Об утверждении правил выдачи и переоформления геологического и (или) горного отводов
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2021 года № 23907.
В соответствии с пунктом 16 статьи 278 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи и переоформления геологического и (или) горного отводов.
2. Комитету геологии Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
А. Примкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 августа 2021 года № 285
Правила выдачи и переоформления геологического и горного отводов
Сноска. Правила – в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 06.12.2023 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи и переоформления геологического и горного отводов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 16 статьи 278 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок предоставления и переоформления геологических и горных отводов.
В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и термины, сокращения:

Геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 3 тамыздағы № 285 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 тамызда № 23907 болып тіркелді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 278-бабының 16-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
А. Примкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 3 тамыздағы
№ 285 бұйрығымен
бекітілген
Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 06.12.2023 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 278-бабының 16-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта рәсімдеу тәртібін айқындайды.
Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен терминдер, қысқартулар пайдаланылады:

1) геологический отвод – приложение к контракту на разведку и добычу или разведку, являющееся неотъемлемой его частью, определяющее схематически и описательно участок недр, на котором недропользователь проводит разведку;
2) горный отвод – документ, являющийся неотъемлемой частью контракта на разведку и добычу или добычу, графически и описательно определяющий участок недр, в пределах которого недропользователь проводит добычу, строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей;
3) контракт – договор между компетентным органом в соответствии с компетенцией, установленной Кодексом, и физическим и (или) юридическим лицом на проведение разведки и добычи или добычи полезных ископаемых либо строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей;
4) единая платформа недропользователей (далее – ЕПН) – информационный сервис на веб-портале реестра государственного имущества для автоматизации бизнес-процессов оказания государственных услуг в сфере недропользования.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В соответствии с пунктом 16 статьи 278 Кодекса по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса, изменение границ участка недр осуществляется путем внесения соответствующих изменений в контракт.
3. Государственная услуга "Выдача и переоформление геологического и горного отводов" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом по изучению недр (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность в сфере недропользования на основании контрактов, заключенных до введения Кодекса (далее – услугополучатель).
4. Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты изменения настоящих Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет в Единый контакт-центр.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены в приложении 1 к настоящим Правилам.

