О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 июня 2021 года № 222. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2021 года № 23128. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 526-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 06.11.2024 № 526-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14886), следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях.";
Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.

"Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 19 маусымдағы № 222 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 маусымда № 23128 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 6 қарашадағы № 526-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 06.11.2024 № 526-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14886 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и общественного развития
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 19 июня 2021 года № 222
Утверждены приказом
Министра информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 28 февраля 2017 года № 75
Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7-1) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) организатор размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне (далее – организатор на республиканском уровне) – ведомство уполномоченного органа в области информации;
2) уполномоченный орган в области средств массовой информации (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области средств массовой информации;
3) государственный заказ по проведению государственной информационной политики – заказ на оказание услуг за счет средств республиканского и местных бюджетов для проведения государственной информационной политики;
4) местный исполнительный орган области, городов республиканского значения и столицы (далее – местный исполнительный орган) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения) осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление;
5) претендент – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, подавшее заявку на выполнение государственного заказа по проведению государственной информационной политики;
6) синопсис – изложение содержания проекта (в пределах одной страницы), отражающее его оригинальный замысел и идейность, а также соответствие тематическому направлению (идеологической задаче) и аудиторным показателям претендента.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2021 жылғы 19 маусымдағы
№ 222 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2017 жылғы 28 ақпандағы
№ 75 бұйрығымен
бекітілген
Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-3-бабының 7-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыруды ұйымдастырушы (бұдан әрі – республикалық деңгейде ұйымдастырушы) – ақпарат саласындағы уәкілетті органның ведомствосы;
2) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – бұқаралық ақпарат құралдары саласында мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
3) мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс – мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қызметтер көрсетуге арналған тапсырыс;
4) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде жергілікті мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
5) үміткер – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орындауға өтінім берген заңды тұлға;
6) синопсис – жобаның өзіндік ойы мен идеялығын, сондай-ақ оның тақырыптық бағытқа (идеологиялық міндетке) және үміткердің аудиториялық көрсеткіштеріне сәйкестігін көрсететін мазмұнын баяндау (бір бет шегінде).

Глава 2. Порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
3. Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне (далее – республиканский заказ) предоставляется следующим видам субъектов:
1) периодическим печатным изданиям;
2) теле-, радиоканалам;
3) интернет-ресурсам.
4. Уполномоченным органом создается Республиканская комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Республиканская комиссия), деятельность которой осуществляется согласно положению, утверждаемому в соответствии с пунктом 3 статьи 4-6 Закона.
5. Республиканская комиссия ежегодно, до 10 декабря утверждает перечень тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне на предстоящий календарный год, с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан на основании предложений, представленных организатором на республиканском уровне.
6. Республиканская комиссия в течение календарного года, с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан вносит соответствующие изменения в перечень тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне.
7. Организатор на республиканском уровне размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа информационное сообщение о проведении размещения республиканского заказа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне, и объемов не менее чем за шестнадцать календарных дней до дня его проведения.
8. Для участия в республиканском заказе претендент в течение пятнадцати календарных дней со следующего дня размещения информационного сообщения представляет заявку по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка), а также перечень документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. Документы, направленные на участие в республиканском заказе без заявки, не рассматриваются.
Конверт с заявкой на участие в республиканском заказе, представленный после истечения установленного срока, не вскрывается. В случае, если на конверте с заявкой указана информация о подавшем ее лице, а также почтовый адрес, данная заявка возвращается организатором на республиканском уровне претенденту.
Конверт с заявкой на участие в республиканском заказе, представленный без указания полного наименования и почтового адреса претендента не вскрывается, и подлежит хранению в течение календарного года.

2-тарау. Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
3. Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі – республикалық тапсырыс) мынадай субъектілер түрлеріне:
1) мерзімді баспа басылымдарына;
2) теле -, радиоарналарға;
3) интернет-ресурстарға беріледі.
4. Уәкілетті орган қызметі Заңның 4-6-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілетін ережеге сәйкес жүзеге асырылатын Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі республикалық комиссияны (бұдан әрі – республикалық комиссия) құрады.
5. Республикалық комиссия жыл сайын, 10 желтоқсанға дейін республикалық деңгейде ұйымдастырушы ұсынған ұсыныстар негізінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін бекітеді.
6. Республикалық комиссия күнтізбелік жыл ішінде Қазақстан Республикасы мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне тиісті өзгерістер енгізеді.
7. Республикалық деңгейде ұйымдастырушы республикалық тапсырыстың өткізілетін күніне дейін кемінде күнтізбелік он алты күн бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарын және көлемін қоса бере отырып, уәкілетті органның интернет-ресурсында республикалық тапсырысты өткізу туралы ақпараттық хабарды орналастырады.
8. Үміткер республикалық тапсырысқа қатысу үшін ақпараттық хабар орналастырылғаннан кейін келесі күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді (бұдан әрі – өтінім), сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
9. Республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімсіз жіберілген құжаттар қаралмайды.
Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімі бар конверт ашылмайды. Егер өтінімі бар конвертте оны берген адам туралы ақпарат, сондай-ақ пошталық мекенжайы көрсетілген жағдайда, республикалық деңгейдегі ұйымдастырушы аталған өтінімді үміткерге қайтарады.
Үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімі бар конверт ашылмайды және күнтізбелік жыл ішінде сақталуы тиіс.

10. В течение срока, установленного в информационном сообщении, организатор на республиканском уровне принимает конверты с заявками. Конверты с заявками, оформленные с нарушением требований, установленных в приложении 1 к настоящим Правилам, возвращаются претендентам не позднее одного рабочего дня со дня получения.
11. Организатор на республиканском уровне:
1) проверяет наличие на конвертах с заявками на участие сведений, предусмотренных в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) принимает оформленные конверты с заявками на участие в соответствии с требованиями, установленными в приложении 1 к настоящим Правилам;
3) обеспечивает возврат заявки на участие, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока представления заявок на участие в республиканском заказе.
12. До истечения срока приема заявок, принятые заявки могут быть отозваны в письменном виде. Уведомление об отзыве заявки на участие в республиканском заказе оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора на республиканском уровне, подписанного претендентом и скрепленного печатью (при ее наличии).
13. Отзыв заявки на участие в республиканском заказе после истечения срока их представления не допускается.
14. При получении конвертов с заявками в срок и месте, указанном в информационном сообщении о проведении размещения заказа, Республиканская комиссия вскрывает конверты с заявками и оформляет протокол вскрытия.
15. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
16. Представление неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному приложением 3 к настоящим Правилам, является основанием для не допуска в их рассмотрении Республиканской комиссией.
17. Республиканская комиссия не позднее десяти рабочих дней со дня вскрытия на заседании оценивает претендентов республиканского заказа по балльной оценке для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
18. Решающим критерием для определения победителя является творческое предложение претендента республиканского заказа в соответствии с балльной оценкой для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Отсутствие творческого предложения либо его несоответствие заявленным тематическим направлениям являются основанием для недопуска к участию в республиканском заказе.

