Об утверждении Правил обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 213/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2021 года № 23111.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
Сноска. Вводится в действие с 01.07.2021 в соответствии с пунктом 5 настоящего приказа.
В соответствии с пунктом 5 статьи 64 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 29 июня 2020 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
2. Признать утратившим силу приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 50 "Об утверждении Правил обращения посредством видеоконференцсвязи или видеообращения физических и юридических лиц к руководителям государственных органов и их заместителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13206).
3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.

Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 213/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 маусымда № 23111 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
2020 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 64-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
2."Жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс немесе бейнеөтініш арқылы жүгіну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 50 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13206 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
Утвержден
приказом Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 16 июня 2021 года № 213/НҚ
Правила обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 64 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяет порядок обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям (далее – руководители государственных органов).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
2. Сбор, обработка и защита персональных данных при обращении посредством видеоконференцсвязи осуществляется согласно законодательству Республики Казахстан о персональных данных и их защите.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и сокращения:
1) уполномоченный орган в сфере информатизации – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере информатизации и "электронного правительства";
2) административная процедура – деятельность административного органа, должностного лица по рассмотрению административного дела, принятию и исполнению по нему решения, совершаемая на основании обращения или по собственной инициативе, а также деятельность, осуществляемая в порядке упрощенной административной процедуры.

5. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 16 маусымдағы
№ 213/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 64-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына (бұдан әрі – мемлекеттік органдардың басшылары) бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
2. Бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым берілген кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау Қазақстан Республикасының дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
3. Осы Қағидаларда мынадай негiзгi ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган – ақпараттандыру және "электрондық үкiмет" саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) әкімшілік рәсім – әкімшілік органның, лауазымды адамның әкімшілік істі қарау, ол бойынша шешімді қабылдау және орындау жөніндегі, жолданым негізінде немесе өз бастамасы бойынша жасалатын қызметі, сондай-ақ оңайлатылған әкімшілік рәсім тәртібімен жүзеге асырылатын қызмет;

3) участники административной процедуры – государственные органы, административные органы, должностные лица, а также физические и юридические лица.
4) видеоконференцсвязь – услуга связи с использованием информационно-коммуникационных технологий для интерактивного взаимодействия нескольких удаленных абонентов в режиме реального времени с возможностью обмена аудио и видеоинформацией;
5) исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026);
6) исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026);
7) исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026);
8) онлайн-прием – действие субъекта, должностного лица по принятию обращения физических и (или) юридических лиц посредством видеоконференцсвязи, осуществляемое Государственной корпорацией "Правительство для граждан";
9) "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее -Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
10) исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026);
11) оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
12) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;

3) әкімшілік рәсімге қатысушылар – мемлекеттік органдар, әкімшілік органдар, лауазымды адамдар, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
4) бейнеконференц-байланыс – өзара қашық бірнеше абоненттің нақты уақыт режимінде аудио және бейнеақпарат алмасу мүмкіндігі беріліп, интерактивтік өзара іс-қимыл жасауы үшін ақпараттық-коммуникациялық технологиялар пайдаланылатын көрсетілетін байланыс қызметі;
5) алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен;
6) алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен;
7) алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен;
8) онлайн-қабылдау – Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылатын, субъектінің, лауазымды тұлғаның жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін бейне-конференцбайланыс арқылы қабылдау жөніндегі әрекеті;
9) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
10) алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен;
11) "электрондық үкiмет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы (бұдан әрі – оператор) – "электрондық үкiмет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;
12) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;

13) кабинет пользователя на веб-портале "электронного правительства" (далее – личный кабинет) – компонент веб-портала "электронного правительства", предназначенный для официального информационного взаимодействия физических и юридических лиц с государственными органами по вопросам оказания услуг в электронной форме, вопросам обращения к субъектам, рассматривающим обращения указанных лиц, а также использования персональных данных.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
Глава 2. Порядок обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям
4. Первые руководители государственных органов самостоятельно утверждают график приема участников административной процедуры на предстоящий квартал года (далее – График приема) согласно Кодексу, с указанием выделенного времени на проведение приема посредством видеоконференцсвязи по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации.
5. Утвержденный График приема не менее чем за пятнадцать календарных дней до начала квартала направляется ответственным сотрудником государственного органа в уполномоченный орган в сфере информатизации для размещения на веб-портале "электронного правительства".
6. Решение государственных органов на заявление участника административной процедуры о приеме посредством видеоконференцсвязи подразделяются на следующие виды:
1) о назначении приема посредством видеоконференцсвязи, с указанием его даты и времени проведения;
2) об отказе в удовлетворении заявления, если вопрос вне компетенции государственного органа.
До принятия решения об отказе в удовлетворении заявления о приеме посредством видеоконференцсвязи государственный орган обязан предоставить возможность участнику административной процедуры выразить свою позицию к данному решению (заслушивание), о котором заявитель уведомляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до его принятия.
Заслушивание производится в соответствии с требованиями статьи 63 Кодекса.
7. Уведомление о принятом решении государственного органа направляется на адрес электронной почты и в личный кабинет участника административной процедуры посредством портала "электронного правительства", а также сообщается оператору и Государственной корпорации, в котором будет проведен прием посредством видеоконференцсвязи в соответствии с перечнем Государственной корпорации, в которых установлено оборудование по приему обращений посредством видеоконференцсвязи, размещенным на веб-портале "электронного правительства".