1) геологиялық бөлу – барлауға және өндіруге немесе барлауға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, жер қойнауын пайдаланушы барлау жүргізетін жер қойнауы учаскесін схемалық және сипаттамалық жағынан айқындайтын қосымша;
2) тау-кендік бөлу – барлауға және өндіруге немесе барлауға арналған келісімшарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, жер қойнауы учаскесін графикалық және сипаттамалық жағынан айқындайтын, оның шегінде жер қойнауын пайдаланушы барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын өндіруді, салуды және (немесе) пайдалануды жүргізетін құжат;
3) келісімшарт – Кодексте белгіленген құзыретіне сәйкес құзыретті орган мен жеке және (немесе) заңды тұлға арасындағы пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді немесе барлауды жүргізуге не барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған шарт;
4) жер қойнауын пайдаланудың бірыңғай платформасы (бұдан әрі – ЖҚПБП) – жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес-процестерін автоматтандыруға арналған мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталындағы ақпараттық сервис.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша Кодекстің 278-бабының 16-тармағына сәйкес жер қойнауы учаскесінің шекарасын өзгерту келісімшартқа тиісті өзгерістер енгізу арқылы жүзеге асырылады.
3. "Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жер қойнауын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар өзгерген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін, мемлекеттік қызметті көрсету нысанын, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі, мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 1-қосымшада баяндалған.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Для получения государственной услуги услугополучатель подает посредством объекта информатизации информационная система ЕПН заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к Перечню настоящих Правил (далее – заявление).
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Моментом подачи заявления признается дата и время поступления заявления услугодателю и ее автоматической регистрации в ЕПН.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. При подаче заявления регистрация заявления осуществляется автоматический посредством объекта информатизации информационная система ЕПН в соответствии с графиком работы согласно пункту 7 Перечня к настоящим Правилам в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии заявления, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет документы на предмет полноты и соответствия в соответствии с подпунктом 1) пункта 8 Перечня к настоящим Правилам.
В случае соответствия заявление с приложенными документами автоматически направляется в личный кабинет национального оператора по сбору, хранению, обработке и предоставлению геологической информации (далее – Национальный оператор).
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, а также в случае несоответствия представленных документов на предоставление геологического и горного отвода, предусмотренных подпунктами 1) и (или) 2) пункта 8 Перечня к настоящим Правилам, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги и выдает мотивированный отказ в предоставлении геологического и горного отвода.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы осы Қағидалардың Тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Өтініш беру сәті көрсетілетін қызметті берушіге өтініштің келіп түскен күні мен уақыты және оның ЖҚПБП-ге автоматты түрде тіркелуі болып есептеледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Өтініш берген кезде өтінішті тіркеу осы Қағидаларға Тізбенің 7-тармағына сәйкес көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы автоматты түрде жүзеге асырылады, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттарды осы Қағидаларға Тізбенің 8-тармағының 1) тармақшасына сәйкес толықтығы мен сәйкестігі тұрғысынан тексереді.
Қоса берілген құжаттар бар өтініш сәйкес келген жағдайда, автоматты түрде геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, өңдеу және ұсыну жөніндегі ұлттық оператордың (бұдан әрі – Ұлттық оператор) жеке кабинетіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде, сондай-ақ осы Қағидаларға Тізбенің 8-тармағының 1) және (немесе) 2) тармақшаларында көзделген геологиялық және тау-кен бөлуді ұсынуға ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады және геологиялық және тау-кен бөлуді ұсынудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Национальный оператор рассматривает заявление с прилагаемыми документами и в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения документов по результатам рассмотрения направляет в личный кабинет услугодателя подписанное ЭЦП заключение.
Услугодатель рассматривает заключение на предмет соответствия территории участка (ов) положениям пункта 1 статьи 19, статьи 26 Кодекса и в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты получения заключения направляет геологический и (или) горный отвод в личный кабинет услугополучателя.
Если при рассмотрении заключения услугодатель обнаружит, что территории участка (ов) не могут быть предоставлены в соответствии с пунктом 1 статьи 19, статьи 26 Кодекса или вследствие полного совмещения с территориями, на которых не допускается проведение операций по недропользованию, услугодатель направляет в личный кабинет услугополучателя подписанный ЭЦП мотивированный отказ в связи с выявленными несоответствиями.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. При наличии основания для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня услугодатель уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) и о дате проведения заслушивания для возможности выразить заявителю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения уведомления.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Предоставление геологического/горного отвода по форме согласно приложениям 2 и (или) 3 к Перечню настоящих Правил осуществляется не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня поступления Заявления услугополучателя, с обязательным уведомлением посредством объекта информатизации информационная система ЕПН компетентного органа (государственный орган, являющийся стороной контракта).
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Ұлттық оператор өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге қарастырады және құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарастыру нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің жеке кабинетіне ЭЦҚ қойылған қорытындыны жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші қорытындыны учаске(лер) аумағының Кодекстің 19-бабының 1-тармағының, 26-бабының ережелеріне сәйкестігі тұрғысынан қарастырады және қорытындыны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеуді көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
Егер қорытындыны қарастыру кезінде көрсетілетін қызметті беруші учаскенің (учаскелердің) аумағын Кодекстің 19-бабының 1-тармағына, 26-бабына сәйкес немесе жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге жол берілмейтін аумақпен толық қоса атқару салдарынан беруге болмайтынын анықтаса, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне анықталған сәйкессіздіктерге байланысты ЭЦҚ қойылған дәлелді бас тартуды жолдайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау ол хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Осы Қағидалардың Тізбесіне 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша геологиялық және тау-кендік бөлуді беру көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірілмей, құзыретті органның (келісімшарттың тарапы болып табылатын мемлекеттік органның) ЖҚПБП ақпараттық жүйесінің ақпараттандыру объектілері арқылы міндетті түрде хабардар етіле отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