10. Республикалық деңгейде ұйымдастырушы ақпараттық хабарда белгіленген мерзім ішінде өтінімдер бар конверттерді қабылдайды. Осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген талаптарды бұза отырып ресімделген өтінімдер бар конверттер алған күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмей үміткерлерге қайтарылады.
11. Республикалық деңгейде ұйымдастырушы:
1) қатысуға өтінімдері бар конверттерде осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген мәліметтердің болуын тексереді;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген талаптарға сәйкес ресімделген қатысуға өтінімдері бар конверттерді қабылдайды;
3) республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған жағдайда, қатысуға өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.
12. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткенге дейін қабылданған өтінімдер жазбаша түрде кері қайтарылып алынуы мүмкін. Республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама үміткер қол қойған және мөрмен (бар болған кезде) бекітілген республикалық деңгейде ұйымдастырушының атына еркін өтініш түрінде ресімделеді.
13. Республикалық тапсырысқа қатысуға өтінімді ұсыну мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
14. Республикалық комиссия өтінімдер бар конверттерді тапсырысты орналастыруды өткізу туралы ақпараттық хабарда көрсетілген мерзімде және орында алған жағдайда оларды ашады және ашу хаттамасын ресімдейді.
15. Қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен қатысып отырған мүшелері қол қояды.
16. Осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбау оларды Республикалық комиссияның қарауына жібермеуге негіз болып табылады.
17. Республикалық комиссия отырыста конверт ашылған күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспа басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау бойынша республикалық тапсырысқа үміткерлерді бағалайды.
18. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспа басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалауға сәйкес республикалық тапсырыс үміткердің шығармашылық ұсынысы жеңімпазды айқындау үшін шешуші өлшемшарт болып табылады.
Шығармашылық ұсыныстың болмауы не оның мәлімделген тақырыптық бағыттарға сәйкес келмеуі республикалық тапсырысқа қатысуға жібермеу үшін негіз болып табылады.

19. По результатам балльной оценки Республиканской комиссией объемы республиканского заказа среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов по одному тематическому направлению распределяются одному и/или одновременно нескольким претендентам.
По результатам балльной оценки Республиканской комиссией объемы республиканского заказа среди теле-, радиоканалов по одному тематическому направлению распределяются одному претенденту.
Республиканский заказ среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов распределяется между победителями одного тематического направления согласно балльной оценке в процентном отношении от набранных баллов каждого победителя.
20. По результатам рассмотрения заявок в срок не более десяти рабочих дней со дня вскрытия заявок оформляется протокол итогов.
21. Протокол итогов подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Республиканской комиссии.
22. По итогам решения Республиканской комиссии с победителями республиканского заказа заключается договор на проведение республиканского заказа в течение десяти рабочих дней со дня подписания протокола итогов.
23. Республиканский заказ признается неразмещенным по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в республиканском заказе;
2) если к участию в республиканском заказе не допущен ни один претендент.
24. В случае признания республиканского заказа неразмещенным, организатор на республиканском уровне осуществляет повторное размещение республиканского заказа согласно пунктам 7-20 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
25. Государственный заказ по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее – региональный заказ) предоставляется следующим видам субъектов:
1) периодическим печатным изданиям;
2) теле-, радиоканалам;
3) интернет-ресурсам.
26. Местным исполнительным органом создается Региональная комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Региональная комиссия), деятельность которой осуществляется согласно типовому положению, утверждаемому уполномоченным органом в соответствии с пунктом 3 статьи 4-6 Закона.
27. Региональная комиссия ежегодно на основании предложений местного исполнительного органа до 20 декабря направляет перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год на рассмотрение Республиканской комиссии.

19. Балдық бағалау нәтижелері бойынша Республикалық комиссия мерзімді баспа басылымдары мен интернет-ресурстар арасындағы республикалық тапсырыстың көлемін бір тақырыптық бағыт бойынша бір және/немесе бір мезгілде бірнеше үміткерге бөледі.
Мерзімді баспа басылымдары мен интернет-ресурстар арасындағы республикалық тапсырыс бір тақырыптық бағыт жеңімпаздары арасында балдық бағалауға сәйкес әр жеңімпаздың жинаған балына пайыздық қатынаста бөлінеді.
20. Өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша өтінімдер ашылған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қорытындылар хаттамасы ресімделеді.
21. Қорытындылардың хаттамасына отырыста Республикалық комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
22. Республикалық комиссия шешімінің қорытындылары бойынша республикалық тапсырыстың жеңімпаздарымен қорытындылар хаттамасына қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде республикалық тапсырысты өткізуге шарт жасалады.
23. Республикалық тапсырыс мынадай негіздердің бірі бойынша :
1) республикалық тапсырысқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) егер республикалық тапсырысқа қатысуға бірде бір үміткер жіберілмеген болса, орналастырылмады деп танылады.
24. Республикалық тапсырыс орналастырылмады деп танылған жағдайда, республикалық деңгейдегі ұйымдастырушы осы Қағидалардың 7-20-тармақтарына сәйкес республикалық тапсырысты қайтадан орналастыруды жүзеге асырады.
3-тарау. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
25. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі – өңірлік тапсырыс) мынадай субъектілер түрлеріне:
1) мерзімді баспа басылымдарына;
2) теле -, радиоарналарға;
3) интернет-ресурстарға беріледі.
26. Жергілікті атқарушы орган қызметі Заңның 4-6-бабының 3-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін үлгілік ережеге сәйкес жүзеге асырылатын Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі өңірлік комиссияны (бұдан әрі – Өңірлік комиссия) құрады.
27. Өңірлік комиссия жыл сайын жергілікті атқарушы органның ұсыныстары негізінде 20 желтоқсанға дейін өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін Республикалық комиссияның қарауына жібереді.

28. Республиканская комиссия ежегодно, до 25 декабря рассматривает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год и вырабатывает предложения по актуальности перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне приоритетным направлениям государственной информационной политики и его соответствия перечню тематических направлений государственной информационной политики на республиканского уровне.
29. Региональная комиссия при получении предложений по перечню тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне вносит в него изменения и ежегодно, до 10 января утверждает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год, и направляет в уполномоченный орган копию утвержденного перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне.
30. Региональная комиссия в течение календарного года с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан вносит предложения по внесению изменений в перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на рассмотрение Республиканской комиссии.
31. Республиканская комиссия со дня получения предложений в течение десяти рабочих дней рассматривает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне и вырабатывает предложения.
32. Региональная комиссия при получении предложений по перечню тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне в течение пяти рабочих дней со дня получения вносит изменения в перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне, и направляет в уполномоченный орган копию утвержденного перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне.
33. Местный исполнительный орган размещает на своем интернет-ресурсе информационное сообщение о проведении размещения регионального заказа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне и объемов не менее чем за шестнадцать календарных дней до дня его проведения.
34. Для участия в региональном заказе претендент в течение пятнадцати календарных дней со следующего дня размещения информационного сообщения представляет заявку, а также перечень документов, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

