Об утверждении типовой формы гарантии, предоставляемой в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 августа 2021 года № 323. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2021 года № 23966.
В соответствии с частью первой пункта 4 статьи 148 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую типовую форму гарантии, предоставляемой в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
А. Примкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Исполняющего обязанности
министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 августа 2021 года №323
Типовая форма гарантии, предоставляемой в качестве
финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории
Сноска. Типовая форма - в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 27.06.2024 № 140 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
№______________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица)
юридическое лицо, учрежденное в соответствии с законодательством _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________,
(страна учреждения)
бизнес идентификационный номер ___________________________________________,
(для юридических лиц Республики Казахстан и филиалов/представительств иностранных юридических лиц в Республике Казахстан), осуществляющее деятельность в качестве банка на основании лицензии на осуществление банковской деятельности (для гарантии, выдаваемой банком второго уровня Республики Казахстан или иностранным банком)
№ __________________ от __________________ года, выданной
______________________________________________________________________,
(номер и дата лицензии, наименование государственного органа, выдавшего лицензию),
имеющее индивидуальный кредитный рейтинг (для гарантии, выдаваемой иностранным банком или организацией, акции которой обращаются на организованном рынке ценных бумаг)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ (индивидуальный кредитный рейтинг не ниже рейтинга, определенного уполномоченным органом в области охраны окружающей среды) с местом нахождения по адресу:
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________,
(почтовый индекс, страна, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/ здания) (далее – Гарант) в лице _______________________________________________________________________________________________________________________,
(должность и имя, фамилия и отчество (при его наличии) полностью) действующего на основании________________________________________________________________________________________________________________________________________,
(устав или иной учредительный документ, доверенность, дата и номер)
настоящей гарантией (далее – Гарантия) принимает на себя безотзывное и безусловное обязательство выплатить в пользу Республики Казахстан, от имени которой в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс) выступает уполномоченный орган в области охраны окружающей среды (далее – Бенефициар), в обеспечение надлежащего исполнения обязательств
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя и отчество (при его наличии), гражданство, дата рождения, место жительства, юридический адрес, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя, или полное наименование, бизнес- идентификационный номер, адрес юридического лица, являющегося оператором объекта I категории.) (далее – Оператор объекта I категории) по ликвидации последствий эксплуатации
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(указать наименование объекта, оказывающего значительное негативное воздействие на окружающую среду) (далее - объект I категории) по первому письменному требованию Бенефициара (далее – Требование) любую сумму, в совокупности не превышающую ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(сумма прописью в пределах общей суммы обеспечения, рассчитанной согласно Методике определения размера финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории, утвержденной Приказом министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от "6" сентября 2021 года №356 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 сентября 2021 года №24257) (далее – Методика)) тенге (далее – Сумма Гарантии) на следующих условиях:

I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде ұсынылатын кепілдіктің үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 10 тамыздағы № 323 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 тамызда № 23966 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 148-бабы 4-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде ұсынылатын кепілдіктің үлгілік нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
А. Примкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
реттеу және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
міндетін атқарушының
2021 жылғы 10 тамыздағы
№323 Бұйрығымен
бекітілген
I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде ұсынылатын кепілдіктің үлгілік нысаны
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 27.06.2024 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№____________
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы)
заңнамаға сәйкес құрылған заңды тұлға _______________________________________
_________________________________________________________________________,
(мекеме елі)
бизнес сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________,
(Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары және Қазақстан Республикасындағы
шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары\ өкілдіктері үшін), банк қызметін жүзеге
асыруға арналған лицензия негізінде банк ретінде қызметті жүзеге асыратын
