О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" и приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил конструкций транспортных упаковочных комплектов"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 сентября 2021 года № 282. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2021 года № 24254
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Сотрудник канцелярии Услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на рассмотрение управлению ядерной и радиационной безопасности Услугодателя.
Ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления Услугополучателя, проверяет полноту и сроки действия представленных документов.
В случае представления Услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений необходимых для оказания Государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, ответственный исполнитель Услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления Услугополучателя направляет Услугополучателю уведомление с указанием требований, которым не соответствуют пакет документов и (или) сведения по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
Если в течение 3 (трҰх) рабочих дней с момента получения уведомления Услугополучатель не привел пакет документов и (или) сведения в соответствие с требованиями, Услугодатель направляет в "личный кабинет" Услугополучателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, по форме приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае представления Услугополучателем полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, направляет пакет документов в управление ядерной физической безопасности и технической кооперации Услугодателя для рассмотрения их на соответствие требованиям настоящих Правил.
В течение 12 (двенадцати) рабочих дней работник управления ядерной физической безопасности и технической кооперации, и ответственный исполнитель ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в порядке очереди готовят заключения о соответствии или несоответствии Услугополучателя требованиям настоящих Правил, после чего вносит на согласование руководителям указанных управлений Услугодателя.
Ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя на основании представленных заключений в течение 3 (трҰх) рабочих дней:
в случае наличия во всех представленных заключениях вывода о соответствии представленных документов оформляет свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығына және "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 3 қыркүйектегі № 282 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 қыркүйекте № 24254 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының қарауына береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы Көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға сәйкес Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар топтамасына және (немесе) мәліметтерге сәйкес келмейтін талаптарды көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Егер хабарламаны алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді талаптарға сәйкес келтірмесе, Көрсетілетін қызметті беруші Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде құжаттар топтамасын осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарау үшін Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық физикалық қауіпсіздік және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
Құжаттардың толық топтамасы келіп түскен және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған күннен бастап 12 (он екі) жұмыс күні ішінде ядролық физикалық қауіпсіздік және техникалық кооперация басқармасының жауапты орындаушысы және Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы Көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындайды, содан кейін Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілген басқармаларының басшыларына келісуге енгізеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы ұсынылған қорытындылар негізінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
барлық ұсынылған қорытындыларда ұсынылған құжаттардың сәйкестігі туралы тұжырым болған жағдайда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті ресімдейді;

подготавливает и направляет Услугополучателю мотивированный отказ в оказании Государственной услуги по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам по основаниям, предусмотренным в пункте 7 настоящих Правил.
Мотивированный отказ в оказании Государственной услуги, подписанный электронной цифровой подписью руководителя Услугодателя, направляется посредством Портала в "личный кабинет" Услугополучателя по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан Услугодатель предоставляет возможность Услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче свидетельства об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности, о котором Услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключения и результата заслушивания Услугодатель принимает одно из следующих решений:
1) выдать свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности;
2) отказать в выдаче свидетельства об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания Государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается Услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
При принятии решения об оставлении жалобы без удовлетворения, Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающую жалобу.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.

осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды және Көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап Портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Көрсетілетін қызметті беруші Көрсетілетін қызметті алушыға ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы Көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындысын және тыңдау нәтижелерін қарау қорытындылары бойынша Көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік берілсін;
2) ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беруден бас тартылсын.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым кімнің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған Көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын шешім қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешім қабылданған кезде шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил конструкций транспортных упаковочных комплектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13549) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 27) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах конструкций транспортных упаковочных комплектов, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При подаче Услугополучателем всех необходимых документов посредством Портала – через "личный кабинет" Услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания Государственной услуги с указанием даты получения результата оказания Государственной услуги.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на исполнение ответственному структурному подразделению Услугодателя.
В случае представления Услугополучателем неполного пакета документов и (или) сведений необходимых для оказания Государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, ответственный исполнитель Услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления Услугополучателя направляет Услугополучателю уведомление с указанием требований, которым не соответствуют пакет документов и (или) сведения по форме, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам.
Если в течение 3 (трҰх) рабочих дней с момента получения уведомления Услугополучатель не привел пакет документов и (или) сведения в соответствие с требованиями, Услугодатель направляет в "личный кабинет" Услугополучателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, по форме приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае представления Услугополучателем полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения Услугодателя в течение 12 (двенадцати) рабочих дней рассматривает представленные документы на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
В случае соответствия представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами, сотрудник ответственного структурного подразделения Услугодателя в течение 3 (трҰх) рабочих дней готовит решение об утверждении конструкции транспортного упаковочного комплекта согласно приложению 5 к настоящим Правилам или о распространении действия сертификатов-разрешений, согласно приложению 6 к настоящим Правилам либо направляет Услугополучателю мотивированный отказ в оказании Государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и по основаниям, предусмотренным в пункте 7 настоящих Правил.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне орындау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар топтамасына және (немесе) мәліметтерге сәйкес келмейтін талаптарды көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Егер хабарламаны алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді талаптарға сәйкес келтірмесе, Көрсетілетін қызметті беруші Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 12 (он екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі Көрсетілетін қызметті алушының өтінімді тіркелген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған Мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында өтінім берушінің "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
Ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту туралы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе сертификаттар-рұқсаттардың күшін қолдану туралы шешімді осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дайындайды немесе Көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды жолдайды.