28. Республикалық комиссия жыл сайын, 25 желтоқсанға дейін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін қарайды және өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың басым бағыттарының тақырыптық бағыттары тізбесінің өзектілігі және оның республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне сәйкестігі жөнінде ұсыныстар әзірлейді.
29. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесі жөнінде ұсыныстар алған кезде оған өзгерістер енгізеді және жыл сайын, 10 қаңтарға дейін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін бекітеді және бекітілген өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары тізбесінің көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
30. Өңірлік комиссия күнтізбелік жыл ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды республикалық комиссияның қарауына енгізеді.
31. Республикалық комиссия ұсыныстарды алған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесін қарайды және ұсыныстар әзірлейді.
32. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесі жөнінде ұсыныстар алған кезде, оны алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне өзгерістер енгізеді және өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың бекітілген тақырыптық бағыттары тізбесінің көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
33. Жергілікті атқарушы орган оның өткізілетін күніне дейін кемінде күнтізбелік он алты күн бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарын және көлемдерін қоса бере отырып, өңірлік тапсырысты өткізу туралы ақпараттық хабарды өзінің интернет-ресурсында орналастырады.
34. Өңірлік тапсырысқа қатысу үшін үміткер ақпараттық хабар орналастырылғаннан кейін келесі күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде өтінімді, сондай-ақ осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.

35. Документы, направленные на участие в региональном заказе без заявки, не рассматриваются.
Конверт с заявкой на участие в региональном заказе, представленный после истечения установленного срока, не вскрывается. В случае, если на конверте с заявкой указана информация о подавшем ее лице, а также почтовый адрес, данная заявка возвращается местным исполнительным органом претенденту.
Конверт с заявкой на участие в региональном заказе, представленный без указания полного наименования и почтового адреса претендента не вскрывается, и подлежит хранению в течение календарного года.
36. В течение срока, установленного в информационном сообщении, местный исполнительный орган принимает конверты с заявками на участие. Конверты с заявками на участие, оформленные с нарушением требований, установленных в приложении 1 к настоящим Правилам, возвращаются претендентам не позднее одного рабочего дня со дня получения.
37. Местный исполнительный орган:
1) проверяет наличие на конвертах с заявками на участие сведений, предусмотренных приложением 1 к настоящим Правилам;
2) принимает оформленные конверты с заявками на участие в соответствии с требованиями, установленными в приложении 1 к настоящим Правилам;
3) обеспечивает возврат заявки на участие, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока представления заявок на участие в региональном заказе.
38. До истечения срока приема заявок, принятые заявки могут быть отозваны в письменном виде. Уведомление об отзыве заявки на участие в региональном заказе оформляется в виде произвольного заявления на имя местного исполнительного органа, подписанного претендентом и скрепленного печатью (при ее наличии).
39. Отзыв заявки на участие в региональном заказе после истечения срока их представления не допускается.
40. При получении конвертов с заявками в срок и месте, указанном в информационном сообщении о проведении размещения заказа, Региональная комиссия вскрывает конверты с заявками и оформляет протокол вскрытия.
41. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
42. Представление неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному приложением 5 к настоящим Правилам, является основанием для не допуска в их рассмотрении Региональной комиссией.
43. Региональная комиссия в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия на заседании оценивает претендентов регионального заказа по балльной оценке, для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики:

35. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімсіз жіберілген құжаттар қаралмайды.
Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімі бар конверт ашылмайды. Егер өтінім бар конвертте оны берген адам туралы ақпарат, сондай-ақ пошталық мекенжайы көрсетілген жағдайда, жергілікті атқарушы орган осы өтінімді үміткерге қайтарады.
Үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімі бар конверт ашылмайды және күнтізбелік жыл ішінде сақталуға тиіс.
36. Жергілікті атқарушы орган ақпараттық хабарда белгіленген мерзім ішінде қатысуға өтінімдері бар конверттерді қабылдайды. Осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген талаптарды бұза отырып ресімделген қатысуға өтінімдері бар конверттер алынған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмей үміткерлерге қайтарылады.
37. Жергілікті атқарушы орган:
1) қатысуға өтінімдері бар конверттерде осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген мәліметтердің болуын тексереді;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшада белгіленген талаптарға сәйкес ресімделген қатысуға өтінімдері бар конверттерді қабылдайды;
3) өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған жағдайда, қатысуға өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.
38. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткенге дейін қабылданған өтінімдер жазбаша түрде кері қайтарылып алынуы мүмкін. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама үміткер қол қойған және мөрмен (ол болған кезде) бекітілген жергілікті атқарушы органның атына ерікті өтініш түрінде ресімделеді.
39. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді ұсыну мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
40. Өңірлік комиссия өтінімдер бар конверттерді тапсырысты орналастыруды өткізу туралы ақпараттық хабарлада көрсетілген мерзімде және орында алған жағдайда оларды ашады және ашу хаттамасын ресімдейді.
41. Қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
42. Осы Қағидаларға 5-қосымшада көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбау оларды Өңірлік комиссияның қарауына жібермеу үшін негіз болып табылады.
43. Өңірлік комиссия отырыста конверт ашылған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде:

1) для областей согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) для городов республиканского значения, столицы согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
44. Решающим критерием для определения победителя является творческое предложение претендентов регионального заказа в соответствии с балльной оценкой для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики:
1) для областей согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) для городов республиканского значения, столицы согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Отсутствие творческого предложения либо его несоответствие заявленным тематическим направлениям являются основанием для недопуска к участию в региональном заказе.
45. По результатам балльной оценки Региональной комиссией объемы регионального заказа среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов по одному тематическому направлению распределяются одному и/или одновременно нескольким претендентам.
По результатам балльной оценки Региональной комиссией объемы регионального заказа среди теле-, радиоканалов по одному тематическому направлению распределяются одному претенденту.
Региональный заказ среди периодических печатных изданий и интернет-ресурсов распределяется между победителями одного тематического направления согласно балльной оценке в процентном отношении от набранных баллов каждого победителя.
46. Региональная комиссия не позднее трех рабочих дней с момента завершения оценки претендентов по результатам балльной оценки направляет на рассмотрение Республиканской комиссии заявки с приложением творческого предложения претендентов.
47. Республиканская комиссия рассматривает представленные документы и не позднее семи рабочих дней со дня получения направляет соответствующие рекомендации по заявкам и творческому предложению в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 4-7 Закона.
48. По результатам рассмотрения заявок и получения рекомендаций Республиканской комиссии в срок не более пяти рабочих дней оформляется протокол итогов.
49. Протокол итогов подписывается на заседании Региональной комиссии председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
50. По итогам решения Региональной комиссии с победителями регионального заказа местный исполнительный орган заключает договор на проведение регионального заказа в течение десяти рабочих дней со дня подписания протокола итогов.

