
х
1)
2)
Всего
3.
20__ год (3-й год)
х
х
х
х
1)
2)
Всего
Итого (графа 1 + графа 2 + графа 3), тысяч тенге
х
х
х
Примечание:
Указываются расходы на услуги, приобретаемые исполнителем, связанные с выполнением исследований, консалтинговых услуг и государственного задания у субъектов предпринимательства, результат которых необходим для достижения цели проекта, в том числе (1) услуги научных лабораторий коллективного пользования и других лабораторий, (2) услуги организаций соисполнителей, (3) организационные взносы за участие в конференциях, семинарах и симпозиумах (по приобретаемым товарам, работам, услугам прикладывается средняя цена с портала "Государственные закупки Республики Казахстан").
Таблица 6 – Приобретение материалов
№ п/п
Наименование материалов
Единица измерения
Цена за единицу, тенге
20___ год (1-й год)
20___ год (2-й год)
20___ год (3-й год)
Стоимость всего, тенге (графа 6 + графа 8 + графа 10)
Количество
Стоимость, тенге (графа 4 × графа 5)
Количество
Стоимость, тенге (графа 4 × графа 5)
Количество
Стоимость, тенге (графа 4 × графа 5)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого:
х
х
х
Примечание:
Указываются все затраты, связанные с выполнением исследований, консалтинговых услуг и государственного задания на материалы, необходимые для достижения цели проекта, в том числе химические реактивы, растворители, стандартные образцы, расходные лабораторные материалы, запасные части для научно-исследовательского оборудования, горюче-смазочные материалы и другие (по приобретаемым товарам, работам, услугам прикладывается средняя цена с портала "Государственные закупки Республики Казахстан").
Таблица 7 – Научно-организационное сопровождение
№ п/п
Наименование услуг
Результат услуги, его основные характеристики
Единица измерения
Количество единиц
Стоимость всего, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
20___ год (1-й год), всего
х
х
1)
2)
2.
20___ год (2-й год), всего
х
х

1)
2)
Барлығы
2.
20__ _ жыл (2-ші жыл)
х
х
х
х
1)
2)
Барлығы
3.
20__ _ жыл (3-ші жыл)
х
х
х
х
1)
2)
Барлығы
Барлығы (1-баған + 2-баған + 3-баған), мың теңге
х
х
х
Ескертпе:
Орындаушы кәсіпкерлік субъектілерінен сатып алатын жобаның мақсатына қол жеткізу үшін қажет зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындаумен байланысты көрсетілетін қызметтерге, оның ішінде (1) ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалар және басқа да зертханалар, (2) көрсетілетін қызметті бірлесіп орындаушы ұйымдар көрсететін қызметтерге шығыстар, (3) конференцияларға, семинарлар мен симпозиумдарға (сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша "Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу" порталынан орташа баға қоса беріледі) қатысқаны үшін ұйымдық жарналар көрсетіледі.
6-кесте – Материалдарды сатып алу
Р/с №
Материалдардың атауы
Өлшем бірлігі
Бірлік үшін бағасы, теңге
20___ жыл
(1 жыл)
20___ жыл
(2-ші жыл)
20___ жыл
(3-ші жыл)
Құны барлығы, теңге (6-баған + 8-баған + 10-баған)
Саны
Құны, теңге (4-баған х 5-баған)
Саны
Құны, теңге (4-баған х 5-баған)
Саны
Құны, теңге (4-баған х 5-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны:
х
х
х
Ескертпе:
Жоба мақсатына қол жеткізу үшін материалдарға, оның ішінде химиялық реактивтерге, ерітінділерге, стандартты үлгілерге, зертханалық шығыс материалдарына, ғылыми-зерттеу жабдығы үшін қосалқы бөлшектерге, жанар-жағармай материалдары мен басқаларға (сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша "Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу" порталынан орташа баға қоса беріледі) қажетті зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындаумен байланыстыбарлық шығындар көрсетіледі.
7-кесте – Ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу
Р/с №
Көрсетілетін қызмет атауы
Көрсетілетін қызмет нәтижесі, оның негізгі сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Бірлік саны
Барлық құны, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
20___ жыл (1 жыл), барлығы
х
х
1)
2)
2.
20___ жыл (2-ші жыл), барлығы
х
х

