О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 октября 2018 года № 252 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 45 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 июля 2021 года № 119 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2021 года № 23643. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 23 ноября 2022 года № 233 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2022 года № 89.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 23.11.2022 № 233 и Министра национальной экономики РК от 25.11.2022 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 31 октября 2018 года № 252 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 45 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17654) следующие изменения:
в приложении 1 к указанному совместному приказу:
в Критериях оценки степени риска по соблюдению законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением служебной этики государственными служащими (далее – Критерии) приняты в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" (далее – Закон), Этическим кодексом государственных служащих Республики Казахстан (Правилами служебной этики государственных служащих), утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее – Этический кодекс), а также Правилами формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17371) для отбора Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) и его территориальными подразделениями государственных органов с целью проведения проверок и профилактического контроля с посещением субъекта контроля.";
Субъективные критерии оценки степени риска за соблюдением законодательства в сфере государственной службы государственными органами и за соблюдением норм служебной этики государственными служащими изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

"Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 31 қазандағы № 252 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 45 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 9 шілдедегі № 119 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 12 шілдедегі № 69 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 шiлдеде № 23643 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 233 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 25 қарашадағы № 89 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 23.11.2022 № 233 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 25.11.2022 № 89 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 31 қазандағы № 252 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 45 бірлескен бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрiнде №17654 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 1-қосымшада:
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі - Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң), Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп кодексіне (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) (бұдан әрі – Әдеп кодексі), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) Мемлекеттік органдардың тексеру парақтарының нысандарын және тәуекелді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаттарына сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) және оның аумақтық бөлімшелерінің бақылау субъектісіне бару арқылы тексерулерді және профилактикалық бақылау жүргізу мақсатында мемлекеттік органдарды іріктеуі үшін қабылданды.";
Субъективті мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы сақтаудағы және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтаудағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

100
Обеспечение назначения государственного служащего по новому штатному расписанию, равнозначную ранее занимаемой должности, соответствующую ранее исполняемым должностным полномочиям при изменении структуры управления, переименование должностей, сокращение штата государственного органа без фактического сокращения численности и (или) существенного изменения условий труда. Предложение, с согласия государственного служащего, нижестоящей государственной должности, предусмотренной штатным расписанием государственного органа, в случае отсутствия равнозначной должности
Грубое
101
Обеспечение выплаты единовременного пособия в размере трех среднемесячных заработных плат по последнему месту службы в государственном органе членам семьи государственного служащего в случае его смерти
Грубое
102
Обеспечение соблюдения требований по гарантиям и компенсациям государственным служащим при командировках
Грубое
103
Обеспечение соблюдения оснований по прекращению государственной службы политическими государственными служащими
Грубое
104
Обеспечение соблюдения оснований по отставке и увольнению политических государственных служащих
Грубое
105
Обеспечение соблюдения оснований, условий и требований по прекращению государственной службы административными государственными служащими
Грубое
106
Обеспечение соблюдения порядка восстановления лиц на государственную службу
Грубое
107
Обеспечение соблюдения требований при аттестации государственных служащих
Грубое
108
Обеспечение соблюдения требований по привлечению иностранных работников в государственные органы
Грубое
109
Обеспечение не совершения государственными служащими проступков, дискредитирующих государственную службу
Грубое
110
Обеспечение соблюдения требований по привлечению к дисциплинарной ответственности государственных служащих, за совершение непосредственно подчиненными им государственными служащими коррупционных преступлений
Грубое
111
Обеспечение соблюдения процедур занятия вакантных или временно вакантных административных государственных должностей корпуса "Б" в порядке перевода без проведения конкурса
Грубое
112
Обеспечение недопущения назначение административных государственных служащих на временно вакантные государственные должности при наличии иной вакантной государственной должности, кроме случаев замещения временно отсутствующего государственного служащего либо согласия самого государственного служащего при передаче государственному органу функций, полномочий и (или) штатных единиц другого государственного органа, в том числе упраздненного (ликвидированного) либо реорганизованного государственного органа и изменении структуры управления внутри государственного органа
Грубое
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля, в том числе посредством автоматизированных информационных систем, проводимого Агентством и его территориальными подразделениями