1) облыстар үшін – осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес;
2) республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін – осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспа басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау бойынша өңірлік тапсырысқа үміткерлерді бағалайды.
44. Мыналарға:
1) облыстар үшін – осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес;
2) республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін – осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспа басылымдарын, интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау бойынша өңірлік тапсырыс үміткерлерінің шығармашылық ұсынысы жеңімпазды айқындау үшін шешуші өлшемшарт болып табылады.
Шығармашылық ұсыныстың болмауы немесе оның мәлімделген тақырыптық бағыттарға сәйкес келмеуі өңірлік тапсырысқа қатысуға жібермеу үшін негіз болып табылады.
45. Балдық бағалау нәтижелері бойынша Өңірлік комиссия мерзімді баспа басылымдары мен интернет-ресурстар арасындағы өңірлік тапсырыс көлемін бір тақырыптық бағыт бойынша бір және/немесе бір мезгілде бірнеше үміткерге бөледі.
Өңірлік комиссияның балдық бағалау нәтижелері бойынша теле-, радиоарналар арасында өңірлік тапсырыстың көлемі бір тақырыптық бағыт бойынша бір үміткерге бөлінеді.
Мерзімді баспа басылымдары мен интернет-ресурстар арасындағы өңірлік тапсырыс бір тақырыптық бағыт жеңімпаздары арасында балдық бағалауға сәйкес әр жеңімпаздың жинаған балына пайыздық қатынаста бөлінеді.
46. Өңірлік комиссия балдық бағалау нәтижелері бойынша үміткерлерді бағалау аяқталған кезден бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей үміткерлердің шығармашылық ұсыныстарын қоса бере отырып, өтінімдерді Республикалық комиссияның қарауына жібереді.
47. Республикалық комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды және Заңның 4-7-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес оны алған күнінен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірмей өтінімдер мен шығармашылық ұсыныс бойынша тиісті ұсынымдар жібереді.
48. Өтінімдерді қарау және Республикалық комиссияның ұсынымдарын алу нәтижелері бойынша бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қорытындылар хаттамасы ресімделеді.
49. Қорытындылар хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
50. Өңірлік комиссия шешімінің қорытындылары бойынша қорытындылар хаттамасына қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы орган өңірлік тапсырыстың жеңімпаздарымен өңірлік тапсырысты өткізуге шарт жасасады.

51. Региональный заказ признается неразмещенным по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в региональном заказе;
2) если к участию в региональном заказе не допущен ни один претендент.
52. В случае признания регионального заказа неразмещенным, местный исполнительный орган осуществляет повторное размещение республиканского заказа согласно пунктам 33-48 настоящих Правил.
Приложение 1 к Правилам
размещения государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики
на республиканском и
региональном уровнях
Форма
Информационное сообщение о проведении размещения заказа
________________ (полное наименование организатора) объявляет о проведении размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на ___________(наименование) уровне среди ______ (наименование субъекта).
Конверты с заявками на участие в заказе направляется по адресу _______(указать полный адрес организатора), канцелярия ________принимает до ____ часов ______ года.
Конверты с заявками на участие в заказе будут вскрываться в __________ (указать время и дату) по следующему адресу: ___________ (указать полный адрес).
Претендент представляет заявку с перечнем документов организатору на ________ уровне в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при ее наличии) в запечатанном конверте, скрепленном печатью (при ее наличии), не позволяющем просматривать содержание заявки до вскрытия, на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование и почтовый адрес претендента, полное наименование и почтовый адрес организатора, наименование заказа, а также текст следующего содержания: "НА ЗАКАЗ (указать название заказа) СРЕДИ (указать название субъекта)" и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО: (указать дату и время вскрытия заявок на участие в заказе)".
Заявки, направленные после истечения срока приема, указанного в информационном сообщении, не принимаются на рассмотрение комиссии.
Документы, направленные на участие в заказе без заявки, не рассматриваются.
В соответствии с пунктами 8 и 34 Правил для участия необходимо подать заявку в соответствии с приложением 2 к Правилам размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях. К заявке необходимо приложить перечень документов согласно приложению 3 и 5 к Правилам размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях.
Приложение 2 к Правилам
размещения государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики
на республиканском и
региональном уровнях
Форма
Заявка на участие в заказе по ___________________

51. Өңірлік тапсырыс мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) өңірлік тапсырысқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) егер өңірлік тапсырысқа қатысуға бірде бір үміткер жіберілмеген болса, орналастырылмады деп танылады.
52. Өңірлік тапсырыс орналастырылмады деп танылған жағдайда, жергілікті атқарушы орган осы Қағидалардың 33-48-тармақтарына сәйкес өңірлік тапсырысты орналастыруды қайта жүзеге асырады.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабар
________________ (ұйымдастырушының толық атауы) _________ (субъектінің атауы) арасында ___________(атауы) деңгейінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру туралы хабарлайды.
Тапсырысқа қатысуға өтінімдері бар конверттер _______ (ұйымдастырушының толық мекенжайы) мекенжайы бойынша жіберіледі, кеңсе ________ жылғы сағат ____ дейін қабылдайды.
Тапсырысқа қатысуға өтінімдері бар конверттер мына __________ мекенжай бойынша (мекенжайын толық көрсету) ___________ (күні мен уақытын көрсету) ашылады.
Үміткер құжаттар тізбесі бар өтінімді ұйымдастырушыға ________ деңгейде беттерін нөмірлеп, тігілген түрде және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) расталған, ашылғанға дейін өтінімнің мазмұнын қарауға мүмкіндік бермейтін мөрмен (бар болған кезде) бекітілген, оның беткі жағында үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы, ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайы, тапсырыстың атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы: "(субъектінің атауын көрсету) АРАСЫНДА (тапсырыстың атауын көрсету) ТАПСЫРЫСҚА" және "(тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ашу күні мен уақытын көрсету) ДЕЙІН АШПАҢЫЗ" деген мәтін көрсетілуі тиіс жабық конвертте ұсынады.
Өтінімдер ақпараттық хабарда көрсетілген қабылдау мерзімі өткеннен кейін комиссияның қарауына қабылданбайды.
Тапсырысқа қатысуға өтінімсіз жіберілген құжаттар қаралмайды.
Қағидалардың 8 және 34-тармақтарына сәйкес қатысу үшін Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес өтінімді уақтылы беру қажет. Өтінімге Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 3 және 5-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін қоса беру қажет.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
___________________ жөніндегі тапсырысқа қатысуға өтінім

1. Полное наименование (для юридических лиц) \фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (для физическ лиц): ________________________________________;
2. Место нахождения:_________________________________________________;
3. Номер телефона (факса): ____________________________________________;
4. Наименование средства массовой информации (периодическое печатное издание,
теле-, радиоканал, интернет-ресурс): _________________________________________.
5. Копия свидетельства о постановке на учет средства массовой информации:
(для периодических печатных изданий, теле-, радиоканалов, интернет-ресурсов):
_________________________________________________________________________.
6. Копия свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на
добавленную стоимость (в случае если претендент является плательщиком налога на добавленную стоимость).
7. Наименование тематического направления, на которое подана заявка
__________________________________________________________________________.
___________________________________________________ ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
место для печати (при ее наличии)
"___" ___________ 20__ года
Приложение 3 к Правилам
размещения государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики
на республиканском и
региональном уровнях
Перечень документов на участие в республиканском заказе
1. Для телеканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания;
2) справка об отсутствии просроченной задолженности национальному оператору Республики Казахстан в области телерадиовещания за распространение телеканала по сети аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания, длящейся более одного месяца, предшествующего дате выдачи справки национальным оператором Республики Казахстан в области телерадиовещания;
3) портфолио по произведенной аудиовизуальной продукции в виде презентации на бумажном носителе;
4) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем собственной продукции) об еженедельном объеме вещания контента собственного производства (за последние два квартала), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