(Қазақстан Республикасы немесе шетелдік банктің екінші деңгейдегі банкпен берілген
кепілдік үшін)
№___________________________, ______________________________ жыл,
берілген___________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(лицензияның нөмірі мен күні, лицензияны берген мемлекеттік органның атауы),
жеке кредиттік рейтингі бар (акциялары ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында
айналысқа түсетін шетелдік банк немесе ұйым беретін кепілдік үшін)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган айқындаған рейтингтен
төмен емес жеке кредиттік рейтинг)
орналасқан орны, мекенжайы: _______________________________________________
_________________________________________________________________________,
(пошта индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
(бұдан әрі – Кепілгер) негізінде қызмет істейтін _________________________________
_________________________________________________________________________,
(лауазымы және толық тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
негізінде әрекет ететін ______________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(жарғы немесе басқа құрылтай құжаты, сенімхат, күні мен нөмірі)
осы Кепілдік (бұдан әрі – Кепілдік) міндеттемелерді тиісінше орындауды қамтамасыз
ету үшін Қазақстан Республикасының Экология кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес
қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – Бенефициар) атынан
әрекет ететін Қазақстан Республикасының пайдасына қайтарып алынбайтын және
сөзсіз төлем міндеттемесін өзіне қабылдайды __________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(толық тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), азаматтығы, туған күні, тұрғылықты
жері, заңды мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен
деректемелері, дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе I санаттағы
объектінің операторы болып табылатын заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы.) (бұдан әрі - I санаттағы объектінің операторы)
пайдалану салдарын жою бойынша
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қоршаған ортаға айтарлықтай теріс әсер ететін объектінің атауын көрсету керек)
(бұдан әрі – I санаттағы объект) Бенефициардың бірінші жазбаша талабы (бұдан әрі –
Талап) бойынша жиынтығында мыналардан аспайтын кез келген сома
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сомасы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар
министрінің 2021 жылғы "6" қыркүйектегі № 356 бұйрығымен бекітілген I санаттағы
объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын
қаржылық қамтамасыз ету мөлшерін айқындау әдістемесіне сәйкес есептелген
қамтамасыз етудің жалпы сомасы шегінде жазумен жазылады) (Нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 7 қыркүйекте № 24257 болып
тіркелген) (бұдан әрі – Әдістеме))
(бұдан әрі – Кепілдік сомасы) мына шарттарда:

1. В настоящей Гарантии слова и выражения, если прямо не предусмотрено иное, имеют значения, предусмотренные Кодексом и гражданским законодательством Республики Казахстан.
2. Настоящая Гарантия подлежит исполнению на основании лишь Требования Бенефициара, в котором указаны:
1) указание на объект I категории, прекращение эксплуатации которого повлекло возникновение обязательства по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории;
2) указание на то, что Оператор объекта I категории не исполнил или ненадлежаще исполнил обязательство по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории, предусмотренное пунктом 1 статьи 145 Кодекса;
3) сумма прописью, подлежащая к выплате, в пределах Суммы Гарантии;
4) счет Бенефициара в органах казначейства Республики Казахстан, на который выплачивается требуемая сумма;
5) дата и номер письма Бенефициара на бланке установленного образца, содержащего Требование;
6) полностью имя, фамилия и отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного в соответствии с законодательством Республики Казахстан, представлять Бенефициара, его подпись и оттиск печати Бенефициара.
3. Бенефициар вправе направить одно или несколько Требований по настоящей Гарантии в совокупности в пределах Суммы Гарантии.
4. Гарант не вправе выдвигать возражения против Требований Бенефициара.
5. Требование Бенефициара по настоящей Гарантии необходимо, направлять электронной почтой или вручает лично по местонахождению Гаранта.
6. Несвоевременное исполнение Гарантом обязательств по настоящей Гарантии обеспечивается неустойкой в размере 0,1 процента от невыплаченной суммы в рамках Требования за каждый день просрочки.
7. Гарант настоящим соглашается, что любое соглашение между Гарантом и Оператором объекта I категории или третьим лицом не освобождают Гаранта от обязательств по данной Гарантии.
8. Обязательства Гаранта перед Бенефициаром по настоящей Гарантии ограничены Суммой Гарантии.
9. Настоящая Гарантия подчиняется законодательству Республики Казахстан и Унифицированным правилам для гарантий по требованию ("Uniform Rules for Demand Guarantees"), публикация МТП № 758, редакция 2010.
10. Настоящая Гарантия действует с даты ее выдачи Гарантом и прекращает действовать при наступлении более раннего из следующих событий:
1) представления Гаранту Оператором объекта I категории оригинала документа свидетельствующего о полном исполнении обязательства Оператора объекта I категории по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории, исполнение которого обеспечено настоящей Гарантией;

1. Осы Кепілдіктегі, егер тікелей өзгеше көзделмесе, сөздер мен анықтамалар Кодексте және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген мағынаға ие.