100
Басқару құрылымы өзгеруде, лауазымдар атауы ауысуда, нақты қысқартуда және (немесе) еңбек шарттарының маңызды өзгеруінде анықталатын ретінде алдында атқарған қызметіне тең, алдында орындаған лауазымдық өкілеттілігіне сәйкес, мемлекеттік қызметкерлерді жаңа штаттық кестеге сәйкес тағайындауды қамтамасыз ету.
Егер мемлекеттік органның қарастырылған штаттық кестесіне сәйкес лауазымның болмауы кезінде төменде тұрған мемлекеттік лауазымға мемлекеттік қызметшілердің келісімімен ұсыныс
Өрескел
101
Мемлекеттiк қызметшi қайтыс болған жағдайда, оның отбасы мүшелерiне мемлекеттiк органдағы соңғы қызмет орны бойынша үш орташа айлық жалақысы мөлшерiнде бұл ретте жәрдемақының мөлшері төмен болмайтын, бiржолғы жәрдемақы төленуін қамтамассыз ету.
Өрескел
102
Мемлекеттiк қызметшілерге қызметтiк iссапарлар шығыстары өтелеу талаптырын сақтауды қамтамассызе ету
Өрескел
103
Мемлекеттік саяси қызметшінің мелекеттік лауазымды тоқтату бойынша негіздерін сақтауды қамтамасыз ету
Өрескел
104
Мемлекеттік саяси қызметшінің жұмыстан кету мен лауазымды босату бойынша негіздерін сақтауды қамтамасыз ету
Өрескел
105
Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің лауазымынан тоқтату бойынша негізгі талаптырының және шарттарының негіздерін сақтауды қамтамасыз ету
Өрескел
106
Мемлекеттік қызметке тұлғалардың қайта орналасу тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету
Өрескел
107
Мемлекеттік қызметшілерді аттестатау кезінде қайта қалпына келтіру тәртіптерін сақтауды қамтамасыз ету
Өрескел
108
Мемлекеттік органға шетел азаматтарын жұмысқа тарту бойынша талаптарды сақтауды қамтамасыз ету
Өрескел
109
Мемлекеттік қызметшілерімен мемлекеттік қызметке кір келтiретін тәртіптік теріс қылықтар жасамамауды қамтамасыз ету
Өрескел
110
Мемлекеттік қызметшілерді сыбайлас жемқорлық қылмысты оған тікелей бағынысты мемлекеттік қызметші жасағаны үшін, тәртіптік жауаптылыққа тару бойынша талаптардың сақталуын қамтамасыз ету
Өрескел
111
"Б" корпусының бос немесе уақытша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасу рәсімдерін конкурс өткізбей ауысу тәртібімен сақтауды қамтамасыз ету
Өрескел
112
Мемлекеттік органға басқа мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктерін және (немесе) штат бірліктерін берген, оның ішінде мемлекеттік орган жойылған (таратылған) не қайта құрылған, мемлекеттік органның ішінде басқару құрылымы өзгерген кезде уақытша жұмыс орнында жоқ мемлекеттік қызметшіні алмастыру не мемлекеттік қызметшінің өзінің келісуі жағдайларын қоспағанда, әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді өзге бос мемлекеттік лауазым болған кезде уақытша бос мемлекеттік лауазымдарға тағайындауға жол бермеуді қамтамасыз ету
Өрескел
Агенттіке және оның аумақтық бөлімшелерімен жүргізілетін, бақылау субъектілерімен берілетін мониторинг есептері мен ақпараттың нәтижелері, оның ішінде ақпараттық автоматты жүйесі бойынша