1. Толық атауы (заңды тұлғалар үшін) \тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (жеке тұлғалар үшін): ______________________;
2. Орналасқан жері: ________________________________________;
3. Телефон (факс) нөмірі: ____________________________________;
4. Бұқаралық ақпарат құралының атауы (мерзімді баспа басылымдары, теле-, радиоарналар, интернет-ресурстар): _____________________________________.
5. Бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (мерзімді баспа басылымдары, теле -, радиоарналар, интернет-ресурстар үшін): ___________________.
6. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (егер қатысушы қосылған құн салығын төлеуші болып табылған жағдайда).
7. Өтінім берілген тақырыптық бағыттың атауы _________________________________.
___________________________________            _________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)                  қолы
мөрдің орны (бар болған кезде)
20__ жылғы "__" ____________
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
3-қосымша
Республикалық тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі
1. Телеарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының Қазақстан Республикасының аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы телеарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы анықтама берген күннің алдындағы бір айдан астам уақытқа созылатын аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату желісі бойынша телеарнаны таратқаны үшін телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторына мерзімі өткен берешегінің болмауы туралы анықтама;
3) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудиовизуалды өнім жөнінде портфолио;
4) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын өз өндірісіндегі контенттің апта сайынғы (соңғы екі тоқсандағы) хабар тарату көлемі туралы (пайыздық қатынасы және өз өнімінің тізбесі бар) растау хаты;

6) подтверждающее письмо от независимой компании, проводящей телеизмерения по рейтингу собственной аудиовизуальной продукции телеканала по жанрам, предусмотренной балльной оценкой согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
7) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
2. Для радиоканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания радиоканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного телерадиовещания;
2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) портфолио по произведенной аудио продукции в виде презентации на бумажном носителе;
5) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.

6) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес балдық бағалауда көзделген жанрлар бойынша телеарнаның меншікті аудиовизуалды өнімінің рейтингі бойынша телеөлшеулер жүргізетін тәуелсіз компанияның растау хаты;
7) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оның болашақ жылжыту ауқымын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
2. Радиоарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының Қазақстан Республикасының аумағында аналогты эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы радиоарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландыратын интернет-ресурсының болуын не болмауын растайтын құжат;
3) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
4) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудио өнім жөнінде портфолио;
5) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
6) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оның болашақ жылжыту ауқымын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.

3. Для периодических печатных изданий к заявке прилагаются:
1) справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний месяц с указанием тиража каждого номера;
2) справка о периодичности выпуска периодического печатного издания за последний месяц, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий наличие интернет-ресурса газеты, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии газетой не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса журнала, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) справка о наличии либо отсутствии журналом аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
4. Для интернет-ресурсов к заявке прилагаются:
1) подтверждающий документ о количестве уникальных пользователей за последний месяц со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие мобильного приложения интернет-ресурса со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

3. Мерзімді баспа басылымдары үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы айда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын соңғы айдағы мерзімді баспа басылымын шығарудың мерзімділігі туралы анықтама;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің интернет-ресурсының болуын растайтын құжат;
4) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, газеттің әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын журналдың интернет-ресурсының болуын не болмауын растайтын құжат;
6) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, журналдың әртүрлі әлеуметтік желілерде аккаунттарының болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдар көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
8) жариялау тәсілдерін, жанрының түрлілігін, оның ішінде ақпарат берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасын қамтитын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
4. Интернет-ресурстар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) арнайы веб-ресурстан соңғы айдағы бірегей пайдаланушылардың саны туралы растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (болған болған кезде) куәландырылады;
2) арнайы веб-ресурстан интернет-ресурстың мобильді қосымшасының болуын немесе болмауын растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
3) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

4) справка о наличии либо отсутствии произведенной видеопродукции за последний год с указанием ссылки о ее размещении на собственном интернет-ресурсе, с приложением произведенной видеопродукции на сменном носителе (флеш-карты, CD, DVD и HDD диски), которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Приложение 4 к Правилам
размещения государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики
на республиканском и
региональном уровнях
Балльная оценка для определения телеканалов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 1
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания
от 1% до 20% вещания - 1
от 21% до 40% вещания - 2
от 41% до 60% вещания - 3
от 61% до 80% вещания - 4
от 81% вещания и выше - 5
2
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10-ти человек - 1
от 11 до 20-ти человек - 2
от 21 до 30-ти человек - 3
от 31 до 40 человек - 4
от 41 человека и выше - 5
3
Еженедельный объем вещания контента собственного производства
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
4
Рейтинг собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру)
Художественные программы
<0,10 - 1
0,10 – 0,24 – 2
≥ 0,25 – 3
Развлекательные программы
<0,11 - 1
0,11-0,39 – 2
≥0,40 – 3
Информационные программы
<0,15 - 1
0,15-0,49 - 2
≥0,50 – 3
Социально-политические программы
<0,02 - 1
0,02-0,11 – 2
≥ 0,12 - 3
Гуманитарные и познавательные программы
<0,5 – 1
≥ 0,5 - 2
5
Произведенная аудиовизуальная продукция
Телесериалы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Документальные фильмы
от 1 до 3 - 1
от 4 и выше - 2
Программы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Видеоролики

4) шығарылған бейне өнімді ауыспалы тасығышта (флеш-карталар, CD, DVD және HDD дискілер) қоса бере отырып, оны өзінің интернет-ресурсында орналастырылғаны туралы сілтеме көрсетілген соңғы жыл ішінде шығарылған бейне өнімнің болуы немесе болмауы туралы анықтама сондай-ақ анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылады;
5) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
6) жариялау тәсілдерін, жанрының түрлілігін, оның ішінде ақпарат берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасын қамтитын тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
4-қосымша
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
1-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Қазақстан Республикасының аумағында телеарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы қамту
1% - дан 20% - ға дейін хабар тарату - 1
21%- дан 40% - ға дейін хабар тарату - 2
41%- дан 60% - ға дейін хабар тарату - 3
61%- дан 80% - ға дейін хабар тарату - 4
81% және одан жоғары хабар тарату - 5
2
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1 адамнан 10 адамға дейін - 1
11 адамнан 20 адамнға дейін - 2
21 адамнан 30 адамға дейін - 3
31 адамнан 40 адамға дейін – 4
41 және одан көп адам - 5
3
Өз өндірісіндегі контенттің хабар таратуының апта сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
4
Телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімдерінің рейтингі (жанр бойынша)
Көркемдік бағдарламалар
<0,10 - 1
0,10 – 0,24 – 2
≥ 0,25 – 3
Ойын-сауық бағдарламалары
<0,11 - 1
0,11 - 0,39 – 2
≥0,40 – 3
Ақпараттық бағдарламалар
<0,15 - 1
0,15 - 0,49 - 2
≥0,50 – 3
Әлеуметтік-саяси бағдарламалар
<0,02 - 1
0,02 - 0,11 – 2
≥ 0,12 – 3
Гуманитарлық және танымдық бағдарламалар
< 0,5 – 1
≥ 0,5 - 2
5
Шығарылған аудиовизуалды өнім
Телесериалдар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Деректі фильмдер
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бейнероликтер