2. Осы Кепілдік тек Бенефициардың талабы негізінде орындалуға жатады:
1) пайдалануды тоқтату I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттеменің туындауына әкеп соққан I санаттағы объектіні көрсету;
2) I санаттағы объект операторы Кодекстің 145-бабының 1-тармағында көзделген I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою жөніндегі міндеттемені орындамағанын немесе тиісінше орындамағанын көрсету;
3) кепілдік сомасы шегінде төленуге жататын сома жазумен көрсетіледі;
4) талап етілетін сома төленетін Қазақстан Республикасының қазынашылық органындағы Бенефициардың есебі;
5) талаптағы бланкте белгіленген үлгіде Бенефициар хатының күні мен нөмірі;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті тұлғаның лауазымы, толық аты, тегі және әкесінің аты (бар болса), Бенефициарды ұсыну, оның қолы және Бенефициар мөрінің бедері.
3. Бенефициар Кепілдік сомасы шегінде осы Кепілдік бойынша бір немесе бірнеше Талаптарды жіберуге құқылы.
4. Кепілгер Бенефициардың талаптарына қарсылық білдіруге құқығы жоқ.
5. Бенефициардың осы кепілдік бойынша талабы электрондық поштамен жіберілуі немесе кепілгердің орналасқан жері бойынша жеке тапсыруы қажет.
6. Кепілгердің осы Кепілдік бойынша міндеттемелерді уақтылы орындамауы мерзімі өткен әрбір күн үшін талап шеңберінде төленбеген соманың 0,1 пайызы мөлшерінде тұрақсыздық айыбымен қамтамасыз етіледі.
7. Кепілгер осымен Кепілгер мен I санаттағы объектінің операторы немесе үшінші тұлға арасындағы кез келген келісім Кепілгерді осы Кепілдік бойынша міндеттемелерден босатпайтындығына келіседі.
8. Осы Кепілдік бойынша Кепілгердің міндеттемесі Бенефициар алдында Кепіл сомасымен шектеледі.
9. Осы Кепілдік Қазақстан Республикасының заңнамасына және талап бойынша Кепілдер үшін біріздендірілген қағидаларына бағынады ("Uniform Rules for Demand Guarantees") МТП №758 жарияланым, 2010 жылғы редакциясы.
10. Осы Кепілдік Кепілгер берген күннен бастап қолданылады және мынадай оқиғалардан бұрын келіп түскен кезінен қолданысы тоқтатылады:
1) I санаттағы объект операторының Кепілгерге орындалуы осы Кепілдікпен қамтамасыз етілген I санаттағы объектіні пайдалану салдарын жою жөніндегі I санаттағы объект операторының міндеттемесінің толық орындалғаны туралы куәландыратын құжаттың түпнұсқасын ұсынуы;

2) наступление даты "___" __________20__г., равной дате истечения одного года со дня, когда в соответствии с законодательством Республики Казахстан обязательство Оператора объекта I категории по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории, обеспеченное настоящей Гарантией, в случае не надлежащего исполнение, указанный срок Бенефициар не предъявил к Гаранту Требования;
3) представления Гаранту подписанного заявления Бенефициара об освобождении от обязательств по Гарантии в случае передачи объекта I категории Оператором собственность или иное законное пользование третьему лицу, если такое лицо в соответствии с Кодексом представило Бенефициару обеспечение исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории.
11. Все платежи, которые произведены по настоящей Гарантии, осуществляются на счет, указанный в соответствующем Требовании. Предусмотренные настоящей Гарантией обязательства Гаранта считаются исполненными с момента перечисления денег в полном объеме, указанном в Требовании Бенефициара, на соответствующий счет Бенефициара в органах казначейства Республики Казахстан.
12. Сумма Гарантии уменьшается только с согласия Бенефициара.
Сумма Гарантии увеличивается Гарантом без согласия Бенефициара. В этом случае Гарант незамедлительно уведомляет об этом письменно, электронной почтой или вручает лично по местонахождению Бенефициара.
В случае изменения сведений об Операторе объекта I категории, Гарантия изменяется Гарантом с согласия Бенефициара.
13. Настоящая Гарантия _________________________________________________________________________________________________________________________________________
(указать "полностью" или "частично". Если гарантия является единственным способом обеспечения, покрывающим всю сумму обеспечения, сформированную в соответствии с Методикой, необходимо указать "полностью". В иных случаях необходимо указать "частично")
покрывает сумму обеспечения, исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории.