13) "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушылардың кабинеті (бұдан әрі – жеке кабинет) – "электрондық үкімет" веб-порталының өтініштерді қарайтын субъектілерге өтініш беру мәселелері, сондай-ақ дербес деректерді пайдалану мәселелері бойынша электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдармен ресми ақпараттық өзара іс-қимылына арналған құрам бөлігі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
2-тарау. Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференц-байланыс арқылы жолданым беру тәртібі
4. Мемлекеттік органның бірінші басшылары ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның келісуімен бейнеконференц-байланысы арқылы қабылдауды өткізуге бөлінген уақытты көрсете отырып, алдағы тоқсанға Кодекске сәйкес әкімшілік рәсімге қатысушылардың қабылдау кестесін (бұдан әрі – Қабылдау кестесі) дербес бекітеді.
5. "Электрондық үкімет" веб-порталына орналастыру үшін ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік органның жауапты қызметкері бекітілген Қабылдау кестесін тоқсан басталғанға дейін кем дегенде күнтізбелік он бес күн бұрын жібереді.
6. Бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау туралы әкімшілік рәсімге қатысушының арызына берген мемлекеттік органдардың шешімдері мынадай түрлерге бөлінеді:
1) бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау күнін және өткізу уақытын белгілеу;
2) егер мәселе мемлекеттік орган басшысының құзыретіне жатпаса, өтінішті қанағаттандырудан бас тарту.
Бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау туралы жолданымды қанағаттандырудан бас тарту туралы шешім қабылдау үшін мемлекеттік орган әкімшілік рәсімге қатысушыға осы шешімге қатысты өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік беруге міндетті, ол туралы арыз иесіне алдын ала, бірақ ол қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей хабарланады.
Тыңдау Кодекстің 63-бабының талаптарына сәйкес жүргізіледі.
7. Мемлекеттік органның қабылданған шешімі туралы хабарламасы әкімшілік рәсімге қатысушының электрондық поштасының мекенжайына немесе оның жеке кабинетіне "электрондық үкімет" порталы арқылы жіберіледі, сондай-ақ операторға және "электрондық үкімет" веб-порталына орналастырылған бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау бойынша жабдықтар орнатылған Мемлекеттік корпорацияның тізбесіне сәйкес, бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау жүргізілетін Мемлекеттік корпорацияға хабарланады.

8. При завершении регистрации участников административной процедуры на прием к руководителям государственного органа на предстоящий месяц в пределах утвержденного Графика приема, ответственный сотрудник государственного органа составляет расписание приема посредством видеоконференцсвязи (далее – расписание) и не позднее трех рабочих дней до начала месяца, в котором запланировано проведение онлайн-приема, передает его оператору и Государственной корпорации.
9. Оператор в течение одного рабочего дня после поступления размещает расписание на веб-портале "электронного правительства".
10. Срок административной процедуры, возбужденной на основании обращения, составляет пятнадцать рабочих дней со дня поступления обращения, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан в соответствии со статьей 76 Кодекса.
Срок рассмотрения жалобы составляет двадцать рабочих дней со дня поступления жалобы в соответствии со статьей 99 Кодекса.
Глава 3. Порядок обращений участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям посредством видеообращения
Сноска. Глава 3 исключена приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
Приложение
к Правила обращения
посредством
видеоконференцсвязи
участников административной
процедуры к руководителям
государственных органов и их
заместителям
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.05.2023 № 122/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01.01.2026).
Форма заполнения обращения посредством видеоконференцсвязи

8. Келесі айға бекітілген Кестенің шеңберінде мемлекеттік орган басшыларының қабылдауына әкімшілік рәсімге қатысушыларды тіркеу аяқталған кезде, мемлекеттік органның жауапты қызметкері бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау кестесін (бұдан әрі – кесте) жасайды және бейнеконференц-байланыс арқылы қабылдау жоспарланған ай басталмай тұрып үш күннен кешіктірмей операторға және Мемлекеттік корпорацияға хабарлайды.
9. Оператор кесте келіп түскеннен кейін бір жұмыс күн ішінде оны "электрондық үкімет" веб-порталында орналастырады.
10. Кодекстің 76-бабына сәйкес, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жолданым негізінде қозғалған әкімшілік рәсімнің мерзімі жолданым келіп түскен күннен бастап он бес жұмыс күнін құрайды.
Кодекстің 99-бабына сәйкес шағымды қарау мерзімі шағым келіп түскен күннен бастап жиырма жұмыс күнін құрайды.
3-тарау. Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшылары мен олардың орынбасарларына бейнежолданым арқылы жолданым беру тәртібі
Ескерту. 3-тарау алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру қағидаларына қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 31.05.2023 № 122/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
Бейнеконференц-байланыс арқылы жолданым беруді толтырудың үлгісі