13. Результатом оказания государственной услуги является выдача геологического и горного отвода либо мотивированный отказ.
14. Результат оказания государственной услуги направляется в личный кабинет услугополучателя в ЕПН.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При передаче права недропользования переоформление геологического/горного отвода не требуется.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
16. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа по изучению недр (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача и переоформление
геологического
и горного отводов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача и переоформление геологического и (или) горного отводов"

13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі геологиялық және тау кендік бөлуді беру немесе дәлелді бас тарту болып табылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының ЖҚПБП-дағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Жер қойнауын пайдалану құқығын беру кезінде геологиялық және тау кендік бөлуді қайта ресімдеу талап етілмейді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағымданады, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
17. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Геологиялық және тау-кендік
бөлуді беру және қайта
ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
қосымша
"Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта рәсімдеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Наименование услугодателя
Комитет геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан и его территориальные органы
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются посредством объекта информатизации посредством объекта информатизации информационная система "Единая платформа недропользования" (далее – ЕПН)
3.
Срок оказания государственной услуги
Выдача и переоформление геологического и горного отводов – 20 (двадцать) рабочих дней
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная частично (автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Выдача геологического и горного отвода либо мотивированный отказ;
Выдача переоформленного геологического и горного отвода либо мотивированный отказ.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателю бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информатизации
График работы услугодателя и объектов информатизации:

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті және оның аумақтық органдары
2.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Жер қойнауын пайдалану бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖҚПБП) ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
Геологиялық және тау-кен бөлімдерін беру және қайта ресімдеу - 20 (жиырма) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру немесе дәлелді бас тарту;
Қайта ресімделген геологиялық және тау-кен бөлуді беру немесе дәлелді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі

1) ЕПН – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) Для получения геологического отвода:
посредством объекта информатизации информационная система ЕПН:
заявление на предоставление и переоформление геологического отвода в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) согласно приложению 1 к Перечню Правил выдачи и переоформления геологического и горного отводов (далее – Правила);
копии следующих документов:
решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений в контракт на недропользование;
географические координаты угловых точек с указанием общей площади отвода;
акт ликвидации/обследования (в случае возврата территории);
2) Для получения горного отвода посредством объекта информатизации информационная система ЕПН:
заявление на предоставление и переоформление горного отвода в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП; согласно приложению 1 к Перечню Правил;
копии следующих документов:
решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений в контракт на недропользование;
географические координаты угловых точек с указанием общей площади отвода и графические материалы с указанием контура подсчета запасов полезных ископаемых испрашиваемого горного отвода по площади и на глубину. В случаях расширения границ горного отвода, не связанных с добычей полезных ископаемых, к заявлению прилагаются разработанные недропользователем технические обоснования, пояснения и графические материалы в необходимости такого расширения;
акт ликвидации/обследования (в случае отказа от части участка недр);
Сведения о документах удостоверяющих личность государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