113
Недостоверное и несвоевременное предоставление уполномоченным по этике отчетов по результатам своей деятельности
Значительное
114
Недостоверное и несвоевременное предоставление отчета о работе дисциплинарной комиссии
Значительное
Наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине государственных органов либо государственных служащих, вызвавших общественный резонанс и критику системы государственного управления
115
Предоставление субъектами контроля гражданам ответов на обращения, вызвавших общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
116
Дача субъектами контроля разъяснений, интервью, вызвавших общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
117
Деятельность субъектов контроля по исполнению государственной политики и государственных программ, вызвавшая общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
118
Ненадлежащее исполнение субъектами контроля возложенных функций, вызвавшее общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
119
Неэтичное поведение государственных служащих в служебное время, вызвавшее общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
120
Антиобщественное поведение государственных служащих во внеслужебное время, вызвавшее общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
121
Нахождение государственных служащих во внеслужебное время в состоянии опьянения, оскорбляющем человеческое достоинство и общественную нравственность, вызвавшее общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
122
Совершение государственными служащими дорожно-транспортных происшествий, вызвавших общественный резонанс и критику системы государственного управления
Грубое
Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений физических и юридических лиц в отношении субъектов контроля на нарушение требований законодательства в сфере государственной службы и несоблюдение служебной этики государственными служащими
123
Наличие 3-х и более подтвержденных обращений физических и (или) юридических лиц в отношении субъектов контроля о нарушении требований законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики их государственными служащими
Грубое
124
Наличие 3-х и более частично подтвержденных обращений физических и (или) юридических лиц в отношении субъектов контроля о нарушении требований законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики их государственными служащими
Значительное
125
Наличие 3-х и более подтвержденных обращений на блог платформу Председателя Агентства в отношении субъектов контроля о нарушении требований законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики их государственными служащими
Грубое

113
Әдеп жөніндегі уәкілдің өз қызметі бойынша есебінің уақтылы және анық емес ұсынылуы
Елеулі
114
Тәртіптік комиссия жұмысының есебін мерзімін бұзып және анық емес берілуі
Елеулі
Мемлекеттік басқарма жүйесіне сын және қоғамдық резонанс келтіретін мемлекеттік қызметшілерінің немесе мемлекеттік органның кінәсі бойынша қолайсыз жағдайдың болуы
115
Бақылау субъектілерімен азаматтардың шағымдарына қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіретін жауап беру.
Өрескел
116
Бақылау субъектілерімен түсіндіру және интервью беру арқылы қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
117
Бақылау субъектілерімен Мемлекеттік саясатты және мемлекеттік бағдарламаларды орындау барысында қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
118
Бақылау субъектілерімен өзіне жүктелген функцияларын жеткіліксіз орындаумен қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
119
Жұмыс уақытында мемлекеттік қызметшілермен әдепсіз іс-әрекеттерімен қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
120
Мемлекеттік қызметшілердің жұмыстан тыс уақытында қоғамсыз іс-әрекеттерімен қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
121
Мемлекеттік қызметшілердің жұмыстан тыс уақытында, мас күйінде адамның қадір-қасиетін және қоғам адамгершілігін қорлауда қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
122
Мемлекеттік қызметшілердің жол-көлік апаттарын жасауда қоғамдық резонанс және мемлекеттік басқарма жүйесіне сын келтіру
Өрескел
Жеке және заңды тұлғалардың бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын бұзу және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша расталған шағымдардың саны мен болуы
123
Бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша жеке және заңды тұлғалардың 3 және одан да көп расталған өтініштерінің бар болуы
Өрескел
124
Бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша жеке және заңды тұлғалардың 3 және одан да көп ішінара расталған өтініштерінің бар болуы
Елеулі
125
Агенттік Төрағасының блогына келіп түскен бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша жеке және заңды тұлғалардың 3 және одан да көп расталған өтініштерінің бар болуы
Өрескел

