Об утверждении перечня видов отходов для захоронения на полигонах различных классов
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 7 сентября 2021 года № 361. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2021 года № 24280
В соответствии с пунктом 2 статьи 349 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов отходов для захоронения на полигонах различных классов.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению к настоящему Приказу
3. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
Утвержден
приказом Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 7 сентября 2021 года № 361
Перечень видов отходов для захоронения на полигонах различных классов
1. Настоящий перечень видов отходов для захоронения на полигонах различных классов (далее – Перечень) разработан в соответствии с пунктом 2 статьи 349 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяет перечень видов отходов для захоронения на полигонах различных классов.
2. В зависимости от состава и свойств отходы подлежат захоронению на полигонах следующих классов:
1) 1 класс – полигон для опасных отходов;
2) 2 класс – полигон для неопасных отходов;
3) 3 класс – полигон для твердых бытовых отходов.

Әртүрлі сыныптағы полигондарда көму үшін қалдықтар түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 7 қыркүйектегі № 361 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 қыркүйекте № 24280 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 349-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әртүрлі сыныптағы полигондарда көму үшін қалдықтар түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі берілген тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 361 бұйрығына
қосымша
Әртүрлі сыныптағы полигондарда көму үшін қалдықтар түрлерінің тізбесі.
1. Осы әртүрлі сыныптағы полигондарда көмуге арналған қалдықтар түрлерінің тізбесі Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 349-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және әртүрлі сыныптағы полигондарда орналастыруға арналған қалдықтар түрлерінің тізбесін айқындайды.
2. Құрамы мен қасиеттеріне байланысты қалдықтар келесі кластағы полигондарда орналастырылуы мүмкін:
1) 1-сынып қауіпті қалдықтарды орналастыруға арналған полигон;
2) 2- сынып қауіпті емес қалдықтарды орналастыруға арналған полигон;
3) 3-сынып тұрмыстық қатты қалдықтарды орналастыруға арналған полигон.

3. В соответствии с пунктом 2 статьи 351 Кодекса при приеме отходов, установленных в настоящем Перечне, запрещается их смешивание в целях выполнения критериев приема.
4. Перечень отходов для захоронения на полигонах 1 класса указаны в приложении 1 к Перечню.
Перечень отходов для захоронения на полигонах 2 класса указаны в приложении 2 к Перечню.
Перечень отходов для захоронения на полигонах 3 класса указаны в приложении 3 к Перечню.
5. Отходы, указанные в Приложении 4 к Перечню, содержащие любые из компонентов, перечисленные в приложении 5 к Перечню, и обладающие любыми из свойств, перечисленных в приложении 6 к Перечню, становятся опасными и подлежат захоронению на полигонах 1 класса.
6. Запрещается принимать для захоронения на полигонах всех классов виды отходов, перечисленные в пункте 1 статьи 351 Кодекса.
Приложение 1
к Перечню отходов для
захоронения на полигонах
различных классов
Перечень отходов для захоронения на полигонах 1 класса
Опасные отходы для захоронения на полигонах 1 класса.
№ п/п Наименование отхода и производства, где он образуется Внешний вид и консистенция Наиболее токсичные компоненты
1 2 3 4
1
Осмол – отход производства перхлоруглеродов
пастообразное
Гексахлорбензол
2
Отход концентрата тория в химикометаллургическом производстве
твердое
Торий
3
Отход с содержанием порофора 4X3-57 в производстве хлорорганических кислот
твердое
Хлорорганические соединения
4