от 1 до 10 – 1
от 11 и выше - 2
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 100 000 подписчиков - 1
от 100 001 до 300 000 подписчиков - 2
от 300 001 до 800 000 подписчиков - 3
от 800 001 до 1 000 000 подписчиков – 4
от 1 000 001 подписчиков и выше - 5
7
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудиовизуальной продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 1 в случае наличия различного охвата вещания телеканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания, в расчет берется наибольший из них.
В пункте 3 в случае наличия различного еженедельного объема вещания контента собственного производства в расчет берется среднее арифметическое значение за последние два квартала.
В пункте 4 рейтинг собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру) по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии рейтинга собственной аудиовизуальной продукции телеканала (по жанру) по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 5 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 6 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет берется наибольший из них.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 2
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории Республики Казахстан посредством аналогового эфирного вещания
от 1% до 10 % вещания - 1
от 11% до 15 % вещания - 2
от 16% до 30% вещания - 3
от 31% до 40% вещания - 4
от 41% вещания и выше - 5
2
Интернет-ресурс радиоканала
нет - 0
есть - 1
3
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 1 000 подписчиков - 1
от 1 001 до 3 000 подписчиков - 2
от 3 001 до 8 000 подписчиков - 3
от 8 001 до 10 000 подписчиков – 4
от 10 001 подписчиков и выше - 5
4
Произведенная аудио продукция
Радиопрограммы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
Аудиоджинглы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
5
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)

1-ден 10-ға дейін – 1
11 және одан жоғары - 2
6
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 100 000-ға дейін жазылушы - 1
100 001-ден 300 000-ға дейін жазылушы – 2
300 001-ден 800 000-ға дейін жазылушы - 3
800 001-ден 1 000 000-ға дейін жазылушы – 4
1 000 001 және одан да астам жазылушы – 5
7
Аудиовизуалды өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
1-тармақта Қазақстан Республикасының аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы хабар тарату ауқымы әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
3-тармақта өзі өндіретін контенттің апта сайынғы хабар тарату көлемі әртүрлі болған жағдайда, есепке соңғы екі тоқсандағы орташа арифметикалық мән алынады.
4-тармақта телеарнаның өзінің аудиовизуалды туындыларының (жанр бойынша) рейтингіне әрбір бағалау өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша телеарнаның өзінің аудиовизуалды өнімінің (жанр бойынша) рейтингі болмаған кезде нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша ортақ баға ішінде берілген балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта шығарылған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудиовизуалды өнім болмаған кезде нөл балл беріледі. 5-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
6-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Қазақстан Республикасының аумағында радиоарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы қамту
1 % - дан 10 % - ға дейін хабар тарату - 1
11 % - дан 15 % - ға дейін хабар тарату - 2
16 % - дан 30% - ға дейін хабар тарату - 3
31 % - дан 40% - ға дейін хабар тарату - 4
41 % және одан жоғары хабар тарату - 5
2
Радиоарнаның интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
3
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 1 000-ға дейін жазылушы - 1
1 001 - ден 3 000-ға дейін жазылушы - 2
3 001-ден 8 000-ға дейін жазылушы - 3
8 001-ден 10 000-ға дейін жазылушы – 4
10 001 және одан да астам жазылушы - 5
4
Шығарылған аудио өнім
Радиобағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
Аудиожинглер
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
5
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)

от 1 до 10 человек - 1
от 11 до 15 человек – 2
от 16 до 20 человек – 3
от 21 до 30 человек – 4
от 31 человек и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудио продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 3 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет берется наибольший из них.
В пункте 4 произведенная аудио продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудио продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
Балльная оценка для определения периодических печатных изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 3
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Тираж газеты
от 1 000 до 3 000 экземпляров - 1
от 3 001 до 10 000 экземпляров - 2
от 10 001 до 20 000 экземпляров - 3
от 20 001 до 30 000 экземпляров – 4
от 30 001 и выше экземпляров - 5
2
Количество подписчиков аккаунта социальной сети газеты
от 1 до 5 000 подписчиков - 1
от 5 001 до 10 000 подписчиков - 2
от 10 001 до 15 000 подписчиков - 3
от 15 001 до 20 000 подписчиков – 4
от 20 001 подписчиков и выше - 5
3
Периодичность выпуска газеты
1 раз в неделю - 1
2 раза в неделю - 2
3 раза в неделю - 3
4 раза в неделю - 4
5 и более раз в неделю - 5
4
Тираж журнала
от 100 до 2 000 экземпляров - 1
от 2 001 до 3 000 экземпляров - 2
от 3 001 до 4 000 экземпляров - 3
от 4 001 до 5 000 экземпляров – 4
от 5 001 экземпляров и выше - 5
5
Интернет-ресурс журнала
нет - 0
есть - 1
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети журнала
нет социальных сетей - 0
от 1 до 300 подписчиков - 1
от 301 до 500 подписчиков - 2
от 501 до 1000 подписчиков - 3
от 1 001 подписчиков и выше – 4
7
Периодичность выпуска журнала
1 раз в квартал - 1
1 раз в 2 месяца - 2
1 раз в месяц - 3
2 раза в месяц - 4
3 раза в месяц - 5
8
Срок постановки на учет или переучет периодического печатного издания
от 1 до 3 лет – 1
от 4 до 6 лет – 2
от 7 до 9 лет – 3
от 10 до 12 - 4
от 13 лет и выше - 5
9*
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
10*
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
* применимо для газет и журналов;

1-ден 10 адамға дейін - 1
11-ден 15 адамға дейін – 2
16-дан 20 адамға дейін – 3
21-ден 30 адамға дейін – 4
31 және одан да астам адам – 5
6
Аудио өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
3-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
4-тармақта шығарылған аудио өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудио өнім болмаған кезде нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін мерзімді баспа басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалау
3-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Газет таралымы
1000-нан 3000 данаға дейін - 1
3001-ден 10 000 данаға дейін - 2
10 001-ден 20 000 данаға дейін - 3
20 001-ден 30 000 данаға дейін – 4
30 001 дана және одан жоғары - 5
2
Газеттің әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 5 000-ға дейін жазылушы - 1
5 001-ден 10 000-ға дейін жазылушы – 2
10 001-ден 15 000-ға дейін жазылушы - 3
15 001-ден 20 000-ға дейін жазылушы – 4
20 001 және одан жоғары - 5
3
Газеттің шығару мерзімділігі
аптасына 1 рет - 1
аптасына 2 рет - 2
аптасына 3 рет - 3
аптасына 4 рет - 4
аптасына 5 және одан да көп - 5
4
Журнал таралымы
100-ден 2 000 данаға дейін - 1
2 001-ден 3 000 данаға дейін - 2
3 001-ден 4 000 данаға дейін - 3
4 001-ден 5 000 данаға дейін – 4
5 001 және одан да көп дана - 5
5
Журналдың интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
6
Журналдың әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
әлеуметтік желілер жоқ - 0
1-ден 300-ға дейін жазылушы - 1
301-ден 500-ге дейін жазылушы - 2
501-ден 1000-ға дейін жазылушы - 3
1001 және одан да астам жазылушы – 4
7
Журналдың шығару мерзімділігі
тоқсанына 1 рет - 1
2 айда 1 рет - 2
айына 1 рет - 3
айына 2 рет - 4
айына 3 рет - 5
8
Мерзімді баспа басылымын есепке қою немесе қайта есепке қою мерзімі
1 жылдан 3 жылға дейін – 1
4 жылдан 6 жылға дейін – 2
7 жылдан 9 жылға дейін – 3
10 жылдан 12 жылға дейін - 4
13 жыл және одан жоғары - 5
9*
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығы)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан да астам адам - 5
10*
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
* газеттер мен журналдарға қолданылады;