126
Наличие 3-х и более частично подтвержденных обращений на блог платформу Председателя Агентства в отношении субъектов контроля о нарушении требований законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики их государственными служащими
Значительное
127
Наличие 3-х и более подтвержденных обращений на блог платформу первых руководителей субъектов контроля о нарушении субъектами контроля требований законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики их государственными служащими
Грубое
128
Наличие 3-х и более частично подтвержденных обращений на блог платформу первых руководителей субъектов контроля о нарушении субъектами контроля требований законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики их государственными служащими
Значительное
Анализ официальных интернет-ресурсов, средств массовой информации
129
Отсутствие на официальных интернет-ресурсах субъектов контроля соответствующей информации о кадровом обеспечении
Значительное
130
Отсутствие на официальных интернет-ресурсах субъектов контроля соответствующей информации о проводимых конкурсах на занятие вакантных государственных должностей
Грубое
131
Отсутствие на официальных интернет-ресурсах субъектов контроля соответствующей информации об уполномоченном по этике
Значительное
132
Отсутствие на официальных интернет-ресурсах субъектов контроля соответствующей информации об антикоррупционной деятельности
Грубое
133
Наличие в средствах массовой информации критики деятельности субъектов контроля либо их государственных служащих
Значительное
134
Наличие в средствах массовой информации обвинения государственного служащего в коррупции
Грубое
135
Отсутствие в средствах массовой информации опровержений государственного служащего, обвиненного в коррупции
Грубое
136
Наличие в средствах массовой информации обвинения государственного служащего в неэтичном поведении
Грубое
Результаты анализа сведений, представляемых уполномоченными органами и организациями, а также получаемых из иных источников информации
137
Несоблюдение трудового распорядка дня государственных служащих субъектов контроля
Значительное
138
Несоблюдение субъектами контроля социальных прав государственных служащих
Значительное
139
Утверждение ненадлежащих должностных инструкций государственных служащих
Значительное
140
Принятие государственными служащими и наличие на рабочем месте подарков
Грубое
141
Неэтичное поведение государственных служащих
Грубое
142
Использование государственного имущества, в том числе автомобилей во внеслужебных целях
Значительное

126
Агенттік Төрағасының блогына келіп түскен бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша жеке және заңды тұлғалардың 3 және одан да көп ішінара расталған өтініштерінің бар болуы
Елеулі
127
Бақылау субъектілерінің бірінші басшыларының блогына келіп түскен олардың мемлекеттік қызметшілерімен мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша жеке және заңды тұлғалардың 3 және одан да көп расталған өтініштерінің бар болуы
Өрескел
128
Бақылау субъектілерінің бірінші басшыларының блогына келіп түскен олардың мемлекеттік қызметшілерімен мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтамауы бойынша жеке және заңды тұлғалардың 3 және одан да көп ішінара расталған өтініштерінің бар болуы
Елеулі
Ресми интернет-ресурстарды, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау
129
Бақылау субъектілердің ресми интернет-ресурстарында персоналды басқару жөніндегі тиісті ақпараттың болмауы
Өрескел
130
Бақылау субъектілердің ресми интернет-ресурстарында мемлекеттік лауазымға өткізілетін конкурс туралы тиісті ақпаратты болмауы
Өрескел
131
Бақылау субъектілердің ресми интернет-ресурстарында Әдеп жөніндегі уәкілеттің сәйкес ақпаратты болмауы
Өрескел
132
Бақылау субъектілерінің ресми интернет-ресурстарында сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы тиісті ақпараттың болмауы
Өрескел
133
Бұқаралық ақпарат құралдарында бақылау субъектілерінің немесе мемлекеттік қызметшілердің қызметін сынаудың болуы
Өрескел
134
Бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік қзметшілердің сыбайлас жемқорлыққа қатысты жария ету
Өрескел
135
Бұқаралық ақпарат құралдарында сыбайлас жемқорлыққа айыпталған мемлекеттік қызметкердің бас тартуының жоқтығы
Өрескел
136
Бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік қызметшінің әдепсіз мінез-құлықты айыптауы болуы
Өрескел
Уәкілетті органдар мен ұйымдар ұсынған ақпаратты талдау нәтижелері, сондай-ақ өзге де көздерден алынған ақпарат
137
Бақылау субъектілерімен мемлекеттік қызметшілердің жұмыс кестесін сақтамау
Өрескел
138
Бақылау субъектілерімен мемлекеттік қызметшілердің әлеуметтік құқтарын сақтамау
Өрескел
139
Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық нұсқауларының жеткіліксіз бекіту
Елеулі
140
Мемлекеттік қызметшілерді жұмыс орнында сыйлықтардың болуы және оларды қабылдау
Өрескел
141
Мемлекеттік қызметшілердің әдепсіз іс-әрекеттері
Өрескел
142
Мемлекеттік мүлікті, оның ішінде ресми емес мақсаттар үшін автомобильдерді пайдалану
Өрескел