1) ЖҚПБП – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Геологиялық бөлуді алу үшін:
ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісі арқылы
Геологиялық және тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) Тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы геологиялық бөлуді беруге және қайта рәсімдеуге өтініш;
мынадай құжаттардың көшірмелері:
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі,
бөлу алаңының жалпы ауданы көрсетілген бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары;
жою/тексеру актісі (аумақты кері қайтарған жағдайда);
2) Тау-кендік бөлуді ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы ақпараттандыру объектісімен алу үшін:
Қағидалар Тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысандағы геологиялық бөлуді беруге және қайта рәсімдеуге өтініш;
мынадай құжаттардың көшірмелері:
жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі;
бөлу алаңының жалпы ауданы көрсетілген бұрыштық нүктелердің географиялық координаттары және сұратылған тау-кендік бөлудің пайдалы қазбалар қорларын ауданы және тереңдiгі бойынша есептеу шектерi көрсетілген графикалық материалдар. Пайдалы қазбаларды өндірумен байланысты емес тау-кен бөлудің шекаралары кеңейген жағдайда, өтінішке жер қойнауын пайдаланушы әзірлеген техникалық негіздемелер, түсіндірмелер және осындай кеңейту қажеттілігіне графикалық материалдар қоса беріледі;
жою/тексеру актісі (жер қойнауы учаскесінің бөлігінен бас тартқан жағдайда);
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) несоответствие территории участка (ов) положениям пункта 1 статьи 19, статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" от 27 декабря 2017 года, или полного совмещения с территориями, на которых не допускается проведение операций по недропользованию.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги:
8 (7172) 27-79-59, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача и переоформление
геологического
и горного отводов"
форма
___________________________________________________________
(наименование государственного органа) Заявление на предоставление геологического/горного отвода
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас выдать/переоформить геологический/горный отвод.
Местонахождение объекта (область):___________________.
Месторасположение участка в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование _________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
номер мобильного телефона: ____________________________________________
e-mail: _______________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
К заявке прилагаются:
1) ___________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ________________ _______________
индивидуальный идентификационный номер ______________________________
паспортные данные ____________________________________________________
гражданство __________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
номер мобильного телефона: ____________________________________________
e-mail: _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) учаске (лер) аумағының "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 19-бабының 1-тармағы, 26-бабының ережелеріне сәйкес келмеуі немесе жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге жол берілмейтін аумақтармен толық жанасуы.
10.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары:
8 (7172) 27-79-59, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Геологиялық және
тау-кендік бөлуді беру және
қайта ресімдеу" мемлекеттік
қызметті көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
1-қосымша
нысан
____________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы) Геологиялық/тау-кендік бөлуді беруге арналған өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден геологиялық/тау-кендік бөлуді беруді/қайта ресімдеуді сұраймын.
Объектінің орналасқан жері: ____________________________(облыс)
Учаскенің географиялық координаттарда орналасуы:
Бұрыштық нүктелердің
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Өзім (-із) туралы мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
заңды тұлғалар үшін:
атауы: ________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________
2) __________________________________
жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) ________ ____________
жеке сәйкестендіру нөмірі __________________
төлқұжат деректері ____________________________
азаматтығы __________________________________
телефон нөмірі (факс): ________________________________
ұялы телефон нөмірі: _________________________________
e-mail: ___________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

1) ___________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Данные из ЭЦП заявителя; дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдачи и переоформление
геологического
и горного отводов"
форма
Приложение №__
к Контракту № _________
на право недропользования
___________________________
(вид полезного ископаемого)
___________________________
(вид недропользования)
от ________ 20 ___ год рег. № __
_____________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего данный документ)
ГЕОЛОГИЧЕСКИЙ ОТВОД
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставлен ___________________________________________________
(наименование услугополучателя)
для осуществления операций по недропользованию на
_______________________________________________________________
(наименование участка недр (блоков)
на основании ___________________________________________________
(решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений
в контракт на недропользование)
Геологический отвод расположен в ________________________________.
(область)
Границы геологического отвода показаны на картограмме и обозначены
угловыми точками с № 1 по №
_______________________________________________________________.
(последующие номера точек)
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
Минуты
секунды
1
2
...
Площадь геологического отвода -
___________________________________________________
(квадрат километр (метр)
Глубина разведки (если определена Компетентным органом):
_______________________________________________ метр
Данные из ЭЦП услугодателя;
Дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года
_____ часов ____ минут.
Приложение 3
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдачи и переоформление
геологического
и горного отводов"
форма
Приложение №__
к Контракту № _________
на право недропользования
___________________________
(вид полезного ископаемого)
___________________________
(вид недропользования)
от ________ 20 ___ год рег. № __
________________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего данный документ) ГОРНЫЙ ОТВОД