В пункте 1 и 4 в случае наличия различного количества тиража периодического печатного издания в расчет берется наименьший из них.
В пункте 2 и 6 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет берется наибольший из них.
В пункте 8 в случае переучета периодического печатного издания в расчет берется дата первоначальной постановки на учет.
Балльная оценка для определения интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
Таблица 4
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 500 000 в месяц - 1
от 500 001 до 1 000 000 в месяц - 2
от 1 000 001 до 2 000 000 в месяц - 3
от 2 000 001 до 5 000 000 в месяц - 4
от 5 000 001 и выше- 5
2
Наличие либо отсутствие мобильного приложения
нет - 0
есть - 1
3
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7 до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
4
Техническая возможность производства видеопродукции
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 50 000 подписчиков – 1
от 50 001 до 100 000 подписчиков – 2
от 100 001 до 200 000 подписчиков – 3
от 200 001 до 500 000 подписчиков – 4
от 500 001 подписчиков и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 5 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет берется наибольший из них.
Приложение 5 к Правилам
размещения государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики
на республиканском и
региональном уровнях
Перечень документов на участие в региональном заказе
1. Для телеканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания телеканала на территории областей, городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания и/или операторов телерадиовещания;
2) портфолио по произведенной аудиовизуальной продукции в виде презентации на бумажном носителе;
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

1 және 4-тармақтарда мерзімді баспа басылымы таралымының саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы аз сол алынады.
2 және 6-тармақтарда әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
8-тармақта мерзімді баспа басылымы қайта есепке алынған жағдайда, есепке бастапқы есепке қою күні алынады.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау
4-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1-ден 500 000-ге дейін - 1
айына 500 001-ден 1 000 000-ға дейін - 2
айына 1 000 001-ден 2 000 000-ға дейін- 3
айына 2 000 001-ден 5 000 000-ға дейін – 4
айына 5 000 001 және одан жоғары- 5
2
Мобильді қосымшаның болуы не болмауы
жоқ-0
бар-1
3
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан жоғары - 5
4
Бейне өнім шығарудың техникалық мүмкіндігі
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 50 000-ға дейін жазылушылар – 1
50 001-ден 100 000-ға дейін жазылушылар – 2
100 001-ден 200 000-ға дейін жазылушы – 3
200 001-ден 500 000-ға дейін жазылушы – 4
500 001 және одан көп жазылушы – 5
6
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады.
Республикалық және өңірлік
деңгейлерде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
5-қосымша
Өңірлік тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі
1. Телеарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының және/немесе телерадио хабарларын тарататын операторлардың облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы телеарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудиовизуалды өнім жөнінде портфолио;
3) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

4) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем собственной продукции) об еженедельном объеме вещания контента собственного производства (за последние два квартала), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) справка о наличии не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем продукции) об ежедневном объеме регионального контента (за последний месяц), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии), региональным контентом является освещение деятельности административно-территориальной единицы, где была подана заявка;
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
2. Для радиоканалов к заявке прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания радиоканала на территории областей, городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного телерадиовещания;
2) в случае отсутствия договора с национальным оператором Республики Казахстан в области телерадиовещания подтверждающий документ от претендента об использовании присвоенных частот, которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын өз өндірісіндегі контенттің апта сайынғы (соңғы екі тоқсандағы) хабар тарату көлемі туралы (пайыздық қатынасы және өз өнімінің тізбесі бар) растау хаты;
5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын интернет-ресурстың болуын не болмауын растайтын құжат;
6) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын күн сайынғы өңірлік контенттің (соңғы айдағы) көлемі туралы растайтын хат (пайыздық арақатынасы және өнім тізбесі бар), өңірлік контент өтінім берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің қызметін жария ету болып табылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қатысушы дербес айқындайды.
2. Радиоарналар үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында аналогтік эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы радиоарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторымен шарт болмаған жағдайда, үміткердің берілген жиіліктерді пайдалану туралы растайтын құжаты үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылады;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын интернет-ресурстың болуын не болмауын растайтын құжат;
4) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

5) портфолио по произведенной аудио продукции в виде презентации на бумажном носителе;
6) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
3. Для периодических печатных изданий к заявке прилагаются:
1) справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний месяц с указанием тиража каждого номера;
2) справка о периодичности выпуска периодического печатного издания за последний месяц, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) справка о наличии газетой не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-ресурса периодического печатного издания, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии либо отсутствии журналом аккаунтов в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и экземплярами каждого выпуска номеров газет) об объеме регионального контента в выпускаемой продукции газет (за последний месяц), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии), региональным контентом является освещение деятельности административно-территориальной единицы, где была подана заявка;

5) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудио өнім жөнінде портфолио;
6) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтилы. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қатысушы дербес айқындайды.
3. Мерзімді баспа басылымдары үшін өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) әр нөмірдің таралымын көрсете отырып соңғы айда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын соңғы айдағы мерзімді баспа басылымын шығарудың мерзімділігі туралы анықтама;
3) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама;
4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын мерзімді баспа басылымының интернет-ресурсының болуын растайтын құжат;
5) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, журналдың әлеуметтік желілерде аккаунттарының болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
6) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастырушы адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын өңірлік контенттің шығарылатын газет өнімінің көлемі туралы растаушы хат (пайыздық арақатынаста алғанда және газет нөмірлерінің әрбір шығарылымының даналары бар), өтінім берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің қызметін жария ету өңірлік контент болып табылады;