143
Несоблюдение государственными служащими трудовой дисциплины, выраженное в опозданиях на работу
Значительное
144
Не проведение субъектами контроля мероприятий (семинаров, круглых-столов, правового обучения и т.д.), направленных на профилактику коррупции, нарушений законодательства в сфере государственной службы и норм служебной этики
Значительное
145
Низкая эффективность деятельности государственных органов по результатам ежегодной оценки по направлению "управление персоналом"
Значительное
146
Неэффективная деятельность государственных органов по результатам ежегодной оценки по направлению "управление персоналом"
Грубое
147
Наличие в течение года государственных служащих субъекта контроля в отношении которых вступил в законную силу судебный акт о совершении ими коррупционного правонарушения, численность которых составляет 5 и более процентов от общего количества государственных служащих субъекта контроля по штатному расписанию
Грубое
148
Наличие в течение года государственных служащих субъекта контроля в отношении которых вступил в законную силу судебный акт о совершении ими уголовно наказуемого правонарушения, численность которых составляет 5 и более процентов от общего количества государственных служащих субъекта контроля по штатному расписанию
Грубое
149
Наличие в течение года 3-х и более фактов совершения государственными служащими субъекта контроля административных правонарушений, предусмотренных частью 1 статьи 99 Кодекса об административных правонарушениях
Грубое
150

143
Мемлекеттік қызметшілердің жұмысқ қалуымен еңбек тәртібін сақтамауы
Өрескел
144
Сыбайлас жемқорлықтың алдын-алуға, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнама талаптарын және мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтау бойынша бағытталған бақылау субъектілердің іс-шараларын (семинарлар, дөңгелек үстелдер, құқықтық тәрбие және т.б.) өткізбеу.
Елеулі
145
"Персоналды басқару" бағыты бойынша жыл сайынғы бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың қызмет тиімділігінің төмендігі
Елеулі
146
"Персоналды басқару" бағыты бойынша жыл сайынғы бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың тиімсіз қызметі
Өрескел
147
Бақылау субъектісінде бір жыл сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы сот актісі күшіне енген қызметкерлер тізіміне сәйкес мемлекеттік қызметшілерінің жалпы санының 5 немесе одан да көп пайызы бар ақпарат
Өрескел
148
Бақылау субъектісінде Мемлекеттiк қызметшiлердiң өздерi жасаған қылмыстық құқық бұзушылық туралы сот актiсiнің күшіне енген , олардың штат саны кестесiне сәйкес бақылау субъектiсiнiң мемлекеттiк қызметшiлерiнiң жалпы санының 5 және одан да көп пайызы болуы
Өрескел
149
Бір жыл ішінде Бақылау субъектісінде мемлекеттік қызметшілермен әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстің 99-бабының 1-бөлігінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтардың 3 немесе одан да көп фактілерінің болуы
Өрескел
150

Наличие в течение года 3-х и более фактов совершения государственными служащими субъекта контроля административных правонарушений, предусмотренных частью 2 статьи 99 Кодекса об административных правонарушениях
Грубое
151
Несоответствие документов кадрового делопроизводства административной государственной службы Типовым формам документов кадрового делопроизводства административной государственной службы, утверждаемым уполномоченным органом
Незначительное
152

Бір жыл ішінде Бақылау субъектісінде Мемлекеттік қызметшілердің Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 99-бабы 2-бөлігінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтарды 3 және одан да көп фактілерінің болуы
Өрескел
151
Уәкілетті орган бекітілген, әкімшілік мемлекеттік қызметтің кадрлық есебінің типтік нысандарына Әкімшілік мемлекеттік қызметтің кадрлық есебін жүргізу құжаттарының сәйкес келмеуі
Болмашы
152

