Об утверждении Правил и сроков приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 246/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23531.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.02.2022 № 53/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.09.2022 № 311/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 13 июля 2021 года № 246/НҚ
Правила и сроки приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах

Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 246/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 шілдеде № 23531 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.02.2022 № 53/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру мерзімдері мен қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 05.09.2022 № 311/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 13 шілдедегі
№ 246/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру мерзімдері мен қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.02.2022 № 53/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и определяют порядок и сроки приведения в соответствие сведений о заявителе, в информационных системах.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и сокращения:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) информационная система – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
3) оператор информационной системы - государственные органы, юридические лица, осуществляющие сбор, обработку и защиту сведений о заявителе, связанных с оказанием социальной поддержки в виде государственных пособий семьям;
4) уполномоченный орган по назначению пособий – территориальные подразделения уполномоченного государственного органа;
5) электронная копия документа - документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме;
6) отделение Государственной корпорации - городские, районные отделения Государственной корпорации;

Ескерту. Мерзімдері мен қағидалары жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.02.2022 № 53/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) ақпараттық жүйе – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;
3) ақпараттық жүйенің операторы – өтініш беруші туралы отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар түрінде әлеуметтік қолдау көрсетуге байланысты мәліметтерді жинауды, өңдеуді және қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, заңды тұлғалар;
4) жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган – уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесі;
5) құжаттың электрондық көшірмесі – төлнұсқа құжаттың түрін және ақпаратын (деректерін) электрондық-цифрлық нысанда толығымен көрсететін құжат;
6) Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі – Мемлекеттік корпорацияның қалалық, аудандық бөлімшелері;

7) заявитель – лицо, обращающееся за назначением пособий (далее – физическое лицо);
8) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения.
3. Основанием для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах является запрос отделения Государственной корпорации или уполномоченного органа по назначению пособий к оператору информационной системы по приведению в соответствие отсутствующих сведений о физическом лице в информационных системах.
Глава 2. Порядок и сроки приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах
4. В случае получения от оператора информационной системы электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о физическом лице в информационных системах, отделение Государственной корпорации или уполномоченный орган по назначению пособий, осуществивший запрос в день обращения физического лица, уведомляют его о необходимости представления оригиналов документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах.
Уведомление о необходимости представления оригиналов документов для приведения в соответствие сведений, в информационных системах выдается физическому лицу по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица отделения Государственной корпорации или уполномоченного органа по назначению пособий.
5. Для приведения в соответствие сведений в информационных системах физическое лицо для сверки представляет в отделение Государственной корпорации или уполномоченный орган по назначению пособий в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения уведомления, заявление на приведение в соответствие сведений в информационных системах по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и оригиналы документов:
1) документ, удостоверяющий личность физического лица (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на жительство иностранца в Республике Казахстан для кандасов), нотариально заверенную доверенность на представителя в случае, если физическое лицо не может лично подать документы;
2) официальный документ, содержащий сведения о физическом лице, отсутствующие в информационных системах.
Заявление оформляется и регистрируется в день обращения физического лица.

7) өтініш беруші – жәрдемақы тағайындауға өтініш жасайтын жеке тұлға (бұдан әрі – жеке тұлға);
8) уәкілетті мемлекеттік орган – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы жоқ мәліметтерді сәйкес келтіру жөніндегі ақпараттық жүйе операторына сұрау салуы негіз болып табылады.
2-тарау. Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру тәртібі мен мерзімдері
4. Ақпараттық жүйе операторынан ақпараттық жүйелерде жеке тұлға туралы сұратылып отырған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттарды алған жағдайда, жеке тұлға өтініш жасаған күні сұрау салуды жүзеге асырған мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган оны ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсыну қажеттігі туралы хабарлама осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің уәкілетті тұлғасының немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде беріледі.
5. Ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру үшін жеке тұлға салыстырып тексеру үшін хабарламаны алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру туралы өтінішті және құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады:
1) жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе қандастарға арналған шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты), егер жеке тұлға құжаттарды жеке өзі тапсыра алмаса, өкілге берілген нотариалды куәландырылған сенімхат;
2) ақпараттық жүйелерде жоқ жеке тұлға туралы мәліметтерді қамтитын кез келген ресми құжат.
Өтініш жеке тұлға өтінішті берген күні ресімделеді және тіркеледі.