Пыль, содержащая пятисернистый фосфор в гальваническом производстве
твердое
Пятисернистый фосфор
5
Смесь с примесью соединений свинца, сурьмы, кадмия в производстве поливинилхлоридной пленки и пластикатов
Твердое
Соединения свинца, сурьмы, кадмия
6
Сорбент с примесью арсина и фосфина в производстве специальных газовых смесей
Твердое
Арсин, фосфин
7
Реусы каменноугольные в коксохимическом производстве
Твердое
Бенз(а)пирен
8
Шлам с содержанием тория в производстве изделий из торированного вольфрама
Твердое
Торий
9
Шлам, образующийся в процессе никелирования
Паста
Никель
10
Гудрон кислый нефтехимического производства
Смолообразная масса
Серная кислота, нефтепродукт
11
Катализатор отработанный от дегидрирования этилена
Твердые гранулы
Оксиды хрома
12
Катализатор отработанный от производства бутадиена
Твердые гранулы
Оксид никеля
13
Кек мышьяковистый от производства меди
Твердое вещество
Соединения мышьяка
14
Кек мышьяково-кальциевый производства олова
Твердое
Мышьяк
15
Осмол броморганического синтеза
Паста
Броморганические соединения
16
Осмол производства фталевого ангидрида
Твердое вещество
Фталевый ангидрид
17
Отход производства синтетического клея
Паста
Трикрезилфосфат, канифоль, поливинилхлорид
18
Остаток кубовый от разгонки моноэтаноламина в производстве аммиака
Смолообразное вещество
Моноэтаноламин
19
Остаток производства органических красителей
Паста
Производные анилина, пиридин
20
Остаток смолистый производства красителей на основе дифениламина
Паста
Цинк, дифениламин
21
Осмолы производства метанола
Смолообразное
Дихлорценолы
22
Отходы системы конденсации хлоридов
Твердое и пастообразное
Окислы титана, ванадия
23
Отходы арсенатно-кальциевые в производстве свинца
Твердый
Арсенат
24
Отходы фторорганических соединений в производстве бромистоводородной кислоты
Шлам
Фторорганические соединения
25
Отход производства трихлорэтилена
Шлам
Трихлорэтилен
26
Отход производства перхлорэтилена
Шлам
Перхлорэтилен
27
Отход производства хлорпарафина
Студнеобразная
Хлорпарафины
28
Отход органических соединений фосфора в производстве фосфорорганических комплексонов
Эмульсия
Фосфороорганические соединения
29
Отходы солей кадмия, никеля, свинца, ванадия, хрома, олова, йода, меди в производстве реактивов
Твердая
Соли кадмия, свинца, хрома
30
Отход производства этилбензиламина
Пастообразное
Дибензиламин
31
Пыль магния, титана, ванадия - отход производства редких металлов
Твердое
Ванадий
32
Пыль мышьяково-сурмянистая от свинцово-цинкового производства
Твердое
Сурьма, мышьяк
33
Смолка кислая сульфатного отделения цеха ректификации бензола коксохимического производства
Твердое
Смолы
34
Фусы - отход переработки сланцев
Смолообразное
Фенол
35
Шлак сурьмяно-мышьяковистый от свинцово-цинкового производства
Твердое
Сурьма, мышьяк
36
Шламы марганцевые от производства электролитической двуокиси марганца
Пастообразное
Двуокись марганца
37
Катализатор отработанный
Твердый
Ванадий
38
Кек свинцово-цинковый, отход никелевого производства
Твердый
Цинк, свинец, никель, медь
39
Катализатор отработанный (любого производства)
Твердый
Окись хрома
40
Отход очистки газа в производстве фосфора
Суспензия
Фосфор
41
Отход производства нитрил акриловой кислоты
Пастообразная масса
Соли никеля, меди, кобальта
42
Отходы производства концентрата ТС
Твердое
Сурьма
43
Осмолы в смеси с углем и красителями
Твердое
Красители
44
Плав медьсодержащий - отход производства титана
Твердое
Медь
45
Пыль обжига вольфрамового сырья
Твердое
Мышьяк
46
Осмол, отход регенерации диметилформамида
Вязкая масса
Диметилформамид
47
Смесь сурьмы с солями фтора - отход производства хладонов
Пульпа
Сурьма, фтор
48
Смесь дифенилоксида с дифенилом - отход производства лакированной пленки
Твердое
Дифенилоксид, дифенил
49
Отход производства мастик
Пастообразное
Асбест, масла, битум
50