1) __________________________________
2) __________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісемін.
Өтініш берушінің ЭЦҚ деректері; өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қою күні мен уақыты.
20 _ жылғы "__" _____ _____ сағат ____ минут.
"Геологиялық және
тау-кендік бөлуді беру және
қайта ресімдеу" мемлекеттік
қызметті көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
2-қосымша
нысан
________________
(пайдалы қазба түрі)
__________________
(жер қойнауын пайдалану түрі)
жер қойнауын пайдалануға
арналған
20___ жылғы ______________
тіркеу №______ келісімшартқа
№__қосымша
_________________________________________________________________________ (осы құжатты берген мемлекеттік органның атауы) ГЕОЛОГИЯЛЫҚ БӨЛУ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________ негізінде
(жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар
енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі)
______________________________________________ жер қойнауын пайдалану
бойынша (жер қойнауы учаскесінің (блоктардың) атауы)
операцияларды жүзеге асыру үшін _________________________________берілді.
(өтініш беруші)
Геологиялық бөлу______________________________орналасқан. (облыс)
Геологиялық бөлудің шегі картограммада көрсетілген және № 1-ден
№_________________________________ дейінгі бұрыштық нүктелерімен белгіленген.
(нүктелердің кейінгі нөмірлері)
Бұрыштық нүктелердің№
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Геологиялық бөлудің ауданы - __________________________ шаршы километр (метр)
(жазбаша цифр)
Барлау тереңдігі (егер Құзыретті органмен айқындалса) ___________________ метр
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20_ жылғы "__" _______ ___ сағат ____ минут.
"Геологиялық және
тау-кендік бөлуді беру және
қайта ресімдеу" мемлекеттік
қызметті көрсетуге қойылатын
негізгі талаптардың тізбесіне
3-қосымша
Нысан
________________
(пайдалы қазба түрі)
__________________
(жер қойнауын пайдалану түрі)
Жер қойнауын пайдалануға
арналған
20__ жылғы________________
тіркеу №_______ келісімшартқа
№__қосымша
____________________________________________________________ (осы құжатты берген мемлекеттік органның атауы) ТАУ-КЕНДІК БӨЛУ

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 14.02.2025 № 51 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставлен __________________________________________________
(наименование услугополучателя)
для осуществления операций по недропользованию на
______________________________________________________________
(наименование участка недр (блоков)
на основании __________________________________________________
(решение компетентного органа по внесению изменений и дополнений
в контракт на недропользование)
Горный отвод расположен в _____________________________________.
(область)
Границы геологического отвода показаны на картограмме и обозначены
угловыми точками с № 1 по №
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
...
Площадь горного отвода - ___________________________________
квадрат километр (метр) (цифра (прописью
Глубина разработки ________________________________________
метр
Горизонт отработки, глубина, геолого-cтратиграфическая граница
Данные из ЭЦП услугодателя;
Дата и время подписания с ЭЦП.
"__" _____ 20 _ года
_____ часов ____ минут.

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 14.02.2025 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________ негізінде
(жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа өзгерістер мен толықтырулар
енгізу жөніндегі құзыретті органның шешімі)
___________________________________________ жер қойнауын пайдалану бойынша
(жер қойнауы учаскесінің (блоктардың) атауы)
операцияларды жүзеге асыру үшін __________________________________берілді.
(өтініш беруші)
Тау-кендік бөлу _______________________орналасқан. (облыс)
Тау-кендік бөлудің шегі картограммада көрсетілген және № 1-ден
№________________________________ дейінгі бұрыштық нүктелерімен белгіленген.
(нүктелердің кейінгі нөмірлері)
Бұрыштық нүктелердің№
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
...
Тау-кендік бөлудің ауданы - ___________________________ шаршы километр (метр)
(жазбаша цифр)
Игеру тереңдігі ________________________________ метр
Қазу деңгейінің көкжиегі, тереңдігі, геология-стратиграфиялық шегі
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ деректері;
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20_ жылғы "__" _______ ___ сағат ____ минут.