Отсутствие документа, указанного в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта, является основанием для отказа в регистрации заявления.
6. При представлении оператором информационной системы электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о физическом лице в информационных системах, уполномоченный орган по назначению пособий, осуществивший запрос, в день получения документов оповещает акима поселка, села, сельского округа (при отсутствии отделения Государственной корпорации) и направляет физическому лицу уведомление о необходимости представления письменного согласия на приведение в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Физическое лицо представляет в уполномоченный орган по назначению пособий через акима поселка, села, сельского округа (при отсутствии отделения Государственной корпорации) письменное согласие на приведение в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах на основании ранее представленных им копий документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента выдачи физическому лицу уведомления.
7. Уполномоченное лицо отделения Государственной корпорации или уполномоченный орган по назначению пособий в день принятия заявления и оригиналов документов от физического лица производит электронные копии документов и возвращает оригиналы документов физическому лицу, после чего осуществляет следующие действия:
1) направляет оператору информационной системы запрос на приведение в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах по форме согласно приложению 5 (далее - запрос) к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица отделения Государственной корпорации или уполномоченного органа по назначению пособий, с прикрепленными электронными копиями документов;
2) выдает физическому лицу расписку о приеме заявления и документов для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах.
В день принятия уполномоченным органом по назначению пособий письменного согласия на приведение в соответствие сведений в информационных системах от физического лица, полученного через акима поселка, села, сельского округа (при отсутствии отделения Государственной корпорации) уполномоченное лицо уполномоченного органа по назначению пособий осуществляет следующие действия:
1) направляет оператору информационной системы запрос в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа по назначению пособий, с прикрепленными электронными копиями документов;

Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттың болмауы өтінішті тіркеуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
6. Ақпараттық жүйенің операторы ақпараттық жүйелерде жеке тұлға туралы сұратылатын мәліметтердің жоқтығын растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде сұрау салуды жүзеге асырған жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган құжаттарды алған күні кент, ауыл, ауылдық округ әкімін хабардар етеді, (Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі болмаған кезде) жібереді және өтініш берушіден ақпараттық жүйелердегі өзі туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге жазбаша келісім алу қажеттігі туралы жеке тұлғаға ол арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі оның мәліметтерін сәйкес келтіруге жеке тұлғаның келісімін ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Жеке тұлға кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі болмаған кезде) арқылы жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жеке тұлғаға хабарлама берілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұрын ұсынған құжаттардың көшірмелері негізінде ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге жазбаша келісімін ұсынады.
7. Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің уәкілетті тұлғасы немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган жеке тұлғадан өтініш пен құжаттардың түпнұсқаларын қабылдаған күні құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды және құжаттардың түпнұсқаларын жеке тұлғаға қайтарады, одан кейін мынадай іс-әрекеттерді жүзеге асырады:
1) құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің немесе жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде сәйкес келтіруге ақпараттық жүйе операторына осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сұрау салу (бұдан әрі – сұрау салу) жібереді;
2) ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін жеке тұлғаға өтінішті және құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
Жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі болмаған кезде) арқылы ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіруге жеке тұлғадан алынған жазбаша келісімді қабылдаған күні жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы мынадай әрекеттерді жүзеге асырады:
1) ақпараттық жүйе операторына құжаттардың электрондық көшірмелері қоса берілген, жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде сұрау салу жібереді;