Шлам нейтрализации фтор-газов производства фтористых солей
Пастообразное
Фтористые соли
51
Шлам гидроокисей цветных металлов после нейтрализации
Шлам
Медь, цинк, хром, никель
52
Шлаки фосфатные сталеплавильного производства
Твердое
Фосфор, ванадий
53
Шлаки ферросплавного производства
Твердое
Хром, марганец
54
Кремнегель - отход производства фтористых солей
Пастообразное
Фтористые соли
55
Купорос железный - отход производства двуокиси титана
Пастообразное
Сульфат железа
56
Катализаторы отработанные
Твердое
Окись ванадия
57
Кек железо мышьяковистый
Твердое
Мышьяк
58
Катализаторы отработанные
Твердое
Соединения кобальта, цинка, никеля,
59
Осадки очистных сооружений гальванических производств
Пастообразное
Окислы цветных тяжелых металлов
60
Остаток коксозольный переработки сланцев
Твердое
Фенол
61
Отходы обезвреживания сточных вод производства полупроводников
Пастообразное
Хром, ванадий
62
Окалина прокатного производства
Твердое
Окись железа
63
Отходы фасонно-литейных цехов
Твердое
64
Пыль асбошлифовальная
Пыль
Асбест
65
Плавхлоридный производства титана
Пастообразное
Хром, марганец
66
Расплав отработанный производства титана
Твердое
Окись ванадия
67
Пыль породы с примесью асбеста
Пыль
Асбестовая пыль
68
Стоки щелочные производства капролактама
Смолообразное
Адинаты натрия
69
Шлам катализаторный производства изопрена
Пастообразное
Окись хрома
70
Шлам известковый очистки фосфоросодержащих сточных вод
Суспензия
Фосфор
71
Шлам от очистки термической фосфорной кислоты
Пастообразное
Фосфор
72
Шлам станций нейтрализации
Пастообразное
Фосфор, фтор
73
Шлам мышьяковистый
Пастообразное
Мышьяк, фосфор
74
Шламы и хвосты обогатительных фабрик
Суспензия
Кобальт, цинк, медь
75
Шламы и пыли железосодержащие пылегазоочистных сооружений предприятий черной металлургии
Шлам
76
Шлаки металлургического передела
Твердые
Приложение 2
к Перечню отходов для
захоронения на полигонах
различных классов
Перечень отходов для захоронения на полигонах 2 класса
Неопасные отходы для захоронения на полигонах 2 класса.
п/п
Наименование отхода
1
Неопасные отходы любого другого происхождения, которые удовлетворяют критериям подлежат захоронению на полигонах для неопасных отходов
2
Устойчивые, нереактивные неопасные отходы (например, отвержденные, остеклованные)
3

3. Кодекстің 351-бабының 2-тармағына сәйкес осы тізбеде белгіленген қалдықтарды қабылдау кезінде қабылдау критерийлерін орындау мақсатында оларды араластыруға тыйым салынады.
4. 1-сыныпты полигондарда көмуге арналған қалдықтардың тізбесі Тізбеге 1-қосымшада көрсетілген.
2-сыныпты полигондарда көмуге арналған қалдықтардың тізбесі Тізбеге 2-қосымшада көрсетілген.
3-сыныпты полигондарда көмуге арналған қалдықтардың тізбесі Тізбеге 3-қосымшада көрсетілген.
5. Тізбеге 4-қосымшада көрсетілген, тізбеге 5-қосымшада санамаланған компоненттердің кез келгенін қамтитын және тізбеге 6-қосымшада санамаланған қасиеттердің кез келгенін иеленетін қалдықтар қауіпті болады және 1-сыныптағы полигондарда көмілуге жатады.
6. Кодекстің 351-бабының 1-тармағында аталған қалдықтардың түрлерін барлық сыныптағы полигондарда көму үшін қабылдауға тыйым салынады.
Әртүрлі сыныптағы
полигондарда көму үшін
қалдықтар түрлерінің тізбесіне
1 қосымша
1-сыныпты полигондарда көмуге арналған қалдықтардың тізбесі
1-сынып полигонында орналастырылатын қауіпті қалдықтар.
№ р/т
Қалдық және ол түзілетін өндіріс атауы
Сыртқы түрі және консистенциясы
Аса уытты компоненттері
1
Шайыркеспелтек – перхлоркөміртегі өндірісінің қалдығы
Паста тәріздес
Гексахлорбензол
2
Химия металлургиялық өндірістегі торий концентратының қалдығы
Қатты
Торий
3
Хлорорганикалық қышқылдар өндірісіндегі 4X3-57 порофор құрамдас қалдық
Қатты
Хлорорганикалық қосылыстар
4
Гальваникалық өндірістегі құрамында бес күкіртті фосфоры бар шаң
Қатты
Бес күкіртті фосфор
5