Наличие в течение года от 1-го до 3-х фактов совершения государственными служащими субъекта контроля дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу
Значительное
153
Наличие в течение года от 3-х до 5-ти фактов совершения государственными служащими субъекта контроля дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу
Грубое
154
Повторные нарушения, выявленные по результатам предыдущих проверок и иных форм контроля в сфере государственной службы
Грубое
155
Наличие в отчетных данных о работе дисциплинарных комиссий государственных органов сведений о 5-ти и более фактах привлечения государственных служащих к дисциплинарной ответственности за нарушения Этического кодекса, за исключением случаев, предусмотренных настоящими Критериями
Грубое
156
Наличие 5-ти и более подтвержденных обращений физических и (или) юридических лиц на действия государственных органов, проверка которых не входит в компетенцию уполномоченного органа по делам государственной службы и его территориальных подразделений, и которые направлены для рассмотрения в уполномоченные государственные органы в порядке, установленном законодательством
Значительное
157

Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызметке кір келтіретін бір жыл ішінде 1-ден 3-ке дейін тәртіптік теріс қылықтар жасау фактілерінің бар болу
Елеулі
153
Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызметке кір келтіретін бір жыл ішінде 3-тен 5-ке дейін тәртіптік теріс қылықтар жасау фактілерінің бар болуы
Өрескел
154
Мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызмет саласындағы өткен тексерулер мен басқа бақылау нысан нәтижелері бойынша қайталама бұзу
Өрескел
155
Мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмысы туралы есептік мәліметтерде осы Критерийлердегі қаралған жағдайларды ескермегенде мемлекеттік қызметшілерді Әдеп кодексін бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікте тарту бойынша 5 және одан да көп фактілердің бар болуы
Өрескел
156
Мемлекеттік қызмет істері уәкілетті органың және оның аумақтық бөлімшелерінің құзыретіне кірмейтін және заңнамада бекітілген тәртіпте қарастыру үшін уәкілетті мемлекеттік уәкілетті органдарға жолданған, мемлекеттік органдардың әрекетіне жеке және (немесе) заңды тұлғалардың 5 немесе одан да көп расталған шағымдардың бар болуы
Елеулі
157

111
Обеспечение соблюдения процедур занятия вакантных или временно вакантных административных государственных должностей корпуса "Б" в порядке перевода без проведения конкурса
112
Обеспечение недопущения назначения административных государственных служащих на временно вакантные государственные должности при наличии иной вакантной государственной должности, кроме случаев замещения временно отсутствующего государственного служащего либо согласия самого государственного служащего при передаче государственному органу функций, полномочий и (или) штатных единиц другого государственного органа, в том числе упраздненного (ликвидированного) либо реорганизованного государственного органа и изменении структуры управления внутри государственного органа
Должностное (ые) лицо (а) _________________________________________________
должность                                     подпись
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля______________________________________________
должность подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)

111
"Б" корпусының бос немесе уақытша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасу рәсімдерін конкурс өткізбей ауысу тәртібімен сақтауды қамтамасыз ету
112
Мемлекеттік органға басқа мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктерін және (немесе) штат бірліктерін берген, оның ішінде мемлекеттік орган жойылған (таратылған) не қайта құрылған, мемлекеттік органның ішінде басқару құрылымы өзгерген кезде уақытша жұмыс орнында жоқ мемлекеттік қызметшіні алмастыру не мемлекеттік қызметшінің өзінің келісуі жағдайларын қоспағанда, әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді өзге бос мемлекеттік лауазым болған кезде уақытша бос мемлекеттік лауазымдарға тағайындауға жол бермеуді қамтамасыз ету
Лауазымды тұлға ________________________________________
қызметі      қолы
_____________________________________________
Аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бақылау
субъектінің басшысы ___________________________________________
қызметі      қолы
____________________________________________
Аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)