2) направляет физическому лицу через акима поселка, села, сельского округа (при отсутствии отделения Государственной корпорации) расписку о приеме письменного согласия на приведение в соответствие сведений о нем в информационных системах.
8. Оператор информационной системы в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения запроса от отделения Государственной корпорации или уполномоченного органа по назначению пособий проверяет соответствие сведений о физическом лице в информационных системах, содержащихся в запросе и архивных документах, сведениям, содержащимся в информационных системах, после чего оператор информационной системы осуществляет следующие действия по результатам проверки которых направляет извещение в отделение Государственной корпорации или уполномоченный орган по назначению пособий:
1) при подтверждении фактов, указанных в запросе, вносит соответствующие изменения и (или) дополнения в информационные системы, после чего направляет в отделение Государственной корпорации или уполномоченный орган по назначению пособий извещение о внесении изменений и (или) дополнений сведений о физическом лице в информационных системах по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица оператора информационной системы;
2) при неподтверждении фактов, указанных в запросе, направляет извещение об отказе в приведении в соответствие сведений о физическом лице, в информационных системах с указанием мотивированных причин по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица оператора информационной системы.
9. Приведение оператором информационной системы в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах оказывается безвозмездно.
Приложение 1
к Правилам и срокам
приведения
в соответствие сведений о
заявителе в
информационных системах
Кому __________________
(указать полностью фамилию, имя,
отчество (при его наличии) заявителя)
реквизиты ИИН:__________________
проживающего по адресу:
________________________________
________________________________
№ телефона_____________________
Уведомление о необходимости представления оригиналов документов для приведения в соответствие сведений в информационных системах
"__" _________20__ года №
_______________________________________________________________________
(указать наименование отделения Государственной корпорации или уполномоченного
органа по назначению пособий)
в связи с поступлением документа
_________________________________________________________________
(указать наименование электронного документа, его номер, дату и орган выдачи),
подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
______________________________________
(указать перечень отсутствующих сведений о заявителе, в информационных
системах), уведомляем Вас о необходимости представить в течение трех рабочих дней
заявление на приведение в соответствие указанных сведений в информационных
системах с представлением следующих оригиналов документов:

2) жеке тұлғаға кент, ауыл, ауылдық округ әкімі арқылы (Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі болмаған кезде) ақпараттық жүйелердегі ол туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге жазбаша келісімнің қабылданғаны туралы қолхат жібереді.
8. Ақпараттық жүйе операторы Мемлекеттік корпорация бөлімшесінен немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органнан сұрау салуды алған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде сұрау салуда және мұрағаттық құжаттарда қамтылған ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтердің ақпараттық жүйелердегі мәліметтерге сәйкестігін тексереді, одан кейін ақпараттық жүйе операторы тексеру нәтижелері бойынша мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады, оларды мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органға хабарлама жібереді:
1) сұрау салуда көрсетілген фактілер расталған кезде ақпараттық жүйелерге тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді, содан кейін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органға ақпараттық жүйе операторының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы хабарлама жібереді;
2) сұрау салуда көрсетілген фактілер расталмаған кезде ақпараттық жүйе операторының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді себептерді көрсете отырып, ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіруден бас тарту туралы хабарлама жібереді.
9. Ақпараттық жүйе операторының ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіруі өтеусіз көрсетіледі.
Ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру мерзімдері
мен қағидаларына
1-қосымша
Кімге ________________
(өтініш берушінің тегін, атын,
әкесінің атын (болған жағдайда)
толық көрсету) деректемелер
ЖСН:________________
_____________________
мекенжайы бойынша
тұратын
____________________
Телефон №________________
Ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ___________ № ______
____________________________________________________(Мемлекеттік корпорациясының бөлімшесі немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органның атауын көрсету) ______________________________________________ құжаттың келіп түсуіне байланысты (сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттың атауын, оның нөмірін, күнін және берген органды көрсету) ____________________________________________________________________________________________ (өтініш беруші туралы ақпараттық жүйелерде жоқ мәліметтердің тізбесін көрсету), Сізге үш жұмыс күні ішінде мынадай құжаттардың түпнұсқаларын ұсына отырып, ақпараттық жүйелерде көрсетілген мәліметтерді сәйкес келтіруге өтініш беру қажеттігі туралы хабарлаймыз:

1) _________________________________ (документ, удостоверяющий личность
заявителя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на
жительство иностранца в Республике Казахстан для кандасов), а представитель лица –
документы, удостоверяющие личность и полномочия представителя);
2) ______________________________________________ (документ, содержащий
сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
Должность (подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Уведомление получил _________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Приложение 2
к Правилам и срокам
приведения в соответствие
сведений о заявителе в
информационных
системах
Наименование отделения
Государственной корпорации или
уполномоченного органа по
назначению пособий:
____________________________
местоположение: _____________
____________________________
от гражданина (ки) ___________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя)
проживающего(щей) по адресу:
(город, улица, № дома,
квартиры, № телефона)
____________________________
ИИН
____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ на приведение в соответствие сведений в информационных системах
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных пособиях
семьям, имеющим детей" прошу Вас привести в соответствие сведения в
информационной(ых) системе(ах), в связи с поступлением документа
______________________________________ (указать наименование электронного документа,
его номер, дата и орган выдачи), подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
____________________________ (указать перечень отсутствующих сведений о заявителе).
На основании представляемых мною документов:
1) __________________________ (документ, удостоверяющий личность физического
лица, (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на жительство
иностранца в Республике Казахстан для кандасов), а представитель лица – документы,
удостоверяющие личность и полномочия представителя);
2) _________________________________________________ (документ, содержащий
сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
"___" _____________ 20__ года
Подпись заявителя ________________
Приложение 3
к Правилам и срокам
приведения в
соответствие сведений о
заявителе в
информационных системах
1. Кому ____________________________
(указать полностью фамилию, имя,
отчество (при его наличии) заявителя)
реквизиты ИИН: __________________
проживающего по адресу: __________
№ телефона______________________
Уведомление о необходимости представления письменного согласия на приведение в соответствие сведений о заявителе в информационных системах
"__" _________ 20__года № ______
_______________________________ (указать наименование отделения
Государственной корпорации либо уполномоченного органа по назначению пособий)
в связи с поступлением документа
__________________________________________________________________________
(указать наименование электронного документа, его номер, дата и орган выдачи),
подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
____________________________________________ (указать перечень отсутствующих
сведений в информационных системах), уведомляем Вас о необходимости
представить в течение трех рабочих дней согласие на приведение в соответствие
сведений в информационных системах на основании представленных вами акиму
________________________________________________ (поселка, села, сельского
округа) копий документов:

1) _________________________________
(өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе қандастарға арналған шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты), ал адамның өкіліне – өкілдің жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын құжаттар);
2) _____________________________________
(өтініш беруші туралы ақпараттық жүйелерде жоқ мәліметтерді қамтитын құжат). Лауазымы (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Хабарламаны алдым ________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, күні)
Ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру мерзімдері
мен қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация
бөлімшесінің немесе жәрдемақы
тағайындау жөніндегі
уәкілетті орган
атауы:____________________
орналасқан жері:_____________
____________________________
азаматтан (шадан)
__________________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
тұратын мекенжайы:______
_________________________
(қала, көше, үйдің, пәтердің
№, телефон №)
__________________________
ЖСН______________________
Ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіруге ӨТІНІШ
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Сізден ____________________ құжаттың келіп түсуіне байланысты (сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттың атауын, оның нөмірін, күнін және берген органды көрсету) мына мәліметтерді ______________________ (ақпараттық жүйелерде жеке тұлға туралы жоқ мәліметтердің тізбесін көрсету) ақпараттық жүйеге (лерге) сәйкес келтіруіңізді сұраймын.
Мен ұсынатын құжаттар негізінде:
1) __________________________ (өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе қандастарға арналған шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты), ал адамның өкіліне – өкілдің жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын құжаттар);
2) _________________________________________________
(өтініш беруші туралы ақпараттық жүйелерде жоқ мәліметтерді қамтитын құжат).
20__ жылғы "___" _____________
Өтініш берушінің қолы _______________
Ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру мерзімдері
мен қағидаларына
3-қосымша
Кімге_______________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда))
ЖСН деректемелері:
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
Телефон
№________________________
Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге жазбаша келісім беру қажеттілігі туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ________ № ______
_______________________________ (құжаттың қайда түсуіне байланысты Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органның атауын көрсету) мына құжаттың түсуіне байланысты _____________________________________________ (сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттың атауын, оның нөмірін, күнін және берген органды көрсету) , Сізді әкімге (кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне) ұсынған құжаттардың: _____________________________________(ақпараттық жүйелерде жеке тұлға туралы жоқ мәліметтердің тізбесін көрсету) көшірмесі негізінде ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге үш жұмыс күні ішінде келісім беру қажеттілігі туралы хабарлаймыз.