1)
2)
3.
20___ год (3-й год), всего
х
х
1)
2)
Итого (графа 1 + графа 2 + графа 3)
х
х
Примечание:
Указываются расходы (1) на патентование научных результатов, полученных в результате проекта, (2) публикацию результатов исследований, консалтинговых услуг и государственного задания, (3) приобретение аналитических материалов (по приобретаемым товарам, работам, услугам прикладывается средняя цена с портала "Государственные закупки").
Таблица 8 – Аренда помещений
№ п/п
Наименование услуг
Основные характеристики объекта аренды
Единица измерения
Цена за единицу, тенге
Количество, единиц
Всего, тенге (графа 5 × графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
1.
20__ год (1-й год), всего
х
х
х
1)
2)
2.
20__ год (2-й год), всего
х
х
х
1)

1)
2)
3.
20___ жыл (3 жыл), барлығы
х
х
1)
2)
Жиыны (1-баған + 2-баған + 3-баған)
х
х
Ескертпе:
Жоба нәтижесінде алынған ғылыми нәтижелерді патенттеуге (1), зерттеулер нәтижелерін жариялауға, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмаға (2), талдау материалдарын сатып алуға (3) (сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша "Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу" порталынан орташа баға қоса беріледі) шығыстары көрсетіледі.
8-кесте – Үй-жайларды жалға алу
Р/с №
Қызмет атауы
Жалдау объектісінің негізгі сипаттамалары
Өлшем бірлігі
Бірлік құны, теңге
Бірлік саны
Барлығы, теңге (5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
1.
20__ _ жыл (1 жыл), барлығы
х
х
х
1)
2)
2.
20__ _ жыл (2-ші жыл), барлығы
х
х
х
1)

2)
3.
20__ год (3-й год), всего
х
х
х
1)
2)
Итого (графа 1 + графа 2 + графа 3)
х
х
х
Примечание:
Указываются расходы, связанные с выполнением исследований, консалтинговых услуг и государственного задания на аренду помещений, оборудования и техники, необходимых для достижения цели проекта, при отсутствии соответствующих помещений у заявителя (по приобретаемым товарам, работам, услугам прикладывается средняя цена с портала "Государственные закупки Республики Казахстан").
Таблица 9 – Аренда оборудования и техники
№ п/п
Наименование услуг
Основные характеристики объекта аренды
Единица измерения
Цена за единицу, тенге
Количество, единиц
Всего, тенге (графа 5 × графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
1.
20__ год (1-й год), всего
х
х
х
1)
2)
2.
20__ год (2-й год), всего
х
х
х
1)
2)
3.
20__ год (3-й год), всего
х
х
х

2)
3.
20__ _ жыл (3 жыл), барлығы
х
х
х
1)
2)
Жиыны (1-баған + 2-баған + 3-баған)
х
х
х
Ескертпе:
Өтініш иесінде тиісті үй-жайлар болмаған кезде жоба мақсатына қол жеткізу үшін қажетті үй-жайларды, жабдық пен техниканы жалға алуды зерттеулерді, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырманы орындаумен байланысты (сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша "Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу" порталынан орташа баға қоса беріледі) шығыстар көрсетіледі.
9-кесте – Жабдықты және техниканы жалға алу
Р/с №
Қызмет атауы
Жалға беру объектісінің негізгі сипаттамалары
Өлшем бірлігі
Бірлік бағасы, теңге
Бірлік саны
Барлығы, теңге (5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
1.
20__ _ жыл (1 жыл), барлығы
х
х
х
1)
2)
2.
20__ _ жыл (2-ші жыл), барлығы
х
х
х
1)
2)
3.
20__ _ жыл (3 жыл), барлығы
х
х
х