от 1 до 10-ти человек - 1
от 11 до 20-ти человек - 2
от 21 до 30-ти человек - 3
от 31 до 40 человек - 4
от 41 человек и выше - 5
2
Еженедельный объем вещания контента собственного производства
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
3
Произведенная аудиовизуальная продукция
Телесериалы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Документальные фильмы
от 1 до 3 - 1
от 4 и выше - 2
Программы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Видеоролики
от 1 до 10 – 1
от 11 и выше - 2
4
Интернет-ресурс телеканала
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 10 000 подписчиков - 1
от 10 001 до 20 000 подписчиков - 2
от 20 001 до 30 000 подписчиков - 3
от 30 001 до 40 000 подписчиков – 4
от 40 001 до 50 000 подписчиков - 6
от 50 001 до 60 000 подписчиков - 7
от 60 001 до 70 000 подписчиков – 8
от 70 001 до 80 000 подписчиков – 9
от 80 001 подписчиков и выше - 10
6
Ежедневный объем регионального контента
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
7
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудиовизуальной продукции?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 2 в случае наличия различного еженедельного объема вещания контента собственного производства в расчет берется среднее арифметическое значение за последние два квартала.
В пункте 3 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии опыта произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 3 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет берется наибольший из них.
В пункте 6 в случае наличия различного ежедневного объема регионального контента в расчет берется среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 2
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории областей посредством аналогового эфирного вещания
от 1% до 10 % радиовещания - 1
от 11% до 15 % радиовещания - 2
от 16% до 30% вещания - 3

1 адамнан 10 адамға дейін - 1
11 адамнан 20 адамнға дейін - 2
21 адамнан 30 адамға дейін - 3
31 адамнан 40 адамға дейін – 4
41 және одан жоғары - 5
2
Өз өндірісіндегі контенттің хабар таратуының апта сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
3
Шығарылған аудиовизуалды өнім
Телесериалдар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Деректі фильмдер
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бейнероликтер
1-ден 10-ға дейін – 1
11 және одан жоғары - 2
4
Телеарнаның интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 15 000-ға дейін жазылушы - 1
15 001-ден 30 000-ға дейін жазылушы - 2
30 001-ден 45 000-ға дейін жазылушы - 3
45 001-ден 60 000-ға дейін жазылушы – 4
60 001-ден 75 000-ға дейін жазылушы - 6
75 001-ден 90 000-ға дейін жазылушы - 7
90 001-ден 105 000-ға дейін жазылушы – 8
105 001-ден 120 000-ға дейін жазылушы – 9
120 001 және одан да астам жазылушы - 10
6
Өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
7
Аудиовизуалды өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
2-тармақта өзі өндіретін контенттің апта сайынғы хабар тарату көлемі әртүрлі болған жағдайда, соңғы екі тоқсандағы орташа арифметикалық мәні есепке алынады.
3-тармақта шығарылған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудиовизуалды өнім болмаса нөл балл беріледі.
3-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады;
6-тармақта өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі әр түрлі болған жағдайда, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мәні алынады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Облыстардың аумағында радиоарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы қамту
1 % - дан 10 % - ға дейін хабар тарату - 1
11 % - дан 15 % - ға дейін хабар тарату - 2
16 % - дан 30% - ға дейін хабар тарату - 3

от 60 001 подписчиков и выше - 10
3
Периодичность выпуска газеты
2 раза в месяц - 1
1 раз в неделю - 2
2 раза в неделю - 3
3 раза в неделю - 4
4 и более раз в неделю - 5
4
Совокупный недельный тираж журнала
от 100 до 500 экземпляров - 1
от 501 до 1 000 экземпляров - 2
от 1 001 до 5 000 экземпляров - 3
от 5 001 до 10 000 экземпляров – 4
от 10 001 экземпляров и выше - 5
5
Интернет-ресурс периодического печатного издания
нет - 0
есть - 1
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети журнала
нет социальных сетей - 0
от 1 до 300 подписчиков - 1
от 301 до 500 подписчиков - 2
от 501 до 1 000 подписчиков - 3
от 1 001 подписчиков и выше – 4
7
Периодичность выпуска журнала
1 раз в квартал - 1
1 раз в 2 месяца - 2
1 раз в месяц - 3
2 раза в месяц - 4
3 раза в месяц - 5
8
Срок постановки на учет или переучет периодического печатного издания
от 1 до 3 лет – 1
от 4 до 6 лет – 2
от 7 до 9 лет – 3
от 10 до 12 - 4
от 13 лет и выше - 5
9*
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
10
Объем регионального контента в выпускаемой продукции газет
от 1% до 20% - 1
от 21% до 30% - 2
от 31% до 40% - 3
от 41% до 50% - 4
от 51% и выше - 5
11*
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно - 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
* применимо для газет и журналов;
В пункте 1 и 4 в случае наличия различного количества совокупного недельного тиража периодического печатного издания в течение одного месяца, в расчет берется наибольший из них;
В пункте 2 и 6 в случае наличия различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет берется наибольший из них.
В пункте 8 в случае переучета периодического печатного издания в расчет берется дата первоначальной постановки на учет.
В пункте 10 в случае наличия различного объема регионального контента в выпускаемой продукции газет в расчет берется среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения интернет-ресурсов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 4
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 80 000 в месяц - 1
от 80 001 до 160 000 в месяц - 2
от 160 001 до 240 000 в месяц - 3
от 240 001 до 320 000 в месяц - 4

60 001 және одан көп жазылушы - 10
3
Газетті шығару мерзімділігі
Аптасына2 рет - 1
Аптасына1 рет - 2
аптасына 2 рет - 3
Аптасына3 рет - 4
аптасына 4 және одан көп - 5
4
Журналдың жиынтық апталық таралымы
100-ден 500 данаға дейін - 1
501-ден 1000 данаға дейін - 2
1001-ден 5000 данаға дейін - 3
5001-ден 10 000 данаға дейін – 4
10 001 және одан көп дана - 5
5
Мерзімді баспа басылымының интернет-ресурсы
жоқ - 0
бар - 1
6
Журналдың әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
әлеуметтік желілер жоқ - 0
1-ден 300-ға дейін жазылушы - 1
301-ден 500-ге дейін жазылушы - 2
501-ден 1000-ға дейін жазылушы - 3
1001 және одан да астам жазылушы– 4
7
Журналды шығару мерзімділігі
тоқсанына 1 рет - 1
2 айда 1 рет - 2
айына 1 рет - 3
айына 2 рет - 4
айына 3 рет - 5
8
Мерзімді баспа басылымын есепке қою немесе қайта есепке қою мерзімі
1 жылдан 3 жылға дейін – 1
4 жылдан 6 жылға дейін – 2
7 жылдан 9 жылға дейін – 3
10 жылдан 12 жылға дейін - 4
13 және одан астам жыл - 5
9*
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан да астам адам - 5
10
Газетте шығарылатын өнімдегі өңірлік контенттің көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
11*
Тақырыптық бағыттарды жарықтандыру жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
* газеттер мен журналдарға қолданылады;
1 және 4-тармақтарда бір ай ішіндегі мерзімді баспа басылымының жиынтық апталық таралымының саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы ең көп сол алынады;
2 және 6-тармақтарда әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болған жағдайда, есепке қайсысы көп сол алынады;
8-тармақта мерзімді баспа басылымы қайта есепке алынған жағдайда, есепке бастапқы есепке қою күні алынады;
10-тармақта газетте шығарылатын өнімдегі өңірлік контенттің көлемі әр түрлі болған жағдайда, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мәні алынады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін интернет-ресурстарды айқындауға арналған балдық бағалау
4-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1-ден 80000-ға дейін - 1
айына 80001-ден 160000-ға дейін - 2
айына 160 001-ден 240000-ға дейін - 3
айына 240 001-ден 320000-ға дейін - 4