1) __________________________ (документ, удостоверяющий личность заявителя
(удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на жительство
иностранца в Республике Казахстан для кандасов), а представитель лица – документы,
удостоверяющие личность и полномочия представителя);
) ______________________________________________ (документ, содержащий
сведения о заявителя, отсутствующие в информационных системах).
Должность (подпись) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Уведомление получил _________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя, подпись, дата)
Приложение 4
к Правилам и срокам
приведения в соответствие
сведений о заявителе
в информационных системах
Наименование отделения
Государственной корпорации или
уполномоченного
органа по назначению
пособий: ________________________
местоположение: ________________
________________________________
от гражданина (ки) _______________
________________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя)
проживающего(щей) по адресу:
(город, улица, № дома, квартиры,
№ телефона)
________________________________
ИИН
________________________________
СОГЛАСИЕ на приведение в соответствие сведений о заявителе, в информационных системах
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном
пособии в Республике Казахстан" прошу Вас привести в соответствие сведения в
информационной(ых) системе(ах), в связи с поступлением документа
______________________________________________________________________
(указать наименование электронного документа, его номер, дата и орган выдачи),
подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений
____________________________________________ (указать перечень отсутствующих
сведений о заявителе, в информационных системах). На основании представленных мною
акиму ______________________________________________________ (поселка, села,
сельского округа) копий документов, достоверность которым подтверждаю:
1) __________________________ (копия документа, удостоверяющего личность
заявителя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на
жительство иностранца в Республике Казахстан для кандасов), а представитель лица – копии
документов, удостоверяющих личность и полномочия представителя);
2) __________________________________________________ (копия документа,
содержащего сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
"___" _____________ 20__ года
Подпись заявителя ________________
Приложение 5
к Правилам и срокам
приведения в
соответствие сведений о
заявителе в информационных
системах
_______________________
(наименование оператора
информационной системы)
_______________________
(адрес)
Запрос на приведение в соответствие сведений о заявителе в информационных системах
"__" _________20__ года № ____
1. ____________________________________ (указать наименование отделения Государственной корпорации либо уполномоченного органа по назначению пособий – отправителя запроса) просит привести в соответствие отсутствующие сведения о заявителе, в информационных системах.

1) __________________________ (өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе қандастарға арналған шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты), ал адамның өкіліне – өкілдің жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын құжаттар);
2) _____________________________________________
(ақпараттық жүйелерде жоқ өтініш беруші туралы мәліметтерді қамтитын құжат).
Лауазымы (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Хабарламаны алдым_________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, күні)
Ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру мерзімдері
мен қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік корпорация
бөлімшесінің немесе жәрдемақы
тағайындау жөніндегі
уәкілетті органның
атауы _____________________
орналасқан жері:_____________
____________________________
азаматтан (шадан)
____________________________
____________________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда))
______________________
мекенжайы бойынша тұратын:
(қала, көше, үйдің, пәтердің
№, телефон №)
____________________________
ЖСН
____________________________
Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге КЕЛІСІМ
"Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Сізден құжаттың келіп түсуіне байланысты мәліметтерді ақпараттық жүйеге (лерге) сәйкес келтіруіңізді сұраймын ______________________________________ (сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттың атауын, оның нөмірін, күнін және берген органды көрсету)____________________________ (ақпараттық жүйелерде өтініш беруші туралы жоқ мәліметтердің тізбесін көрсету).
Әкімге (кент, ауыл, ауылдық округ) мен ұсынатын және дұрыстығына мен куәлік ететін құжаттар негізінде:
1) __________________________ (өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе қандастарға арналған шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты), ал адамның өкілі – жеке басын және өкілдің өкілеттіктерін куәландыратын құжаттардың көшірмелері);
2) _______________________________________________________ (ақпараттық жүйелерде жоқ өтініш беруші туралы мәліметтері бар құжаттың көшірмесі).
20__ жылғы "___" ___________
Өтініш берушінің қолы _______________
Ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру мерзімдері
мен қағидаларына
5-қосымша
_____________________
(ақпараттық жүйе
операторының атауы)
_____________________
(мекенжайы)
Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге сұрау салу
20___ жылғы "___" ________ № _______
1. ___________________________________________
(Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінің немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті органның атауын көрсету) өтініш беруші туралы ақпараттық жүйелерде жоқ мәліметтерді сәйкес келтіруді сұрайды.