Поливинил хлоридті үлдір мен пластикаттар өндірісіндегі қорғасын, сүрме, кадмий қосылыстарының қоспасы
Қатты
Қорғасын, сүрме, кадмий қосылыстары
6
Арнайы газ қоспалары өндірісіндегі арсин мен фосфин қоспасы бар сорбент
Қатты
Арсин, фосфин
7
Кокс химиялық өндірістегі таскөмір реустері
Қатты
Бенз(а)пирен
8
Торийленген вольфрамнан жасалған бұйымдар өндірісіндегі құрамында торий бар қоқыр
Қатты
Торий
9
Никелдеу процесінде түзілетін қоқыр
Паста
Никель
10
Мұнай-химия өндірісіндегі қышқыл гудрон
Шайыр тәріздес масса
Күкірт қышқылы, мұнай өнімі
11
Этиленді сутексіздендіруден пайда болған катализатор
Қатты түйіршіктер
Хром оксидтері
12
Бутадиен өндірісінен пайда болған катализатор
Қатты түйіршіктер
Никель оксиді
13
Мыс өндірісінің күшала кегі
Қаттызат
Күшала қосылысы
14
Қалайы өндірісінің күшала –кальций кегі
Қатты
Күшала
15
Броморганикалық синтездің шайыр кеспелтегі
Паста
Броморганикалық қосылыстар
16
Фталий ангидриді өндірісінің шайыр кеспелтегі
Қатты зат
Фталий ангидриді
17
Синтетикалық желім өндірісінің қалдығы
Паста
Трикрезилфосфат, канифоль, поливинилхлорид
18
Аммиак өндірісіндегі моноэтаноламин айдамасының кубтік қалдығы
Шайыр тәріздес зат
Моноэтаноламин
19
Органикалық бояғыштар өндірісінің қалдығы
Паста
Анилин туындысы, пиридин
20
Дифениламин негізіндегі бояғыштар өндірісінің шайырлы қалдығы
Паста
Мырыш, дифениламин
21
Метанол өндірісінің шайыр кеспелтегі
Шайыр тәріздес
Дихлорценолдар
22
Хлорид конденсациясы жүйесінің қалдықтары
Қатты және паста тәріздес
Титан, ванадий тотықтары
23
Қорғасын өндірісіндегі арсенатты-кальций қалдықтары
Қатты
Арсенат
24
Бромсутекті қышқыл өндірісіндегі фтор- органикалық қосылыстар қалдығы
Қоқыр
Фторорганикалық қосылыстар
25
Трихлорэтилен өндірісінің қалдықтары
Қоқыр
Трихлорэтилен
26
Перхлорэтилен өндірісінің қалдығы
Қоқыр
Перхлорэтилен
27
Хлорпарафин өндірісінің қалдығы
Сілікпе тәріздес
Хлорпарафиндер
28
Фосфорорганикалық комплексондар өндірісіндегі фосфордың органикалық қосылыстарының қалдығы
Эмульсия
Фосфорорганикалыққосылыстар
29
Реактивтер өндірісіндегі кадмий, никель, қорғасын, ванадий, хром, қалайы, йод, мыс тұздарының қалдығы
Қатты
Кадмий, қорғасын, хром тұздары
30
Этилбензиламин өндірісінің қалдығы
Паста тәріздес
Дибензиламин
31
Магний, титан, ванадий шаңы – сирек металдар өндірісінің қалдығы
Қатты
Ванадий
32
Қорғасын-мырыш өндірісінің күшала-сүрме шаңы
Қатты
Сүрме, күшала
33
Коксхимиялық өндірістің бензолды ректификациялау цехының сульфаты бөлімінің қышқыл шайырлары
Қатты
Шайырлар
34
Фустар – тақтатасты өңдеу қалдықтары
Шайыр тәріздес
Фенол
35
Қорғасын-мырыш өндірісінің күшала-сүрме қожы
Қатты
Сүрме, күшала
36
Марганец қостотығының электролиттік өндірісіндегі марганец қоқырлары
Паста тәріздес
Маргенец қостотығы
37
Пайдаланылған катализатор
Қатты
Ванадий
38
Никель өндірісінің қалдығы, қорғасын-мырышкегі
Қатты
Мырыш, қорғасын, никель, мыс
39
Пайдаланылған катализатор (кез келген өндірістің)
Қатты
Хром тотығы
40
Фосфор өндірісіндегі газды тазарту қалдығы
Суспензия
Фосфор
41
Нитрил акрил қышқылы өндірісінің қалдығы
Паста тәріздес масса
Никель, мыс, кобальт тұздары
42
ТС концентраты өндірісінің қалдығы
Қатты
Сүрме
43
Бояғыштар және көмір қоспасындағы шайыр-кеспелтектер
Қатты
Бояулар
44
Құрамында мыс бар құйма - титан өндірісінің қалдығы
Қатты
Мыс
45
Вольфрам шикізатын күйдіру тозаңы
Қатты
Күшала
46
Диметилформамидті жаңғырту қалдығы, шайыркеспелтек
Тұтқыр масса
Диметилформамид
47
Сүрменің фтор тұздарымен қоспасы - хладон өндірісінің қалдығы
Пульпа
Сүрме, фтор
48
Дифенилоксидтің дифенилмен қоспасы – лакталған үлдір өндірісінің қалдығы
Қатты
Дифенилоксид, дифенил
49
Мастика өндірісінің қалдығы
Паста тәріздес
Асбест, майлар, битум
50
Фторлы тұздар өндірісінің фтор-газдарды бейтараптандыру қоқырлары
Паста тәріздес
Фторлы тұздар
51
Бейтараптандырудан қалған түсті металдар гидрототығының қоқыры
Шлам
Мыс, мырыш, хром, никель
52
