О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № 420. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2021 года № 23902
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10401) следующее изменение:
в Правилах оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Приемка выполненных работ для их оплаты производится представителем технического надзора в порядке, установленном договором строительного подряда. За расчетный период может быть принят месяц, либо период времени, необходимый для строительства объекта или выполнения строительных работ. По результатам приемки оформляется акт приемки выполненных строительных работ, который в течение трех рабочих дней визируется представителем технического надзора по форме, установленной в приложении 3 к Правилам организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10795) либо выдается мотивированный отказ при наличии нарушений требований главы 3 настоящих Правил.".
2. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10795) следующие изменения:
в Правилах организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденных указанным приказом:
приложения 4 и 4-1 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 5 тамыздағы № 420 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 тамызда № 23902 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10401 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Орындалған жұмыстарға ақы төлеу үшін оларды қабылдауды техникалық қадағалаудың өкілі құрылыстың мердігерлік шартында белгіленген тәртіппен жүргізеді. Есепті кезең деп объектіні салу немесе құрылыс жұмыстарын орындау үшін қажет ай не уақыт кезеңі қабылдануы мүмкін. Қабылдаудың нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларына 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша техникалық қадағалаудың өкілі үш жұмыс күн ішінде қол қоятын орындалған құрылыс жұмыстарының актісі ресімделеді не осы Қағидалардың 3-тарауының талаптарын бұзушылықтар болған кезді дәлелді бас тарту беріледі.".
2. "Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларында:
4 және 4-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство нацональной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 5 августа 2021 года № 420
Приложение 4
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика
(застройщика)
Форма
Заказчик:
Подрядчик:
Наименование строительства и его адрес:
Справка о стоимости выполненных строительных работ и затрат (по базисно-индексному методу)
за _____ 20___ года
Код
Код
Договор
Источник финансирования
Организационно-правовая форма
заказчика
подрядчика
номер
дата
наименование
код
наименование
код
Наиме-нование пуско-вых ком-плексов, объектов
Стоимость выполненных работ и затрат в тыс.тенге
НДС
Все-го к оп-лате
с начала года по отчет-ный месяц включи-тельно с НДС
в отчет-ном меся-це (за __) без НДС
из графы 1
Строи-тельно-монтаж-ные работы в сметном базовом уровне цен 2001г.
из них
Стои-мость прочих затрат, не входя-щих в состав СМР в сметном базовом уровне цен 2001г.
дополнительные затраты
в отчет-ном месяце
по монтажу оборудо-вания
на приобре-тение материа-лов
другие дополни-тельные расходы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Место печати (при наличии)
Заказчик _________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Место печати (при наличии)
Подрядчик _______________________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора: ____________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии),
индивидуальный идентификационный номер, № аттестата, подпись)
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 5 августа 2021 года № 420
Приложение 4-1
к Правилам организации
деятельности и осуществления
функций заказчика
(застройщика)
Форма
Заказчик:
Подрядчик:
Наименование строительства и его адрес:
Справка о стоимости выполненных строительных работ и затрат (по ресурсному методу)
за _____ 20___ года
Код
Код
Договор
Источник финансирования
Организационно-правовая форма
заказчика
подрядчика
номер
дата
наименование
код
наименование
код
Наиме-нование пуско-вых комп-лексов, объектов
Стоимость выполненных работ и затрат в тысячах тенге
НДС
Все-го к оп-лате
с начала года по отчет-ный месяц вклю-читель-но с НДС
в отчет-ном меся-це (за __) без НДС
из графы 1
Строи-тельно-мон-тажные работы по смете
из них
стоимость прочих затрат, не входящих в состав строительно-монтажных работ по смете 20__г.
дополнительные затраты
в отчет-ном меся-це
по монтажу оборудо-вания
на при-обре-тение мате-риалов
другие дополни-тельные расходы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Место печати (при наличии)
Заказчик __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер, печать)
Место печати (при наличии)
Подрядчик ________________________________________________________________
(должность фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, бизнес
идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер, печать)
Место печати (при наличии)
Эксперт(ы) технического надзора: ____________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, № аттестата, подпись, печать)

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының
2021 жылғы 5 тамыздағы
№ 420 бұйрығына
1-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тапсырыс беруші:
Мердігер:
Құрылыстың атауы және оның мекенжайы:
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындары туралы анықтама (базалық-индекстік әдіс бойынша)
20__жылғы ____________
Код
Код
Шарт
Қаржыландыру көзі
Ұйымдастыру-құқықтық нысаны
тапсырыс беруші
мердігер
нөмірі
күні
атауы
коды
атауы
коды
Іске қосу кешендерінің, объектілердің атауы
Орындалған жұмыстардың құны және шығындар, мың теңгеде
ҚҚС
Барлығы төлемге
ҚҚС қоса алғанда, жылдың басынан бастап есептік айға дейін
ҚҚС-сыз есепті айда (___) үшін
1-бағаннан
2001 жылғы базалық баға деңгейіндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының құны
оның ішінде
2001 жылғы базалық баға деңгейіндегі ҚМЖ құрамына кірмейтін өзге де шығындардың құны
қосымша шығындар
есепті айда
жабдықты монтаждау бойынша
материалдарды сатып алуға
басқа қосымша шығыстар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші __________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Мердігер __________________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау жөніндегі сарапшы(лар): _________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, аттестат №, қолы)
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін
атқарушының
2021 жылғы 5 тамыздағы
№ 420 бұйрығына
2-қосымша
Тапсырыс берушінің
(құрылыс салушының) қызметін
ұйымдастыру және
функцияларын жүзеге асыру
қағидаларына
4-1-қосымша
Нысан
Тапсырыс беруші:
Мердігер:
Құрылыстың атауы және оның мекенжайы:
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындары туралы анықтама (ресурстық әдіс бойынша)
20__жылғы ____________
Код
Код
Шарт
Қаржыландыру көзі
Ұйымдастыру-құқықтық нысаны
тапсырыс беруші
мердігер
нөмірі
күні
атауы
коды
атауы
коды
Іске қосу кешендерінің, объектілердің атауы
Орындалған жұмыстардың құны және шығындар, мың теңге
ҚҚС (1-ба-ған бойынша)
Төлемге барлығы
ҚҚС қоса алғанда, жылдың басынан бастап есепті айға дейін
ҚҚС-сыз есепті айда (____) үшін
1-бағаннан
Сметалық баға деңгейіндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының құны
оның ішінде
20__ жылғы базалық баға деңгейіндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының құрамына кірмейтін өзге де шығындардың құны
қосымша шығындар
есепті айда
жабдықты монтаждау бойынша
материалдар сатып алуға
басқа қосымша шығыстар
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Мөр орны(бар болған жағдайда)
Тапсырыс беруші ___________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Мердігер __________________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Мөр орны(бар болған жағдайда)
Техникалық қадағалау сарапшысы (лары): ______________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, аттестат №, қолы)