В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан Услугодатель предоставляет возможность Услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта или о распространении действия сертификатов-разрешений, о котором Услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
По итогам рассмотрения пакета документов, заключения и результата заслушивания Услугодатель принимает одно из следующих решений:
1) об утверждении конструкции транспортного упаковочного комплекта или о распространении действия сертификатов-разрешений;
2) об отказе утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта или о распространении действия сертификатов-разрешений.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания Государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается Услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
При принятии решения об оставлении жалобы без удовлетворения, Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающую жалобу.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
дополнить приложением 3-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Көрсетілетін қызметті беруші Көрсетілетін қызметті алушыға әзірлік паспортын ескертулермен беру туралы немесе әзірлік паспортын беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы Көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Құжаттар топтамасын, қорытындысын және тыңдау нәтижелерін қарау қорытындылары бойынша Көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту туралы немесе сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану туралы;
2) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту немесе сертификаттар-рұқсаттар күшін қолданудан бас тарту туралы.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым кімнің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған Көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын шешім қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешім қабылданған кезде шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 3-1-қосымшамен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 сентября 2021 года
№ 282
Приложение 2-1
к Правилам
аккредитации организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и
ядерной физической
безопасности
Форма
Уведомление
Выдано _________________________________________________________________
(полное наименование Услугополучателя)
Настоящим ГУ
________________________________________________________________________
(полное наименование Услугодателя)
рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки] сообщает Вам
о необходимости предоставления следующих документов в соответствии
с _______________________________________________________________________
(указать структурный элемент)
Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной,
радиационной и ядерной физической безопасности, утвержденных приказом
Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 13538) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения данного
уведомления через Портал:
1. ______________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________
3. ______________________________________________________________________
В случае не предоставления вышеуказанных документов в указанный срок, будет
направлен мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
________________________________________________________________________
(должность руководителя Услугодателя)
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя Услугодателя)
Дата и время направления уведомления:
"___" ________ 20__ года
"__" час. "__" мин.
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 3 сентября 2021 года № 282

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 282 Бұйрыққа
1-қосымша
Ядролық қауіпсіздік және
(немесе) радиациялық
қауіпсіздік, және (немесе)
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамаcын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
Хабарлама
______________________________________________________________ берілді
(Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Осы арқылы
_________________________________________________________________ ММ
(Көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Сіздің [өтініш күні] № [Өтініш нөмірі] өтінішіңізді қарап, Сізге келесі құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды
_____________________________________________________________________
(құрылымдық элементті көрсету)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген) Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамаcын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларына сәйкес осы хабарламаны Портал арқылы алған кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Сізге мынадай құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
Жоғарыда көрсетілген құжаттар көрсетілген мерзімде ұсынылмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қарауға дәлелді бас тарту жіберіледі.
_________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті беруші басшысының лауазымы)
___________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Хабарламаны жіберу күні мен уақыты: 20__ жылғы "___" ___________
"__" сағат "__" мин.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 282 Бұйрыққа
2-қосымша
Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкцияларын
бекіту қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов
Форма
Уведомление
Выдано __________________________________________________________________
(полное наименование Услугополучателя)
Настоящим ГУ ___________________________________________________________
(полное наименование Услугодателя)
рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки] сообщает Вам
о необходимости предоставления следующих документов в соответствии
с ________________________________________________________________________
(указать структурный элемент)
Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов,
утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 51 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 13549) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента
получения данного уведомления через Портал:
1. _________________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________________
В случае не предоставления вышеуказанных документов в указанный срок, будет
направлен мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
_________________________________________________________________________
(должность руководителя Услугодателя)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя Услугодателя)
Дата и время направления уведомления:
"___" ________ 20__ года
"__" час. "__" мин.

3-1-қосымша
Нысан
Хабарлама
_____________________________________________________________ берілді
(Көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Осы арқылы
__________________________________________________________________ ММ
(Көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Сіздің [өтініш күні] № [Өтініш нөмірі] өтінішіңізді қарап, Сізге келесі құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды
_____________________________________________________________________
(құрылымдық элементті көрсету)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген) Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларына сәйкес осы хабарламаны Портал арқылы алған кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Сізге мынадай құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды:
1. ________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
Жоғарыда көрсетілген құжаттар көрсетілген мерзімде ұсынылмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қарауға дәлелді бас тарту жіберіледі.
_________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті беруші басшысының лауазымы)
____________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Хабарламаны жіберу күні мен уақыты: 20_ жылғы "_" ______ "__" сағат "__" мин.