Болат балқыту өндірісінің фосфатты қождары
Қатты
Фосфор, ванадий
53
Ферроқорытпа өндірісінің қождары
Қатты
Хром, марганец
54
Кремнегель - фтор тұздары өндірісінің қалдығы
Паста тәріздес
Фторлы тұздар
55
Темір купоросы-титан қостотығы өндірісінің қалдығы
Паста тәріздес
Темір сульфаты
56
Пайдаланылған катализаторлар
Қатты
Ванадий тотығы
57
Темір күшала кегі
Қатты
Күшала
58
Пайдаланылған катализаторлар
Қатты
Кобальт, мырыш, никель қосындылары
59
Гальваникалық өндірістің тазарту құрылғыларының шөгінділері
Паста тәріздес
Түсті ауыр металдар тотықтырғышы
60
Тақтатас өңдеудің кокс күл қалдығы
Қатты
Фенол
61
Жартылай өткізгіш өндірісінің сарқынды суларын залалсыздандыру қалдықтары
Паста тәріздес
Хром, ванадий
62
Прокат өндірісінің қабыршағы
Қатты
Теміртотығы
63
Фасонды-құю цехтарының қалдықтары
Қатты
64
Асбест өңдеу шаңы
Шаң
Асбест
65
Титан өндірісінің хлоридті балқымасы
Паста тәріздес
Хром, марганец
66
Титан өндірісінің пайдаланылған балқымасы
Қатты
Ванадий тотығы
67
Асбест қоспасы бар жыныс шаңы
Шаң
Асбест шаңы
68
Капролактам өндірісінің сілтілік ағындылары
Шайыр тәріздес
Натрий адинаттары
69
Изопрен өндірісінің катализаторлық қоқыры
Паста тәріздес
Хром тотығы
70
Құрамында фосфор бар сарқынды суларды тазартудың әк қоқыры
Суспензия
Фосфор
71
Жылумен өңделген фосфор қышқылын тазарту қоқыры
Паста тәріздес
Фосфор
72
Бейтараптандыру станциясының қоқыры
Паста тәріздес
Фосфор, фтор
73
Күшала қоқыры
Паста тәріздес
Күшала, фосфор
74
Байыту фабрикаларының қоқырлары мен қалдықтары
Суспензия
Кобальт, мырыш, мыс
75
Қара металлургия кәсіпорындарының шаң және газ тазарту құрылыстарының құрамында темір бар қоқырлары мен шаңдары
Қоқыр
76
Металлургиялық өндіріс қождары
Қатты
Әртүрлі сыныптағы
полигондарда көму үшін
қалдықтар түрлерінің тізбесіне
1 қосымша
2-сыныпты полигондарда көмуге арналған қалдықтардың тізбесі
2-сыныпты полигондарда көму үшін қауіпсіз қалдықтар.
№ р/т
Қалдық атауы
1
Қауіпті емес қалдықтарға арналған полигондарда орналастыру критерийлеріне жауап беретін кез келген басқа текті қауіпсіз қалдықтар
2
Тұрақты, реактивті емес қауіпсіз қалдықтар (мысалы, қатайтылған, шыныланған)
3

1. приказ и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 августа 2007 года № 244-п "Об утверждении перечня отходов для размещения на полигонах различных классов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4897);
2. приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 296 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 августа 2007 года № 244-п "Об утверждении перечней отходов для размещения на полигонах различных классов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 15618);
3. приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 335 О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 296 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 2 августа 2007 года № 244-п "Об утверждении перечней отходов для размещения на полигонах различных классов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 17425).

1. "Әртүрлі сыныптағы полигондарда орналастыруға арналған қалдықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 2 тамыздағы № 244-ө бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4897 болып тіркелген);
2. "Әртүрлі сыныптағы полигондарда орналастыруға арналған қалдықтар тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 2 тамыздағы № 244-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 296 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15618 болып тіркелген);
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 335 "Әртүрлі сыныптағы полигондарда орналастыруға арналған қалдықтар тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 2 тамыздағы № 244-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 296 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17425 болып тіркелген).