14. Все споры между Гарантом и Бенефициаром, связанные с настоящей Гарантией, подлежат урегулированию в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
15. Настоящим Гарант заверяет, что нижеподписавшийся имеет полное право на подписание настоящей Гарантии от имени Гаранта.
16. Настоящая Гарантия выдана на казахском и русском языках (указать иной язык в случае выдачи Гарантии иностранным юридическим лицом) в трех подлинных экземплярах – по одному экземпляру для Бенефициара, Оператора объекта I категории, и один экземпляр настоящей Гарантии хранится у Гаранта.
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
___________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование, номер (при наличии) и дата документа, подтверждающего полномочия лица, подписавшего Гарантию)
________________________________________________
(подпись)
Дата выдачи Гарантии: "____" __________ 20___ года
Место выдачи: _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(город, Республика Казахстан/страна (для иностранных юридических лиц)
Примечание: Гарантия, составленная на иностранном языке, представляется с переводом на казахский и русский языки, верность которых подлежит нотариальному удостоверению.

2) "____"__________20____ күннен бастап, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес I санат объектісін пайдалану салдарын жою жөніндегі I санат объектісі операторының осы Кепілдікпен қамтамасыз етілген міндеттемесі тиісті орындалмаған жағдайда, егер көрсетілген мерзімде Бенефициар Кепілгерге талап қоймаса, бір жыл өткен соң;
3) оператор I санат объектісін үшінші тұлғаның меншігіне немесе өзге де заңды пайдалануына берген жағдайда, егер мұндай тұлға Кодекске сәйкес Бенефициарға I санат объектісін пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған болса, Бенефициардың Кепілдік бойынша міндеттемелерден босату туралы қол қойылған өтінішін Кепілгерге табыс ету.
11. Осы Кепілдік бойынша жүргізілген барлық төлемдер тиісті талапта көрсетілген шотқа жүзеге асырылады. Осы Кепілдікте көзделген Кепілгердің міндеттемелері бенефициардың талаптарында көрсетілген ақшаны Қазақстан Республикасының қазынашылық органдарындағы Бенефициардың тиісті шотына толық көлемде аударған кезден бастап орындалған болып есептеледі.
12. Кепілдік сомасы Бенефициардың келісімімен ғана азаяды.
Кепілгер Бенефициардың келісімінсіз кепілдік сомасын ұлғайтады. Бұл жағдайда Кепілгер бұл туралы дереу жазбаша, электрондық поштамен хабардар етеді немесе Бенефициардың орналасқан жері бойынша жеке тапсырады.
I санаттағы объектінің операторы туралы мәліметтер өзгерген жағдайда Кепілгер Бенефициардың келісімімен Кепілдікті өзгертеді.
13. Осы Кепілдік ________________________________________________________
_________________________________________________________________________
("толық" немесе "ішінара" деп көрсету қажет. Егер Кепілдік Әдістемеге сәйкес
қалыптастырылған қамтамасыз етудің барлық сомасын өтейтін қамтамасыз етудің
жарғы тәсілі болып табылса, "толық" деп көрсету қажет. Өзге жағдайларда "ішінара"
көрсету қажет) I санаттағы объектіні пайдалану салдарларын жою
міндеттемелерді қамтамасыз ету, орындау сомасын жабады.
14. Осы Кепілдікке байланысты, Кепілгер мен Бенефициар арасындағы барлық даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес реттеуге жатады.
15. Осымен Кепілгер, төменде қол қоюшылар Кепілгер атынан осы Кепілдікке қол қоюға толық құқығы бар екендігін растайды.
16. Осы Кепілдік қазақ және орыс тілдерінде (шетелдік заңды тұлға Кепілдік берген жағдайда өзге тілді көрсету керек) үш түпнұсқа данада – Бенефициар, I санаттағы объектінің операторы үшін бір данадан беріледі және осы Кепілдіктің бір данасы Кепілгерде сақталады.
__________________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
__________________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(Кепілдікке қол қойған адамның өкілеттігін растайтын құжаттың атауы, нөмірі
(бар болса) және күні)
________________________________ (қолы)
Кепілдік берілген күні: 20___ жылғы "_____" ____________
Берілетін орны: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қала, Қазақстан Республикасы /ел (шетелдік заңды тұлғалар үшін))
Ескертпе: Шет тілінде жасалған Кепілдік дұрыстығын нотариалды куәландыруға тиіс, қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен ұсынылады.