2. ____________________ (наименование ГО – получателя запроса)
Фамилия, имя, отчество и дата рождения заявителя, реквизиты ИИН
Причина запроса (отсутствие данных)
Перечень сведений, отсутствующих в информационной системе
Информация об ответном сообщении информационной системы, представившей сведения об отсутствии данных
Наименование электронного документа, его номер и дата выдачи, подтверждающего отсутствие запрашиваемых сведений о заявителе
3. ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника отделения
Государственной корпорации или специалиста уполномоченного органа по
назначению пособий осуществившего запрос).
Приложение (электронные копии документов):
1) ___________________________________ (документ, удостоверяющий личность
заявителя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан или вид на
жительство иностранца в Республике Казахстан для кандасов), а представитель лица –
документы, удостоверяющие личность и полномочия представителя);
2) __________________________________________________________ (документ,
содержащий сведения о заявителе, отсутствующие в информационных системах).
Должность (подпись) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к Правилам и срокам
приведения в соответствие
сведений о заявителе
в информационных системах
____________________________
(наименование отделения
Государственной корпорации
или уполномоченного
органа по назначению пособии)
____________________________
(адрес)
Извещение о внесении изменений и (или) дополнений сведений о заявителе в информационных системах/ об отказе во внесении изменений и (или) дополнений сведений о заявителе, в информационных системах
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 05.09.2022 № 311/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"__" _________20__ года № ____
________________________________________________________________________
(указать наименование оператора информационной системы) извещает о внесении
изменений и (или) дополнений сведений о заявителе в информационных системах /
об отказе во внесении изменений и (или) дополнений сведений о заявителе,
в информационных системах:
Номер и дата запроса на приведение в соответствие сведений сведений о заявителе, в информационных системах
ИИН заявителя
Фамилия
Имя
Отчество
Внесенные изменения и (или) дополнения о заявителе, в информационных системах/основание для отказа в приведении в соответствие сведений в информационных системах, предусмотренное в пункте 8 Правил и сроков приведения в соответствие сведений о заявителе в информационных системах, утвержденных приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 246/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23531)
Должность (подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)

2. ____________________ (сұрауды алушы МО атауы)
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және туған күні ЖСН деректемелері
Сұрау салудың себебі (деректердің болмауы)
Ақпараттық жүйеде жоқ мәліметтер тізбесі
Деректердің жоқтығы туралы мәліметтерді ұсынған ақпараттық жүйенің жауап хабарламасы туралы ақпарат
Өтініш беруші сұратылған мәліметтердің жоқ екенін растайтын электрондық құжаттың атауы, оның нөмірі және берілген күні
3. ________________________________________________ (сұрау салуды жүзеге асырған Мемлекеттік корпорация бөлімшесі қызметкерінің немесе жәрдемақыны тағайындау жөніндегі уәкілетті орган маманының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және лауазымы).
Қосымша (құжаттардың электрондық көшірмелері):
1) ___________________________________ (өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты), ал адамның өкілі – өкілдің жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын құжаттар);
2) __________________________________________________________
(ақпараттық жүйелерде жоқ өтініш беруші туралы мәліметтерді қамтитын құжат).
Лауазымы (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелердегі өтініш
беруші туралы мәліметтерді
сәйкес келтіру мерзімдері
мен қағидаларына
6-қосымша
____________________________
(Мемлекеттік корпорацияның
бөлімшесінің немесе жәрдемақы
тағайындау жөніндегі уәкілетті
органның атауы)
____________________________
(мекенжайы)
Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы / ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуден бас тарту туралы хабарлам
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 05.09.2022 № 311/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "__" ________ № ________
_______________________________ (ақпараттық жүйе операторының атауын көрсету) ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы / ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуден бас тарту туралы хабарлайды:
Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіруге сұрау салудың нөмірі мен күні
жеке тұлғанының ЖСН
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығымен бекітілген Ақпараттық жүйелердегі өтініш беруші туралы мәліметтерді сәйкес келтіру мерзімдері мен қағидаларының 8-тармағында көзделген ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкес келтіруден бас тарту үшін ақпараттық жүйелерде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар/негіздемелер 2021 жылғы 13 шілдедегі № 246/НҚ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23531 болып тіркелді)
Лауазымы (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)